Môj sused Totoro

• Česko Můj soused Totoro (viac)

Sestry Sacuki a Mei se s tatínkem stěhují na venkov do strašidelného domu. Starší Sacuki musí převzít péči o domácnost, zatímco malá Mei objevuje zákoutí přilehlého lesa. Dívky se spřátelí s roztomilými lesními duchy v čele s obrovským chlupáčem Totorem a prožijí s nimi největší dobrodružství svého života. Nadčasový film mistra japonské animace Hajaa Mijazakiho v produkci studia Ghibli s ohromující obrazotvorností vypráví o každodenních radostech i trápeních diváků každého věku. (Aerofilms)

zette

Nebyt maminka v nemocnici, jedna se o 100% idylicky film. Diky ni ovsem dej alespon na konci nekam vede. Jinak jsme svedci pouze hlasiteho skotaceni dvou sester v prostorach noveho domu, vesnice a lesa. Klasicky dobra animace a hudba, sympaticke postavy a neskutecny kocici bus je nezapomenutelny. Zaver je sice hezky, jinak se toho ale ve filmu moc nestane. Davam stejny pocet hvezdicek jako Zamku v oblacich, kvalitativne je ale Totoro o dost horsi. ()

Pajky3

Možná jsem čekal víc. Ty dvě malý a uječený japonky (v originále) na mě byly až moc. Jenže na druhou stranu tam byl kouzelnej medvěd Totoro, dokonalej kočičí autobus a všudypřítomný černý saze. A to jsem jim záviděl. A konečně scéna s Totorem a deštníkem na zastávce rozhodla o tom, že to pro mě byl nadprůměrný zážitek. Opět jsem se totiž přistihl jak se při tom usmívám jako trouba... A na tom se nic nezměnilo a při druhém promítání. ()

majo25

Škoda, že je to v mnohých smeroch dosť infantilné, v ďalších smeroch zasa iritujúce (smiech či plač na plné ústa a na plné pecky). Ak by neobsahoval toľko detsko-fantazijných prvkov, ale iba jednoduchý príbeh na pozadí ťažko skúšanej rodinky, hodnotil by som to určite vyššie. Animácia je fajn a asi aj kvôli celkovej (silnejšej) atmosfére, ktorú samozrejme oceňujem, je to tak vysoko hodnotené, ale až tak ma to nechytilo. ()

campix

Všechna díla od studia Ghibli jsou nesmazatelně zapsaná do historie animovaného filmu. I Můj soused Totoro nese jasný rukopis Hajaoa Mijazakiho. Bohužel na můj vkus je tento kousek až moc infantilní a dětsky uřvaný. Hodnotím tedy o stupeň hůře nežli jeho mistrovské kusy jako Cesta do Fantazie nebo Princezna Mononoke. Pokud chcete začít s Mijazakim, tak bych hledal spíše jined než u Totora. ()

kubin.

Neumím si vysvětlit, jak dokáže Miyazaki vytvořit takovéhle zvířátko. Totora si museli zamilovat všichni, kteří tuhle pohádku viděli. A to tam je jenom chvíli a vlastně nic moc nedělá. Ale všechny scény s ním jsem si děsně užil. Vlastně ani nevím proč, ale Miyazaki prostě umí zahrát na dětskou duši i odrostlejšímu publiku, a proto jsou jeho anime tak výborné. ()

Los

Proč mi tuhle pohádku nikdo nepustil, když jsem byla malá? Je to vše tak roztomilé, milé a pozitivní...Miyzaki prostě umí :) 10/10 ()

tomeek

Opravdu. Nejdětštější příběh od Studia Ghibli. Křik, jekot, panika, protivná malá sestra a téměř nulový děj. Pro děti možná příjemná pohádka, ale pro dospělé je to skoro utrpení. Za zmínku stojí jenom Totoro a fantastický "Kočkobus" :) Nic, co byste nutně potřebovali vidět, pokud vám není do deseti let... ()

Noviik

Krásná pohádka po nejmenší, u které se nebudou nudit ani dospělí. Vykreslení dětského světa je v Miyazakiho podání opravdu kouzelné. ()

eye candy

Totoro je vlastne takova hodna prerostla sova, ktera rada spi a zivi se korinky. Sem tam ve volne chvili se sveze kockobusem a kdyz se opravdu hodne nudi a potrebuje si protahnout kozuch tak se za mesicniho svitu potuluje kolem zahradkek a pomaha rostlinkam rust. Proste takova pohodova nudna pohadka bez zapletky :) ()

LeoH

Oč méně mijazakijovské mystiky, potvůrek podivných (ale těch pár stojí za to) a vymakaných animací, o to víc dětsky čistého vidění světa jako svěžího místa plného nových věcí ke zkoumání a bez-prostřednímu prožívání – těžko říct, kde se tam toho pocitu bere tolik, že funguje i na chlápka po čtyřicítce, až mu místy vhrknou slzy do očí. A děcka řvala nadšením též, takže mistr M. opět za plný počet. ()

Mr.Ripley

Ač mistra Mijazakiho neskutečně obdivuji, v tomto případě mě čekala studená sprcha. Být o 16 let mladší nejspíš bych byl unešen z té feel-good nenucené atmosféry a potvůrek, ovšem ve svých 23ti se zmůžu na "pouhé" - "bylo to fajn". ()

SniperG1

Já nevím, mně to nějak nezaujalo, ne že bych se úplně nudil, ale prostě nezaujalo. Vidět to před dvaceti lety, tak by to asi úspěch mělo...55% ()

UhLee

(7,5/10). Totoro je zlatá pohádka pro malé děti.. To ale nijak nezmenšuje její kvalitu se kterou jí japonský génius vytvořil.. Je zde plno neokoukaných nápadů, kde můžeme sledovat rozmanitost pohádkových bytostí.. K tomu všemu ještě přidejte naprosto překrásnou a chytlavou hudbu a máte další nezapomenutelný japonský zážitek. ()

Motinski

Milý film, s nulovým dejom a jednoduchými postavami. Nie že by mi to až tak vadilo, no čakal som niečo viac. Nechať sa unášať detskou fantáziou je osviežujúce len do určitého momentu a ajkeď som vedel že tu nenájdem vážne motívy, nedokázal som sa úplne naladiť na rozprávkovú vlnu. Hlavne pri konci som si uvedomil že mi chýbala nejaká silnejšia scéna alebo zvrat. Pozeralo sa to príjemne a užíval som si animáciu, no v prvom rade ide o zameranie pre deti. A to čaro aké v podobných filmoch cítim som tu nenašiel. Tým nechcem povedať že dospelým nemá Totoro čo ponúknuť, ja osobne som ale príbehom iba prefičal bez výraznejších pocitov. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

15.11.2021

Již 8. ročník festivalu Malé oči je tu! Během listopadu a prosince se filmový festival pro děti objeví v několika městech po celé republice. Dramaturgové připravili pro malé diváky (i jejich rodiče)… (viac)