Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

RoyBatty444

Hodnotenie po druhú seriou. S treťou prišli problémy až na koniec odchod Cavila ťahúňa serie a asi jediného fanúšika kníh, z ľudí čo na tom pracovali. Síce to nemá konzistentnú úroveň, ale nakoľko ma seriál opäť prinútil zaujímať sa o osudy Geralta dávam najvyššie hodnotenie. Časové skoky sú občas mätúce, ale nie na toľko aby odradili. Znalosť príbehu je výhodou. Herecky sa tvorcovia trafili a Cavil do toho dal asi všetko. ()

baron156

Moje nová hra o trůny. Epické bitvy, čarodějnice, démoni a příšery, draci a hlavně Zaklínač. Pro mě lepší než originál, ale kouzlo to má stejné. ()

JCS

Prázdné repliky, děj nekoncepční, flashbacky nejasné, akce a napětí jako z béčkového, ne-li ceckoveho filmu, srovnání s Trůny mi uniká, jak zápletkou, tak celkovou gradaci děje. To, že je to také scifi je jediným stejným pojitkem. Postavy, hudba a herecké výkony velmi matné. Jediný díl, který za něco stál byl poslední. ()

Xinn

Těžko říct... mně se to líbilo, i když, kdyby se to nejmenovalo "Zaklínač", ale "Franta Vomáčka z vedlejší vesnice", tak by to vyšlo asi nastejno :-) Nicméně, konec je hodně otevřený, a těším se na další sérii, abych viděl, jak to ten Franta Vomáčka dotáhne do konce :-) ()

boss123

Musím hneď na začiatok priznať, že seriál Zaklínač ma presvedčil o tom, že si ho pozriem až po svojom druhom trailery. Predtým než som ten trailer videl som nemal v pláne zhliadnuť Zaklínača, a to hlavne, preto, že som za prvé nečítal ani jednu knihu od Andreja Sapkowského a nedohral, ani jednu hru. No teraz môžem povedať, že som urobil dobre, že som si nový seriál od Netflixu pozrel. Čo sa týka hereckého obsadenia tak Henry Cavill, ako Geralt a Anna Chalotra ako Yennefer jasne vyčnievajú nad zvyškom obsadenia a významne vylepšujú dojem z filmu. Predovšetkým Henry Cavill si úlohu Geralta naplno užíva. Škoda len, že zvyšok za veľa nestojí. A predovšetkým ma to mrzí pri Triss, ktorá podľa toho, čo som videl a počul sa za prvé na svoj knižný predobraz veľmi nepodobá a za druhé ani jej herecký výkon nie je žiadna sláva. Aj, keď treba uznať, že od tvorcov nedostala veľa priestoru. Ku kostýmom nemám nejaké väčšie výhrady a ani toľko krát zatracovaná Nilfgaardská zbroj mi nepríde až taká hrozná. Hudba podporuje obraz a dodáva filmu dobrú atmosféru pričom vie, v ktorých situáciách sa má naplno predviezť. Takže hudbu môžem len pochváliť. Vizuálne efekty až na pár momentov mi tiež prišli dobre zvládnuté takže ani tu nemám žiadne výhrady. Bohužiaľ horšie je to so scenárom a tým, ako tvorcovia poskladali jednotlivé dejové línie. Je podľa mňa škoda, že sa tvorcovia rozhodli ich od seba oddeliť jednotlivými časovými obdobiami. Čo má za následok to, že seriál nedrží, ako celok veľmi pevne po kope. Celý dej je až zbytočne chaoticky rozprávaní a divák predovšetkým ten, čo nepozná svet Zaklínača alebo aj knižné predlohy sa môže v seriáli strácať. Ako napríklad aj ja. Napriek tomu, ale od piatej epizódy je seriál každou ďalšou časťou lepší a skončil sa tak, že som teraz zvedavý na ďalšiu sériu a teším sa na ňu. Zaklínač je po Games of thrones ďalším kvalitným fantasy seriálom. Myslím, že kvalít Games of thrones zatiaľ nedosahuje aj vďaka vyššie uvedením negatívam, ale je to určite nadpriemerne kvalitný seriál. Ako verne sa drží knižnej predlohy nemôžem posúdiť, ale mne sadol. Moje výsledné hodnotenie je, teda 80%. Čiže štyri hviezdy z piatich. ()

Kaunmann

Čet sem několikrát všechny knížky a a hrál všechny hry....a tohle je totální emerická stračka co s předlohou nemá skoro nic společného...i ten polskej seriál je lepší...nedá se na tu blitku koukat.vůbec to nedává smysl,dialogy trapný,produkce směšná.čaaaaau ()

solnicka13

Čítala som všetky knihy, hru nehrala, ale toto bola teda všehochuť. Veľmi ma prekvapil Henry Cavill, do úlohy sa 100% vžil a bolo to vidieť, cítiť - bomba, Freya Allan ako Cirilla - nemám námietky, sadla ako riť na..... Keď som 1x uvidela Anyu (indická miešanka) ako Yennefer, myslela som, že ma klame zrak, alebo jednoducho si tú rolu vy..... To multikultúrne zverstvo v osadzovaní bolo čo akože? Pfúúú, odtiaľ - potiaľ (jedine zerrikánky korešpondovali). Absolútne mimo prostredie, dobu a vôbec. Čierny elf? WTF! Hudba krásna, úvody jednotlivých epizód svižné. No, som zvedavá na druhú sériu. Za mňa len tri hviezdy. Mala som väčšie očakávania. ()

Dejvidas

Vše,co nechali z knih,popř. her funguje,vše, co si přidali/změnili,stojí za hovno. Hissrich je neschopná kunda,hlavně,že si neodpustila prezentovat svou SJWness instalováním negrů do sebebizarnějších rolí. Drží to jen Geralt,Marigold a Ciri,kteří unikli snahám té levičácké špíny o zkurvení všeho,co dělalo Sapkovo dílo tak nenapodobitelným (sbohem slovanský humore). V příští sérii čekám,že Eskel a Lambert budou buzeranti a Bonhart transexuál..:( ()

Mejkby

Nejdřív jsem byl docela nadšen, ale pak jsem si dal znova starou Polskou klasiku, a s každou minutou u mě novej počin klesal níž a níž. Jasně efekty, kostýmy, hudba na to prostě tehdá neměli, ale stejně byli lepší... Cavill skvělej, jinak nic moc. ()

MultiHunter

Naprosto nepřesvědčivé herecké výkony (asi chtěli ušetřit na hercích), asiati a černoši tam nemají co dělat. Dávám 2 hvězdy jako fanda zaklínače, ale na to že rozpočet malý nebyl to na mě působí spíš jako lowcost a zkrátka bylo to takový celý na sílu... ()

Fredolino

Jedna hvězda, a stále mám pocit, že jsem to přehnal. Od prvního dílu zcela slátané a nepřehledné - ve starém Zaklínači, alespoň bylo jasno kdo je kdo a kde se vzal - to se v těchto prolínajících časech jen tak nestane. Jsem opravdu zklamán, ale Netflix dal příležitost lidem všech národností si v seriálu zahrát, ale ani přes tuto okolnost si reputaci nezvedl. A pokud mi chcete psát, co jsem si to dovolil, tak se nenamáhejte, můj názor na tuto srágoru se nezmění a vím, že se nemusím snažit koukat na další sérii, abych nebyl znechucen ještě více. A vlastně to nejlépe ve svém komentáři vyjádřila Morien. ()

filiperros

Když strávíte s nějakou knihou celé dětství, pubertu a adolescenci, načež sledujete polský seriál a pak hrajete naprosto užasné hry o kterých rád tvrdím, že nevím jestli jsem je hrál nebo prožil, tak víte, že ať se se jménem Geralt dělo cokoli, vždycky za tím byl Andrzej Sapkowski, vždycky v jakémkoli zpracování si to ohlídal a vždycky to dobře dopadlo. A nejinak s Netflixem, takže jsem taky věděl, že to bude stát za to. A až na Vilentretenmertha, čili zlatého draka, který vypadal jako něco mezi oškubanou slepicí a polotupym skinheadem vykoupanym v barvě na jmelí, tak až na tohle to bylo naprosto výborný. Poznám to taky tak, že se to líbilo i mojí ženě která nehoví ani scifi ani fantasy, ale protože jsem jí vysvětlil všechny nejasnosti, ze kterých neznalec může být pěkně zmatený, byla okouzlena. Myslím, že tvůrci si nakonec spočítali, že první sérii utáhnou na obci fanoušků, baví mě ta hra na předvídání jestli to bude jinak než v knize, jako například v posledním díle se Ciri ztratí těsně před tím, než zaklínač přijede, ale nakonec za nim stejně běží. A ačkoli v knize už ho znala a bylo logicky, že ho ráda vidí, tak v seriálu ho nikdy předtím neviděla , tak by mohlo působit divně, že k němu hned letí jako k vlastnímu tátovi, ale vlastně o to silněji v tom filmovym vyprávění člověk cítí jak silný je tam to pouto osudu, dítěte překvapení a její magičnosti. A koneckonců jí ho doporučila babička... trochu jsem se zakecal, je to prostě skvělý a big big up Andrzeji Sapkowskému, tomu co stvořil a co s tim všechno dokázal. ()

dragonfire

Svoji zaklínačskou zálibu jsem objevil teprve nedávno. Nicméně, seriál se mi jako začínajícímu fanouškovi líbil, přestože jsem se občas neorientoval v postavách a časové linii. Obraz Cavilla (Geralt) v mé hlavě transformoval ze Supermana na zabijáka příšer poměrně rychle a bez problémů. Seriálu nechybí akce, poměrně kvalitní zápletky a také silné ženské postavy, například Yennefer, kterou ztvárnila Anya, které role pasuje úplně na míru. Jak už tu někdo zmínil, občas je to matoucí pro začínajícího fanouška, ale podle mě to není nic, co by ubíralo na kvalitě. Seriál doporučuji všem, kteří jsou na pochybách a knihy v životě ani nedrželi v ruce. Nicméně, druhá série vyjde až za rok; koupě knih není úplně od věci. Osobně se těším, co druhá série přinese a těším se na vývoj postav. ()

Chroustal104

Jsem velkým fanouškem Sapkowského. Knihy mám přečtené několikrát a hrál jsem i všechny hry. Tenhle seriál je pro mě především promarněnou šancí. Atmosféře knih a dokonce ani her se vůbec nepřibližuje. Pro mě je problém v chaotickém přeskakování po různých místech a dokonce i desetiletích v čase. I přesto, že jsem věděl kde jsme a co se děje, jsem se díky tomu nedokázal do děje pořádně vžít. Seriál nám navíc vůbec nepřiblíží místní svět. Kde je jaké království, kdo je to vůbec zaklínač, takže pro lidi, kteří knižní předlohu neznají, to musel být totální chaos. Co se povedlo, byly souboje proti lidem. Zejména hned ten v Blavikenu byl úžasný. Naproti tomu souboje s monstry nebyly nic moc. Zaklínačský styl boje je založen na tom, že je zaklínač rychlý a nenechá se zasáhnout. Tudíž nemohou fungovat jako souboj v boxu, kdy se Geralt několikrát nechá zasáhnout a pak slavně zvítězí. Pokud by ho například striga trefila jen jednou, je po boji. Navíc prakticky nepoužívá znamení což je při dnešních možnostech filmu opravdu škoda. Povídky z předlohy jsou brutálně osekané a ztrácí tím původní vyznění. Místo toho zdlouhavě sledujeme výcvik Yennefer, který místy působí jako parodie. Například chytání blesků do láhve jsem rozdýchával těžko. Stejně tak příběh Ciri, který je z velké části nově vymyšlený je hrozný. Někdy jsou povídky i nesmyslně změněny. Například na zásnuby Pavety v Cintře jde Geralt jako ochranka Marigolda. V knize je pozván královnou Calanthé samozřejmě v přestrojení, protože očekává objevení zakletého Ježka z Erlenwaldu. Je to sice drobnost, ale původní verze je mnohem logičtější. Samostatnou kapitolou je herecké obsazení. Z Geralta jsem měl obavy, ale působí kupodivu dobře. Marigold se povedl také. Problém mám s Yennefer. Nejen že vypadá o 10 let mladší, než by měla, ale i její charakter je naprosto odlišný. Jedna z nejmocnějších čarodějek při souboji u dračí jeskyně dokonce používá meč jako Xena. To je děs. Ciri je typově fajn, ale je naopak o hodně starší než by měla být. Při pádu Cintry má 11 let, takže se pak ještě může vycvičit na zaklínačku. Tady je v podstatě dospělá. Také mně vadí korektní obsazování černochů do rolí, kam nepatří. Černoch jako velitel stráží v Cintře, nebo černý elf v lese působí jako pěst na oko a úplně boří atmosféru. Největší zvěrstvo je ovšem obsazení Fringilly Vigo, která je dokonce sestřenicí kněžny Anny Henriety z Toussaintu. Tam už je změna barvy úplně na hlavu. Navíc každá čarodějka může vypadat, jak chce. Proč by někdo chtěl proboha vypadat takhle? Zkusím ještě druhou řadu, ale mám strach, že to půjde do kopru úplně. ()

Tomulka

Můj komentář jsem napsal k jednotlivým epizodám, ale v reakci na komentář Tom Hardy musím napsat, že pro čtenáře je toto ještě větší utrpení! Nejsem sice ortodoxním fanouškem Zaklínače, ale i přes to jsem trpěl. A pár ortodoxních co znám to zavrhli pop prvním díle a musím říci, že se jim nedivím! Hlavně epizoda s draky je tragická! ()

Marlo

triky - docela ok 7/10 herci 6/10 hlavní trio obstálo, zbytek průměr ( proč do fantasy inspirované slovanským folklórem cpou černochy, copak běloši hrají taky domorodce v Africké buši kvůli politické korektnosti? Nemyslím si! Je to trapné a doufám že do dalších dílů to více omezí. Hanba! Hudba - luxus 10/10! Režie - 7/10 obstojná, ničím nevyčnívající. Kamera - v některých momentech dobrá jindy mi přišly úhly kamery a nájezdy nepřehledné a nic neříkajíc 7/10 Scénář 6,5/10 Tady pro příště hodně zabrat a více vysvětlovat ne každý je znalý předlohy a jak se mi zdá tak tvůrcům to bylo docela ukradené..smutné Verdikt: Do příště je co vylepšovat. Poprosil bych ať se tvůrci snaží více soustředit na Geralta, více se soustředí na jeden ucelený příběh a nezkouší tu rozpoutat novou Hru o trůny. Zaberou na tricích a výpravě. Bylo by taky fajn více zabrat na kulisách. Holé místnosti s pár kouskama nábytku mi občas přišli jak z divadelních prken. A kostýmy by měli taky zpracovat lépe. Ano Nilfgardská zbroji tebe myslím...celkově tedy za 7/10 .. žádná bomba ( zas ty očekávání..ach jo) , ale naštěstí žádný průser.. ()

KraLuban

Nové ztvárnění zaklínače se mi líbilo, v porovnání se starším Zebrowskym mi přišlo dokonce lepší. Co bylo na hlavu byla rozhodně naprosto rozhozená a zmatená chronologie příběhů (proč, proboha..?, tak by holt Ciri nastoupila v druhé půli, už ve "svém" čase) a především prznění původní slovansko/severské mytologie černými Fringillami, černými elfy, černými dryádami, hnědými Vilgefortzy, nahnědlými Triss a vůbec dalšími naprosto nahlavózními obsazeními postav vždy LGBT/black-friendly Netflixu. Ku*vadrát a dop*dele, nemám vůbec nic proti komukoliv z výše zmíněných, ale kromě zcela vyšinuté logiky netlixu, obohatilo to nějak příběh?? NE. A většina postav byla dokonce i napsaná jinak. Nebude příště černý a teplý už i Geralt?? Proberte se, dobroserští filmaři a držte se předloh, ze kterých vycházíte! ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá