V krajine Jane Austenovej

• Česko V zemi Jane Austenové (viac)

Jane Hayesová (Keri Russell) má už 30 rokov a stále žije sama. Síce vyzerá ako normálna mladá žena, ale má svoje malé tajomstvo, je posadnutá pánom Darcym z románu Pýcha a predsudok spisovateľky Jane Austenovej a to jej tak trochu ničí život. Jej závislosť zašla tak ďaleko, že má doma izby zariadené v anglikánskom štýle a je presvedčená, že žiadny skutočný muž sa jej snu nemôže vyrovnať. Pretože by sa tiež rada stala hrdinkou milostného príbehu, celý život si šetrí peniaze na cestu do Austenlandu, výstredného rekreačného komplexu, kde sa hostia ocitajú na anglickom vidieku ku koncu 18. storočia. Vyzbrojená čepcom, korzetom a výšivkami sa Jane snaží nájsť svojho skutočného džentlmena. (TV Doma)

Simbet

Vůbec se nestydím dát tomuto filmu pět hvězdiček. Jsem velká milovnice Jane Austen, takže jsem od nějakého patvaru v podobě Disneylandu á la Jane Austen nic nečekala. Možná proto jsem byla tak mile překvapená. Všechno je nabubřelé, růžové, ale také velmi vtipné. Vůbec bych se nezlobila, kdyby mi někdo nabídl možnost, jet do takového Austenlandu. Kdyby mi k tomu navíc dělali společnost dokonalý gentleman JJ Feild nebo sexy Bret McKenzie, ke štěstí by mi asi nechybělo nic. A tak mi nezbývá než tiše závidět Keri Russell, která si toto všechno užila. V porovnání s její Austenománií jsem naprostý břídil. Omezila jsem se pouze na časté sledování filmů podle Jane Austen a čtení jejích knih a také v rozkošných šálečcích. Teprve po shlédnutí Austenlandu je mi jasné, co mi doma všechno chybí :) Ne, vážně, film je trochu přehnaný, ale nepostrádá vtip, například "sehnali nám auto z osmnáctého století" nebo "nesehnal jsi práci v Hobitovi" atd. Výborným hereckým výkonům kraluje podnikatelská potvora v podání Jane Seymour a botoxová Jennifer Coolidge v růžovém, která je naprosto skvělá. A JJ Feild, hmm..... Komentář jsem psala s prvními dojmy. Od té doby se na film dívám denně, abych si zvedla náladu a tak jsem ho přeřadila do oblíbených. Možná jsem trošku cvok, ale konec konců Prince z Persie jsem také viděla často po sobě, ale narozdíl od Prince, nemusím téměř žádnou část přetáčet, protože mě neunavuje. Pro mě opravdu dokonalé. TALLY - HO! ()

terunka003

Austenovské, britské, romantické, správně švihlé, snové, vtipné. To takhle jednou přijdu vyřízená domů z práce, padnu po sto letech vyjímečně na gauč, pustím telku a tam tohle. Chytlo mě to od začátku, a bavilo mě to tak, že mi nevadil dabing ani otravné reklamy. Sen snad každé romantické ženy, která beztak tajně miluje nějakého pana Darcyho. Děj byl jednoduchý, předvídatelný, a pokud nebudete brát vážně některé trapné okamžiky, tak se vážně pobavíte. A navíc, JJ Feild je prostě rozkošný. ..tak si říkám, že bych měla oprášit svojí sbírku Jane Austenové, a pořádně se zamilovat.. ()

Mrkvič

Sice je od prvního představení postav jasné, co se a jak stane, ale i tak je to fajnová zábava. Jako mají chlapy nadsazené Postradatelné, tak mají ženské nyní tuhle odlehčenou a rejpavou romantickou komedii z romanticky ideálního prostředí světa Jane Austenové. Herci nejsou zvolení špatně a ten humor je opravdu příjemný i pro chlapa. ()

juta

S účinkováním Jennifer Coolidge mě hnedka napadlo, že půjde o velmi bláznivou komedii, nebo spíš parodii na život Jane Austenové, jenže tomu tak úplně nebylo. Náznak komedie tu rozhodně byl, jenže děj se postupem času spíše zaměřoval na romantickou stránku šedé myšky Jane, takže zábava šla stranou a Jennifer opět hrála pouze ve vedlejší, alespoň naštěstí z větší míry zábavné roli. ()

kocik1

Austenland je něco jako gigolo bordel pro romantické dámy. Stejně jako si nedovedu představit, že si platím za to, že se ke mně někdo chová jako gentleman, tak se mi příčí hledat na tomhle filmu cokoli vtipného. A romantického? To už i slepice pohrabávající si v hnojníku mě dojímají víc. Mám prostě problém s tématem a s tím nenadělám nic. ()

• Když se na letišti ukáže, že je Martin (Bret McKenzie) novozélandský herec, posmívá se mu "Mr. Henry Nobly" (JJ Feild), že určitě musel hrát v Austenlandu proto, že nedostal roli v Hobitovi (2012). Ve skutečnosti hrál Bret McKenzie jak ve filmové sérii Hobit, tak i v sérii Pán prstenů, a to elfa Lindira. (venalce)
  • Natáčení probíhalo v Anglii. (Terva)