Počas mnohých misií a napriek neprekonateľným prekážkam Dom Toretto (Vin Diesel) a jeho rodina prekonali, a premohli každého nepriateľa, ktorý sa im postavil do cesty. Teraz čelia protivníkovi, ktorý sa vynára z tieňov minulosti, je poháňaný krvnou pomstou, je odhodlaný rozbiť túto rodinu a navždy zničiť všetko a všetkých, ktorých Dom miluje. Vo filme Fast Five z roku 2011 Dom a jeho partia zlikvidovali zákerného brazílskeho drogového kráľa Hernana Reyesa a na moste v Riu De Janeiro mu sťali hlavu. Nevedeli však, že Reyesov syn Dante (Jason Momoa) bol toho všetkého svedkom a posledných 12 rokov pripravoval plán, ako prinútiť Doma zaplatiť najvyššiu cenu. (Cinemart SK)

Dusty56

Další příšerný díl ve skomírající kdysi skvělé filmové sérii. Furt se tam pokračuje ve zdlouhavých Family kecech (jednou ok, ale neustále? to už leze na nervy), akce je doslova neuvěřitelná (fakt nejde věřit že ti záporáci jsou takový hlupáci a že fyzikální zákony neexistujou) a herecké obsazení buď dost nesympatické (Vin Diesel, Gibson, Rodriguez, Momoa, Larson) anebo neumí hrát (Vin Diesel, Momoa, Larson, Cena, Ritchson). 40%. ()

patukgames

Ride or Die to Fast X, první část finále série ze třích, která zakončí Fast ságu. Tvůrci si dali záležet na vytvoření vizuálně působivých scén, zejména těch, které zobrazují města. V tomto ohledu je film lepší než osmý a devátý díl série, ale je tu dost nasekaných CGI scén, které byly točeny ve studiu před zeleným plátnem. Co se týče příběhu, je patrné, že jsou tam stále nějaké kurdoviny, což je charakteristické pro Fast ságu. Tento díl, ale byl pro mě celkem dost emoční jako závěr sedmé série, pobavil svým trapných humorech i nadchl, návratem G., a především díky výkonu Jasona Momoa, který je skvělý v hlavní roli. Hudba ve filmu je geniální a skvěle podtrhuje atmosféru jednotlivých scén. Dom ztrácí rodinu víc a víc a neví co s tím, jediné o co mu jde je záchrana svého syna.  Finále filmu je perfektně otevřené pro následující dvě pokračování, tudíž zůstanete s pocitem, že nevíte co bude dál a máte o postavy strach co se s nimi stalo. Opening sequence filmu je také velmi cool a krásně nám ukazuje scény z pátého dílu s něčím navíc :D Fast X je film, který si zaslouží pozornost. Skvělé herecké výkony až na výjimky, geniální hudba a působivé vizuální efekty, které jsou občas moc přispívají k vytvoření příjemného zážitku pro diváky bez použití omamných látek nebo alkoholu. Jestli váháte nad tím jestli jít na Cool Girls, Malou mořskou vílu, Spidermana Across the spiderverse, rozhodně neváhejte a běžte ještě na FAST X dokud máte ještě čas. Rychle umírájící sáze dávám letos 7/10 ()

Destoroyah

Toto bolo naozaj veľmi hlúpe a nezmyselné ale bavil som sa, a to hrozne. Vôbec som sa nenudil pretože akcie je tam film naplnený až po končeky vlasov a vtipov je tam viac než dosť. Škoda že som na to nešiel do kina pretože to by bol tak 10 krát väčší zážitok ale aj tak to bol totálny úlet. Minulí diel takzvaný F9 som chvalabohu nevidel pretože ako som počul tak to bolo hrozné ale aj tak môžem povedať že je to obrovské zlepšenie oproti dielom predtým. HODNOTENIE: 8/10 ()

Tadas

Vždy si říkám, že další díl už horší být nemůže a ono ejhle.... Tahle filmová série měla skončit někdy u pátého dílu, ale tak když to lidi sledují a prachy se pořád sypou tak proč ne. U příběhu jsem se občas ztrácel a i když jsem z minulých dílů zvyklý, že fyzika a nějaká logika v rychle a zběsile nefunguje, stejně jsem se chytal za hlavu. ()

DIATOR05

Bylo mi řečeno, že mám ještě po měsíci udělat recenzi na Fast X. No dobře. Takže pro začátek si musíme říct, že Rychle a Zběsile už dávno nejsou filmy o pouličním závodění, ale nereálné fyzikálně nelogické klišé akční blbosti. A to tenhle díl provádí naprosto dokonale. Minulé Rychle a Zběsile byly vyloženě špatné, jenže tady se ta špatnost bere ve svůj prospěch a ten film je stupidně geniální. Už od první scény vám musí být jasné, že si z toho filmu tvůrci dělají srandu. Jak je to nereálné a absolutně to nedává smysl, tak díky tomu vzniká ta nejlepší akční zábava. Jako upřímně každých deset minut jsem nemohl uvěřit, jakou další přehnanou stupiditu mohli tvůrci vymyslet. A to myslím v dobrém. Neexistuje žádný takhle kvalitní film, který by vůbec nedával smysl z hlediska toho, co se tam děje, a přitom to dělal tak zatraceně dobře. Úplně nejradši bych vám tu vyjmenoval, co všechno se tam třeba stalo, abyste mě pochopili, ale nejlepší bude, když si to pustíte sami a neskutečně si to užijete. Měl jsem tam jen jeden malý problém a to, že jsou tam hluchá místa, kde se film snaží působit trochu vážně (ale seriózně vážně) a to mi do toho trochu nesedlo. Jinak Jason Momoa hraje naprosto úžasně vzhledem ke stylu filmu a dodává tomu ten správný říz. Z postav je samozřejmě opět nejlepší Roman (jako každej film). Cliffhanger na konci filmu je absolutně geniální. A už ani nevím, co bych k tomu ještě řekl. Abych to teda nějak shrnul, tak za mě geniální film. Je to nejvíc random a zároveň to funguje dobře. Zkrátka na to musíte přihlížet jako na blbost a bude to šílená zábava. Za mě tedy úžasně stupidně geniální snímek, který jako první z finálové trilogie funguje dokonale a ani si nedovedu představit, jestli dokážou topnout to nepředvídatelno v tomhle filmu. Za mě neironických 9/10. ()

largesnake

7/10. Oproti devítce je desítka výrazné zlepšení, akce už není tak přepálená (samozřejmě že přepálená je, ale ne až tak moc) a nelogičností taky ubylo. Je tu několik dějových linek což na škodu tak není (Letty na antarktidě, tým v Evropě, Mia a Jacob s malým Brianem doma). Jacob je tu úplně odlehčen a chemii s malým Brianem jsem mu žral. Úvodní scéna s bombou ve Vatikánu je celkem solidní na to co se převdádělo v devítce. A samozřejmě Jason Momoa jako hlavní zlosyn je fakt jako joker na steroidech :D. Hraje toho záporáka fakt přesvědčivě a je to doopravdy hajzl. Ani nevěřím že se mi to po 9 takhle líbilo. Celý to skončí strašně ale fakt strašně velkým cliffhangerem. Takže prosím ať už je ta jedenáctka tady!! ()

matous20063

Oproti minule to asi není takovej shitfest, je to lepší. Více humorné, akce je klasicky přetaženéá za vlasy ale co jiného by od tohodle čekaly. Příběh se rozbije do několika částí, které je celkem zajímavé sledovat, až teda na jednu, záporák je celkem debilní asi jako celá tahle série po šestým dílu. Je tady hodně postav z celé historie ságy, hodně nostalgie a taky preplotwistováno, ale jakože strašně. Ngl, ten poslední twist mě zvedl ze židle. Je to prostě biják na zabití času, nudit vás nebude ale nic převelikého už od toho nečekejte. 65% ()

Paokara

Už to ukončete to trápení, vypadá to už komicky, záběry scifi s prvky fantasy, někdy když je toho až moc tak to škodí, brouzdá to už do Hvězdných válek a Návrat do budoucnosti... prosím stačilo!! ()

UncleMorty

Thanos jednou luskne prstama a místo Avengers nám začne dělat bordel parta rodinných výrostů v kárách neznající zákony fyziky. Slovo RODINA je teď takový spešl zaklínadlo díky kterýmu dokážete už fakt cokoliv. ()

LooX

Když jsem byl dítě, hráli jsme si s autíčkama a vymýšleli si k tomu fantasmagorické akční příběhy a jsem strašně rád, ze někdo to v dětství dělal taky a posledních deset let převádí na filmové plátno.  Kdo od téhle série ještě pořad čeká něco seriózního, je magor. Fakt. Kdo čeká totální bezmyšlenkovitou zábavu, je doma.  A jen bych rad podotknul že Momoa je totálně boží a strašně moc chci, aby DC natočilo adaptaci comicsu Lobo a aby ho hrál on. ()

Thalin

Hloupé, přeakčněné, plné nerealistických honiček, bouraček, výbuchů, výskoků a samozřejmě nesmí chybět vrtulník. Tahle sága je už vlastně jen k smíchu a člověk na to kouká, aby viděl, co tam zase vymyslí za nereálnou kravinu. A tenhle díl není výjimkou. Až na jednu a tou je Jason Momoa, který si od pohledu z toho všeho dělá prdel a přenáší to do svého charakteru. Není divu, že se to Vinovi nelíbilo, protože ten se svým tupým kamenným výrazem a omíláním slova "rodina" není ani poloviční sympatický správňák, jako je tu Momoa záporák, i když místy těžce přehrává. Scéna, jak tu s culíčky na hlavě lakuje mrtvole nehty je tak absurdní a tupá, ale já se stejně řehtala jak kůň. Vytrhnul tu ságu na pár momentů z toho hloupého kolotoče stejných keců a bouraček, ale zachránit to pochopitelně nemůže. Je to prostě akční bordel, který bude chrlit další a další díl, zhruba tak rychle, jak se Vinovi ztrácí krk a přibývá nasraný výraz a ztracení příbuzní. Někam prostě všechny ty strýčky, tetičky a staré známé, kteří mění strany podle potřeby, nacpat musí. ()

ArgeeMan

Chudák strejda Cena :( Jinak nechápu, že nejsou nabušený auta už dávno ve vesmíru jako žraloci. Cliffhanger se mi upřímně nelíbil. Až moc useknutý na můj vkus. Gal Gadot a The Rock úplně na konci je dobrá zpráva. To bude rozhodně zajímavý. Vidět zase na chvilku Paula bylo super. Momoa chvilkama přehrával :D Ale i tak to bylo hodně funny. Když nebudete řešit fyziku a realitu? Tak si film celkem užijete. Scény s létajícím synem a ta přehrada už jasně aspirovala na jiný žánr, než je ten akční :D ()

zekon

Narvat do Johna Wicka need for speed, hallo, splinter cell a s mizerným CGI vznikne tento sci-fi odpad který zachrání jen famózní Momoa. ()

CheeseFigure

Diesel drsnejší ako šmirgeľ, Roman otravnejší ako Jehovisti, dialógy hlúpejšie než zasadnutia parlamentu, akcia fantastickejšia ako čokoľvek od Marvelu či Dc. Návrat pár postáv, niektoré dostali len štek (rodina Shawovcov, dúfam, že v ďalšom filme dostanú viac priestoru. A taktiež ma zaujíma, kto bol ten týpek, s ktorým Deckard boxoval). Čo sa mi nepáči, je ako tvorcovia pracujú s postavou Cipher. Krutá beštia, ktorá sa snažila v osmičke rozpútať jadrovú vojnu, je v tomto filme znázornená celkom sympaticky, ako keby jej najväčší zločin bola krádež Domova auta. Asi ,,najvernejšie" sa voči nej zachová Letty (SPOILER: napadne ju a pobijú sa. Bohužiaľ tak urobí vo chvíli, kedy by mali radšej utekať z basy. KONIEC SPOILERU). Naopak musím pochváliť geniálneho Danteho, ktorého skvelo stvárnil Jason Momoa. Ten týpek si tú rolu užil a my spolu s ním tiež. Fast X je extrémne hlúpy film. Je to akčný výplach, pri ktorom treba vypnúť mozog, ale že veľmi. Zase ale má skvelého záporáka, najlepšieho v tejto sérií. ()

ValtorLP

Jedná se o dosud nejnovější snímek této série a oproti deváté části mohu říct, že došlo k posunu kvality k lepšímu díky režii @Louis Leterrier a většího obsazení role kyberteroristy Cypher, kterou ztvárňuje @Charlize Theron, která mě hned oslovila v osmé části a chtěl jsem ji prostě vidět i v dalších snímcích série Rychle a zběsile. Záporák @Jason Momoa se přímo vžil do své role a to tomuhle filmu dodávalo pořádné grády. Zakončení filmu s otevřeným koncem mě velice mrzelo, ale i tak mě to donutilo zajít do kina za pár let na další poslední část této ságy. Dávám tomu 6/10, *** ()

Bogrant

Ťažko definovať čo je pri tejto desiatej zbesilej eskapáde horšie - opätovné znásilňovanie fyzikálnych a všetkých ostatných veličín alebo Dieselove neustále vypúšťanie srdcervúcich a akože seriózne znejúcich citátov o rodine? Toto sa už dávno nedá brať vážne a séria už iná nebude, ale že to jeho najväčšia star ako jediná nepochopí, je na zamyslenie. Zvyšok sa baví, najmä Momoa si valnú časť kradne pre seba, ale aj z neho sa napokon stáva iba tuctová figúrka, ktorá občas premieša karty. Fyzicky pretrpený diel, čo sa povrchnosti a stupidity týka ešte viac vyšperkovaný. XI už bude za trest. ()

chosan

Film se rozjíždí pozvolna a v průběhu děje se vrací další a další hrdinové z předchozích sérií. Zaporak je  tentokrát na můj vkus nic moc nechal se hodne otloukat. No a konec a vrácení Gadot jsem zvědavý jak to udělali. No závěr je to takový dost průměr oproti ostatním dílům ale koukatelny 60%. ()

motyka52

Takhle - při sledování toho, jak auta a jeřáby hrají pinball s výbušnou koulí valící se Římem nebo bičování okolojedoucích aut hořícími vrtulníky na ocelovém laně (tyhle věci se tu fakt dějí) jsem se sice trochu styděl před sebou samým, ale na druhou stranu jsem si to úplně čistě klukosky užíval. Narozdíl od devítky je tu akce dost a někdo si řekl "doprdele s tím, dáme jim, co chtějí" a narval tam úplně všechno, co ho napadlo. Trucky na dálkové ovládání. Jadernou ponorku. Skládací letadlo, které si sebou můžete vzít do dopravního letadla. Auto z madmaxe. Batcave. A samozřejmě Momoovu maniakální variaci na Jokera. Prostě všechno. Kdyby se ještě navíc Diesel nebral tak smrtelně vážně a kdyby se úplně nerezignovalo na to, že se absolutně nedá usledovat, kde kdo zrovna na světě je, proč tam je, co tam dělá a s kým, tak by šlo hodnotit ještě výš. Takhle je to jen výplach nejvýplachovitější. Ale už teď jsem zvědavý, kdo se v jedenáctce obživne, kdo se přidá k rodině, kdo se vrátí a kolik milionů fyzikálních zákonů bude porušeno tentokrát. ()

nitrak

Nějak to ve mně nezanechalo nic. Jen to, že chudák Momoa musel hrát takovýho přiteplenýho dementa - dost divně vymyšlená postava, nehodilo se to tam. Už tradičně vymysleli zpětně novýho záporáka, který už je sleduje od doby x dílů předtím, viz. předtím Statham atd. Nějaký závody tam byly, ale ve výsledku si měsíc po shlédnutí fakt nic významnýho nepamatuju a to mam na filmy pamatováka. Nechci spoilerovat, ale jedna postava se tam dost zbytečně obětuje - i když nevěřim, že je mrtvá. V téhle sérii už nevěřim ničemu - asi tak to celý dojebali.. No a po vzoru Avengers je to zas nedokončený film - tedy má se problém vyřešit až v dalším díle nejspíš. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023