Ulica Cloverfield 10

• Česko Ulice Cloverfield 10 (viac)

Len tak si idete v aute a zrazu do vás z boku napáli nejaký idiot. Prebudíte sa poudieraný, ale živý v podzemnej kobke, kde vám neznámy čudák povie, že ste práve vyhrali hlavnú cenu v životnej lotérii. Spomínaný neznámy čudák (John Goodman) sa volá Howard a je to skúsený „Prepper". To sú ľudia, ktorí tušia, že jedného dňa prestane fungovať svet, a tak sa na to pripravujú. Napríklad Howard si postavil a komfortne vybavil podzemný bunker. Výhra Michelle (Mary Elizabeth Winstead) spočíva v tom, že ju našiel vo vraku havarovaného auta a presunul do svojho krytu krátko predtým, než Zem v plnej sile zasiahla gigantická katastrofa, ktorá zničila všetok pozemský život. Emmett, jeho kamoš, ktorý mu so stavbou pomáhal (John Gallagher), a Michelle sú podľa všetkého široko ďaleko jediní, čo prežili. Škoda, že mimo bunkra je vzduch kontaminovaný a preto z neho nemôžu von. Michelle ale tejto teórii veľmi neverí. Howarda považuje za magora, ktorý ju uniesol a pod zámienkou ju chce udržať v bunkri. Lenže dôkazov, že má tento apokalyptický vizionár pravdu, sa postupne objavuje stále viac... Rovnako ako dôkazov toho, že Howard je fakt riadny magor. (Cinemart SK)

markotter

Až do posledních 10ti minut jsem to považoval za docela povedenej snímek a dumal jsem, jak to má Howard vymyšlený, že mu to ty oběti o tý atomový katastrofě baštěj. Ale jakmile se Michelle dostane na svobodu, film udělá tak debilní kotrmelec, že mi klesla nálada o 50%. Radši to vypněte 10 minut před koncem. ()

Franc1s

To si takhle jedete autem a máte nehodu. Po probuzení zjistíte, že jste v bunkru a připoutání. Je vám vysvětleno že venku je to hodně špatný, takže v bunkru strávíte nějakej ten rok s chlápkem co se jeví jako správnej tata psychouš a jeho kámošem. Co teď...? Rozhodně zklamání, za mě Cloverfield (2008) o třídu lepší. Nápad super, ale tak nějak jsem měl větší očekávání, že to má vlastně tak nějak navazovat na právě film z roku 2008. Škoda, J.J. Ambrams umí a ví, tak snad to klapne s trojkou. 7/10 ()

Rypley

Opravdu dobrý komorní thriller, který stojí za zhlédnutí. Třešničkou na dortu pak je finále, které tam vlastně nemuselo být, ale na druhou stranu právě toto finále odlišuje tento snímek od tuctového dramatu, které jsme už viděli tolikrát. p.s. celkem mi to připomenulo epizodu Casa Bonita (S07E11) ze seriálu South Park :) ()

Acrobat

Bafkáme si všetci, lebo tam hore sa čosi deje. Žena, ktorá do diery vhupne nie až tak ako v Labyrinte, okamžite sála nápady sťa MacGyver, a do počtu tváriaci sa chlap odpočítava svoje sekundy. Goodmanov jednoduchý výraz na Oscara a velebenie nebude. Ostatné si odpočítavate a na margaréte odlupujete fiktívne lupene o tom, či tam invázia je alebo nie. Ak by si odpovedal, že nie - dobrý psychoteror Hollywoodsky poňatej Kampuschovej. Ak by si odpovedal, že áno - dobrý matroš a nič svetoborné. Dopozeranie umožňuje jednota deja miesta a postáv. Do prázdna vyšumel záver s topornými..... a tak neumožňuje pri 10 CL. lane tváriť sa vážne. Na počiatku bol dobrý nápad a práca.... (videné 25.08.2019, BDrip) ()

kyjo

Spíš 10 Cloverfield LAME! S původním Cloverfieldem to má opravdu společného jen málo. Žánrově, stylově i tématicky úplně o něčem jiném. Což sice nemusí být nutně špatně, ale v tom případě nechápu, proč to spojovat s původním monster movie. Pro mě osobně celkem zklamání. ()

ForGump

Tradičně, jakožto v každém filmu produkovaném J.J. Abramsem, se i zde výborně buduje temná a nejistá atmosféra. Opravdu divák se po celý film nachází ve stavu, že neví, co se může stát za půl minuty. Především ve většině filmu. Tedy něco okolo 80 minut, ve kterých dominuje John Goodman, jako pološílený farmář, na nějž si prostě neuděláte jednoznačný názor, za to si rozhodně vychutnáte jeho trsání u jukeboxu nebo jeho chemickou laboratoř. Naneštěstí těch závěrečných patnáct minut naprosto degraduje celý film a demoluje onu temnotu. Prostě nadějný film, jejž tvůrci, nevím proč, poslali do kopru. 60% ()

Hansmannn

Pro mě překvapení roku, jsem rád, že jsem o filmu nic nevěděl předem,díky za utajený trailer! Ani chvilka nudy, děj vás udržuje v napětí a hlavně se nadá předvídat dopředu.John"Flinston"Goodman skvělej a Mary Elizabeth W. taky! ()

RAFT

Wau,tak po pádu londýna ,druhý snímek v kině .Musím dát za pravdu že ,tento povedený kousek se mi líbil daleko víc .Ulice Cloverfield 10 je skvěle natočená ,taky dobře napsaný scénář ,.Ve filmu šlapu vše ,tak jak má a co se od toho správného thrilleru čeká.Docela mile mě ve filmu překvapil herec John Goodman po dlouhé době si zahrál ve vydařeném snímku ,ta role mu bylo jak napsaná přímo na tělo .A ve filmu nechybí ,ty napínavé akční sekvence z toho až popadne dech.No jo John Goodman vede,více takových rolích pro Johna .Za mě 77% ()

MAAUZ

Takovej potenciál to mělo! Dal bych 3,5 hvězdy, což nemůžu, takže se nakonec přikláním ke třem. Do momentu, než si hlavní hrdinka sundala masku, se jednalo o slušné psycho. Člověk se cítil dost ztísněnej. Johna Goodmana mám rád a trochu jsem tušil, co se asi bude dít venku mimo bunkr, ale ten konec mě fakt rozsekal. Prostě nesmysl. Nevím, jestli byl samotnej film tak hlučnej, nebo to projekce přehnala s volume, ale chvílema jsem dost vyskakoval ze sedačky. ()

Mufuck

Jako vážně ? Název Cloverfield to obsahuje z jakého důvodu ? Pro mě jako velkého příznivce Cloverfieldu ( nemůžu napsat ' jedničky ', protože to nemá krom pěti minut na závěr VŮBEC nic společného ) obrovské zklamání. Tento snímek je spíše jakousi variací filmu The Divide, nežli důstojným pokračováním Monstra. Čekáte-li totiž právě tu monstrózní akci a rozvinutí už tak zajímavého konce původního snímku z roku 2008, dostanete místo toho hodinu a půl komorního dramatu tří lidí uzavřených ve sklepním bunkru. Z toho nejprve jeden je tam proti své vůli vězněn druhým za tichého souhlasu třetího, pak jsou všichni tři zase spokojenými spolubydlícími, aby se ti dva nakonec spojili proti vězniteli, což dopadne bohužel předpokládaným koncem. Po tom všem následuje asi desetiminutová závěrečná scéna v rádoby Cloverfieldovském duchu, která byla dodána jen tak mimochodem, jak jinak než kvůli vetšímu zisku. Také to tak vlastně ve finále na mě působilo, jen a jen jako film co jménem parazituje na žánrově odlišném, ale hlavně úspěšném snímku. Vždyť Cloverfield je v češtině uváděn jako Monstrum, což je velmi úsměvné vzhledem k tomu, že je tu namísto toho celej film jeden magor ve sklepě, jedna typka a jeden týpek ( ten je tu doslova do počtu ). Jen na závěr jeden ufounopes, nebo co to bylo, po dobu tří minut a jedna ufoloď cca na minutu. V rámc žánru - komorní drama v klaustrofobickém prostoru zřejmě jeden z těch lepších počinů, ale jako navazující film na Cloverfieldovské universum teda fakt nic moc. Hlavně teda to nic... ()

Bube1

Tomuto nadprůměrnému sci-fi dramatu (o hororu moc nemůže být řeč) v propagaci samozřejmě nejvíce pomohl název. Na druhé straně mi to propojení s původním Monstrem ve finále přišlo poněkud křečovité, ovšem vůbec ne úplně hloupé. Nebýt toho, že všichni víme, kam film musí dospět, mohl to být zajímavý twist na hranici béčkovitosti (v nejlepším smyslu slova). Jinak ale když se za snímkem ohlédnu objektivně, tak to bylo řemeslně precizní komorní drama se super castingem a trefným monotónním soundtrackem. Navíc je tam vidět každý utracený dolar, což je dnes taky vzácnost. Za mě pohodové 4 hvězdy. ()

Franche

Zabavilo, ale ten konec aka Válka Světů tam byl za mě navíc...ale proti gustu žádny dišputát, já bych si to jen představovala rozuzlené trochu jinak. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Jeden z prvních velkých found-footage snímků Monstrum (Cloverfield) z roku 2008 se dočká přímého pokračování. Snímek režiséra Matta Reevese vydělal celosvětově nějakých 172 milionů a série se… (viac)

Uncharted našlo nového režiséra

Uncharted našlo nového režiséra

18.01.2019

Po odchodu Shawna Levyho (Ocelová pěst) se filmová adaptace herního Uncharted znovu ocitla bez režiséra. Snímek, který má vyprávět o mladém Nathanu Drakeovi, jehož ve filmu ztvární Tom Holland … (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (viac)