Amanda Price si žije svojím bežným londýnskym životom, len je strašne zaťažená na Jane Austenovú. Jedného dňa sa jej zjaví v kúpeľni žena - Elizabeth, ktorá je oblečená stredoveko, no a Amanda si myslí, že je už z tej austenománie zašibáva. V skutočnosti má však v kúpeľni dvere do Longbournu (panstvo, kde Elizabeth žije) no a keďže Elizabeth si chce trochu povyraziť v našom svete, vymkne Amandu v tom jej, kde sa Amanda stretáva s postavami z Pýchy a predsudku. (Loooki)

jasiska

Celkom milé, svieže a originálne - len preto nezadupem Lost in Austen do zeme. Inak by som musela byť prevelice pobúrená, čo všetko to autori pomenili v jednej z najväčších klasických love story. Odhliadnuc od do neba volajúceho konca to boli aj viaceré postavy románu - nie len ich osudy ale ich charaktery ako také. Jediná vec, ktorá ospravedlňuje spomínaný záver je fakt, že asi neexistuje zástupkyňa nežného pohlavia, ktorá čítala Pýchu a predsudok a aspoň na chvíľu nebola zamilovaná do Mr. Darcyho:-) ()

Jinny

Nebudu se na tomhle místě rozčilovat nad tím, proč se každých pár let točí nová adaptace Rozumu a citu nebo Pýchy a předsudku (třetím tahem bezradných scénáristů je čtyřicátá sedmá verze Jany Eyreyové). Anglická klasika má zkrátka své kouzlo a i já sama pro ni mám jistou slabost. Lost in Austen má docela zajímavý námět, ale už na konci prvního dílu scénáři dojdou nápady i vtip. Co následuje je už jenom běh na neutrál, který spěje do předvídatelného konce. Navíc pan Darcy je tu opravdu značně nesympatický a často spíš hulvát než jenom odtažitý. Tahle minisérie dělá z Pýchy a předsudku s Keirou Knightley ještě lepší film. ()

Petfruf

Nesmypatická hlavní hrdinka v miniseriálu, který mohl být o hodně lepší. Každopádně vidět to, jak se krásně bortí starý známý příběh, je docela zábavné. Herci celkem ujdou (někteří ze sebe nevymáčknou ani kapku toho, co v sobě měli představitelé ze série z roku 95, i když asi moc chtěli) a i výprava se zdá na TV práci přijatelná. "Dzzzzzzzzzzzzzzzz. Slyšíš to? To Austenová rotuje v hrobě jako kočka v sušičce na prádlo". ()

alyssa18

S velkým nadšením jsem do toho nešla, ale o to víc jsem byla příjemně překvapená, jak jsem se u toho nasmála (a to myslím v tom dobrém slova smyslu). Jo, Austenová by asi hleděla, co z jejího veledíla stvořili, hlavní hrdinka nesympatická až běda, ale u mě to jako oddechovka na pochmurné odpoledne prošlo. :-) ()

elle

Celkem dobrý nápad, který v sobě má hodně potenciálu. První díl je dle mého názoru slabý. Další jsou o trochu lepší, ale nic moc. Obě hrdinky - Amanda i Líza z ní nevycházejí moc dobře. Líza bez vysvětlení opouští rodinu a víceméně lstivě vláká Amandu na své místo. Proč? Nikdo neví. Pan Bennet ani jeho rodina se náležitě nediví. V dobách, kdy dívkám z tzv. dobrých rodin nebylo tolerováno cestovat bez doprovdu, se Líze toleruje, že odjela někam, k někomu, místo někoho a akceptují Amandu jakoby nechumelilo. Amanda tvrdí, že je okouzlena světem Jane Austenové a jeho půvabnými způsoby, ale působí (na mě) dosti vulgárním dojmem. Jedná se spíše o děvče posedlé kultem Colina Firtha či představou, že si zaslouží takového "frajera". Její projevy? Cígo, Darcy ji rajcuje/nerajcuje, když je ve stresu vrhá se na románové postavy (Bingley) a vášnivě je líbá (Bingley vychází z této adaptace jako prvotřídní blb). Je to tuctová holka 21.století, která se nedokáže adaptovat. Amanda podle mě spíš předstírá, že jí jde o uchování příběhu. Její necitlivost k době i citům a důstojnosti ostatních o tom vypovídá. Austenovská doba je dle inscenátorů také trochu - trochu hodně nepřesně interpretovaná. Autoři buď realizují Amandinu zkreslenou představu nebo přesní být nechtějí nebo o tom zas tak moc nevědí. Celkem se mi líbí paní Bennetová, Wickham a zajímavá je herečka, která hraje Lízu. Elizabeth Bennetová ale ztrácí svou identitu. Potácí se v nějaké existenciální krizi, z níž pramení její značná lhostejnost ke své rodině a co jí svým odchodem de fakto způsobila. Darcyho postava je také zničená. ()