Ulica Cloverfield 10

• Česko Ulice Cloverfield 10 (viac)

Len tak si idete v aute a zrazu do vás z boku napáli nejaký idiot. Prebudíte sa poudieraný, ale živý v podzemnej kobke, kde vám neznámy čudák povie, že ste práve vyhrali hlavnú cenu v životnej lotérii. Spomínaný neznámy čudák (John Goodman) sa volá Howard a je to skúsený „Prepper". To sú ľudia, ktorí tušia, že jedného dňa prestane fungovať svet, a tak sa na to pripravujú. Napríklad Howard si postavil a komfortne vybavil podzemný bunker. Výhra Michelle (Mary Elizabeth Winstead) spočíva v tom, že ju našiel vo vraku havarovaného auta a presunul do svojho krytu krátko predtým, než Zem v plnej sile zasiahla gigantická katastrofa, ktorá zničila všetok pozemský život. Emmett, jeho kamoš, ktorý mu so stavbou pomáhal (John Gallagher), a Michelle sú podľa všetkého široko ďaleko jediní, čo prežili. Škoda, že mimo bunkra je vzduch kontaminovaný a preto z neho nemôžu von. Michelle ale tejto teórii veľmi neverí. Howarda považuje za magora, ktorý ju uniesol a pod zámienkou ju chce udržať v bunkri. Lenže dôkazov, že má tento apokalyptický vizionár pravdu, sa postupne objavuje stále viac... Rovnako ako dôkazov toho, že Howard je fakt riadny magor. (Cinemart SK)

PauloZ

Filutácká tahanice o dívákovi pocity a dedukce. V jednu chvíli máte jasno, v druhou chvíli pochybujete o praktikách a záměrech výborného Goodmana. Takže první třičtvrtina filmu, schíza uvnitř bunkru, bez vědomí toho, co je ve skutečnosti venku, buduje stísněnou, vypjatou a naprosto reálnou atmosféru, což nutí diváka pořád trošku přemýšlet. Největší údernost a solidní tečka, po všech těch pochybách v díře, začíná posledních 20 minut na povrchu. Atmoška se rázem zas mění, graduje, opouštíme reálnou komornost, Mary Elizabeth přebírá otěže a až na zápalnou láhev uzavíra tuhle kapitolu velmi vkusně. Bavil jsme se výborně, i přes to, že několik fajlů člověk najde velmi lehce. ()

F.man

Trachtenberg chtěl prostě vyjebat s divákem a podařilo se mu to. Kdo by taky věřil obloustému white trash tátovi se zálibou v konspiračních teoriích, že jo. Zvláště když mu sekunduje pomlácená holka od vedle, pro kterou maj všichni slabost. No povedlo se. Celá ta část v bunkru na mě fungovala moc dobře. Thriller jak má být. Na druhou stranu mě ale úplně vysírá násilné marketingové roubování na téma Cloverfield. To si mohli teda odpustit. Stejně jako posledních 15 minut. Kolem a kolem, na zabavení dobrý, něco to asi i vydělá a všichni budou zase jednou spokojeni. Včetně mě. Do oblíbených filmů si to ale asi psát nebudeme, co říkáte? ()

Rybizek

Film má již od počátku příjemně zneklidňující atmosféru, která pomalu graduje a divák téměř až do konce netuší, zda jsou 3 (2) lidé v bunkru uvězněni nebo zachráněni. Má našlápnuto na úžasnou pointu, kterou mi bohužel zkazil naprosto absurdní sci-fi konec, který mi k tak pěkně rozehranému snímku absolutně neseděl. Bavila jsem se do doby, než byla demaskována pointa, což bylo téměř celý film, 64%. ()

Tryskomyš

Tak trochu dva v jednom. Dokud děj probíhal v bunkru, zdálo se to být trochu realističtější. Ale jakmile Michelle vyrazí ven, přišlo mi to, jako kdyby to už byl jiný film. ()

hous.enka

Přepadení, pochyby, překvapení, pokus o rozlousknutí aneb za každé pé dávám jednu hvězdu a jsem zvědavá, co dalšího Cloverfield přinese, nabídne a vyřeší. Velmi se mi líbila závěrečná scéna na křižovatce. ()

FFilipCZ

Označení tohoto filmu žánrem "horor" bych zcela vynechal, je to dosti zavádějící a mnoho uživatelů to může odradit - stejně jako úvodních cca 10 minut, po kterých mě jen tak mimochodem opustila při sledování sestra s tím, že na tohle se teda dívat nebude (stejně jako já nejspíše předpokládala, že to bude jakési nehezké mučení Michelle). Opak je ale pravdou! Snímek má silnou hutnou atmosféru, mnoho zajímavých překvapivých zvratů a kvalitní nečekanou koncovku. ()

ledzepfan

No to je fail... Já fakt myslel, že to má něco společného s filmem Cloverfield... Přitom to na něm jen jaksi (ne)pokrytě parazituje... Nevím no. Ze začátku to vypadalo jako fajn hra s divákem, pak to spadlo do nehravé sklepní naháněčky aby to pak na povrchu začalo konečně scifíčkově blikat ale divák pochopil, že sedí ve frontě na něco jiného než myslel... Divnej slepenec.. ()

spaceboyCZ

Pokud přijde pokračování, přihoďte jednu * navíc. Slušně rozjeté psychodrama, s občasným zaškobrtnutím a ne zrovna dobře zvoleným Johnem Goodmanem, kterému prostě tu občasnou zlobu nevěříte. Původně jsem chtěl dát 2*, ale finále se vyšponovalo do výšin a mě tlouklo srdce napětím. Chci další díl!! ()

nirvana91

Stále neviem, ako by som mala tento film brať. V podstate to bolo dosť sľubné, niektoré scény mi prišli komické. Ale po smiechu býva plač. A tak sa to aj celé vystupňovalo. Koniec sa mi nepáčil a ani sa mi tam nehodil. Mohli vymyslieť hocičo, možnosti boli otvorené. SPOILER: Iróniou by bolo, keby sa odtiaľ dostala a fakt by bola celá ľudská populácia vyhubená. Ale skôr by som to uhrala na niečo iné ako tých plechových mimozemšťanov. ()

maddy

Písať čokoľvek o 10 Cloverfield Lane je dosť nevďačná úloha, pretože pri ňom viac ako pri akomkoľvek inom filme platí, že čím menej o ňom divák vie, tým lepšie. Ideálne je nevidieť ani trailer a užiť si tú hru, ktorá pracuje s očakávaniami diváka v maximálnej možnej miere. Akurát od toho nie je potrebné čakať pokračovanie Cloverfieldu (alebo u nás známeho ako Monštrum), aj napriek tomu, že názov na neho zľahka odkazuje. Ono to aj tak najprv bol samostatný film s názvom The Cellar, z ktorého nakoniec J.J. Abrams spravil vzdialený spin-off Cloverfieldu. Preč je found-footage forma a bolo by veľmi ľahké za tento krok film haniť, ale prečo tak robiť, keď to previazanie je nakoniec dostatočne pútavé a v závere dodalo malému lacnému thrilleru potrebné dávku „veľkoleposti“ (aj keď nemožno poprieť, že sa jedno o čisto marketingový ťah, ktorým sa na film podarilo nalákať divákov a dostať ho do kín, lebo inak by na „The Cellar“ asi nikto neprišiel). Tak či onak je to úplne jedno, pretože 10 Cloverfield Lane bez problémov funguje aj sám o sebe, aj na obmedzenom priestore je strhujúci od začiatku do konca, šikovne napísaný, odohraný a hlavne zrežírovaný. Je až prekvapivé, že Dan Trachtenberg je režijný debutant, pretože film drží pevne v rukách ako rokmi ostrieľaný režisér, na moment presne vie ako dávkovať napätie, kedy zvoľniť, zintenzívniť, pripraviť napínavú sekvenciu a tak ani tá komornosť tu nepredstavuje vôbec problém. Film o troch ľuďoch v jednom bunkri nikdy nebol takto strhujúci a s takýmto rýchlym spádom. Dopomáha tomu aj strhujúca hudba, ktorá sa nespolieha na minimalistické melódie príznačné pre podobný druh filmov alebo veľkolepo búši ako pri „veľkofilme“. Prvú hodinku a pol sa tu výborne pracuje s tým aká hrozba sa vonku vlastne skrýva (paradoxne, tomuto prekvapeniu najviac škodí názov odkazujúci na Cloverfield, ale pozor, aj tak bude nakoniec všetko inak!), diváka udržuje v neustálom pocitu neistoty, či hrozba je skutočne tam vonku alebo ju predstavuje iba postava ľahko vyšinutého Goodmana v úlohe „väzniteľa“. Síce sa to celé spolieha na náhodu častejšie ako je zdravé, napodiv to vďaka dravej réžii vôbec nevadí, lebo na nejaké polemizovane tu nie je čas a v nezastaviteľnom tempe sa pokračuje ďalej ... až kým nepríde veľké finále, pri ktorom mohol film dopadnúť katastrofálne, ale aj tu Tranchtenberg dokazuje svoju šikovnosť a to čo mohlo dopadnúť ako dramaturgicky lacné, nasilu našrubované zakončenie je správne odľahčenou, no stále rovnako intenzívnou sci-fi zábavkou, ktorá sa dokáže veľmi príjemne nebrať tak vážne ako v predošlým minútach. To vystriedanie žánrov a nálad je nakoniec tak prirodzené a uvoľnené, že vôbec nevadí, že pri spätnom pohľade je presne vidieť kde a ako to bolo celé prilepené k osem rokov starému filmu. 10 Cloverfield Lane síce nepôsobí dojmom filmu, ktorý je nutné vidieť v kine a kto od toho čaká pokračovanie Cloverfieldu bude zákonite sklamaný, no inak tomu nie je veľmi čo vytknúť. Trachtenbergovi sa podarilo natočiť funkčný komorný thriller, ktorý presne vie čo a ako chce ponúknuť a nikdy viac nesľuboval, takže výčitky, že to nie je „ten Cloverfield“ sú bezpredmetné. S tým čo režisér dostal do rúk sa myslím nešlo popasovať lepšie. To čo mohlo dopadnúť ako katastrofa nasilu prišitým Clovefrieldovým názvom, tak nakoniec dopadlo ako maximálne intenzívny, malý thriller. CELKOVO: 4* (8/10) () (menej) (viac)

baribal

"Pokračování" Cloverfieldu, který mě v kině naprosto uhranul, není špatné.. tedy je velmi dobré hodinu a čtvrt.. a pak to co vyšperkovalo Cloverfield tenhle díl lehce pokazí - konec. Nedokážu se rozhodnout, jestli má nespokojenost souvisí s tím, jak ho udělali nebo že není nic vidět, ale prostě mě to zklamalo. Vychází to na klasických 7/10, ale Cloverfield je prostě lepší. ()

agentmiky

První Monstrum bylo velmi ojedinělým filmem, a i proto se mi líbilo. Docela mě zajímalo, jak se tvůrci poprali s prequelem k původnímu dílu. Film se začal rozjíždět docela pomalu, což mě štvalo. Herecké obsazení mě taky moc svými výkony nepřekvapilo do té doby, než se objevil John Goodman, který byl opravdu fantastický. Bez něj by ten film nebyl určitě tak dobrý a po nějaké čase by dokonce mohl spadnout do jámy zapomnění. Děj filmu postupně houstl, za což jsem velmi rád. Vygradování a následný závěr filmu jsem tedy vůbec nečekal, neboť se to opravdu rozjelo. Nevím proč, ale jako thriller film to bylo bez chyby. Možná tomu ti mimozemšťani na konci trochu uškodili. I tak skvělý film, který musíte vidět......Po druhém zhlédnutí zvyšuji na pět hvězd, neboť jsem si film užil ještě více a výkon Goodmana je neopakovatelný. Hodnocení: 90% ()

Adasin

Hodně slušný výkon na to, že většinu času strávíme pouze se třemi herci. Takhle se buduje napětí. Úplně strhující to sice není, ale konec je prostě... prozatím čtyři hvězdy, možná si to ještě rozmyslím. 8/10 ()

SaNcHeZ_cz

J.J. Abrams si produkčně pohlídal už druhé mysteriozní dílko v téhle sérii, které dokáže z nevědomosti a napětí udělat svoji nejsilnější zbraň. Parádní audiovizuál, skvěle navrstvený scénář a slušné herecké obsazení tomu zdatně napomáhají na cestě k jednomu z nejpříjemnějších překvapení posledních měsíců. Škoda snad jen trochu moc doslovného a přepáleného závěru. [75%] ()

Wysch

a) Režijně je to na prvotinu tak neskutečně perfektní, že jsem měl dojem, že sleduju film vyzrálýho režiséra. Jaký překvapení potom na čsfd i imdb bylo, když jsem zjistil, že je to fakticky prvotina a režisér má na kontě akorát tak krátkometrážní Portal (kterej musím okamžitě jít zhlédnout). Trachtenberg je k uzoufání skvělý ve scénách, ve kterých se buduje (nebo v nich naopak vytryskne) napětí. Malou kaňkou je asi zbytečně uspěchaný třetí akt, který podle mě doznal ohromnýho stříhání a dotáček, když se tak nějak přišlo na to, že by to mohlo bejt duchovně spjatý s Cloverfieldem. ______ b) Nejedná se o Cloverfield, což je podle mě i důvod mnoha zbytečných známkování a postřehů. S Cloverfieldem to má společného tak akorát ten satelit (což je v zásadě jediné pojítko s Cloverfieldem). Zároveň ale fakt, že to není Cloverfield, mění přístup kamery a střih, což by mělo být pro normální oko asi fajn. ______ c) Mary Elizabeth je nejlepší za celou svou kariéru. Tahle holka už potřebuje nějaký průlom, protože je to skvělá herečka (s luxusníma nohama, všiml si toho někdo?), a v pohodě utáhne film i sama. Zde má ale po boku Johna Goodmana, který je bezespory hlavním (hereckým) tahounem filmu. ______ d) Michelle není blbka, a to si zaslouží pochvalu pro scénář. Ani jednou se nenaskytne divákovi příležitost si říct: "Ty vole, ty seš blbá, vždyť je jasný, že tam na tebe bafne bubák, proč tam chodíš?" Scéna ve ventilačce rulez! ______ e) Tak nepříjemně příjemný prožitek z napětí jsem asi ještě neměl. Může za to režie a dva skvělé herecké výkony, ale stejně tak umné budování v prvních dvou aktech. Třetí akt si zaslouží režisérský sestřih. ______ f) Skvělý film. Jen se po jeho zhlédnutí musí člověk zamyslet nad detaily, které mu režisér celou dobu dávkuje, a závěr bude dávat smysl. jen by mohl být trochu míň uspěchaný. Typickej problém prvního zhlédnutí je podle mě za tím, že i moji oblíbenci hodnotí průměrně až podprůměrně. Dejte tomu ještě jedno zhlédnutí. ()

Lukrecie

Většina filmů má začátek úplně děsný a konec OK. Tady mě velice zaujal začátek a konec byl absolutně tragický a shodil celý film. Víc jak 3* dát prostě nemůžu. ()

Vxxx

"Co byste dělali, kdybyste se probudili v podzemí..." a dál jsem obsah nečetla. Takže jsem opravdu skoro vůbec nevěděla, o čem film bude a tím pádem jsem nevěděla, co od něj čekat. A musím říct, že to byla příjemná podívaná. Madam Michelle je teda trošku she-Mecgyver, občas lehce přehnané šílenosti, ale nic co by mě vyložené otrávilo. většinou to naopak působilo komicky a to já vítám. Jinak John Goodman vynikající! On tomu filmu u mě vysloužil tu čtvrtou hvězdu. Rozhodně se nebudu bránit tomu, vidět film někdy znovu. A za sebe musím říct, že jsem ke konci čekala ledacos, ale to, co se tam dělo, teda ne :D 4* ()

Praxis

Velmi slušná žánrová práce. Nebudu spoilovat ale většinu filmu fakt netušíte o co jde. Navíc Goodman je parádní psychopat. Takže si spojte dohromady opravdu luxusní intimní thriller s malinko scifkem a dostanete hodně originální věc, která staršímu Cloverfieldu rozhodně nedělá ostudu. 80% ()

Mr. Filuta

Překvapivá jednohubka, která na svoji krátkou stopáž parádně zvládla zmáknout bezva atmosféru, naraci a vcelku i vyvážené jednající postavy. Jedinou škodou pak zůstává krátká životnost zážitku, protože opravdu naplno si Cloverfield Lane může vychutnat jen ten, kdo šel do kina bezprostředně po uvedení, a nebo někdo, kdo jej nazdařbůh hodí do stroje při nějaké random domácí projekci. ()

JJ.Gibson

Neubráním se Spoileru: Až do 85 minuty musím, říci, že mě Ulice Cloverfield 10 fakt bavila! John Goodman, na stará kolena dokazuje, že může zahrát přesvědčivě opravdu skoro jakoukoliv postavu!!! Smekám před ním. Film nám po celou dobu navozuje atmosféru, že "uvěznění" MIchelle je jen na oko, že např. umírající žena před bunkrem by mohla být jen nastrčená a že Goodman je opravu psychopat se vším co k tomu patří, když pravděpodobně vykoupal svou poslední oběť siřité koupeli a kdyby toto vše bylo zachováno a stupňovalo by se napětí, mě osobně by to stačilo a hodnotil bych pěti hvězdami. Ale, co čert nebo scénáristi nechtěli, nakonec se ukázalo, že měl Goodman pravdu a že nás opravdu napadli emzáci, ale zároveň to nevypadá, že by snad psychopat nebyl. Nicméně, Michelle se podaří utéct z bunkru a je konfrontována s emzáckou příšerou a jejich položivou lodí, kterou zlikviduje starým dobrý molotovem. No já nevim, trochu laciné v mých očích. Zbytečně to celý film degraduje, aspoň podle mě... ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Jeden z prvních velkých found-footage snímků Monstrum (Cloverfield) z roku 2008 se dočká přímého pokračování. Snímek režiséra Matta Reevese vydělal celosvětově nějakých 172 milionů a série se… (viac)

Uncharted našlo nového režiséra

Uncharted našlo nového režiséra

18.01.2019

Po odchodu Shawna Levyho (Ocelová pěst) se filmová adaptace herního Uncharted znovu ocitla bez režiséra. Snímek, který má vyprávět o mladém Nathanu Drakeovi, jehož ve filmu ztvární Tom Holland … (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (viac)