Ulica Cloverfield 10

• Česko Ulice Cloverfield 10 (viac)

Len tak si idete v aute a zrazu do vás z boku napáli nejaký idiot. Prebudíte sa poudieraný, ale živý v podzemnej kobke, kde vám neznámy čudák povie, že ste práve vyhrali hlavnú cenu v životnej lotérii. Spomínaný neznámy čudák (John Goodman) sa volá Howard a je to skúsený „Prepper". To sú ľudia, ktorí tušia, že jedného dňa prestane fungovať svet, a tak sa na to pripravujú. Napríklad Howard si postavil a komfortne vybavil podzemný bunker. Výhra Michelle (Mary Elizabeth Winstead) spočíva v tom, že ju našiel vo vraku havarovaného auta a presunul do svojho krytu krátko predtým, než Zem v plnej sile zasiahla gigantická katastrofa, ktorá zničila všetok pozemský život. Emmett, jeho kamoš, ktorý mu so stavbou pomáhal (John Gallagher), a Michelle sú podľa všetkého široko ďaleko jediní, čo prežili. Škoda, že mimo bunkra je vzduch kontaminovaný a preto z neho nemôžu von. Michelle ale tejto teórii veľmi neverí. Howarda považuje za magora, ktorý ju uniesol a pod zámienkou ju chce udržať v bunkri. Lenže dôkazov, že má tento apokalyptický vizionár pravdu, sa postupne objavuje stále viac... Rovnako ako dôkazov toho, že Howard je fakt riadny magor. (Cinemart SK)

Marcecek

Prvotina Trachtenberga, ktorý sa následne preslávil mojim obľúbeným Preyom. Videl som aj pôvodný Cloverfield, ale neriešil som, či to patrí do rovnakého univerza alebo je to zhoda názvov. Jedná sa o komorný katastrofický mysteriózny triler, ktorý vás nechá hlavne v prvej polovici dumať nad tým, či veriť alebo neveriť Johnovi Goodmanovi, raz film naznačí, že hovorí pravdu, potom to zas vyzerá, že je to pekný psychouš, ako na hojdačke, aby ste na konci filmu zistili, že tá najbizarnejšia možnosť je pravda. Napätie funguje kedy má a kedy to režisér chce, v polke tempo trochu poľaví, aby sme sa čo to dozvedeli aj o postavách, ktoré sú tu mimochodom za celý film len tri a na nich je vystavaný príbeh, čo teda klobúk dole pred režisérom. Pár nelogických vecí sa tu nájde, to je zákon prakticky v každom podobnom filme, nad tým by som sa nezastavoval, ale skôr by som riešil ten koniec, tam ma napadá len jedno - wtf? Znova poklona režisérovi za odvahu zmeniť žáner z psychologického stiesneného trileru na sci-fi akčné postapo, hľadel som a nespustil oči, ono to bolo na konci zábavné, napínavé, zároveň veľmi prekvapivé, také zakončenie som naozaj nečakal, spoilery nemám rád, ale jedna scény ako z Vojny svetov, takže v konečnom dôsledku som spokojný a dávam palec nahor a zároveň chápem výčitky ostatných k záveru, nemusí sedieť každému. Za mňa čistých 70% a odporúčanie. ()

motyka52

První tři čtvrtiny mi sedly náramně. Stísněné prostředí, které perfektně umocňuje pocit nejistoty, nad vším se vznášejí otazníky o tom, kdo je kdo, jaké má zaměry, co je tam venku ... Jistě, celé to muselo mít nějaké vyústění, ale poslední čtvrtina změní žánr tak dramaticky (a tak málo pravděpodobně), že se to rozpadlo trochu víc, než bylo nutné. ()

Martin29

Tak musím říct, že žádná hitparáda jako thriller to slušně funguje jako horor, ale moc ne. Většina filmu jsou kecy jak se jim žije kdo jim chybí atd. na konci se to rozjede a je tam spojitost s Cloverfieldem. Víc než 2 hvězdy ani náhodou. P.s. díky za titulky Bac ()

Zagger

Do filmu jsem sel uplne na blind na iwatch aniz bych tusil o cem to je, cekal jsem nejakou Fritzl odplatu thriller apod, proto taky mam radeji kratke anglicke popisy filmu, jsem rad, ze jsem necetl tady tu sragoru, kterou vyplodila nejaka "spisovatelka". Casto je totiz cely film volne prevypraveny jak pro tupeho a mnohdy jeste spatne. Film me docela prekvapil Dobry muz Honza byl skvely a ruku na srdce, drzel pohromade cely film, rad jsem ho zase v necem videl. Trautenberk to natocil docela obstojne ikdyz semtam misty mi to pripominalo kamerou nebo cim takove ty lacinejsi thrillery na sobotni pulnoc... Pisu to az po par dnech a vubec nevim jak vypadala herecka a jak hrala, tezko rict jestli to o necem svedci :) *\*/*!* SPOILERY *\*/*!*nahodou se mi libil i ten konec, ikdyz pro nekoho vytrzeny z kontextu, patril tam, celkove se dalo dobre vzit do hlavni postavy, protoze porad diky celemu kolotoci veci vlastne nevedela na cem je, a ten zaver tam byl prave na pekne "oh, come.. on.." pro buchetku*\*/*!* SPOILERY *\*/*!* ()

samo151

Škoda toho konca, trochu ma sklamal - uvítal by som niečo viac "down-to-earth". Inak ale skvelý film, držal si môj záujem od začiatku do konca a väčšinu času ma nenechal vydýchnuť si od napätia. Mám rád filmy, ktoré stoja takmer výlučne na dobrom scenári a tento medzi ne pre mňa určite patrí. ()

MLee

Jak popsat film, který mě nechal napnutou jak kšandy od začátku až do konce.. Když na povrch začnou vyplývat jasná fakta ukazující na to, že Goodman je prostě perverzní úchyl, navzdory tomu má v sobě kus toho dobráka, říkáte si, jasně, už to všechno chápu.. Žádná apokalypsa venku nebyla.. Ale pak přijde zvrat, který všechno, co jste o Goodmanovi věděli, vlastně asi jaksi najednou neplatí.. Jak je možný, že celý ten film, se odehrával mezi čtyřmi stěnami, celkem v klidném prostředí, a závěrečných 20 minut je úplně jak jiný film? Jestli jsem předtím byla v napětí, co je pak do prkna to, co přinese ten závěr? Je to vůbec možný, co se tý holce na konci všechno stalo? Pak je konec filmu a vy sedíte a čumíte a v hlavě vám běží asi 350 otázek.. Co říct na závěr.. Natočit film o 3 hercích, aby to nebyla nuda, to je prostě skvělá práce. Hudba na 200% umocnila celej ten zážitek a já z toho mám husinu ještě teď.. No, a jak je zvykem, dneska už se filmy bez nevyřčeného „to be continued“ snad asi netočí, takže se budu těšit na další díl :-) Hodnocení ČSFD: **** (74%) Napětí: 95%, Příběh: 40%, Střih, kamera: 70%, Obsazení: 80%, Scénář: 85%. ()

CathyRuder

Obvykle se podobným žánrům vyhýbám pro jejich nepřekousnutelnou stupiditu. Bez jakékoli větší informovanosti o filmu - o spojitosti se Scifi Cloverfield apod. jsem se odhodlala takovému filmu dát po nějaké době šanci. Bohužel přišlo jen velké zklamání. Zásadním problémem filmu je jeho neuvěřitelnost, která vzniká skloubením dvou žánrů - drama/thriller vs. scifi. Aneb pod zemí se odehrává věznění psychopatem v bunkru a nad zemí k tomu všemu probíhá vyhubení lidstva, inkontaminace vzduchu a následná mimozemská invaze. Čeho je moc, toho je příliš, na to, aby tomu soudobý divák uvěřil. Mnohem lépe by film dopadl, kdyby zůstal v nescifi rovině - dramamatické napětí ve filmu funguje skvěle až do chvíle, kdy se tam připletou mimozemské příšery. V tu chvíli přicházi na řadu druhý problém filmu a to je jeho obrovská trapnost, kterou inteligentní divák jen stěží překousne. Jakmile se hlavní hrdinka Michelle vymaní ze spárů psychpatického magora Howarda a jeho protiapokalyptického bunkru, aby mohl film zdárně skončit, musí ještě přemoci 2 (slovy dvě) mimozemské příšery. Jedna z nich je malá, pohybuje se po zemi a je poměrně hbitá, druhá je obrovská, lítá a má chapadla. Je to však veskrze jedno, jelikož trapnost, s jakou Michelle tato monstra přemůže je neskutečná. Scifi závěr filmu, jakkoli zbytečný byl, se bohužel silně podílí na celkovém dojmu a nechá ve vás pocit "jakou hovadinu jste to vlastně celou dobu sledovali". ()

Rock4ever

Přiznávám, tohle už jsme všichni viděli v různých obdobách mnohokrát, ale v novém Cloverfieldu je postapokalyptický molotov opět namíchaný s takovou výbušností, źe podobné myšlenky vám až do závěrečných titulků na mysl opravdu nepřijdou. Už si nepamatuju, kdy jsem naposledy v kině cítil podobné napětí. Ve vrcholných pasážích jsem o sebe začínal mít strach, tepová frekvence se nebezpečně blížila maximu. Chtělo by se říct: přežil jsem, abych mohl vyprávět, ale místo toho vám raději doporučím nečíst žádné recenze a vyrazit do kina na thriller roku! ()

tXtX

Slušný komorný triler na ktorý by som do kina určite nešiel, keby sa nevolal tak, ako sa volá. Takže áno, tento zákerný ťah im vyšiel.. gratulujem. O filme som nečítal nič, dokonca nevidel ani trailer. Nechcel som sa pripraviť o zážitok, po celú dobu som bol totiž v tom, že sa jedná o sequel, pripadne spinoff filmu z roku 2008. Takže neubránim sa miernemu sklamaniu. Našťastie ma to ale bavilo aj tak. Goodman bol super, aj Mary (ako vždy). Koniec prekvapil. Škoda, že tam toho nebolo viac. 80% ()

jiri.juricek

Na tento film jsem šel úplnou náhodou, měl jsem si něco vyzvednout v kině a v programu byl zrovna tento film. Trailer se mi taky líbil ikdyž nic z děje neukazuje a v tom to celé je vlastně. Na film běžte hlavně bez toho aniž by jste o něm něco četly nebo věděly. A rozhodně nelituju, od začátku do konce nevíte čemu věřit a napětí se dá jen krájet. Lekačky jsou taky dost slušný. Doufám, že bude pokračování, ale na tohle se rád podívám ještě někdy znova :) ()

silvia93

Nelíbilo se mi na konci jak se tam objevili nějaké zrůdy nebo mimozemšťané nebo co to mělo být a nebylo tam vše vysvětlené a zajímal by mě původní konec tento se mi moc nelíbil ale jinak super. Bylo to napínavé někdy lekavé, zajímavý příběh postav. ()

mpet

Silné momenty, střídané s velmi slabými chvilkami a zbytečnými chybami, které sráželi kvalitu filmu dolů. Nakonec ale musím říct, že celkový pocit z filmu byl spíše pozitivní a rozhodně se nestydím hodnotit čtyřmi hvězdami. ()

Rorschach_SK

"Ľudia sú podivné stvorenia. Nie vždy ich presvedčíš, že bezpečie je pre ich dobro". Ako by dopadol sfilmovaný pokus Schrödingerovej mačky? Možno nejako takto. Ste v bezpečí a zároveň v nebezpečí vo vnútri aj vonku. Ako komorná psychologická dráma s minimom postáv by si vystačila aj bez napojenia na univerzum Cloverfiledu (aj keď mám isté pochybnosti, o aké univerzum ide, keď to, čo sme mali možnosť vidieť, nijako nesúviselo s pôvodným snímkom) a skôr by som ju vedel predstaviť ako pilot k nejakému seriálu, keďže vyšumí do prázdna. Ťahákom sú predovšetkým herecké výkony Johna Goodmana a Mary Elizabeth Winstead, ktorých síce brzdí slabší scenár, ale nedávajú na svojich postavách až tak poznať. Ich vzťah je ako na hojdačke a keď už si divák myslí, že je situácia nejako vyjasnená, príde ďalší zlom. Tiež nás snímok naučí zopár vecí - hlavne, že na už nikdy nebude dívať na týpkov z dokumentárnej série Doomsday Preppers rovnako (alebo sa vám potvrdí to, čo ste v kútiku duše tušili), taktiež že naučiť sa šiť vám môže zachrániť život, rovnako ako mať po ruke nejaký ten molotov môže byť sakra šikovná vec. ()

soarer

Trochu mi to pripomenulo Hidden, no zanechalo to vo mne iné pocity. Slušný film, no hororom by som ho nenazýval, pretože som sa ani na chvíľu nebál, ani nezaznamenal neaké náznaky napätia. Čo mi ale vadí je to, že tam bolo veľa nelogických úsekov, inak celkom solídna scifi dráma. ()

Mrliš

Být to dlouhé max. hodinu dvacet a rychleji gradovat napjatou situaci mezi trojicí uzavřené ve sklepním bunkru, tak by to byl bezva film. Konečné napojení na sci-fi o mimozemšťanech je dle mého názoru špatné. To nemělo vzniknou. Celý film tato skutečnost táhne ke dnu. ()

poola

Ukecaná většina filmu mě sice docela bavila, ale něco tomu chybělo. Měl jsem v kině nutkání dát šipku do prava a děj trošku posunout. Konec se tak trošku vymkl kontrole a jde spíš o pilot k seriálu ala TWD. Takže i kdyby vznikl seriál nemá na to smysl koukat :-) ()

ramirez5

LIVINGDEAD to vystihol .... možno by som to až za takú sračku nepovažoval, keby som od toho popredu neočakával super bomba film skrz tamojšie hodnotenie dokonca v červenom .... absolútne nechápem ..... Divide je 100x lepší ako scénárovo tak "lookom" ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Jeden z prvních velkých found-footage snímků Monstrum (Cloverfield) z roku 2008 se dočká přímého pokračování. Snímek režiséra Matta Reevese vydělal celosvětově nějakých 172 milionů a série se… (viac)

Uncharted našlo nového režiséra

Uncharted našlo nového režiséra

18.01.2019

Po odchodu Shawna Levyho (Ocelová pěst) se filmová adaptace herního Uncharted znovu ocitla bez režiséra. Snímek, který má vyprávět o mladém Nathanu Drakeovi, jehož ve filmu ztvární Tom Holland … (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (viac)