Mei to Koneko basu

• Japonsko めいとこねこバス (viac)

Tento Miyazakiho krátký snímek je neoficiálním pokračováním jeho slavného anime Tonari no Totoro. Byl promítán pouze krátký čas v tokijském Muzeu Ghibli. Vypráví o malé Mei a jejím "koťátkobusu" (potomek známého kočkobusu z filmu) a jejich dobrodružství. (Fabienne)

Jeoffrey

Neznám asi nikoho, kdo viděl Totora a nezamiloval se do kočkobusu. Tady je úžasné jak to mini provedení, nebo spíš kotěbus, tak i ta ohromná babička, jinak samozřejmě nádherná hudba i atmosféra. Díky uživateli mr.filo za odkaz, je opravdu docela těžké (spíš skoro nemožné) tyhle Mijazakiho krátké filmy sehnat a tenhle je jeden z mála co mi ve sbírce chyběl... ()

joehot

Krátkometrážní Totorovská infantilitka, ve které malá Mei bezohledně mění přirozené stravovací návyky eskadry kočkobusů. :) ()

zelvopyr

Opravil bych info z obsahu (zřejmě z nausicaa.net) - nebyl promítán pouze krátký čas, neb jsem ho tam viděl v červnu 2008 :-) Děti si v něm najdou krásnou přímočarost a roztomilost, dospělí ukrutně zajímavé podrobnosti doplňující pozadí Totorů a kočko-dopravních prostředků (víc sem psát, zkazil bych úžas všem, kdo se na něj těšíte -- ale podle rozpisu zase nebude promítán nejmíň do září). ()