Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Komédia
  • Dráma
  • Akčný
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Posledné recenzie (6)

plagát

Chůze. Jízda. Rodeo. (2019) 

Ide o film podľa skutočných udalostí, ktorý nevyniká. Pripomína nízkorozpočtové televízne filmy a vlastne ním aj je. Chýba mu hĺbka, prepracovanosť po vizuálnej, štrukturálnej ale aj celkovo obsahovej stránke. Divák sa dozvie o všetkých dôležitých momentoch Amberley Snyderovej života, ale sú to len zrekonštruované fakty. Napriek tomu, že je zápoleniu Amberley venovaný dostatočný priestor (a je tu solídna snaha zahrať to, čo najlepšie), AVŠAK chýba celkový kontext, ktorý by diváka viac zlákal k jej príbehu (rodiny, jazdeckého koňa, štúdia) - tieto témy tvorcovia upozadili. >Kladne hodnotím aj spoluprácu so skutočnou Amberley a jej koňom. Možno aj preto je škoda, že je film tak jednotvárny.<

plagát

Alvin a Chipmunkovia: Čiperná jazda (2015) 

Osobne vlastne neviem pre koho je ten film určený. Ak je to pre malé deti (do 7 alebo 10 rokov), tak to je trochu moc zložité (tematicky, kultúrnymi odkazmi) aj agresívne (párty, alkohol, útek z domu, bitka v bare). Dajme tomu, že je to pre vyššiu kategóriu – v tom prípade nie je to stále trochu moc explicitné  a pre 15 ročné deti už moc hlúpe?  Okrem nejasnosti vekovej kategórie vhodného diváka je tu závažnejší problém. Opakovaný vtip už nie je vtipom: Ten istý záporák, tie isté reakcie, žiaden vývoj a vlastne ide o Ctrl + V a Ctrl + C (pre Apple userov: Cmd+V a Cmd+C) aj v prípade celkovej štruktúry filmu.  Nakoniec sa možno naozaj jedná o vhodnú príjemnú rodinnú zábavu – neodporúčam to ale zisťovať. Viem si však predstaviť, že deťom to môže ulahodiť. Neviem však, čo im to dá.  Samostatným problémom je aj herecké obsadenie Belly Thorne, ktorá by ROZHODNE nemala byť detským vzorom alebo celkovo deťom na očiach (drží si celkom solídny „bitch image“) a to aj napriek tomu, že ide o Disney hviezdičku (, ktoré neprestávajú padať). V konečnom dôsledku je film detinský, schematický a plytký - celková myšlienka sa stratila v chaose, čím vlastne snímka je.

plagát

Jiná liga (2020) 

Tento film patrí do série filmov „umierajúcich tínedžerov, ktorí sa zamilujú“. Námet a teda ani celkové témy snímky nie sú ničím novým a pravdepodobne ani posledným. Isteže ide o variáciu - iná choroba, iné spúšťače kritického stavu/ pravidlá a pohľad „umierajúceho tínedžera“ na svet – avšak podobnosť zostáva. Diváci všeobecne milujú variácie a podobnosti preto ma neprekvapuje, že „neliezol na nervy“ už s omletým. Niekoľko vecí mi však príde vhodné nadhodiť: hlavná hrdina (neuveriteľne mi pripomína Améliu) ako aj LGBTQIA+ vdychujú naratívu celkovú sviežosť a to aj vďaka nie úplne nenápadnému vysmievaniu sa sériám filmov s podobnou tématikov. Medzi jeden z dôvodov prečo považujem tento film za príjemný je rozhodnutie talianských tvorcov neopúšťať rovinu komédie a prepnúť do programu žmýkania emócií. Na záver sa zmienim o pracovnom povolaní hlavnej hrdinky. Istým spôsobom to slúži len k dvom dobrým vtipom a môžeme to považovať za extrémne hlúpe. Čo mi však prišlo zaujímavé (a týmto skladám poklonu Ellie Riuz Rodriguezovej za dabing Ludovici Francesconi), že anglickej verzií bol tento vtip oveľa výraznejší a údernejší ako v originálnej verzií. (Odporúčam pozerať film v originálne a prepínať iba v prípade scén z potravín!)

Posledné hodnotenia (2 650)

Emma. (2020)

23.09.2021

Northangerské opátstvo (2007) (TV film)

23.09.2021

Mansfieldske sídlo (1999)

23.09.2021

Emma (1996)

23.09.2021

Persuasion (1995)

23.09.2021

Rozum a cit (2008) (seriál)

23.09.2021

Pýcha a predsudok: Stratená v románe (2008) (seriál)

23.09.2021

Pýcha a predsudok (1995) (seriál)

23.09.2021

Bohouš (1968) (TV film)

23.09.2021

Reklama