Sherlock: Ohavná nevesta

(TV film)
  • Česko Sherlock: Přízračná nevěsta (viac)

Čo ak by sa Doktor John Watson a Sherlock Holmes tentokrát nestretli v modernom Londýne? Čo ak by to bolo vo viktoriánskej ére a po Baker street by sa premávali parné vlaky, tradičné taxíky a ľudia v cylindroch a frakoch? Vitajte v Sherlockovi v roku 1895! Niektoré veci však ostávajú s istotou rovnaké a to priateľstvo, dobrodružstvo a najmä zo všetkého ... vražda. Thomas Ricoletti bude veľmi prekvapený, keď svoju ženu uvidí v starých svadobných šatách, pretože len pár hodín pred tým, si zobrala vlastný život. Duch pani Ricolettiovej sa túla po londýnskych uliciach s nenásytnou túžbou po pomste. Preto nastupujú Sherlock a Watson a musia využiť všetok svoj um, aby konfrontovali nepriateľa zo záhrobia. Podarí sa im odhaliť pravdu o Ohavnej neveste? (RTVS)

EpsilonZet

trochuSPOILER: Po téměř geniální první a druhé sérii, a samozřejmě trochu slabší třetí, je tady...tohle. A já se nemůžu ubránit pocitu, že to Gatiss a Moffat sepsali někde u piva, v přesvědčení, že si můžou s každým vytřít pr*el. Působí to jako hodně špatný odvar Počátku a žádná hláška diváka nemůže dostatečně ukonejšit, protože ten scénář prostě JE špatnej. Jakkoli pro mě byly první díly vzorem skvělý práce, který bych se ráda jednou přiblížila, po shlédnutí Přízračné nevěsty vím naprosto přesně, jak to dělat NECHCI. Ano, tenhle "netrpělivě očekávaný speciál kultovní série," mě ze židle rozhodně nezvedl. Možná by Gatissovi příště prospělo, kdyby se držel za ručičku Doyla a nemlel všechny svoje bizarní představy a noční můry dohromady. Ani trochu jsem neocenila, že se celým snímkem táhne homosexuální podtext. Tvůrci snad nemají zapotřebí přizpůsobovat se ukňučeným fanynkám. Sem to prostě NEPATŘÍ. Nejsem zvědavá na to, jak někdo někomu olizuje knír. Je to DETEKTIVKA. Nezapomněli jste? Kdo chce kam, ať si píše fanfikci a NEOTRAVUJE. Kamera byla absolutní WTF. Obraz se několikrát otočil doprava, pak zase doleva, přechod ze snu do snu byl snad dělanej v nějakým fádním programu na úpravu fotek z dovolené. Přemýšlím, jestli dát dvě hvězdy, anebo tři, a nakonec zvolím druhou variantu, protože jsem se pořád bavila víc, než u většiny Felliniho filmů. Snad NEVA. ()

Skratchy

Zpočátku to vypadalo zajímavě,návrat Sherlocka tam kam patří,ale jakmile se na scénu dostaly sny ve snu ve snu ve snu za asistence kokeše,tak se z toho stalo trochu Inception,což mi k tomu vůbec,ale vůbec nesedělo.Tři hvězdy za atmosféru viktoriánské Anglie a Benedicta s Martinem ()

Mijagi

Velké zklamání. Spousta pasáží, kdy jsem vypadával myšlenkami z děje, protože mě to prostě nebavilo. Historické kulisy sluší i této moderní verzi, ale propojení s dnešní dobou velmi slabé. Na něm bylo vytracení hravosti předchozích dílů asi nejvíce viditelné. K pochopení linky s Morriartym by mi nestačil asi ani Sherlockův sedmiprocentní roztok kokainu. Film drží hlavně kvalitní herecké výkony. Pocitově 2,5 hvězdy, jako fanoušek přechozích epizod přivírám oko a dávám 3. ()

Petike

Sherlock meets Inception. :-)) (Čo ma až tak nešokuje, Moffat má Inception zjavne rád. ;-) ) Dobre, ale k veci: Akéže "tu nič neriešia, je to len oddychovka" ? Čo ste to pozerali, milí autori komentárov ? To som vari pozeral niečo iné ? Veď v tomto špeciáli aspoň konečne uzavreli ono dumanie nad tým, či je Moriarty ešte nažive alebo je mu definitívne amen. Počuli ste to jasne, ľudia, je mu koniec. A Holmes sa konečne vysporiadal s vlastnou osobnou mániou okolo Moriartyho. Už sa teším na štvrtú sériu. //// Zaujímavé komentáre: Katka1811222, Cervenak ()

Maniik88

Obľúbil som si novodobého Sherlocka a aj keď bol sem tak trochu prekonbinovaný, dalo sa to prežiť. No tento diel sa proste nepodaril. Spočiatku sa mi páčilo zasadenie do starého Londýna. Prípad bol veľmi zaujímavý, proste klasický Sherlock ako ho máme radi. No potom prišli drogové patálie, skoky medzi vedomiami a nepodarené naviazanie na posledný diel. Škoda, škoda. Prípad ale bol vyriešený a bolo to zaujímavé. ()

papadoce

Môj prvý kontakt s Cumberbatchovým Holmesom. Začiatok ma bavil, ale tak od tretiny každou ďalšou minútou som ja pozornosť a Sherlock hviezdy už len strácal. Neviem, či sa niekedy budem chcieť dostať aj k seriálu. ()

darthvader77

Samotné vyšetřování případu ustoupilo imbecilnímu bordelů snů, snů ve snech a snů ve snech těch snů. Každopádně v závěru to jakž takž dává smysl, přestože si divák vlastně neužije vůbec Sherlockových dedukcí a řešení případu, ale jen jeho boje s jakýmsi vnitřním nepřítelem. Čekal jsem Cumberbatchova Sherlocka v 19. stoletím, ale nakonec obě linky se vzájemně degradují jako halušky a zbývá jenom zmatek, co se to vlastně sakra děje?!!! Prostě když detektivka přestane být o detektivní práci je to průser ()

vanktery

I když jsem se z trailerů bála, jak tohle může vypadat (přece jsem si už s Benedictem zvykla na novodobého Sherlocka, tak proč teď ten návrat ke klasice z viktoriánské Anglie v 19. století?), nezůstala jsem zklamaná. Speciál Sherlocka měl přesně to, co měl mít, a mě jako fanouška nadchl. Ano, ke konci je to trochu zmatek, ale už jsem si tak nějak zvykla - to, co píše Steven Moffat, je vždycky zmatek. Jenže tak nějak geniální zmatek (i když uznávám, že rozuzlení bylo všelijaké a nijaké zároveň). Pět hvězdiček, které zahrnují i radost z toho, že máme po delší době konečně nový díl. Dead is the new sexy. ()

lake-lake

hlavně se nebojte, že sACD (údajně) rotuje v hrobě. pokud aspoň trochu znáte jeho dílo, tak musíte vědět, že z velké části (až na výjimky) šlo o skutečný literární odpad (po čsfdovsku odpad!), v nějž nevěřil ani sám autor. kolik příběhů (když pominu Psa baskervillského, a pak možná Znamení čtyř a Studii v šarlatové) stojí za zmínku? ()

AgnesDee

Sice jsem si to představovala trochu jinak, jakože se to bude úplně celé odehrávat v 19. století a nebude to mít jakoukoli spojitost s přítomností, aby to byl prostě unikátní speciál, ale i tak se to vydařilo. Možná to trochu přehnali s tou drogovou závislostí a jeho záchvaty byly místy víc než šílené, ale originální díla jsem nikdy nečetla, takže pokud to tak bylo i v knižní předloze, tak budiž. P.S.: nechápu, proč to mělo takový začátek, když se děj odehrával v době, kdy se perfektně znaly. A Benedict to sice přehrál, ale mnohem hůř, než bylo v prvním díle. Tam to bylo mnohem lépe zahrané, tady jeho repliky byly skoro nucené. ()

blowup

Když je něco oblíbené a dobré, má na to někdy člověk čím dál vyšší nároky. Stačí představit si, že to je první část z prvních. Aspoň pro mne. Trochu mi leze na nervy Moriarty, ale to se spolkne... ()

BardDeLune

Pro mne pětihvězdičková podívaná a smeknutí pro Marka Gatisse, který dokázal vytvořit celou tuto nádheru novodobého Sherlocka, který pro mne funguje. Myslela jsem si, že tento speciál bude samostatným dílem, ale on to byl hluboký pohled do nitra Sherlocka a jeho potlačování emocí. Ačkoliv je první půlka našlapanější, zejména z komediální stránky, ta druhá mne nadchla propojením s předešlou sérii stejně, ačkoliv člověk tuší kam se děj ubírá, a je mu zcela jasné, jak to vlastně dopadne. Těším se, až za těch deset let uvidíme čtvrtou sérii. ()

helrohir

Väčšiu časť filmu som bol nadšený a čiastočne aj prekvapený, že ako skvele by tento seriál mohol fungovať aj vo viktoriánskej dobe. Dobová atmosféra je proste unikátna, a keď ostatné elementy, kvôli ktorým tento seriál zbožňujem (humorný nadhľad, vynikajúce dialógy a ústredná charizmatická dvojica), zostanú zachované, bolo by perfektné. O to viac ma mrzí to debilné skákanie z jednej doby do druhej, ktoré tento "experiment" takmer pokazilo. Síce sa konečne plnohodnotne ukončila tretia séria, ale ako samostatný doplnok bez tohto zásahu by som si to užil ešte viac. 75%. ()

boombang

Na tohle jsem se těšil tak moc, že jsem si dokonce na dobu vysílání vypnul mobil, aby mne náhodou někdo nevyrušil. A mé dojmy? Jsem spokojen. Nadšený celkově nikoliv. To jsem byl prvních cca 50 minut - pak se scénáristé zbláznili a narvali tam Nolana či někoho podobného. Čekal jsem alternativní verzi seriálu, plný návrat do viktoriánské doby (i když v arogantnějším duchu - to se mi splnilo), který bude se seriálem souviset jen volně. Místo toho s ním souvisí dost těsně. Ani se vlastně nic nevyřeší. Ale tak co, atmosféru, šmrnc a vtip to má pořád parádní, ústřední ultracharismatická dvojice stále baví - a kvůli tomu všemu na to přece koukám(e). Také mne v první půlce bavilo to pomrkávání dvěma směry - na seriál a na Doyla. A ten Mycroft a Molly... :-D ... A víte co? Po třech dnech zvyšuji ze čtyř hvězd na pět! ()

Katka1811222

Na začiatok chcem povedať, že Sherlock nevznikol ako morálny hrdina z ktorého by sme si mali brať príklad a Mark Gatiss, Steven Moffat to vedia. Tvoria viktoriánského Sherlocka aký je a bol v knihách Doyla. Tvrdohlavý, závislý, bezcitný. Preto sa hnevať nad tým, že bol po celý čas na drogovom "tripe" a poukazovať na to aký to má vplyv na divákov je trochu povrchné hlavne preto, že v tom prípade je jasné, že hlavná myšlienka niekomu uniká. Bonusový diel bol geniálnym spracovaním plných náznakov, šifier a odkazov. Kto pozná a miluje Sherlocka tešil sa zdrobností, nie len ktoré počul ale aj videl, táto časť bola venovaná zjavne všetkým veľkým fanúšikom, pretože jedine tí ho mohli plnohodnotne oceniť. Ako inak koniec sa zvrtol do takého uhla, že to vyznelo až divne ale hlavná myšlienka bola veľmi chytro vymyslená z pera oboch tvorcov: Mŕtvy človek nemôže ožiť ale jeho duch môže pretrvať hoci ako spomienka (alebo ducharský príbeh) . Presne tak ako bola "nevesta" a "moriarty". A keďže Sherlocka strašil Moriarty v mysli ako "ducharský príbeh" (pretože bol rovnako geniálny ako on sám) stratil sa tak hlboko vo svojej mysli,(SPOILER)a preto pri skoro vyriešení prípadu sa tam zjavil Moriarty. Na záver sa S. ocitol s M. ním pri vodopádoch(veľkom páde). Lenže až tu prichádza pravá myšlienka. Je úplne jedno, proti čomu a komu pôjde Sherlock keď bude Wattson pri ňom stáť nech už urobí akúkoľvek chybu. Obaja tak budú dostatočne silný vzdorovať tomu čo sa blíži nech už je to teda čokoľvek ! (koniec SPOILERU) Toto bol film z pohľadu Sherlocka. O tom ako on myslí ako vidí veci, čoho sa bojí a čomu verí. ()