Prečo sa Elsa narodila s magickými schopnosťami? Odpoveď na túto otázku ju láka, zároveň však ohrozuje jej kráľovstvo. Spolu s Annou, Kristoffom, Olafom a Svenom sa vydávajú na pozoruhodnú a nebezpečnú cestu. Vo filme Ľadové kráľovstvo sa Elza obávala, či jej schopnosti nie sú pre svet príliš mocné a nebezpečné. V Ľadovom kráľovstve II musí dúfať, že sú dostatočné... (Saturn)

Hrabka

Jednoznačně horší než první díl po všech stránkách. Pro dospěláka je to příběhově bohužel nazajímavé, místy až otravné, měl jsem celkem problém to vůbec dokoukat. Humor křečovitý. Písničky slabé, přitom v jedničce jsou hlavním stavebním kamenem a jsou povedené. 35% ()

CrypzzXD

Pozlacené nic… druhé Frozen je sice ryzí vizuální žranicí, která těží z vyzrálejší a "temnější" látky, v ostatních sférách však bolestivě zklamává na plné čáře. Chybí tomu to nejdůležitějí, a to je SRDÍČKO. Kouzlo je po šesti dlouhých letech pryč, a pro mě je největším zklamáním fakt, že se po stránce scénáristické jedná o nebetyčnou rychlokvašku, která je, podobně jako letošní čtvrté Toy Story, ohromně obyčejná. Hračky však přinejmenším směřovaly od bodu A do bodu B a přichystaly si pro nás nadmíru silné finále, které jsem prožíval podobně jako u předchozího Woodyho dobrodružství. Zde emoce prakticky chybí, téměř celé dění je komicky nahodilé a o nových postavách, které jsou nezajímavé a vlastně i zbytečné, tu nemusí být ani řeč. Dětem se to bez pochyby líbit bude a odrostlejší diváci to přežijou bez úhony, ale osobně se nemůžu zbavit pocitu, že tento svět má potenciál pro daleko lepší příběhy. 6/10 ()

Shakers

Mám chuť napísať, že som sklamaný, ale možno by to ani nebolo úplne fér, kedže jednotku mám fakt rád, videl som ju niekoľko krát a už je to taká každoročná tradícia dať repete cez vianoce aj s vianočným Olafom. A možno to je ten problém, že prvý diel nastavil latku až príliš vysoko. Dvojka sa snaží byť zaujímavejšia, temnejšia a záhadnejšia čo aj je. No tato vypráva za odpoveďami mi prišla trošku nudnejšia. Postavy ma už toľko nebavili (Olaf ostáva ale stále super) a spievania tu bolo miestami až priveľa, aj keď priznávam, že pesničky, tak ako aj slovenský dabing sa znova vydarili. Ľadové kráľovstvo II je fajn rozprávka, ktorá vyložene nenudí, no pamätám si, že pred šiestimi rokmi som sa s týmto zložením bavil lepšie. P.S.: nezabúdajte na scénu za titulkami. 75% - 4* ()

filmfanouch

Je mi jedno s kolika lidmi se shodnu či neshodnu, rozhodně si ale stojím za tím, že bylo Ledové království před 6 lety zjevením. Disney si tehdy sice vzal holou inspiraci z výrazně temnější Sněhové královny od Hanse Christiana Andersena, hned poté si ale námět výrazně ,, podisneyčil". A nebylo to na škodu! První Ledové království je za mně dodnes nádherná pohádka, kterou jsem tehdy neuvěřitelně prožil v kině a v posledních letech ji opakovaně sjížděl zas a zas při hlídání neteří. Ale nelitoval jsem toho! Ledové království je totiž v mých očích naprostá pohádková nádhera s parádní animací, skvělými charaktery, geniálními písněmi a především povedenými hereckými výkony nejen v originálním znění ale i v dabingu. Ledové království má opravdu jeden z nejlepších českých dabingů posledních let a už proto funguje v jakémkoliv jazyce. A především je všude kolem vidět, že jde o fenomén, který jen tak neomrzí. A jakmile prosákli plány na dvojku, začal jsem se těšit jak děcko pod stromečkem. A ve finále fakt nemůžu říct, že jsem čekal nadarmo. Ledové království II je historicky první pokračování animáku od Walt Disney Animation Studios, které nejdou rovnou na DVD ale podívá se do kin. Jistě, když film vydělá v kinech 1 miliardu a 274 milionů dolarů dává smysl, že potenciál výdělku dvojky se nepohřbí jen na DVD ( i když Lví král si v roce 1994 taky došel pro parádní částku a výrazně špatná dvojka pak šla rovnou na DVD), zároveň to ale znamená, že si ve studiu Walt Disney Animation na filmu skutečně dali záležet. A tím se zase nepokouším říct, že na Aladinovi: Jafarově návratu, Lvím králi 1 a 1/2 nebo Mulan 2 či Lvím královi 2 (tohle trochu bolí psát!) nebyla vidět nějaká snaha. Jenže u Ledového království II jsem měl pocit, že si někdo fakt dával záležet. Vymyslel příběh, který má co říct a nepůsobí jako pokus vymyslet nejrychleji ten nejprimitivnější námět, který ve finále nemá šanci si obhájit svou existenci u přes hodinu a půl dlouhého filmu. Někdo se tu snažil každé důležité postavě dodat nějaký důležitý vývoj. A především se někdo snažil překonat ,,Let It Go" (které ve dvojce nikdy nezazní celé) a vytvořit další chytlavé songy. A ano, zdá se to jako těžký úkol. Jenže tohle vše Ledové království II opravdu zvládlo. Zahraniční reakce opravdu nelhali a Ledové království II je vyspělejší film než u dvojky. To také znamená v překladu to, že cílí na lidi kteří za těch 6 let vyrostli. A zároveň to neznamená, že by si film neužili menší děti (kino jsem navštívil s holčičkami ve věku 5 a 6 let a dojmy byli opravdu pozitivní), zároveň se tu ale pracuje s větším důrazem na vztahy a i když se v Ledovém království II pracuje s roztahováním širší mytologie a ukazuje věci o kterých divák nemohl mít během jedničky ani tušení, spíše než aby se tu co nejvíce tlačilo na epickou fantasy se tu pořád ale tlačí na vztah dvou sester+ vztah jedné ze sester a jejího přítele, který by ji chtěl požádat o ruku ale neví jak na to+ vztah sester a jejich sněhuláka, kterému už jsou 3 roky a začíná být vyspělý+ vztah přítele jedné ze sester a jeho soba. Mohlo by se sice zdát, že je sob Sven v tomhle prolínání vztahů takovým pátým kolem u vozu, zrovna on je ale na loru Ledového království II dost možná to nejzajímavější, protože veškeré své emoce musí kvůli faktu, že je sob zvládnout prostřednictvím mimiky. A sice má páníčka Kristoffa co si myslí, že mu umí číst myšlenky, nedovoluji si tu ale tvrdit jestli je něco jako telepatie u člověka nebo dokonce u soba možná. Trošku jsem se ale teď vzdálil od tématu, takže zpátky k věci. Zatím co v jedničce byl klíč zápletky v tom, že jedna sestra Elsa po odhalení svých schopností spojením s mrazením uteče do hor a druhá sestra Anna se jí vydává přivézt zpět a tudíž jsme neměli šanci vidět tolik interakcí mezi oběma sestrami, zde jsou spolu sestry od začátku a s jejich vztahem se krásně pracuje. Zároveň se Elsa po těch mnoha letech pod zámkem konečně dává do interakce i s ostatními postavami a je vidět, že i když to pro ní nebylo lehké, členem společnosti se vlastně stala velmi rychle. Zatímco co hlavní hvězdou jedničky byla Anna, tady je to spíš Elsa a potvrzuje svůj status jedné z nejzajímavějších animovaných postav posledních let. Zároveň neskutečně cením Olafa! Oživlý sněhulák Olaf je postava, která zvedá náladu i v těch temnějších a vážnějších momentech, jeho vtipy ale zároveň nepůsobí jako pěst na oko a jsou velmi trefné a vtipné. Olaf je v rámci všech těch animovaných odlehčujících postav rozhodně na vrcholu možného a baví mě i s hlasem Václava Kopty! Ledové království II ale především musím také pochválit za šňůru odvážných nápadů a zvratů. V rámci první půlhodiny jsem si sice říkal jestli už těch karet, kteří tvůrci vyloží na stůl není nějak moc, ve finále to ale na mně fungovalo- veškeré zvraty, vizuální nápady, emoční finále- Paráda za parádou a především nyní bude platit ne ,,Let It Go" ale ,, Into the Unknown" ! Ledové království II je důstojným pokračováním původnímu Ledovému království. Je to pořád sice standardní dvojka, zároveň má ale dostatečně svůj vlastní ksicht. Je to pořád sice family friendly disneyovka, rozhodně ale funkční a zároveň dojemná i zábavná. Je to pořád sice jasné dojení miliardového hitu ale rozhodně se tu někdo snažil přijít s něčím novým, rozpracovat vztah a backstory obou hlavních sester a především dodat další parádní animák. Dvojku jsem si užil fakt náramně, zároveň si ale aktuálně nedovedu představit, že bych měl do pár let vidět Ledové království III. Jednička měla funkční zakončení, dvojce se zázračně povedlo přijít se zakončením, které bylo ještě o ždibec funkčnější. U trojky by se to už fakt povézt nemuselo a proč to vlastně zkoušet? Už tak stačí, že nás zřejmě v roce 2054 čeká hraný remake.... () (menej) (viac)

JohnnyD

Na rozdiel od videoherne pôsobiacej jednotky je to vizuálne impozantné a cítiť z toho peniaze i talent. Tvorcovia využívajú všetok potenciál tajomného lesa a krajiny za polárnym kruhom a piesne sú stále na žáner výrazne nadpriemerné (väčšinu piesní v Disneyovkách považujem za čistú vatu). Čomu ale nerozumiem je ten mega komplikovaný nezmyselný dej. Ja som mal problém sledovať, čo sa deje, čo na to potom deti? (I keď pravdou je, že po videní Skrytej hrozbe som ako decko vedel prerozprávať celý príbeh vrátane machinácií obchodnej federácie.) Vyslovene ma ale iritovala tá homeopatická vymývačka detských mozgov o "pamäti vody". ()

Allien.9

O hodně slabší než návyková jednička. I když se "Frozen" nepyšnilo tou nejoriginálnější zápletkou, byl příběh o pochopení Elsyny moci milý a kouzelný. Kdyby byl druhý díl jen o hledání sebe sama, tak bych výsledek hodnotila daleko lépe, ale jelikož ho pojali jako agitku (uctívání přírody, zlí běloši vs. hodní indiáni, chlap jako ženská brzda apod.) bez zásadnějšího příběhu, tak nemohu hodnotit jinak. Anna, kterou jsem měla v prvním díle mnohem raději než Elsu, je navíc neskutečně otravná, písničky jsou mnohem slabší (skutečně se mi líbí jen "Into The Unknown" a "Show Yourself" a de facto tu neexistuje záporák. Být dítě, tak se nudím. ()

misterz

Jednotka bola zjav akoby z čistého neba - krištáľovo krásna rozprávka pre všetky vekové skupiny, no samozrejme najviac pre tých menších. A dvojka je jej dôstojný partner, aj keď to už nezanechalo taký silný dojem. Možno to je tými pesničkami, ktoré sa mi zdali menej chytľavé, alebo len tým, že už nejde o ten zjav z čistého neba, neviem. No v každom prípade sa táto rozprávočka oplatí. Jeden z mála muzikálov, ktorý som si dokázal dokonale vychutnať. Silný nadpriemer. 85/100 ()

Tsuki

Je zřejmé, že Frozen 2 má určitá nedotažená místa a že se nepodařilo naplnit stoprocentně jeho potenciál. Přesto ho vidím jako velmi povedený a jen o malinko "horší" než první díl. Svým způsobem je totiž oproti jiným Disney pohádkám docela nestandardní - namísto běžného záporáka (který tam vůbec není) tam totiž postavy zápolí spíš se svým nitrem a svou minulostí. Snaží se vyrovnat se svým údělem a napravit dávné křivdy. Stejně tak hlas, který slyší Elsa, se dá dost dobře vykládat jako její "intuice", která ji vede tam, kde má být. Zkrátka mi to přišlo vlastně jako velmi moderní a svým způsobem odvážné pojetí. A co si budeme povídat - písnička "Into the Unknown" je nakonec stejně mocná a chytlavá jako někdejší "Let it Go". Nakonec bych proto byla schopná odpustit i některé nedostatky jako například podivně kýčovitá a sladkobolná píseň Kristoffa (která se k této postavě zkrátka vůbec nehodí a bylo mi záhadou, proč ji tam vůbec v takovém pojetí dávali) či některé drobné nesrovnalosti na konci. Zpětně totiž vidím film jako veskrze dobrý a opravdu jsem se po celou dobu bavila a se zájmem příběh sledovala. Olaf taky opět pobavil (především jeho píseň "When I Am Older"). Takže vzhledem k mé výsledné spokojenosti nemám důvod film srážet na nižší hodnocení. Z mého pohledu jde stále o značný nadprůměr. ~(4,1)~ ()

Kothy

1 jsem sice neviděl celou, ale tohle mě moc nebralo. Neříkám, že tam nejsou dobré momenty, ale cílovka je někde jinde. Nehledě na neustálé zpívání. Moc nechápu ten všeobecný hype kolem tohoto fenoménu, ale malým holkám se to zřejmě líbí. Dnešní pohádky už se ubírají jiným směrem a stereotypy ohledně princezen, které čekají na vysvobození od prince se postupně boří. I tak je to ale zajímavé doplnění a prohloubení mytologie tohoto světa. "Stavíš ráda sněhuláky?" ()

Eawy

Hocikto, kto pôjde na film do kina, nebude ľutovať (hlavne ak v originálnom znení). Frozen II je síce Disneyovka určená pre deti, avšak, niektoré vtipy sú určené skôr pre dospelých/dospievajúcich, pretože deťmi nebudú veľmi pochopené. Takto tvorcovia naozaj vytvorili dvojku, ktorá je určená aj pre tých, ktorí boli deťmi, keď sledovali prvý diel. K animácii niet, čo dodať, je prekrásna, počnúc od každej vločky po pramene vlasov. Napriek tomu, že Let it go, je niečo neprekonateľné, Frozen II sa podarilo vytvoriť výbornú zapamätateľnú pieseň (Into the unknown), ktorej tóny sa vám určite dostanú do povedomia. Originálny soundtrack a niektoré pesničky v "Indie" podaní vyrážajú dych, odporúčam - Kacey Musgraves - All Is Found. Animátori sa perfektne pohrali s vážnosťou niektorých tém, a spôsobili, že väčšina kina sa smiala až padala zo stoličky, Kristoffove "Into the woods" pôsobí zároveň zamilovane a vtipne, čo úplne vystihuje jeho charakter. Lenže, tu sa dostávame k problémom. V podstate ani jedna z hlavných postáv neprejde akoby to Olaf nazval "transformation". Nevidíme, žiadny charakterový rast, či zmenu, preto je príbeh posúvaný iba konaním iných postáv, ktoré v podstate v príbehu nie sú. Oplatí sa ísť si to pozrieť? Určite. Oplatí sa to pozrieť ešte raz? Stopercentne. Ale určite si vypočujte soundtrack. 75% ()

silentname

Disney opäť zaútočili na môj rebríček sklamaní. Bohužiaľ. "Frozen II" rozhodne nebude highlightom roku, ako som od neho očakával. Očakával som niečo silnejšie. Niečo, čo by na mňa zapôsobilo. Film sa snaží pôsobiť oveľa veľkolepejšie a silnejšie ako "Frozen", no jediné čím mu dokáže konkrurovať je animáciou. 6 rokov pomohlo k tomu, aby film vyzeral ešte lepšie než naposledy. A je tu niekoľko skvelých vizuálnych momentiek. Ako sneženie alebo keď Elsa oslobodí duchov, alebo obnovovanie zmrznutého paláca. Nechcem toho veľa spoilovať, tak to radšej nebudem rozvíjať. Ale myslím si, že keď scénky uvidíte, tak pochopíte na čo som narážal. Hudba vo filme je podľa mňa stále skvelá. Musím povedať, že tie skladby sú dobré. Možno si ale vypočujem skladby v originále. Lebo prespievané slovenské verzie akosi nikdy nevedia zapôsobiť. Sú to otrasné prespievania? Nie. Myslím si, že sú celkom okey, no rozhodne to nedokáže tomu asi dodať takú atmosféru ako pôvodné znenie. A viackrát sa mi to potvrdilo. A verím, že tu to bude rovnako. No potom prejdeme k mojim najväčším problémom s filmom. Príbeh a postavy. Prvý film podal veľmi jednoduchú story so silnými postavami, ktoré som si obľúbil a chcel s nimi stráviť svoj čas. Tentokrát sa to zmenilo na veľmi komplikovanú story s postavami, ktoré toho moc ponúknuť nestihnú. Myslím si, že to chce pôsobiť veľkolepejšie a silnejšie, no reálne to ten príbeh nedokáže poriadne spracovať. Nefunguje to. Pretože neustále tu máme odbočky a vysvetlenia, ktoré nám dávajú do hlavy iba viac otáznikov. Anna a Elsa spolu sú skvelé, no Anna sama vie byť niekedy celkom otravná. Olaf v tomto filme má tiež niekoľko otravných fórov a rozhodne ma tak nerozosmial ako v prvom filme. A jeho humorná skladba tu podľa mňa skutočne nefunguje. Jediná postava, ktorá toho ponúka ešte menej ako on je Kristof. Ktorý dokopy má iba jednu rolu a to je, že sa snaží Annu požiadať o ruku a nikdy sa nevie poriadne vyjadriť. A hoci to môže byť celkom vtipné, tak si myslím, že si zaslúžil väčšiu rolu v tomto filme. Prakticky je skoro úplne zbytočný. Záver je pre mňa dosť diskutabilný. Je to dobré posolstvo a má to dobrú myšlienku, no spôsob akým sa to spracuje je podľa mňa trošku zvláštny. Najmä keď si uvedomíme určité skutočnosti. A že všetko k tomu odjakživa smerovalo. Neviem. Chcel som, aby som film vysoko ocenil. A veril som, že to Disney tentokrát dokážu. Ale mám skôr pocit, že by si zaslúžili veľké vyjadrenie na celý osud roku 2019. Lebo napriek tomu, že to bude asi rok ich najväčších zárobkov, tak výsledne dojmy z ich filmov akosi nezapôsobili. A je to niečo, nad čím by sa mali zamyslieť. Ak chcete najlepšie animované filmy roku 2019, čeknite si čo priniesli Dreamworks. Je to tak. Hodnotenie: C+ ()

marhoul

Sexy Elsa na ledovém hřebci ve 3D verzi je prostě nejvíc. :) Celkově namakané, čekala jsem, že si tohle pokračovaní budou u Disneyho hýčkat a ještě mě překvapili, takže ode mě jen chvála. Souhlasím s názorem, že pohádka cílí na své původní diváky, kteří mezi tím povyrostli. Stejně tak je příběh dospělejší a ani větší děti či dospělí se nudit rozhodně nebudou. Zároveň se bude líbit a divákům nejmenším. Olaf dostal větší prostor a rozesmívá celé kino, řada odkazů na jedničku se taky našla (i Pátý element se člověku vybaví..), za mě krásné ve všech směrech, plná palba. ...a když se při prvním záběru ozvaly nahlas ohromené malé děti: "Jééé, sněží!!!" bylo jasné, že letošní Vánoce máme za dveřmi ;) Ať se líbí! ()

Stanislaus

Jelikož se před šesti lety stalo divácky a kritikou oblíbené Ledové království nejvýdělečnějším animovaným filmem všech dob (letos ho tedy trumfnul nový Lví král), tak se dalo s ohledem na hollywoodskou politiku a manýry čekat, že se dočkáme pokračování, které se bude snažit navázat na svého předchůdce, který nasadil laťku celkem vysoko. Před návštěvou kina jsem počítal s jakýmkoli výsledným produktem. Po projekci musím říct, že jsem odcházel nadmíru spokojený. Tvůrcům se opět podařilo vytvořit vizuálně nádherný kousek s množstvím krásných šatů a dechberoucích výjevů, které byly nenásilným způsobem proloženy chytlavými písněmi a nejedním didaktickým moudrem do života. Při Olafově rekapitulaci děje prvního dílu jsem se vážně válel smíchy, malá (asi) ještěrka rovněž pobavila, podobně jako sob Sven a jeho "lidské" chování. Na druhé Frozen se rozhodně oplatí jít do kina - divák uzří audiovizuálně vydařený snímek, který mile poukazuje jak na sílu žen a sesterského pouta, tak na důležitost lásky a odvahy vyjít do neznáma. ()

BMW12

Jednička se mi moc nelíbila, za to ve dvojice je ten příběh zajímavější. Je to takové mýtické, a to se mi na tom líbilo. Celkově i postavy jsou sympatičtější a vcelku jde o hezký film. Ovšem i zde bych ubral polovinu písniček, protože jich tam je na pohádku hrozně moc. Každopádně animace je luxusní, stromy, listy, voda... vypadali jak skutečné! ()

claudel

Druhý díl se mi asi líbil více než první, protože je temnější, napínavější a zajímavější. Přesně z těchto důvodů se mi ale zdá, že pro děti zvláště ty menší může být komplikovanější k porozumění. Ale když si vzpomenu na svoji dcerku, pro tu bude stejně nejdůležitější, jestli uvidí Elsu a Olafa, takže peripetie minulosti, které je sužují ji rozhodně trápit nebudou :-) ()

ARI50

Určitě je to pěkná pohádka kde se opět neustále zpívá, stáří známý jsou opět skvělý, příběh do minulosti a záchraně je super ale můj názor je že kvalitu jedničky to prostě nepřekoná, upřímně čekal jsem jiný nářez, přesto krása. ()

Ledové království dostane spin-off

Ledové království dostane spin-off

07.04.2020

Pohádka Ledové království od studia Disney se dočká vlastního spin-offu. Seriál s názvem At Home With Olaf se zaměří na postavu sněhuláka Olafa, jehož ve filmech dabuje herec Josh Gad. Projekt… (viac)

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

16.12.2019

Tento týden vstoupí do kin devátá epizoda Star Wars a box office tabulky opět budou pukat ve švech. Do té doby ale kinům vládnou jiné hity. Jumanji: Další level konečně sesadilo z trůnu Ledové… (viac)

Elsa a spol. roztříštili světový rekord

Elsa a spol. roztříštili světový rekord

25.11.2019

(Kruto)vláda Disneyho nemá konce. O víkendu vklouzlo do kin pokračování animáku Ledové království a všichni tak nějak předem tušili, že to bude velké. Dokonce ani šestiletá prodleva mezi oběma díly… (viac)