Prečo sa Elsa narodila s magickými schopnosťami? Odpoveď na túto otázku ju láka, zároveň však ohrozuje jej kráľovstvo. Spolu s Annou, Kristoffom, Olafom a Svenom sa vydávajú na pozoruhodnú a nebezpečnú cestu. Vo filme Ľadové kráľovstvo sa Elza obávala, či jej schopnosti nie sú pre svet príliš mocné a nebezpečné. V Ľadovom kráľovstve II musí dúfať, že sú dostatočné... (Saturn)

pumpkinqueen

Teaser na pokračování (především dětmi) oblíbeného Frozen působil tak epicky, že po zhlédnutí byla spousta z nás (tentokrát starších) diváků docela nespokojených. Já ne, já jsem byla nakonec příjemně překvapená a bavila se dokonce o chlup víc, než u jedničky. Pokračování mělo zajímavější příběh, o oku lahodícím prostředí přenádherných krajin ani nemluvím a upřímně jsem se zasmála i nad Olafem, který mi v prvním díle svými vtípky pil krev. Jediné, co mě trochu zklamalo, byla hudební vložka - ne, že by písničky nebyly hezké, to vůbec ne, ale přišly mi "zbytečně složité" (co se veršů a slok týče). Až příliš muzikálové na dětský animák, ve kterém bych čekala něco jednoduššího a chytlavého. Něco, co si snadno zapamatujete a budete prozpěvovat. Nutno podotknout, že nakonec se nekonala tak epická výprava, jakou trailer sliboval, děj se nijak zvlášť nevyvinul ani neposunul, ale jako odpočinková záležitost na vyplnění volného večera to stačí. ()

pepa3rd

Když jsem viděl první díl, byl jsem nadšený a hned druhý den jsem si to pustil znovu. U toho druhého jsem na něco podobného jen marně čekal. Nedá se říct, že by to bylo zlé, aspoň ne pro děti, které zde najdou své oblíbené postavičky, spustu gagů a nějaký ten vtip. Technicky dokonalé, ale dějově je to jen dvakrát nastavovaná kaše a ani písničky si nebudete pobrukovat. Celkově zklamání. 55 % ()

Torgal

Prvý diel nepovažujem za bohvieaké terno, no tu som už regulérne trpel. Toto bolo čisté scenáristické zúfalstvo a varenie z vody vo veľkom. Nenájdete lepší príklad toho, že tvorcovia netušili aký príbeh by chceli rozprávať, ale značka bola proste príliš silná na to aby ju nechali ležať. Čítal som ohlasy, že tu je oproti jednotke dospelejší príbeh. Pominúc fakt, že nazývať zlepenec podpriemerných speváckych vystúpení (ktoré častokrát veľmi pripomínajú regulérne klipy) preložených chatrnými dialógmi “príbehom” je veľmi odvážne tvrdenie, tak pri sledovaní druhého Ľadového kráľovstva sa nemôžu cítiť infantilne asi len desaťročné dievčatá. A aj tie len do chvíle keď začne spievať Olaf, lebo jeho cieľovkou sú očividne štvorročné deťúrence. Veľká bieda a pozitívne body v podstate len za bezchybnú animáciu. 4-/10 ()

PEZ

Dvojku som si pozrel v originálnom znení back-to-back po jednotke. Má to podobného ducha, akurát príbeh jemne zvážnel a je trošku "dospelejší". Kto chce, nájde v ňom elementy výčitiek svedomia, boja so samým sebou a strachom zo svojích nie vždy ideálnych vlastností. Veľmi preto záleží v akom nastavení divák Frozen II pozerá.. Mne to napodiv sadlo, aj tie temnejšie elementy. Pesničky boli podobné ako v jednotke, ale tie ma ani teraz nejako extra neobohatili, ale ani nevyrušovali. Celkovo ďaľšia milá rozprávka od Disney. ()

AloeB

Ačkoliv je základní premisa příběhu možná trochu podivná a výprava ke kouzelné řece jen proto, aby nějaká magická síla řekla Elsině pravdu, nedává moc smysl, nicméně je to, ruku na srdce, zabalené do neskutečně kouzelného prostředí, úchvatné atmosféry magického lesa zahaleného v mlze, řeky kamenných obrů, ledových jeskyní, (rádoby sámského) přírodního kmene žijícího odděleně od království, kouzel čtyř elementů, koňského vodního ducha a podobných pikantností, že se na to jeden v konečném důsledku kouká rád. Elsu mám navíc neskutečně rád pro nějaký její vnitřní charakter, kdy zatím neprojevila zájem o ženskou ani o chlapa (což mi teda asi zkazí pokračování, co?), že bychom se tedy mohli progresivně dočkat první asexuální princezny. Písničky mne nebavily, Kristoffovo vytahování prstýnku v opravdu debilních situacích jsem moc nežral a nápad hned zničit hráz, kterou lze pomalu rozložit, aby nic neponičila, je trochu ťuk ťuk do hlavičky, ale tak furt je to pohádka pro ty nejmenší děti a já asi nebudu cílovka, abych nosil batůžek s Annou a Elsou. Velmi příjemná pohádka, ale na reverse verzi ledové královny z prvního dílu to nemá. ()

Sala1

Je pozoruhodné sledovať vývoj tohto fenoménu od jeho začiatkov v ktorých sa mal stať "iba" ďalšou disneyovkou na zaplnenie harmonogramu. Môžeme premýšľať čo divákov vo filme oslovilo najviac, pravdepodobne to však bola kombinácia zaujímavého príbehu, príjemných postáv a jemnej a citlivej atmosféry. Štúdio čakalo s pokračovaním veľmi dlho pretože chceli, aby pri ňom ostal pôvodný tím. Režiséri sa vyjadrili, že pokiaľ nebudú mať na stole silný príbeh, s filmom nepohnú. Nastal ten čas teraz? Je príjemné vidieť, že aj sequel zostáva vo vodách intímneho príbehu, nepúšťa sa do megalománii, nie sme svedkami žiadnych veľkých stretov ani veľkých revolúcii. Svoj fokus sa snaží udržať na dvoch sestrách a ich vrúcnom vzťahu, ktorý... ale tentokrát nie je v ohrození. Je cítiť, že tvorcovia mali perfektne premyslené kam by chceli dostať postavu Elsy. Na druhej strane Annu čaká ten istý konflikt ako v prvom filme a Kristoff radšej v polovici snímky scenáristicky hlúpo odíde a tvorcovia tak skupinu rozbijú pričom sú si vedomí, že najväčšia sila filmu je v momentoch kedy sú spolu. Táto nesústredenosť na postavy (Olafa budem ignorovať, miestami je neznesiteľný) by sa mala teda odzrkadliť v príbehu. Jeho mytológia sama osebe je zaujímavá, scenár si však dáva za úlohu zamotať "magické" prvky čo najviac a v závere vyznie príbeh naprázdno, pretože jednak si nemôžete byť istí na základe čoho sa čo vlastne stalo a prečo v závere doň postavy vstúpili spôsobom akým vstúpili. Možno to vyznie retardovane, ale bez spoilerov sa to inak nedá. Každá druhá scéna a jej tajomstvo sú častokrát prerušené Olafovým vtipom alebo prehliadkou trikovej "mágie", čo je obrovská škoda. Animácia je absolútne dychberúca a technická stránka filmu dôsledná, na muzikál sa však soundtrack vyhral s oveľa menej motívmi a témami ako v prvom filme, čo je tiež pozoruhodné. Pre záver z veľmi neistého filmového zážitku mám pocit, že sa tvorcovia potkli, ale nespadli. Viac tu: https://youtu.be/P35n5rVTz3E ()

Hellierer

Tak tohle docela bolelo. Jedničku mám hodně rád, ale tohle byl sequel snad v tom nejhorším slova smyslu. Audiovizuální stránka perfektní a písničky možná i lepší než v jedničce, nicméně ten příběh je neskutečně nahodilý, nedává moc smysl a oproti jedničce svět vlastně nikam moc neposune. Rozhodně to má několik fakt super nápadů, ale jako celek to nedrží moc pohromadě. 6/10 ()

rublik05

Vizuálně opět nádherná pohádka. Písničky taktéž ujdou, i když je jich tu na můj vkus až moc. Postavy zůstávají víceméně stejné, oproti předchozímu dílu se nikterak nezměnily ani nerozvinuly. Nové postavy, které přibydou, jsou ovšem totálně nezajímavé a vedlejší, vše se opět točí kolem hlavních postav. Příběh je na jednu stranu zajímavý, tvůrci zapojili víc kouzel, bytostí, mytologie, pocitů a lásky, na druhou stranu je děj celkem tuctový a bez nějaké větší ambice. Vyniká zde především emoční stránka a vizuální. Musím uznat, že na první díl to nemá, ale nejedná se o žádný průser. Rozhodně je to jedno z těch lepších pohádkových pokračování od Disneyho. 8/10. Viděno v kině 22.11.2019. ()

haroska

Tak možná tu budu jedná z mála diskutujících, ale za mě mnooooohem lepší, než jednička, kterou milujeme taky. Úplně jiná tvář, defakto jiný žánr. Perfektní soundtrack plný emocí. Animace a efekty fenomenální. A proměna Elzy na konci v to éterické "cosi" , no wau. Ještě větší kočka, než když postavila zámek na Severni Hoře v 1. 💞 ()

Maximilianus

Elsa je po šiestich rokoch späť, a s ňou aj starí známi. A pár nových postáv, ale tie sú nepodstatné. Všetko je samozrejme lepšie. Voda viac vlhkejšia, ľad štípe až do morku kosti, efektu sú ešte viac trblietavejšie, vysoké tóny ešte vyššie a pleť hlavných hrdiniek ako keby používali kozmetiku The Ordinary (neplatená reklama), iba vás to tak láka chytiť sa ich čiel a skúsiť, aké ich majú hladké. Pesničky sú disneyovské a ešte viac Frozenovské, takže určite sa nejaká objaví vo výbere na oscara, Elsa má dva silné piesne, ale aj ostatným sa újde priestor na pospevok, či už je to Olafov pospevok na šťastný život alebo Krištofov a Svenov duet ala staršie efektové hudobné video s prestrihmi na hlavného speváka na jednej strane obrazovky a zvyšok deja na druhej. Dokonca aj v slovenskom jazyku sa dali počúvať, ale samozrejme som si hneď po príchode domov pustil original soundtrack a musím povedať, že je to lepšie. Deťom je to ale ukradnuté. Vtipné momenty si zobrali na starosť Sven a najmä Olaf, ktorý exceluje a fakt baví. Dej je pútavý a kvalitný, a aj keď chvíľu trvá, kým sa rozbehne, hanbu prvému dielu neurobí. Moja neterka sa dokonca vyjadrila, že je to lepšie ako jednotka. Samozrejme je to idylické, miestami zjednodušené a miestami dramatické a niečo sa nápadne opakuje z prvého dielu, ale nič nie je až tak prehnane, že by to vadilo a v podstate väčšina ľudí a najmä detí dostane to, čo očakáva, a to princezné a vtipného Olafa. 7,4/10. PS: Ešte jedna vec, keď bol na začiatku záber na stenu a niekto (Anna) povedal: "Elsa, urob princa!", nuž, nebudem klamať, napadlo mi niečo iné, nie zhotovenie postavičky zo snehu, ale to už je môj problém a moja "dospelácka" myseľ ešte v tej chvíli nebola pripravená na detský film. ()

arkie

Hra na istotu, ten isty vizual, tie iste postavy + jedno zvieratko navyse. Deckam sa bude pacit, ale dospeli to budu musiet pretrpet. Scenar - recyklacia uz recyklovaneho, kedykolvek je to mozne, dostanete stare zabery. Prakticky kazda postava dostane nejake hudobne solo, nech uz to ma akokolvek banalny dovod. Vdaka tomu nie je vobec cas na vysvetlenie, preco sa veci deju tak ako sa deju. Tvorcovia rezignovali dokonca aj na beh casu, takze vedlajsie postavy maju "stand-by" od niekolkych dni az rokov, kym sa poriesi nieco s hlavnymi postavami. A uz vobec nehovorim o hlavnej "hrozbe" filmu, ktora je fyzikalne uplne idiotska. Ale ked musite ist s deckami do kina, tak musite,neda sa inak. Spoiler: Nie, nie je mozne zaplavit mesto, ktore lezi na brehu mora. ()

Likan7

Druhý Frozen se snaží, jenže na to nemá ani v nejmenším. Je to celé fantasticky Naanimované, ale šíleně mě to nudilo. Příběh je na 20 minut, písničky tu zabírají snad polovinu už tak velmi slabých 90 minut a fungují jen jako výplň. Jenže ani když o něco jde, tak to nemá nic v sobě. Nejmenším dětem se to určitě bude líbit, ale jejich rodiče se budou šíleně nudit stejně jako já. Viděl jsem mnoho animáků, které v sobě mají duši, zabaví všechny věkové kategorie a vypadají dobře. Frozen 2 chce jen vydělat peníze a přiživit se na originální jedničce. ()

haWranka

Tak asi takhle - chtěla jsem dát tři hvězdy, ale pak jsem si to trochu sesumírovala a nedám je. Co se mi opravdu líbilo? Grafika! Ta byla nádherná! Celá ta příroda, vodní kůň, šaty... A pak dál... Nemůžu na nic přijít... Děj byl absolutně o ničem, úplně zbytečný. Postavy se chovaly iracionálně, otravně. A zatímco v prvním díle mě Olaf pobavil, tady byl neskutečně protivný. Nejvíc mě ale zklamala hudba. Jednu jedinou písničku jsem si nezapamatovala, v ději byly naprosto k ničemu. Myslím, že by se z toho dal udělat desetiminutový kraťas jako bonus DVD... Ovšem to by z toho tvůrci nevytřískali tolik. ()

Kritik.

Od dvojok sa priveľa neočakáva. Pri tom aj ostaňte predtým, než si túto "Frozen dvojku" pozriete ... a budete milo prekvapení! :) Olaf je stále Olaf, vtípky a hlášky fungujú. Scenáristi vsadili na veľmi podobné zápletky ako v jednotke (podobne ako to bolo pri Smrtonosnej pasci 2, alebo Sám doma 2) a nič tým teda samozrejme nepokazili. Pre mňa určite lepšia voľba, ako keby mali vymýšľať umelé pokračovanie s priblblými silenými novinkami. Príbeh pôsobí prirodzene. Dozvieme sa viac o ich rodičoch, odhalíme zopár tajomstiev, znovu sa prehĺbia vzťahy medzi hlavnými postavami. Pekné... :) ()

Dolby.130

Po dlhom čase tu máme pokračovanie Frozen, na ktoré som sa celkom tešil. Jednotka bola vynikajúca ale dvojka nebola až taká dobrá, tým nechcem povedať, že sa nepodarila to nie ale trochu zaostáva za jednotkou. Niektoré piesne boli otravné ale iné zas veľmi podarené. čo sa týka samotných postav držali sa svojich rolí a bavili nás celu dobu, duo Kristoff Sven tý si idú svoje, Olaf nám dospieva a baví nás prakticky od začiatku, a ukazuje sa prehlbovanie sesterskej lásky Anny a Elsy. Dozvedáme sa aj bližšie info o Elsinej moci a smrti rodičov Anny a Elsy a to nás dostáva no do nových situácii a na nové a nebezpečné miesta. Prostredie kde sa to odohráva ma fakt dostalo, krásna animácia aj efekty to klobúk dole. Ale od začiatku to bolo trochu slabé, až po tretine filmu sa to pekne začína rozbiehať a baviť má to čím ďalej tým viac. Film bol ku koncu aj celkom emotívny a niektoré scény sa fakt dostali. a Elsa sa teda zmenila na nepoznanie na konci z nej bola teda riadna krásavica, rozpustené vlasy jej idú viac ako cop ale to si myslím, že bol aj tvorcovský zámer. Ale na 5* to bohužiaľ nebolo podľa môjho osobného názoru, ale veľmi rád dám 4*. A som veľmi zvedavý, či sa ešte niekedy do Arendelu vrátime. ()

E lan

Příjemné pokračování se sympatickým příběhem, slušným spádem, sem tam nějakým povedeným vtipem (Olafovo vyprávění:-) a tak akorát délkou. Prostě pohádka pro děti jak má být... ()

Hashirama

Je svým způsobem uklidňující vidět, že je bez Marvelu Disney stejně bezradný jako zbytek Hollywoodu, a jakmile dojde na křísení staré značky (o originálních projektech samozřejmě nemůže být řeč), zahajuje drsný recyklační mód, ve kterém se všechny díry ucpávají pakly tisícidolarovek. A svým způsobem cítím satisfakci, že továrna na sny požírá sama sebe ve svém čím dál menším rybníčku a lid upírá svůj zrak směrem k VOD. Bezradnost v tom, jak vyrejžovat další chechtáky z jednorázové variace na Tangled, se projevuje především v tom, že jsem poprvé u animáku nepochopil, o čem byl. Jen totální hlušina s průměrnými písničkami, z prstu vycucanou asi zápletkou, sněhulákem, kterýho byste nejradši pověsili nad táborák a vynikající animací, která míchá barvy úplně okopřecházejícně, byť to zdaleka není Spiderverse. Jen tak dál, čím víc bezduchých sequelů zakalí hladinu, tím dřív dojde k revoluci, Feige si založí vlastní studio a Disney se snad přesune jen na pole prodeje školních potřeb a provozu zábavních parků. ()

pistik

Tak toto bola nasilu vygenerovaná prvotriedna riedka stolica s nasilu vygenerovanou černošskou postavou. Kde v severskej pseudostredovekej krajine by bol nejakým generálom černoch? Možno keby tam bola bavlnníková plantáž a on by schytával rany bičom, neprotestoval by som. Ale toto? Čo je moc, to je moc. V tom holyvúde im už dočista drbe. ()

balcazar

Tým, že jednotka pre mňa nebola ničím špeciálnym a videl som ju pred nejakým časom, som musel loviť v pamäti, aby som vedel, koľká bije (v postavách a podobne). Pri dvojke sa mi však presne vynorili spomienky, ktoré som mal po jednotke. Animák ako-tak nič moc, najlepší bol Olaf, ktorý ma bavil vždy, keď sa objavil a niečo povedal. Mimochodom, super dabing Maja Labudu. Na to, aby som dal viac ako priemerné 3 hviezdičky, je jedna super postava málo. ()

Ledové království dostane spin-off

Ledové království dostane spin-off

07.04.2020

Pohádka Ledové království od studia Disney se dočká vlastního spin-offu. Seriál s názvem At Home With Olaf se zaměří na postavu sněhuláka Olafa, jehož ve filmech dabuje herec Josh Gad. Projekt… (viac)

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

16.12.2019

Tento týden vstoupí do kin devátá epizoda Star Wars a box office tabulky opět budou pukat ve švech. Do té doby ale kinům vládnou jiné hity. Jumanji: Další level konečně sesadilo z trůnu Ledové… (viac)

Elsa a spol. roztříštili světový rekord

Elsa a spol. roztříštili světový rekord

25.11.2019

(Kruto)vláda Disneyho nemá konce. O víkendu vklouzlo do kin pokračování animáku Ledové království a všichni tak nějak předem tušili, že to bude velké. Dokonce ani šestiletá prodleva mezi oběma díly… (viac)