Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Meily

Má to chyby, má to mezery, pro nečtenáře a nehráče asi totální mišmaš...ale dala jsem 5 hvězdiček proto, že jsem ráda, že konečně přišla i filmová verze a já si tak mohla v klidu sednout do gauče a vychutnávat si fantasy servoš, který znám ze hry a knihy... a český dabing byl náhodou kvalitní. A ten song? Boží... "Tak dej groš zaklínači, ...hmmmm" ()

Tomas129

Zpočátku to bylo takové nic moc a nějak jsem ten svět nechtěl přijmout. Ale jízda se pomalu rozjížděla. Nakonec příběh opravdu chytl a velmi mě to bavilo. Seriály Netflixu jsou prostě o příběhu. Těším se na 2. díl! ()

dentalux

*Šťastné a Veselé* :-) a nedá mi, Zaklínač od Netflixu stojí za veľké hov*o .-) keď vidíš čierne dryády, čierneho elfa, ci.gánske veštice z TV Veštiareň Jolandu aka Triss Ranuncull a vešticu Theodoru aka Yennefer - taký typický slovanský svet ako zo životopisného filmu 2 Paca, tak vidíš, že tomuto svetu z tej politickej korektnosti neskutočne j*be :-) ()

sportx

Zaklínač je prostě scifi fantasy. Je to prostě pecka. Herecké výkony jsou pro mě super, předloha ještě větší pecka. Je to prostě takový tajemný relax, nad kterým člověk nemusí přemýšlet. 8 dílu během dvou dnů a co dál, no čekat na další sérum. ()

synchronik

První sérii jsem dal jakžtakž, nicméně nebylo to nejhorší. U druhé série jsem se setkal s něčím neobvyklým. Musím se nutit do sledování. Pořád doufám, že to bude lepší a ono nic. To že to je multimix o tom se bavit nemusíme. Ale že to nabralo feministický směr a dokonce do toho zakomponovali i uprchlickou krizi to už na mě bylo moc. ()

pepe6

Kniha je fajn, hra super, ale seriál je bohužel nejslabší. Kromě samotného Geralta, Ciri a Marigolda jsou herci spíše špatní a nepůsobí přirozeně. Pokud neměli budget, tak měli omezit válečné scény, pak to bohužel vypadá spíše jako Xena (Sodden Hill). Rekvizity jsou také často překvapivě slabé (i české pohádky z osmdesátek měli lépe vypadající brnění než Nilfgaard zde, u trpaslíků se mohli inspirovat Hobitem). Scénáristická adaptace vypadá jako příliš rychle spíchnutá, ale o tom už bylo napsáno v recenzích dost. Pak je to samozřejmě progresivní Netflix, takže je tam diverzita podle checklistu i když to nedává smysl. GOT v první sérii s podobným budgetem dokázal po většině stránkách udělat lepší práci. Škoda promarněné příležitosti. ()

majlaan

První serie byla skvělá obrazově, ale totálně zmatená a slátaná. Za to druhá, ta je k tomu ještě plochá, nudná a hloupá. Z nadějného a očekávaného projektu je naprosto primitivní a postradatelná břečka. ()

BR23

V podstate ten istý problém čo v 1. sérii. Herci prehrávajú, pôsobia strašne familiárne (napr. Ciri voči Geraltovi) a herecké výkony sú patetické (napr. celá Yenefer linka). To sa stáva ked ľudia, 2 roky spolupracujú na spoločnom projekte, ktorého dej sa snaží vtesnať do 8 hodín + plno WTF a nelogických scén a dialógov, ktoré nedávajú zmysel alebo pôsobia zbytočne (k tomu zbytočnému dialógu: napríklad nevyžiadaný naratív- komentovanie prostredia postavami, ktoré to aj tak poznajú, komentár sa adresuje skôr divákovi, no pôsobí to nasilu a trápne). Jediné čo je permanentne fajn je Geralt/Cavill a vizuál prostredia. 1.séria- 3/5,,,, 2.séria- 2/5 ()

Pora

Když jsem zjistil, že se Netflix chystá zadaptovat ságu o zaklínači, těšil jsem se jak malé dítě na Mikuláše, ale zároveň se začal obávat, aby místo něj nepřišel spíše čert. Byl jsem však mile překvapen. Henry Cavill odvádí v roli Geralta vcelku dobrý výkon a Joey Batey v roli barda Marigolda je roztomile vtipný i přesvědčivě vážný a když v nějaké scéně je, často ji krade pro sebe. S Yennefer jsem se chvíli sžíval, ale že by mi lezla na nervy, to říct nemůžu. Boj hned v první povídce je choreograficky skoro umělecké dílo a rozhodně není veden jen v náznacích (být explicitní se autoři nebojí, ale úplný gore to většinou zase není). Příšery taky nevypadají zle. Jednotlivé povídky jsou zpracovány zdařile, s jistými odchylkami od knih jsem počítal a že bude tu a tam některá postava (vzdor zasazení světa) tmavší pleti apod., vlastně taky není žádné překvapení. Ačkoliv jde o americkou produkci, seriál se alespoň snaží zachovat si jistý "slovanský feeling", což kvituji pozitivně. Pro někoho může být lehce matoucí, že se děj skládá ze 3 časových linek, nicméně pro trošku bystřejšího diváka (nebo pro čtenáře původního díla) by neměl být problém se zorientovat. Za mne jako úvod do světa Zaklínače pro široké "netflixové" masy docela povedené. Dostal jsem příjemnou akci, odpovídající sarkasmem nabité dialogy i lehkou romanci. Ani český dabing mne při druhém sledování série nezklamal. Jsem rád, že byla zachována např. jazyková osobitost trpaslíků. První sérii proto hodnotím vstřícnými 4* a doufám v ještě vychytanější návrat a tentokrát již adaptaci románů o Geraltovi a Ciri. ... Po dvou letech a zhlédnutí druhé série se vracím ke svému komentáři, abych naprosto otočil ve svém původním nadšení a popsal své nynější zklamání. Jak nadějně pro mne seriál s 1. sérií začal, tak zoufale (prozatím) končí. Henry Cavill nadále odvádí dobrou práci v roli Geralta a Marigold má stejně dobrou energii jako dřív; scény, ve kterých se objevuje, pozvedá o úroveň výš a snaží se, seč mu síly stačí, aby seriálu pomohl. Na ztvárnění Yennefer jsem si už zvykl, ovšem Vesemir není až tak dobrý, jak jsem doufal. Podobně jako dříve Yenn mne přímo nepobuřuje, ale přijímá se mi jej mnohem hůř. Pozitivně mě překvapil Rience a jeho blíže nespecifikovanou interakci s Marigoldem hodnotím jako jeden ze světlejších momentů druhé série (dlužno dodat, že na tom má pravděpodobně opět nemalou zásluhu i zmiňovaný bard). Druhou sérii však naprosto potápí scénář. Abych parafrázoval GTA San Andreas: "All you had to do, was to follow the damn... books, Netflix." Přesně tak se nyní cítím. V momentech kdy je druhá série věrná knižní předloze, vše funguje vlastně docela obstojně. Alespoň na dobré 3* určitě. Problém je ovšem v tom, že takových momentů je v tomto pokračování asi jako šafránu. Většinu času se tvůrci od knih více či méně odklánějí, či příběh prazvláštně upravují do bohužel ne příliš fungující podoby. Jistou zkratkovitost a scénáristické kličky bych chápal a respektoval, jenomže Yennefer dostává oproti knize děj zcela odlišný a pokud jde o Geralta a Ciri, tak je příběh nejenom zvláštně zkrácený ale i překroucený. O tom jak odlišné od předlohy jsou charaktery některých postav a že jedno z velkých tajemství série je tady propáleno, jako by se nechumelilo, se raději více zmiňovat nebudu. Spíše než kdy jindy platí, že méně někdy znamená více. A čím více se tvůrci snažili předlohu doplnit či snad vylepšit, tím horší je výsledek. Vizuál (příšery, koukatelnější nilfgaardská zbroj, magie, choreografie soubojů, ...) je sice hezký, ale to bohužel nestačí. Někomu, kdo si není vědom existence Andrzeje Sapkowskeho, popř. herního zaklínače a nebo je prostě jen velmi tolerantní, se však seriál (potažmo druhá série) patrně líbit bude. Z motivačních 4 hvězdiček, které jsem dal první sérii, ale nyní padá mé hodnocení na zklamané 2*. Když odhlédnu od předlohy, pak bych povýšil na 3*; v porovnání s některými jinými (původními) fantasy sériemi od Netflixu i na 3,5–4*. Na závěr si dovolím lehce reagovat na ty, kterým se série líbí a říkají, že není možné ji porovnávat 1:1 s knihami – on vlastně není zásadní problém v tom, že se tvůrci rozhodli od knih odklonit (ač bych jako čtenář Zaklínače rád viděl zpracovaný původní děj), ale že to často nedělají úplně dobře. Pro seriál jako celek zatím řekněme mezi třemi a třemi a půl hvězdami. Doufal bych, že třetí série dopadne v tomto ohledu lépe, ale vlastně se obávám, že se bude pokračovat v nyní položených kolejích. No, uvidíme. () (menej) (viac)

Jimmy73

4 hvězdy za první 4 díly druhé řady, uvidíme jak to bude pokračovat. První řada nic moc. Po dalším sledování to je stále horší a horší, o hudebních vsuvkách a obsazení vedlejších rolí k novodovému uspokojeni smíšenosti obyvatel raději ani nemluvě ()

FearMan

Nehrál jsem, knížky jsem nečetl, takže problém bude asi v tom, ale nějak jsem se v tom nebyl schopný zorientovat. Henry Cavill ze Supermana na Netflixáka, to aby za chvilku nenatáčel komedie se Sandlerem. ()

Sajmonito

WiTch(F)er 1.díl: Město se brání na bitevním poli před branami, ať to těm Nilfgaarďanům usnadníme. Z donjonu se utíká cestou tak tajnou, že vede dveřmi přímo na hlavní ulici. Ciri unáší z Cintry nilfgaardský ostrostřelec tak rozjuchaně, že s sebou zapomene vzít 5 tisíc vojáků, které si přivedl (a tak mu Ciri uteče). Kikimora 4 metry vysoká se ukryje ve vodě, kde Geralt stojí po kolena. Blavikenští hází na Geralta kameny, aby pak před ním ustupovali, když si z kleku stoupne na nohy. Geralt je tak neohrozitelný dobrodruh samotář, že si ani nevšimne (dvakrát!), když k němu v lese přijde cizí osoba a pozoruje ho. Královna jednoho z největších měst světa má zvědy tak schopné a své vlastní království asi tak miniaturní, že se o příjezdu Nilfgardu dozvídá jeden celý den dopředu, a pak ... zaprvé neevakuuje svou dceru Ciri, na níž jediné přeci záleží, a zadruhé nechá své poddané masakrovat Nilfgaardem místo toho, aby je ubytovala v hradu, aby pomohli bránit hrad útočníkům. A pak se ještě udiveně ptá, kolik je přítomno poddaných, aby ji její slouha odpověděl, že jen účastníci hostiny. :D A tak bychom mohli s WTF momenty pokračovat.  2. a jakýkoli další díl? Ne, děkuji. Scénáristická demence tohoto seriálu je prudkým útokem na můj mozek. Lauren Schmidt se prý bála rovnání s GoT. Mein Got! ()

Wladow

Naprosto nevystihnutá základní myšlenka autora. Na jednu stranu zbytečné nudné a prázdné scény na druhou stranu vynechané klíčové informace. Zcela primitivní zpracování soubojů a bitev. Možná by mohli amíci přijet na průměrné středověké slavnosti zeptat se, jak se vlastně bojovalo s meči. Výběr herců katastrofální. Režisérka zjevně knihy nečetla a nechala si udělat hodně řídký výtah. ()

Meraxes odpad!

Najprv by som chcel vyjadriť svoj vzťah k Zaklínačovi, ako takému. Ide o jeden z mojich najobľúbenejších fantasy príbehov a svetov vôbec (hneď za GOT). Čítal som všetky knihy a viackrát hral všetky hry, ktoré sú mojou jednoznačne najobľúbenejšou hernou sériou. Čiže sa považujem za relatívne veľkého fanúšika Zaklínača a o to viac ma tento seriál sklamal a nasral svojím absolútnym prznením predlohy. Séria 1. Začnem s tým pozitívnym. Choreografie šermiarskych súbojov sú tu parádne, obzvlášť ten s Renfri v Blavikene je najlepším momentom celej série. Ďalej musím pochváliť obsadenie Henryho Cavilla, ktorý parádne vystihol Geraltovský nadhľad a aj čo sa týka jeho tradične dreveného hereckého prejavu, tu predvádza životný výkon a dokázal stvárniť veľmi dobrého Geralta. To by bolo k pozitívam všetko a teraz negatíva. Takto gigantický blackwashing som ešte nikde nevidel, obsadiť do slovanskej stredovekej fantasy 80% černochov, arabov a indov, tak to už s tou propagandou vážne prehnali, nehovoriac o tom, že herecké výkony väčšiny z nich sú absolútne beznádejné. Čarodejky sa v tomto svete magicky upravujú, aby boli večne mladé a krásne, ale tunajšie čarodejky sa predbiehajú o titul anti-miss. Ale musím uznať, že nájsť toľko tak nesympatických, škaredých a slabých herečiek je fakt umenie. Nehovoriac o tom, že sú všetky tieto, pre nás znalcov predlohy, staré známe postavy absolútne mimo čo sa týka vzhľadu, povahy aj samotného pôsobenia v príbehu a toto neplatí len pre čarodejky/ov ale pre všetky postavy obecne. Geralt je jediná postava, ktorá pôsobí tak, ako má, jediná čo odtiaľ patrí do skutočného Zaklínača. Anya Chalotra je vyložene odpudivá, po zmene na "peknú" vyzerá snáď ešte horšie, a to sa musíme stále pozerať na jej prsia. Síce tu predstavuje vcelku zaujímavú postavu, ktorá tu vlastne dostáva ten hlavný priestor, ale s Yennefer z Vengerbergu má spoločné iba meno. To, že práve za Yen vybrali arabku som len ťažko skusol, čiernu Triss (Triss!) ešte ťažšie, čiernu Fringillu som už ledva rozdýchal, aby ma potom dorazil čierny Elf!!! Dúfal som, že tohoto sa nikdy nedožijem, elfovia sú iný živočíšny druh a v žiadnej fantasy nikdy neboli čierny, to je niečo ako zelený tiger! Absolútny a čisto propagandistický nezmysel! A to som ešte netušil, že to nie je všetko, lebo do role najlepšieho, najdrsnejšieho a najhustejšieho záporáka v histórii literatúry obsadili retardovaného a prihriateho indického trtkoša. Toto je absolútny výsmech predlohe a to som len pri hereckom obsadení. A Freya Allan tu celý seriál len behá po lese a veľmi nepresvedčivo predstiera, že je vystrašená. Aby som len nekritizoval MyAnna Buring ako Tissaia aj Renfri sú fajn. Hudba je tu síce relatívne dobrá, ale je absolútne rušivá a vôbec sa do tohto sveta slovanskej, až rozprávkovej fantasy nehodí, jednoznačne tu mali radšej použiť hudbu z hier, tá je parádna a skvele sa k téme hodí. Celé to pôsobí dosť lacno a televízne a príšery, tie vyzerajú všetky rovnako od kikimory cez strigu po draka a všetky vyzerajú ako kopa sračiek. Toto fakt nemôžu myslieť vážne, presvedčivejší drak je aj v dvadsať rokov starej českej rozprávke. Čo sa týka deju tak prelínanie časových liniek je chaotické a pre neznalca predlohy musí byť strašne mätúce. Ono je ťažko spracovať tieto prvé poviedkové knižky ak z toho chcete mať ucelený príbeh, možno by bolo lepšie, keby to urobili naozaj poviedkovo a o ten ucelený príbeh sa nesnažili a nechali si ho do ďalších sérii a tu nám poskytli viac z tých poviedok, ktoré sú nezávisle veľmi dobré. Napríklad by som veľmi rád videl Essi Daven, aj keď možno radšej nie, lebo by bola černoška. Ďalej strata stretnutia Ciri a Geralta v Brokilone je tu citeľná, lebo práve tam si vytvorili citový vzťah, ktorý tu absolútne chýba a potom záver s ich stretnutím nedáva zmysel, veď ona ho v živote nevidela. Rovnako jej otázka "Who is Yennefer?" je totálne mimo, to malo akože znamenať co? Tam malo byť "I'm your destiny?" - "You're more than that, Ciri. More than that." Ďalej celá Cirina dejová linka je zbytočná, veď len ustrašene behá po lese s tým neustále názor otáčajúcim čiernym elfom (najiritujúcejšia postava seriálu), a to démonizovanie doplera mi takisto ako fanúšikovi predlohy vôbec nesadlo. A Brokilon, ktorý je tu tiež len na účel blackwashingu, má byť slovanský les s dryádami, ďalší samostatný živočíšny druh, a nie dažďový prales plný černošiek, ak by som chcel vidieť ten, pozriem si nejaký dokument o domorodých kmeňoch v Kongu. Postava Ciri tu pôsobí úplne zbytočne, pre ďalší príbeh je samozrejme kľúčová, ale tu sú všetky pasáže s ňou len nudná a zbytočná vata. Dejová linka Yennefer, s jej vyrastaním a školskými rokmi je vcelku zaujímavá, toto sme v knihe nemali, ale ako som už spomenul buduje úplne inú postavu než Yen a vo finále z nej robí hlavnú hrdinku tohto príbehu. Je fajn, že sme dostali bitku na Soddenskom kopci, ale aj tu je vidieť, že im rozpočet nedovolil pustiť sa do masových scén a tak je tu len pár čarodejok/ov chrániacich starý hrad namiesto obrovskej bitky v poli, ktorú by sme mohli dostať. Navyše ich schopnosti sú podseknuté aby mohli urobiť z Yen veľkú hrdinku, u niektorých to až tak nevadí, ale ten neschopný Vilgefortz až bolí, nehovoriac o až príliš schopnom Cahirovi a Fringille, ktorej evidentne hrablo. Ale to mi vadí len ako fanúšikovi predlohy, proste všetky postavy okrem Geralta tam vôbec nepatria, majú rovnaké mená, ale úplne iný vzhľad, povahu aj rolu v príbehu. Tým sa dostávam ku Geraltovi a spracovaniu samotných poviedok, ktoré sa vzhľadom na pomery celého seriálu až nečakane držia predlohy. Ale nie úplne, zmeny väčšinou nie sú zásadné a sú spôsobené práve úplným zmenením charakterov postáv a ich úlohy v príbehu. Celé to pôsobí ako suchá snaha zaujať fanúšikov kníh, ale svoju slovanskú atmosféru a čaro sveta to práve kvôli tým postavám úplne stratilo. Nedáva to zmysel, vzťahy tam nefungujú a mnohé príbehy aj dosť nudia. Navyše prakticky každý príbeh, asi okrem Blavikenu, stratil svoj hlbší význam. Je to strašne americké, mainstreamové a povrchné a to práve zaklínač, ktorý stelesňuje svojou atmosférou a príbehmi slovanský folklór a tradície byť nemá. Ale to na západe asi nemôžu nikdy pochopiť a tým pádom ani nemôžu natočiť toho pravého Zaklínača. Séria 2. Ani neviem prečo som si po príšernej prvej sérii pustil aj druhú. Asi ma zaujal trailer a hovoril som si, že horšie to už snáď byť nemôže. Obrovská chyba, ono je to ďaleko horšie a ten trailer bol lepší než celá séria dohromady. A to, to vôbec nezačalo zle. Prvá epizóda s Nivellenom je síce úplne iná než v knihe, ale narozdiel od prvej série kde sucho spracovali dej, ale atmosféra a myšlienka sa stratili, tu dostávame vlastne úplne iný príbeh, ale má to tú správnu rozprávkovú atmosféru aj myšlienku. K tomu je v celej sérii vidieť jednoznačné zlepšenie vizuálnych efektov a to o niekoľko tried od totálnej trápnosti až na úroveň neskorších sérii GOT. Mnohé scenérie na mestá a hlavne Kaer Morhen vyzerajú parádne a to je najväčšie pozitívum tejto série a prakticky jediné zlepšenie oproti prvej. To sa prejavilo aj v zlepšení príšer, ktoré prestali vyzerať ako kopa sračiek, ale kopa kamenia ktorou aj sú, lebo autorom prišlo asi strašne zaujímavé vymyslieť nové príšery z kameňov, aby sa tam mohli na všetkých valiť. Takže s tými príšerami to nakoniec tiež nie je pozitívne, ale aj tu to začalo parádne, lebo bruxa je vskutku masakrálna. Čiže po prvom diely som bol celkom optimista, lebo som dostal síce iného Zaklínača, ale príjemne prekvapil. Tam bohužiaľ môj optimizmus až na pár spomenutých počítačových scenérií skončil a to nadobro. To čo tu spravili z Eskela, retarda na pohľadanie, skutočne bolí a vôbec celé osadenstvo Kaer Morhenu je veľká (tak to byť nemá) kopa černochov a teplošov, ktorý si tam po večeroch pozývajú kurvy (len tí černosi). Kde ich hlboko v ľudoprázdnych horách zohnali fakt netuším, asi priliezli z tých skál, z ktorých vyliezli aj tie kamenné príšery. A Vesemir tu pôsobí ako fanatický postihnutý magor, ktorý má o jedno, dve kolieska menej. Čiže Kaer Morhen a zaklínači až na pár mien okolo predlohy ani neprešli. A to sa vlastne týka zvyšku celej série, ktorá používa mená postáv a miest z knihy, ale pre všetky platí to isté čo v prvej sérii, s predlohou majú spoločné len tie mená. Aj keď zopár obsadení je tu napodiv správnych a to Dijkstra, ktorý je parádny, prekvapivo Francesca, hoci tu som bol s výberom herečky dosť skeptický (ale je to jedno, lebo je to úplne iná postava) a Freya Allan, ktorej nový look výrazne prospel a konečne pôsobí ako pravá Ciri. Cavill ostáva celkom fajn Geraltom a táto dvojica by bola parádna v skutočnom Zaklínačovi, tu pôsobia tak, že tam akosi nepatria. Udivilo ma, že si tu zrazu všetci všimli ten blackwashing, aj keď v prvej sérii, ktorá na tom bola po tejto stránke rovnaká, to nikto ani len nespomenul. A spomeniem to tu aj ja znovu, lebo s tým mám naozaj obrovský problém. 80% černochov a indov v slovanskej fantasy fakt byť nemá, je to tak do očí bijúce, že je to až komicky trápne. A ostávam pri tom, že casting väčšiny postáv je fakt mizerný, aj keď tu sa o tom dá polemizovať, lebo už sú to evidentne úplne iné postavy v inom svete a príbehu, ktoré majú akoby náhodou rovnaké mená a mizerné herecké výkony sedia k mizernému scenáru. Potom snaha za každú cenu byť lore friendly v detailoch v podobe Ciriných očí, ktoré magicky zozeleneli alebo Trissiných vlasov, ktoré zryšaveli (podľa hry, v knihe ich má gaštanovo hnedé) je taktiež vtipne trápne. Niečo ako 'Úplne ignorujeme predlohu a potom spravíme takýto detail, aby boli fanúšikovia spokojní'. Tí našťastie narozdiel od prvej série, kde všetci akosi veľkoryso prehliadli ako to przní predlohu, tentokrát spokojní nie sú. Možno som zatiaľ nevzniesol až takú kritiku na nedržanie sa predlohy ako v prvej sérii, ale tá kritika je tu ešte väčšia, len to už ani nemá zmysel písať lebo z predlohy je tu toho tak málo, že je umenie to hľadať. Občas sa tam nejaká scéna objaví, ale je v nesprávnom čase, na nesprávnom mieste alebo s nesprávnymi postavami. Vlastne neviem, či to predlohu ešte vôbec przní, lebo to s ňou už moc nemá, ale čo je horšie, ono to absolútne nefunguje ani ako úplne samostatný seriál. Nefunguje tu nijaká geografia, postavy sa tu všetky akoby teleportujú alebo je ten svet veľkosti tak jedného okresu. Príbeh vôbec nedáva zmysel, konanie postáv, ktoré sa tu objavujú odnikiaľ vždy, keď ich je treba, je úplne nelogické a celé je to jedno veľké klišé plné nekonečných rozhovoroch o ničom, ktoré sa snažia tváriť akože hlboko a inteligentne, ale blbšie už ani nemôžu byť. Ďalej v tomto svete nefungujú žiadne pravidlá, čarodeji akosi zabudnú čarovať, keď je to treba, aby zastavili Yen (tá o magickú moc fakt prišla), ktorá uteká s Cahirom. Celá tá ich spoločná epizóda je trápna a o ničom. A plačúca zúfalá Yen hľadajúca svoju mágiu nemá žiadnu úroveň a takto sa na ňu pozerá ešte horšie ako keď bola drsná, čiže už sa to ani nedá. Okrem toho je tu armáda čiernych elfov, ktorú vedie tehotná elfka, ktorá nemôže mať dieťa. A to všetko kvôli babe jage z Mrázika, ktorá sa sem aj so svojím domčekom presťahovala aby obohatila tento americký akčák o nejaký ten slovanský rozprávkový prvok. A Geralt tu spolu s expertom na kamene skúma, hádajte čo, kamene! A príde na to, že z nich vychádzajú zmutované príšery, ktoré idú po Ciri, pretože nemajú nič iné na práci. A okrem toho po nej ide aj vševediaci ninja čarodej Rience, ktorý sa hrá z ohňom tak dlho až si spáli ksicht. A finále, tam fakt nemám slov. Zaklínači padajú ako muchy likvidovaný dievčaťom a skupinou kamenných príšer, ktorých sa tam valí viac než moc a to len preto aby mal Geralt koho pobiť. Súboje tu už ale vôbec nie sú tak parádne ako v prvej sérii, je tu kopec nesmierne trápnych spomalených záberov a pôsobia skôr ako keby Cavill znovu hral supermana a nie zaklínača. To čo tu tvorcovia v poslednej epizóde spatlali naozaj nemá obdobu a môže hravo súperiť o titul najväčšieho odpadu aký som kedy videl. Hrôza. Ďalšej sérii sa už rozhodnete vyhnem. Seriál. Tento seriál je len povrchnou akčnou sračkou určenou pre tupého amerického diváka, ktorý sa skrýva za známou značkou, ale tvorcov vlastne Zaklínač nezaujíma a to čo tu z neho použili, je len jeho povrchným sprznením. Vlastne neviem či som viac sklamaný alebo nasraný, ale oba tieto pocity mám v niekoľkonásobne väčšej miere ako po ôsmej sérii GOT a myslím, že to hovorí za všetko. Lauren Schmidt by si za toto zaslúžila akurát zatvoriť do chatky z nejakým milým lesným duchom, ktorý by jej priateľsky vysvetlil, že takto przniť vynikajúcu fantasy literatúru sa nemá. Jerome David Salinger nechcel aby bolo 'Kto chytá v žite' niekedy sfilmované a ja s ním musím len súhlasiť, lebo prakticky každá moja obľúbená kniha, ktorá dostala filmové/seriálové spracovanie bola skôr či neskôr sprznená, ale takéto absolútne zničenie akého sa dočkal Zaklínač naozaj nemá obdoby, toto nie je nič viac, než sranie na hlavu predlohe. Keby som sa na to dokázal pozrieť absolútne nezávisle, pravdepodobne by som to videl menej tragicky, aj keď stále je to po všetkých stránkach jasný podpriemer, ale ako veľký fanúšik predlohy sa od toho nedokážem odprostiť a výsledný dojem je čisto negatívny. Odpad! 15% () (menej) (viac)

RichiHart odpad!

Tento odpad sa moze pacit len fanusikovi Pop kultury  - najlepsie ze tu citam komentare ze tento serial uspokoji kazdeho praveho fanouska.. 😂😂😂 Pretvorene postavy bez logickeho vysvetlenia - vystrihnutie najdpostatnejsich scen z knih - pretvorenie celkovych scen podla ich predstav - ktore samozrejme nedavaju zmysel - katadtrofalny vyber hercov napriek detailnemu opisu postav z knih - odpad ()

F_FF_Brukner

Koukatelný seriál. Nic víc, nic míň. Potenciál předlohy a fantasijního světa považuji za nevyužitý. Castingově fajn, tj. not bad, but not the best. První série zajímavější než druhá, ve které se příběh už poněkud rozpadá a netáhne. Nejsem si jist, jestli se přiměju ke zhlédnutí třetí řady. Pro fandy knižní a herní předlohy asi jiný zážitek, nejsem ale ani jedním, takže mě tenhle slabý odvar GoT snažící se (marně) těžit z jeho fenomenálního úspěchu nechal poněkud chladným. ()

doom.cz

Po první sérii zatím 2*. V půlce druhé série jsem to vzdal, to se nedalo žrát. v budoucnu se zkusím donutit dokoukat to. Pocity: mizerný casting - Geraltovi nevěřím ani ten amulet, Yennefer je sice kočka, ale nějak v ní nevidím tu namyšlenou arogantní čarodějku, Triss ujde, Marigold se docela povedl. Jo a Ciri probouzí latentní hebefilii. Děj: neskutečný bordel v dějových linkách, skákání časem, nemít načtený originál, tak se v tom ztratím. Jediné, co je parádní, je vizuál. Černé elfy neřeším, ti mi nevadí. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá