Alvin a Chipmunkovia: Čiperná jazda

• Česko Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda (viac)

Čiperné veveričky Alvin, Simon a Theodore sú späť! A ako vždy sú nabití energiou, pesničkami a najmä úplne bláznivými nápadmi. Ich nový, v poradí už štvrtý, príbeh začína tradične - veľkým nedorozumením. Alvin, Simon a Theodore majú podozrenie, že Dave, ich veľký ľudský kamarát a ochranca, chce požiadať svoju priateľku o ruku. A oni touto svadbou získajú absolútne príšerného, neznesiteľného, vyženeného brata Milesa, ktorý ich bude šikanovať. A Dave ich možno úplne opustí... Žiadosť o ruku sa má odohrať o tri dni až v Miami, a tak majú naši chlpatí hrdinovia veľmi málo času, aby zabránili tejto neskutočnej katastrofe. Aj keď sa Chipmunkovia snažia robiť vždy len dobré a užitočné veci, nakoniec ich zbabrú tým najhorším možným spôsobom. Počas letu do Miami napríklad rozhnevajú palubného detektíva len preto, že chceli urobiť dobrý skutok – oslobodiť  všetkých prepravovaných domácich maznáčikov. Lenže oni ich naozaj vyslobodili z batožinového priestoru lietadla a vypustili medzi cestujúcich na palube. Samozrejme, počas letu, veď ako inak? (TV JOJ)

LiborGondek

Tak série Alvin a Chipmunkové si stále i po čtvrtém pokračování drží svou úroveň. To by za normálních okolností byla určitě pochvala, ale... Už první film z roku 2007 mě zaujal, ale zanechal až dramaticky smíšené pocity. Nemohl jsem pochopit proč něco tak dokonalého kazí "hlavní padouch", který dělá z celého filmu tuctovou debilitu. A přesně to samé se dá napsat o každém dalším pokračování - včetně toho nejnovějšího. Přestože vím co mě čeká, rád a s chutí se podívám i na dalšího Alvina, až bude. ()

rublik05

Přechozím dílům jsem vyčítal, že jen zbytečně vykrádají sebe sama, že se v podstatě jedná pořád o to stejné a recyklují se neustále ty stejné nápady a postupy. Jediné, co se tentokrát změnilo, je prostředí, neboť se s veverkami vydáme na výlet po Spojených státech, jinak je to ale opět pořád to stejné. Stejný styl humoru, divné dialogy, trapné písničky, hromada nesmyslů a zbytečností, zkrátka takové ty klasické neduhy všech předchozích filmů. Nicméně jisté zlepšení, zejména co se trapnosti týče, zde nastalo, ale stále je to tak nějak na úrovni prvních dvou dílů. Nic to však nemění na faktu, že je to naprosto zbytečné pokračování, které si užijí snad jen ti nejmenší. 3/10. ()

Juklitz odpad!

Že od Alvina a jeho bratrů nemůže jeden čekat nějaký zázrak, to je realita a s tím do toho i divák jde. Ale tohle je fakt kanál, vždyť je to tak slaboduché, že je proti tomu libovolná epizoda Gumídků hotové filosofické dílo. Není tam nic, špatné, dobré, prostě něco se najednou děje a nedává to smysl, ok. A to je asi největší tragédie Alvina - ono to prostě nefunguje jako pohádka, není to komedie (těch pár předpokládaných gagů to nevytrhne), není to ani rodinný film, není to prostě nic. Mizerné herecké výkony(Dejv vypadá jak po těžké opici celou dobu), scénář psaný po lobotomii, pofiderní hudební výběr, jediné co na filmu zaujme je - na údajně rodinný film s cílovkou kolem deseti let - opravdu velké množství záběrů noh, zadků a výstřihu ladných děv. ()

eraserhead666

Tak jsme si s klukem udělali "chlapský večer u televize". Z otcovské lásky jsem si říkal, že to nějak přetrpím, ať má radost. Naštěstí a k mému překvapení to ale nakonec byla docela i sranda. Rozhodně zábavnější než předchozí trojka. Jednak proto, že Jason Lee a Chipetky byly eliminováni na minimum (i tak to ale Leemu nijak nepomohlo, pořád je to tupé poleno), druhak proto, že to nebylo tak stupidní a dokonce i já jsem se několikrát zasmál nahlas (kluk řval smíchy skoro celý film a pořád chtěl něco vracet). Těšil jsem se na Bellu Thorne, ta holka má kule, ale je tu jen jako nevýrazný doplněk. Škoda. 2.5* ()

freddy

Chipmunkové jsou zpět a tentokrát jim hrozí, že k nim do rodiny přibude velký nevlastní lidský brácha, který je bude šikanovat. A tak se rozhodnou překazit svému lidskému tatínkovi jeho plánované zásnuby, což znamená vydat se přes půl Ameriky až někam do Miami, kde se mají zásnuby odehrát... Tahle komedie vlastně pokračuje ve vyjetých kolejích předchozích dílů. Zajímavé je z mého pohledu především to, že nejsem nějaký velký fanoušek této série, ale její jednotlivé díly si ke mně vždy nějak podivuhodně dokážou najít cestu. Tento již čtvrtý film je stejně zajímavý, stejně vtipný, stejně pohodový a rodinný jako předchozí díly. Ale tentokrát jsem měl pocit, že to je možná ještě o chlup (možná dokonce o Alvinův chlup) vtipnější, nápaditější a celkově odvazovější než předchozí díly. Hlavní záporák byl tentokrát vtipně urputný, lidský brácha chipmunků byl sympatický, a celkově to uteklo nějak hodně rychle. Tedy ne, že by mi chvílemi chipmunci nelezli na nervy, ale to je prostě dáno těmi pištivými hlasy. Celkově jsem se rozhodl udělit průměrné tři hvězdy. ()

• Film se natáčel v Georgii a částečně v Miami Beach. (rafix)
  • Kaley Cuoco (Eleanor - hlas) získala Zlatou malinu za nejhorší vedlejší roli. (M.B)