Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Recenzie používateľa doom.cz k tomuto seriálu (12)

Zaklínač (2019)

Po první sérii zatím 2*. V půlce druhé série jsem to vzdal, to se nedalo žrát. v budoucnu se zkusím donutit dokoukat to. Pocity: mizerný casting - Geraltovi nevěřím ani ten amulet, Yennefer je sice kočka, ale nějak v ní nevidím tu namyšlenou arogantní čarodějku, Triss ujde, Marigold se docela povedl. Jo a Ciri probouzí latentní hebefilii. Děj: neskutečný bordel v dějových linkách, skákání časem, nemít načtený originál, tak se v tom ztratím. Jediné, co je parádní, je vizuál. Černé elfy neřeším, ti mi nevadí. ()

Série 1 (2019) (S01)

Byť jsem ještě neviděl osmý díl, tuhle sérii hodnotím jako špatnou. Debilní casting, Geralt hrající si na batmanovský chrapot, mizerně napsaná dějová linka Cirilly, Yen, které schází uvěřitelnost... na co scénáristi šáhli, to zhurvili. ()

Začátek konce (2019) (S01E01)

Ježíšmarjá, co to je za bordel? Výprava fajn, ale ta dějová linka je jakási divná. Snaží se autoři o dvě časové linie a přeskoky mezi nimi? Kde je Ježek a Pavetta? Proč jedna část popisuje Geraltovy začátky a druhá pád Cintry? A proč je Ciri tak stará? Otázky, samé otázky. Znalost knížek bohužel dost brání vychutnat si netflusí počin. Sorry, borci, takhle ne. A Geralt představovaný Cavillem? Ne, to mi nesedí. ()

Čtyři marky (2019) (S01E02)

No, dobře. Tak jsme se dověděli, jak začínala Yen. Další bordel nám udělala dějová linka Ciri. A viděli jsme Sylvána. Míchání časových linek je opět silně nepřehledné, Geralt mluví, jako kdyby špatně kopíroval Batmanův zánět hlasivek... aspoň že Marigold je adekvátně vlezlý a otravný. Sorry, ale víc jak dvě hvězdy nedám. Na to si moc vážím Sapkowského povídek. Kdyby se jich autoři drželi a nedělali si z toho "na motivy", výsledek by byl lepší. ()

Zrádce měsíc (2019) (S01E03)

Tak jo. Geralt se popere se strigou, Jindra ho pořád nezvládá uvěřitelně hrát, Yen ukáže kozy a pak si nechá vyndat filtr pevných částic a projde podobnou procedurou, jako procházela nabouraná auta v divokých dobách autobazarů, kdy vám ze dvou oktávek svařili jednu :). Pokud pominu pokračující chaos vzniklý ze situace, kdy bez znalosti zaklínačského univerza nevíte, kdo je kdo, a pokračující bordel v časových linkách, už si zvykám a seriál se začíná líp držet předlohy. Akorát ta inkluzivní Triss je velkým krokem vedle, ale chápu, že v turbulentní době diverzifikovaného světa není možné mít jako jednu z hlavních postav kozatou bílou zrzku. 3* a popojedem. ()

O hostinách, parchantech a pohřbech (2019) (S01E04)

No, konečně Ježek. 4. epizoda se snaží udělat trochu pořádek tam, kde předchozí dělaly bordel, ale to skákání v čase je pořád strašně nepřehledné. Předsvatební pařba v Cintře se docela povedla, Calanthé je správně pod drogama a pěkně arogantní, Geralt to s hraním nepřehání a přijde mi trochu jako "kam si mě postavíš, tam mě najdeš". ()

Touhy v láhvi (2019) (S01E05)

To už začíná dávat smysl. Džin, mdračka u Yen, mdračka s Yen, očarování Geralta. Cajk. Jen kdyby zas někdo nehurvil dějovou linku slečny Ciri. Škoda, že Yen ukázala pouze kozy a nebylo full frontal :). A škoda, že Cavill je pořád dost dřevo. ()

Vzácný druh (2019) (S01E06)

Tohle bylo docela dobré. Okrájení tentokrát příběhu neuškodilo tak moc, jako v jiných epizodách. Kulisy nádherné, Yen se umí pěkně mlátit, Geralt nedělá ostudu tak, jako jindy (ale znamení mohl použít klidně víc, Aard následovaný Igni by bylo pěkné kombo). Jenže to pořád kazí casting - ani Geraltovi a ani Yen to prostě nevěřím, ti herci se na to nehodí. Cavill si pořád hraje na chraptícího batmana a chybí mu geraltí nabručenost a odtažitost, Chalotra je i docela sympatická a yennefeří namyšlenost a panovačnost v sobě hledá blbě. Trpajzlíky komentovat nebudu, Zerrikánky a Tři kavky byli parádní. A dementně zčubenou dějovou linku Ciri velkoryse přehlídnu. ()

Před pádem (2019) (S01E07)

Už to vypadalo, že scénáristi přestanou dělat bordel v původní předloze. A ono né. Tahle epizoda je neskutečně chaotická a upřímně netuším, co se tam vlastně dělo. ()

Něco více (2019) (S01E08)

Povedený závěr řady. Geralt se moc neexhibuje, bitva o Sodden je vyloženě k sežrání, závěrečné setkání potěšilo, že to scénáristi nezhurvili až tak moc. ()

Zrnko pravdy (2021) (S02E01)

A tohle by docela šlo. S prkenným Cavillem jsem se už smířil, očekávání jsem schoval do šuplíku a dobře jsem udělal. Bruxa měla cajk kozy, Geralt se konečně naučil něco jiného, než Aard, ten Quen jsem mu i celkem věřil. Akorát Ciri nám stárne, takže se nedá čekat, že by na Caer Morhen dorazilo špatně ostříhané děvčátko. No, uvidíme. Zrnko pravdy naštěstí nebylo příliš napadeno kutily a pokud si bude seriál držet takovouhle úroveň i dál, budu docela spokojen. ()

Kaer Morhen (2021) (S02E02)

Au... tohle zabolelo. Vizuál působivý, Kaer Morhen vypadá skoro jako v Divokém Honu. Ale dějově to zas bylo strašlivě roztříštěné a běhu příběhu to moc nepomohlo. Scénáristi evidentně tápou a ty schopnější z nich si evidentně odnesl lešij. Talže 3* jen kvůli vizuálu. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá