Píše sa rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) zoskakuje padákom do dún marockej púšte s cieľom zabiť v Casablanke nemeckého veľvyslanca. V meste sa stretáva s Francúzkou Marianne (Marion Cotillard), ktorá má hrať rolu jeho manželky a pomôcť mu so splnením jeho misie. Predstieranie manželskej intimity a zamilovanosti postupne prerastie v skutočnú vášeň, a preto po ukončení operácie párik spoločne odíde do Londýna, kde sa navzdory vojne zoberie. Ich rodinné šťastie trvá len do chvíle, kedy sa Max dozvie, že aj toto môže byť len dômyselná hra, ktorá by vo finále mohla výrazne ovplyvniť výsledok Druhej svetovej vojny. V tú chvíľu začína jeho zúfalý hon za pravdou a za nádejou, že to, čo o jeho žene tvrdia jeho nadriadení, nie je pravda. (Cinemart SK)

Gedes

No a pak že to nejde... Po řadě průměrných, někdy i podprůměrných, filmech s Bradem Pittem, jeden o něco lepší, co vybočuje z řady intelektuálních slátanin. A to stačilo jen ukázat holý zadek... (za tu dobu, co je s Jolie asi poprvé, takže chápu, že to vedlo k tak dramatickému rozchodu). Romance na pozadí války, není třeba u toho moc přemýšlet, celkem jednoduchý děj, proč ne. ()

Faila

Ne nezajímavý příběh, který by mohl být docela silný, ale bohužel pro mě nebyl. Marion s Bradem se mi líbili moc, především díky nim to bylo aspoň dostatečně dobré, o mírné zlepšení se postaral i Silvestriho hudební podklad. ()

figliar

Veľké šťastie, že som na film narazil náhodne a bez akejkoľvek informácii o obsahu. Takto som si mohol vychutnať romantiku vojnovej tematiky v prvej polke filmu a thrillerovú drámu v tej druhej. Brad má neskutočnú charizmu, ktorá sa ideálne hodí na vojnového drsňáka, čo dokázal už vo viacerých podobných úlohách a Marion je proste Marion. Pozerá sa na ňu dobre a vždy zahrá svoj štandard. Zemeckis ako vždy skvelý, no za zmienku stojí najmä kvalitná práca kamery. Koniec za 100 bodov, nečakal som to. Ale k plnému hodnoteniu by som trochu zostrihal úvod filmu. ()

owwidius

U mna vpoho. Akoze je pravda, ze dnes uz tomu nieco chyba, aby to bolo top. Zemeckis je podla mna stara skola, a uz sa nezmeni. Takze dakomu to mozno pride staromodne a nudne, ale mne sa to lubi, pride mi to take nostalgicke. Presne na takomto style filmoveho rozpravania som vyrastal, takze mierne nadhodnocujem. Pribeh taky lepsi priemer, a ku koncu u mna aj prekvapivo napinave. Skoda inak, ze trailer vyzradil pointu, dost zbytocne podla mna. [#10/2017] ()

Rockerman

Špatný film to určitě není, ale nadšení se nekoná. Zajímat mě to začalo až od poloviny, kdy přišel nečekaný zvrat. Tedy ne, že bych ho nečekal, něco se stát muselo, ale zrovna toto předvídatelné nebylo. "Vyžehlený" Pitt hraje dobře a na Marion se zase příjemně dívá. Být to tak o 20 minut kratší, dal bych možná 4*. ()

GOREGASM

Zemeckisova řemeslná retro hollywoodská dokonalost se všemi jejími pro a proti. Allied je pro milovníky Hollywoodu staré školy, kdy měly příběhy ještě elegantní dramatický oblouk a to na všech frontách, jinými slovy po americku uhlazený, ale v tom nejlepším slova smyslu. Neméně vkusné je i obsazení, kde přirozeně dominuje ústřední dvojice Brad a Marion, kteří přesně vědí, co po nich Zemeckis chce a zapadají do jeho umělecké vize naprosto dokonale. Allied možná nenadchnul v traileru, ale tenhle film je pro diváky odkojené a milující osudové příběhy "starého dobrého" Hollywoodu a můžete si o něm myslet, co chcete. 85% ()

Hapretor

Na konci filmu mě to emočně dostalo. Dějově nejspíš naivní a dost nadsazené, ale skvěle obsazené, zahrané, atmosférou i napětím excelující - prostě mě tento snímek nečekaně dostal ... silný zážitek ... ()

Zajdo

Pitt a Cottillard veľmi sympatická dvojica (Cotillard som v iných filmoch až tak nemusel) + koniec filmu vo mne zanechal silné emócie, celý film to bolo na 4* ale koniec to vytiahol hore. ()

sadlokan

Variace na Casablancu?Jakože se to chvíli odehrává v Casablance,nebo co?Od porodu ve světlech flaku už je to chujovina.A vražda naaranžovaná a¨la"Karel Bureš".Nebo to byl Jan? ()

BOURQUE

Takmer ideálna rovnováha. Prečo? Lebo všetky dôležitejší elementy, ako (kvalitný) príbeh, herecké duo, prostredie, hudba a réžia, sú veľmi pozorne dávkované a načasované. Hlavne hudba od A. Silvestriho si zaslúži väčšiu pozornosť. M. Cotillard fantastická a B. Pitt opäť vo skvelej forme. (Podľa mňa) Najlepší film R. Zemeckisa od roku 2000. Osobné hodnotenie: 86% (****) ()

strikeman

Love story v kulisách 2. světové války. Přestože chemie mezi Pittem a Cotillard místy (hlavně zpočátku) nefunguje až tak, jak by mohla a měla, ve výsledku se Zemecksisovi podařilo natočit poměrně slušný thriller s dojemným koncem, který za to jedno podívání určitě stojí ... 75% ()

agassi68

Šup do kategórie ďalší zbytočný film. Bez Brada skrz naskrz podpriemer. Takto sa to aspoň vyškriabalo na priemernú hodnotu. Marion asexuálna, zvyšok osadenstva nevýrazný. Aspoň keby to nemalo 2 hodiny.. ()

Andronikos

Film bez samoúčelnej, neprirodzene nafúknutej akčnosti a s takpovediac klasicky jednoduchou, neprekombinovanou zápletkou. O klasickej téme (láska) - hoci ma aj nijako zvlášť nezaujíma. A s riešením zápletky klasicky jednoduchým ("technicky"), pritom ale samozrejme nesmierne ťažkým (v akomkoľvek inom slova zmysle). V dnešnej dobe bezmála zázrak. Odpustím mu aj to, že ma nijako výrazne nestrhol, resp. nevtiahol do deja či cítenia postáv, to, že nemčina sa napriek evidentnej snahe byť jazykovo vierohodným scvrkáva na skromné dve repliky (banálne a prakticky povinné "Heil Hitler!" a situačne dosť neopodstatnené či prehnane patetické "Ich bin Agent des Reichs"), i to, že svet sa tu obmedzil na dobre postavené figúry a flámy, rušené iba atentátmi na veľvyslanca či padajúcimi zostrelenými nemeckými bombardérmi. ()

Ombak▼Penari

Zemeckis je mistr v probouzení emocí u diváka a v případě Spojenců tím dokonale zachraňuje slabší námět, scénář i fakt, že chemie mezi ústřední dvojicí má občas svoje limity. ()

burton

Bla bla bla.....chjo. Je to tak pitomý. Ty kecy na střeše. Nevěřím. A nebo věřím.....těžko říct....Každopádně - si představte: jste špión, skočíte na to. Chci říci, že seskočíte a máte nějaké poslání. A místo fiktivní manželky Vám tam šoupnou takovou krásku. Vtipnou, chytrou, pohotovou - až na nějakou pojistku na sapíku, což jsem moc nepobrala a kvůli tomu jsem si to musela pustit ještě asi tak 5x. A tak jsem ale pochopila, že tenhle film není vůbec o špionáži a tom špiónovém poslání. Je to o něčem jiném a jestli se na to podíváte, tak to uvidíte. Myslím, že třikrát postačí a kdo pochopí to s tím sapíkem hned, tak jen jednou a má vyhráno. ()

MickeyStuma

Stylový a svým způsobem emoční thriller z období 2. světové války mající naprosto pevný scénář, velmi dobré herecké výkony, výbornou kameru a vizuální efekty, za kterými stojí opět české ÚPP. Vlastně se jedná o romantický příběh dvou agentů, plný nerozhodnosti a přesvědčení. Příběh založený více na důvěrném vztahu, než na jejich odvážných činech. Robert Zemeckis přinesl snímek, jaký tady snad ještě nebyl. Mírná dramatizace, plynulejší a nespěchající tempo a stálá atmosféra přináší z válečného žánru skutečně netradiční nevšední zážitek. Brat Pitt a Marion Cotillard v hlavních rolích předvedli herecký výkon, že je nejeden divák na pochybách, zda charaktery svých postav vyobrazili tak jak jsou a nebo se jedná o nepřesvědčivý ponurý výkon. Ale to už u pomalejších filmů tak bývá. A tak tu máme oslnivé romantické špionážní drama mající v sobě takovou jiskru, že filmoví fanoušci válečných filmů tohle vezmou obloukem. Pro ně bude snímek spíše příliš ambiciózní. ()

helloween93

500. komentář k Allied. Spojencům by prospělo víc akce a míň romantiky, o té je film především, akorát je love story zasazená do špiónského prostředí WW2. Marion Cotillard moc nemusim, dějově ok, ale nic převratného. Komerčně to Paramountu a Zemeckisovi moc nevyšlo. 3* ()

lemonova

Vyškrtnite si z popisu označenie "akčný" a "thriller" a bude to sedieť perfektne. Z tohto dôvodu boli moje očakávania nenaplnené, inak je to však celkom pekná love story.. ()

GMVajgl odpad!

Selhání vyprávět příběh. Možná to byl záměr tvůrců → být kreativní, udělat něco nového nebo novým způsobem, odlišit se od ostatních filmů? Obvykle je totiž na začátku nějaký úvod do děje nebo postava typu "fish out of water" (jakým byl třeba Luke Skywalker). Divák ho sleduje a spolu s ním se brzy dozví alespoň základní informace (hvězda smrti, Darth Vader atd.). Tyto prvky mají svůj smysl. Když je nějaký film úplně přeskočí a přistoupí rovnou k činům, tak jen svého diváka dále plete. Chybějící kontext ≠ umění. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)