Film Milada je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové, který se dotkl mnoha lidí. Odehrává se v letech 1937 – 1950 a vypráví příběh ženy, v jejíž osobnost a životě byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila více svým svědomím než srdcem, a to i za cenu ohrožení vlastní rodiny a sebe sama. Milada Horáková byla popravena 27. června 1950 i přesto, že tehdejší prezident Československé republiky dostal mnoho žádostí o udělení milosti. O její milost žádali např. Albert Einstein, Winston Churchill nebo Eleanor Rooseveltová. Ústředními tématy filmu jsou svoboda, boj za demokracii, pravda, láska, naděje, moc a oběť, které jsou velmi aktuální i dnes. Cílem filmu je přiblížit osobnost Milady Horákové, její život a osud, nejširšímu publiku v České republice a v zahraničí. (Bohemia MP)

zekon

Přiznám se že jsem vůbec nepochopil nějaký historický význam osoby Milady Horákové a film mi k tomu nijak nepomohl. Dějová linie je neskutečně roztříštěná a nenavazující, co Horáková vůbec dělala, za co ji odvezli do koncentráku a pak věznili komouši jsem taky vůbec nechopil. ()

draxxi

Není to špatný film, a je hlavně je důležité, že se o těchto věcech točí a mluví, ale.... Jsem starší ročník- Husakovo dite - a celkem dobře znám i tento příběh i souvislosti té doby. Dival jsem se ovšem na film s lidmi, narozenými po revoluci a ti vubec nechapali, co po M.Horakové vlastně chtěli. Ani nacisti, ani komunisti. Musel jsem jim dovykladat detaily, které mi v tom filmu chyběly. Za pár let to z toho filmu nepochopí už nikdo. Bohužel i bohudík.... 65% ()

Kodousek

Upřímně úplně nechápu zdejší nízké komentáře typu odpad! Kdyby podobný kus natočili v USA, tak se z toho každý po a bude z toho nový Vojin Ryan nebo podobný blockbuster. Měli bychom si více vážit našich kořenů a odkazů našich předků kteří bojovali s nacisty v odboji nebo primo naši letci RAF, ktere dodnes zná celý svět. Bojovali poté i proti totalitě. Zabořili si ruce hluboko do bahna aby ruce jejich dětí mohli zůstat čistě. Ano zpracování nebylo zcela dokonalé, ale já jsem z generace, kdy moje maminka byla dítětem II. Světové války. Já jsem si poplakala. ()

PSyk

Čirá nuda naplněná neumětelstvím všech kromě některých herců a hereček. Jediný okamžik - 3 vteřiny, který si zaslouží pochvalu: Horáková se před soudem odkloní od scénáře, a pohyb Karla Dobrého vzadu u dveří. ()

Cesty timem

Přímo odpad by to snad myslím, jak tu někteří hodnotí, nebyl, kdyby to nebylo shlédnuté na Nově a nebyl bych každých 15minut spláchnutý odpadem reklam do odpadu. Možná mají hodnotící více či méně stejný problém jako já. To se fakt nedá a vůči reklamám já tedy splachovací rozhodně nejsem. To se mi opravdu těžko hodnotí, protože než se z toho odpadu reklam psychicky vyhrabu (ikdyž si to ztlumím), tak se do děje 5 min. dostávám a za 10 min. opět, šup, tobogán reklam a jsem tam zas. Takže až bude film někde jinde BEZ REKLAM, tak hodnocení s komentářem upravím. Škoda, filmy podle skutečných událostí jsou moje káva. Zatím to vidím tak na 2,5 či ke třem *. ()

Corrivati

Tak jsem to viděl. Mám rád otevírání historických a politických témat. Příběh Milady Horákové je rozhodně silné téma a vynikající námět na hutné drama. To vše ale platí jen případě, že se filmu chopí schopný scénárista. Z celého filmu si dnes po roce pamatuju ten prsten s hlavou kozoroha, který vytvořili v pražském klenotnictví Eppi. Našel jsem to i v titulcích, ale na puštění celého filmu už jsem neměl odvahu. Snad se Toman i Milada jednou dočká nějaké nové verze od talentovanějších tvůrců. ()

ANATHREIUS

Panebože, tak silný příběh a tak zle natočený. Naprosto bez náboje, žádné napětí, herecké výkony jak z dokumentárního cyklu na čt. MH si zasloužila lepší zpracování. ()

PoprockCZ

Slabé. Přízvuky šílené, až jsem občas nerozumněla (a to s angličtinou rozhodně problém nemám). Za mě měl být film buďto česky, když tam hrají z 99% Češi nebo anglicky, ale zahraný angličtinou řádnou a srozumitelnou (ono by hercům občas něco ujelo i tak). K ději - občas jsem nechápala, co se vlastně děje a celé to vyznívalo dost monotónně a ponuře. Režisérsky nezvládnutý film. ()

ABC1

Nečekala jsem skoro nic a dostala jsem ještě míň... film o nejstatečnější ženě dvacátého století natočit takhle, to by snad bylo lepší, kdyby ani nevznikl...proč si proboha režisér vybral tuhle neherečku bez jediného výrazu, která umí jen pozovat pro kameru a jinak nic!!! Poprvé jsem taky viděla vyloženě špatnou Ańu Geislerovou, ale i to je věc režie, že. Výborná byla Jitka Smutná, ale to byla vzácná výjimka. Snad nějaký zahraniční režisér a scénárista jednou natočí film, který bude dobrý.. ()

JCS

Takovýmto způsobem dodrbat jeden z nejsilnějších příběhů EXTRERMNĚ silného člověka a extrémně zasrané strany jež měla být zakázána a jejíž bývalí členové převlečení no řekněte za koho, no za koho, ták ANO! máte pravdu, přesně za ně nám dnes trochu sofistikovanějším způsobem vládne, TFUJ. Miladě se teď otáčí každý kousek popela, který někde vyhodili, dacani. Jo no filmově se to dalo udělat lépe. Jak? Třeba kdyby to natočil někdo úplně jiný. ()

Ajka13

Byla jsem zvědavá a bohužel jsem zklamaná. Film nema hloubku, alespoň první polovina je jeden velky zmatek a kdo nemá alespoň nějaký background, z filmu nemůže nic pochopit. Škoda. ()

Lore

Důstojný portrét, počin, který se zcela vymyká veskrze ubohé české kinematografii posledních 20 let. Místní převažující hodnocení a komentáře "oblíbených" uživatelů věrně odrážejí kvality většinové české populace.. ()

semo99

Zase jeden z kategórie "premrhaný filmový potenciál"... Och a ten český dabing ... No... Ešteže .... Ešteže som na to nešiel do kina ()

surprise

Takový easy watching film, pro dítky školou povinné, kde se dialogy vedou téměř v holých větách o věcech 100% pochopitelných. Přesto jsem občas tápal v postavách, kdo je kdo a koho hrála asi 5 vteřin Markéta Hrubešová. Ale protože jde o vážné a záslužné téma, řeknu, že film je dobré vidět. A otázka na závěr: Opravdu nám musí vždycky pomáhat někdo ze zahraničí, abychom natočili něco z naší nedávné a nechvalné historie? ()

TURPIA

Česká historie, český režisér, český scénárista, část českých herců a všichni mluví anglicky o komunismu. Komu se asi tak teď leze do prdele. ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky

10.03.2018

Předáváním výročních 25. Českých lvů provázela slovenská moderátorka Adéla Vinczeová. O hudební složku večera se postarala nominovaná muzikantka Vladivojna La Chia. Večer také narážel na současnou… (viac)