Film Milada je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové, který se dotkl mnoha lidí. Odehrává se v letech 1937 – 1950 a vypráví příběh ženy, v jejíž osobnost a životě byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila více svým svědomím než srdcem, a to i za cenu ohrožení vlastní rodiny a sebe sama. Milada Horáková byla popravena 27. června 1950 i přesto, že tehdejší prezident Československé republiky dostal mnoho žádostí o udělení milosti. O její milost žádali např. Albert Einstein, Winston Churchill nebo Eleanor Rooseveltová. Ústředními tématy filmu jsou svoboda, boj za demokracii, pravda, láska, naděje, moc a oběť, které jsou velmi aktuální i dnes. Cílem filmu je přiblížit osobnost Milady Horákové, její život a osud, nejširšímu publiku v České republice a v zahraničí. (Bohemia MP)

2mig1 odpad!

Ve vztahu (jedu lesem do tmy) k Miladě si (jedu lesem do tmy) vlastně tvůrci s (jedu lesem do tmy) komunisty (jedu lesem do tmy) nemají co vyčítat (jedu lesem do tmy). ()

Lachtaan

Mohl jsem očekávat leccos, ovšem česká filmařina dokáže v posledních letech, co se týče především životopisných dramat, diváka klamat do nejzazší scény nebo detailu. Velmi rozporuplné přijetí nejnovějšího biografického snímku o dosti vlivné osobě našich novodobých dějin mě hodně odrazovalo od rozhodnutí, jestli se mi na tento film do kina vůbec zajít chce. Největší ránu a vidinu přeplácaného, ubohého patosu uštědří Milada zajisté těm, kteří se nechali v době tehdejšího režimu stáhnout pod jeho křídla a léta žili v přesvědčení, že takto má vypadat řád nejen v našem státě, ale v celém světě. Naštěstí se, i když s velmi rozporuplnými názory a výstupy, objevil v tomto neúprosném období někdo, jako byla právě Milada Horáková. O kousku české historie, který jí náležitě patří jsem doposud věděl velmi málo, film může být jakkoli přitažený za vlasy, aby mi však nastínil její životní cestu a snahu změnit nespravedlnost, která zmítala svět v době její největší snahy cosi změnit. Snímku lze vytknout minimum hluchých míst v první třetině a velmi laciný střih. Jinak mohu ale hned po Anthropoidu oslavovat další hodně silný zážittek, mapující drsnou chvíli v památce našeho státu. [viděno v Kino Šumava Klatovy 11.12.2017] REWATCHED 4.6.2018: Je to silný, depresivní příběh, ke kterému my, režimem naprosto nezasažení, můžeme mít jen ten nejjemnější soucit. Když si napodruhé všímám detailů, které mi v kině utekly, vlastně se ani nedivím procentům, jež Miladu nakonec ozdobují. Ale i tak jsem nesmírně vděčný všem zúčastněným za příležitost se o nestydaté bojovnici za svobodu dozvědět mnohem více než jen fakt, že bude pravděpodobně již na vždycky nejznámější ženskou obětí trestu smrti na našem území. Jen do konce mých dnů nepochopím, jak může herecky, hudebně a hlavně z hlediska vyprávění onoho příběhu mnohem vystilizovanější Milada sklízet horší ovace než rozporuplná a prapodivná Olga Hepnarová. ()

Johnny.ARN

Miladka pôsobí dosť krčovito. Vieme, že to má byť jej osobná výpoveď, ale v tej minutáži to jednoducho nefunguje. Vzťahy a väzby su vykreslené skoro a jasne, tam posun neni. Režimy sa na nej striedali, všetci jej robili do prieku ale ona sa nedala. No, nedala. A bolo to na nej sympatické. Plus je samozrejme aj obsadenie. Žiaľ, skrz tú nudu a dve hodiny nemôžem dať viac ako 2 z 5 ()

venison

"Milada" zklamala. Příběh je hlavní tahoun, který prodává.. Zbytek je jen směsice neukočírované režie, děravého a velmi strohého scénáře, děje z rychlíku, bezhlavého střihu a neukotvené kamery.. Drmolivé přeříkávání již známého nezáživným způsobem.. Herci se snažili.. Nejpovedenější na celém snímku je asi právě obsazení, ale asi by jim to šlo lépe, kdyby měli podle čeho hrát.. Doufám, že se tohohle super tématu chytne někdo povolanější.. ()

VanTom

Reálný životní osud silné, zásadové, pokrokové ženy Milady Horákové v demokracii zašlapávajícím období československých dějin sám o sobě nastřádá filmařům velké plusové body, čili pak ani tolik nevyčuhuje, že samotné zpracování se dá označit maximálně za adekvátní, bez větší přidané hodnoty či autorského vkladu. Zpočátku mi také přišlo docela útržkovité a širší souvislosti se neobtěžující (dějepisnému analfabetovi) sdělit, ale neurazilo (AJ verze s titulky). ()

Narya89

U tohoto filmu nebudu hodnotit jeho formu, protože to byl příliš silný zážitek. Milada je neskutečně obdivuhodná a statečná žena, která může sloužit jako vzor v jakékoliv době a tento snímek jako must-see pro všechny dnešní teenagery, aby se historie již nikdy neopakovala. Naše demokracie je postavená na mnoha osobních obětech lidí jako byla Milada, kteří věřili ve svobodu a nebáli se zlu postavit čelem. Važme si tedy této příležitosti a uctěme jejich památku tím, že budeme aktivně vystupovat proti jakýmkoliv tendencím o znovunastolení totality. ()

mkubalikova

Tak hrozné to zas není. Můj dojem ale sráží PŘÍŠERNÝ dabing, Drtinová a pocit, že přes veškerou snahu tvůrců by si Milada Horáková zasloužila mnohem lepší filmový pomník. Snad se dočkám. 😐 50% ()

dragon94

Úplný průšvih to není. Některé záběry jsou přímo parádní. To je asi tak všechno co k plusům mám. Soundtrack je standartní. Herecké výkony víceméně nijaké. Každá scéna filmu by se měla tak o polovinu zkrátit. Celý děj filmu v podstatě probíhal podle jednoho schématu: Někdo někam čumí, někdo přijde řeknou pár frází, někdo odejde, nekdo někam čumí, konec scény a zase od začátku. Film je zkrátka příliš dlouhý na to jak málo toho řekne. Myslím si, že udělat půl hodinový sestřih by bohatě stačilo. Celý pocit "dlouhosti" ještě umocňuje fakt, že film, hlavně v první polovině, nesmyslně skáče z jedné časové linie do druhé, aniž by to dávalo smysl. Dokonce se i autorům některé tyhle dějové linie totálně vytratili viz. chalupa. Celkově to však nebyl úplný průšvih, ale bylo to nehorázně nudné a nezáživné. 2* 40% ()

Marrdaa

Jedna z největších hrdinek novodobý Československý historie se konečně dočkala celovečerního snímku. Čekal jsem dlouho a následně otálel kvůli reakcím publika, který nebyly zrovna valný. I přesto jsem Miladě chtěl dát šanci a řeknu vám, že tohle sem teda vidět nemusel. Film je natočen v angličtině na přání dceři Milady Horákové, aby se lépe dostal k zahraničnímu publiku. Což vám samozřejmě dojde v okamžiku, kdy vlezete do kina a začne na vás velmi arytmicky otevírat pusu Ayelet Zurer s ŠÍLENYM dubbingem. (přečtěte si na co jdete) Nicméně věc s původním zněním postrádá smysl, protože se z téměř tří hodinového pomalu odvíjejícího děje dozvíte o Miladě Horákové asi tolik, co se dozvíte v komentářích z novinek o rasové toleranci. Takže děj je výhradně pro ty, kteří už mají v tomhle tématu něco načteno, což budou pravděpodobně Češi nebo Slováci a ti, jak je na internetech často vidno, neumí pořádně ani česky natož anglicky. Děj se většinou odehrává v hrůzách, kterýma si hrdinka prošla a je pro zdramatizování prostříhanej jízdou v zelený bugatce, co víří listí někde na polní cestě. Ale kam jede vlastně nikdo neví... Jinak herci jsou skvělí, opravdu ! Bohužel honoráře stáli tolik, že se nakonec celej film musel nastříhat v powerpointu. Tolik zatmívaček byste totiž nenapočítali ani při výpadku proudu na sídlišti. Filmově totální propadák, nicméně téma je tak silný, že slzička stejně ukápla. Takže moc moc prosim, ať někdo schopnej udělá remake. Tuhle packárnu si podle mě Milada Horáková nezaslouží. 30% ()

vyfuk

Netflix zavítal do Německa. Vytvořil jeden z nejlepších seriálů roku. Zavítá i do Česka a vytvoří tohle. Hrozná patlanina, která postrádá nějakou výpravnost, gradaci příběhu a vypadá tak béčkově, že si to paní Milada snad ani nezaslouží. Je mi jasné, že pamětníkům a příznivcům to bude jedno, ale ten film je prostě natočen špatně. Vidíme nějaké záběry ze současnosti, poté nějakou spletitost kde postavy jezdí lesem a takhle to pokračuje do zbláznění. Nevím jestli se mají Češi v cizině prezentovat zrovna tímhle, protože s tímhle se nám spíš lidé vysmějí. Uvidíme jak dopadneme na Lvech. S tím, že já bych jenom ten film odsunul stranou jako Němce. Ve výsledku ani nevím, co na tom chtějí vlastně hodnotit. Nepřesvědčivé herecké výkony? Patlanina angličtiny? Střih, který je pokažený jak jen mohl a nebo kameru, které byla pojata chaoticky až střihač/ka ani neveděla co s tím má dělat? Nevím. ()

JohnSmith odpad!

Pane Mrnka, předpokládám, že jste Čech, točíte český film, za české peníze o české "hrdince", tak proč to kurva točíte v angličtině? Další dotaz. To máme tak málo českých hereček, že naši "hrdinku" musí hrát zahraniční herečka????Tohle opravdu nechápu, kdy už malý Čech přestane lézt západu tak do zadku, že mu koukaj jen tkaničky od bot. Kdyby to aspoň bylo dobře natočený a zajímavý, ale ne, je to neskutečná nuda, herci Vás nechytnou a neskutečně přehrávají. Zajímalo by mě z čeho tvůrci čerpali informace. Ze subjektivních dopisů Horákové? Ze svědectví dvanáctileté dcery???? Ze vzpomínek manžela Horákové??? Ti se myslím procesu a jejího vyšetřování neúčastnili. Nemůžeme hodnotit tehdejší dobu, protože jsme v ní nežili. Nedokážeme si představit, jak lidé žili před druhou válkou, během ní a po ní. Po tom, co Češi během války a po ní zažili se nelze divit tomu, že za zradu státu požadovali tresty smrti. Asi se mnou moc lidí nebude souhlasit, ale pokud žiju ve státě, kde platí nějaké zákony a ty zákony se mi nelíbí, tak se s tím buď smířím a dodržuju je, nebo si zabalím kufr a jdu jinam. I ve filmu je Horákové vyčítáno jejím manželem, že by měla myslet na rodinu a ne jen na sebe. Na druhou stranu, padělání dokladů, zasílání interních informací cizímu státu a napomáhání k nelegálnímu překročení státních hranic je trestné i dnes. Celý film mi přijde jako neskutečná pravicová propaganda, která je fakt špatná. Kdy už se přestaneme rýpat v minulosti, kterou nezměníme, ale začneme radši řešit současné problémy nebo na ně alespoň pořádně ukazovat? Pane Mrnka, napsal jste a natočil obyčejnej hnůj. ()

KarKulA

Milada Horáková je postava naší historie, která si svůj film rozhodně zaslouží - ale tento tedy v žádném případě ne!!! Po mnoha stránkách (rozbor těch hrůz dělat nebudu, opakovala bych jen jiné komentáře zde) doslova filmařská tragédie. ()

KASUGI

O Miladě Horákové jsem vždycky věděl pouze to, že bojovala proti komunismu a že byla popravena ve vykonstruovaném procesu. Díky filmu jsem se dozvěděl, že bojovala proti komunismu a že byla popravena ve vykonstruovaném procesu. Super. Mimochodem stále nějak nechápu onen výraz vykonstruovaný proces. Ve filmu se přece angažuje o to, aby se komunisti nedostali k moci a jak tu někdo vyčerpávajícím komentem zdůraznil - v kontextu toho, kdo vládnul, přece byla vinna. Tak jako Ušáci popravovali ruské a také "údajně" ruské agenty ve jménu demokracie, tak komunisti ve jménu totality zase popravili třídního nepřítele, takže nebuďme pokrytci.  Její popravu samozřejmě nekvituju, bylo to kruté, ale mě prostě vytáčí to označení. Když ve středověku řekne nějaký vládce, že potřebuje obětního beránka na hranici, jeho slouha koukne z okna a řekne: "Támhle na poli orá nějaký sedlák." Vládce odpoví: "Fajn, seberte ho, řekněte mu, že byl viděn na Čertových kamenech a strčte ho na mučidla, mně se to jeho políčko a statek hodí." Takto já si představuju vykonstruovaný proces... A ty pózerské výslechy... ruští papaláši, zjevně mocní, vyhrožují estébákovi, že ublíží jeho rodině, když nepřinutí Horákovou přiznat se. Nebylo by jednosušší a efektivnější zajít s tímto přímo za Horákovou? Fanatickou egoistkou, která dala přednost kariéře před rodinou. Takhle ji vykresluje tento film a takto ji bohužel vidím. ()

NDroo

Špatné, smutné. Filmařsky hrozivě nezvládnuté. Herecky až na vyjímky, kdy je očividné, že "mi řekli, že tohle mám dělat!", taky dost špatné. Na tohle by se mělo zapomenout a příběh znovu zfilmovat někdo jiný. P.S. V psychologicky nejvypjatější scéně jsem slyšel hrát veselou pozitivní hudbu prvně. A ne, nepřipadalo mi to jako záměr... ()

netahlo

Skutecne genialni napad, natocit cesky film v anglictine. Bravo! Videt tuto rec lamat herce jako Jarek Dulava nebo Milos Knobloch, pardon Jiri Strebl, byl nejvetsi zazitek z teto nepovedene taskarice. Reziser by mel vychladnout a zkusit do radsi v Penny u kasy. ()

bari68

Ako človeka s československým rodným listom a vlasteneckej náture podobné filmy o podobných ľuďoch a činoch, v ktorých človek pozná jej životopis a príbeh, takéto filmy sú vždy ľahko na ostrej hrane úspechu a Waterloo. A bohužiaľ, musím zmieniť, že nie všetko tu celkom fungovalo, nemalo to vlastné fluidum a ani dusivú atmosféru vtedajšej doby, ktorá je myslím v tomto prípade základným stavebným kameňom. ()

Luciášek odpad!

Udělat z takového tématu takovou slátaninu by mělo být trestné. Za ty naprosto bezduché postavy, PŘÍŠERNÝ dabing a celkové pojetí filmu by autoři zasloužili pověsit na lampu. Milada Horáková se musí obracet v hrobě. ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky

10.03.2018

Předáváním výročních 25. Českých lvů provázela slovenská moderátorka Adéla Vinczeová. O hudební složku večera se postarala nominovaná muzikantka Vladivojna La Chia. Večer také narážel na současnou… (viac)