Moderná zvieracia metropola Zootropolis je mesto ako žiadne iné. Skladá sa z niekoľkých obytných štvrtí, od nóbl predmestia Saharské pole po mrazivé sídlisko Tundrovka, domov polárnych zvierat. Je to skrátka miesto, kde všetky zvieratá žijú spolu, bez ohľadu na veľkosť a stravovacie chúťky, od najväčšieho slona, cez leva po najmenšieho piskora. Keď však do mesta dorazí ambiciózny policajný nováčik Judy Hoppsová, zistí, že byť prvým králikom medzi veľkými zvieratami policajného zboru nie je vôbec jednoduché. A pretože chce svoje kvality dokázať, využije prvú príležitosť a spojí sa aj s pouličným podvodníkom, lišiakom Nickom Wildom, aby vyriešila zložitý a záhadný prípad, smerujúci na najvyššie miesta mesta zvierat... (Saturn)

JosefTomas

Animovaný film, který si užijí výhradně odrostlejší členové rodiny a jejich tatínkové. Absolutně nechápu, koho napadlo do rodinného žánru přimíchat i žánr krimi, ale byla to velmi rozumná volba. Sice se malé děti budou u tohoto filmu nudit (či dokonce chvílemi bát), ale zbytek si to užije se vší parádou. A jak už mě tvůrci bavili Raubířem Ralfem, či Na vlásku, tak i tady jsem se bavil stejně, ne-li lépe. Jen málo kteří tvůrci dokáží namixovat takovýto skvělý mix zábavy, ponaučení a hlavně akce. ()

Detak

WoW, opravdu WoW 🐾 Už dlouho jsem neviděl něco, co by se mi tak líbilo. Neskutečně jsem se nasmál hromadě skrytých vtípků a ještě mě to u srdíčka zahřálo krásnou animací. Díky všem 🐨🐮😸🦊 ()

kirmakX6on

s ohledem na Oscara a víc než miliardu vydělaných peněz jsem čekal trochu víc... Pro děti určitě fajn, pro dospělé nic extra (takový Tajný život mazlíčků, byť mnohem hůře hodnocený, mě bavil více -- zde šlo na můj vkus o příliš klišoidní pohádku s výchovnými ambicemi. Ne že by mě kritika předsudků nějak vadila, jen je to prostě pro dospělého trochu nuda.). Tak tak tři. ()

hrumsrt

Disneyho animáky jsou v posledních letech jedno překvapení za druhým. Od toho jubilejního 50. filmu - Na vlásku - mám z této legendární značky kompletně jiný pocit. Jakoby se ve vedení The Walt Disney Company rozhodli, že s pohádkami pro děti je konec a od teď se jde dělat něco hodnotnějšího, akorát to pořád dělají s tím rodinným posláním, a tak i přesto že jde o daleko hlubší snímek, tak pořád si v něm i děti najdou svoje. Zootropolis představuje již několikrát podobně nastavenou premisu, tedy město zvířat, kde se živočichové chovají jako lidi.. Ovšem tohle provedení dokázalo přidat něco svého a jsme tak svědky podle mě naprosto plnohodnotného kriminálního příběhu, který ani zdaleka nepůsobí nějak parodicky a celé vyšetřování je patřičně vtahující... Úvod snímku ve stylu policejní akademie je bohužel malinko sterilní a přináší jen jeden později relevantní fakt, ovšem jakmile nám naše hlavní hrdinka králičice Judy Hopkavá (jo to vážně!) školu opustí a zařadí se mezi plnohodnotné členy policejního sboru, jakoby si na scénáristickou židli sedl někdo nový s opravdu dobrým nápadem.. Paradoxně se naše hlavní hrdinka dá dohromady s lišákem Nicky Wildem, který je nejen díky fajn vývoji neuvěřitelný tahoun celého příběhu.. Jakmile se rozjede celý detektivní případ, snímek si s každou další minutou obhajuje svoji existenci, jelikož je to neokoukaný, vtipně se to odkazuje na legendární kousky žánru (Kmotr!!) a mě jako diváka vážně zajímá o co, že jde.. Celý případ má i docela zajímavé vyústění, které dává smysl a nemůže hned několikrát nepřekvapit.. Running joke v podobě lenochodů sice může někomu lézt na nervy, ale mně to přišlo k popukání a to jako pokaždý. Daří se vtisknout i několik silnějších a jasně aktuálních témat, jako je rasismus a předsudky, která jsou cítit a přesto nepálí... No a nakonec fenomenální Gisele s Shakirou v zádech, která pro tenhle film napsala neuvěřitelnou pecku, která mě v závěru málem dostala... Nádherný good-feel příběh, který jen tak neodezní. A mám pocit, že tentokrát Disney ty věkové hranice spojil hodně dobře. 80% ()

marek29

Solidní animovaný počin ale očividně ne pro mě když jsem unavenej a sleduju Zootropolis v originále s ANJ titulkama. Samozřejmě scéna s lenochodem nemá chybu a celý film si v sobě nese velké ponaučení.. Když chceš, dokážeš cokoliv. ()

PlysovyMacko

Kreslená kriminálka s roztomilými zvieratkami, ktorá by svojou prepracovanosťou obstála aj ako ľudský príbeh. Ten obsahuje aj nadčasovú myšlienku o rovnosti rás alebo snahu hlavnej hrdinky vymaniť sa zo svojej role, čo môže pôsobiť inšpirujúco. Film bude rozhodne baviť aj dospelých. Pekné emócie na koniec. ()

Gig

Disney vykrádá sám sebe nebo se mi to zdá.Nejde o příběh, ale o postavy. Už tu byly auta, letadla, kdy příběh byl jiný, moderní, ale auta z kreslených příběhů od Disneye z minulého století. Teď Zootopia, příběh opět nový, ale postavy - znáte příběh Robina Hooda od Disneye ze sedmdesátých let? On lišák, zloděj, v zeleném. Měl kamaráda králíčka... Nejsou ty postavy až moc podobné? ()

inuisibilis

Tak tohle byla bomba. Od začátku do konce jsem seděl s úsměvem na tváři. Neuběhlo ani dalších pět minut a už jsem musel lapat po dechu smíchy. Příběh byl tak ohromný že bych šel na film ještě 100x. A Lišák byl v některých momentech tak roztomilý že bych si ho vzal klidně domů a mazlil se s ním jak o život. Záporáka celého příběhu nemůžete uhodnout, dokud se deset minut před koncem sám neprozradí svým chováním, a zaječice Judy? Ha ta tomu všemu dodávala grády. Prostě nezapomenutelných 109 minut smíchu, dokonce někdy i smutných scén které mi nahnali jednu, či dvě slzy. Za mě 100% :) ()

SEGATiK

Skvěle technicky zpracovaný animák, který působí možná až příliš správňácky, což je z mého pohledu jeho jediné znatelné mínus. Příběh je zajímavý, nejednou až překvapivě graduje, postavy jsou zábavné a lenochodi jsou prostě TOP. Live slow, die whenever. 80% ()

IZFNP

Prekvapivo trefná alegória na dnešný svet, plná milučkých postáv, kreatívnych nápadov a hravosti tvorcov. Príjemné prekvapenie v podobe detektívneho príbehu, ktorý si užijú deti i dospelí, s posolstvom, ktoré by sme si všetci mali vziať k srdcu. ()

_Jimmy_

Krásna animovaná rozprávka s detektívnou zápletkou. Od začiatku animáku, samé vtipné hlášky. Neuveriteľné krásne detaily postavičiek a mesta. Smial som sa od začiatku. Bravó Disney! Chcem Vám dať Oskara. ()

nattyxh

Krásný rodinný film. Disney předvedl to, co mu nejvíce jde. Originální zábavný dobrodružný animák se vším všudy. Animátoři si s postavami skvěle vyhráli (ten gepard? Chci ho domů, hned!), do akčního detektivního děje dokázali nacpat dost gagů nato, že se sál v kině smál přibližně každých 5 minut. Dost možná animák roku :) ()

ESNYR

Mám takový poci, že jsem právě našel nejlepší animák který se mi kdy dostal do oka. Megamind tak ustupuje na druhé místo. Už pži celém úvodu v podobě divadelního představení + jízda vlakem skrze zóny, mě totálně dostala. Realistická animace, právě dostala úplně nový rozměr a můžu se z klidem přiklonit k názoru že Hledání Nema vedle tohoto, vypadá jako omalovánky. Třešničkou na celém filmu byl konec z lenochodem v autě. To jsem málem odpadl smíchy. Nádherná práce a já uděluji plný počet hvězd. ()

daniel.98

Další až překvapivě dobře zvládnutý film od Disney. Velmi dobře propracovaná detektivní zápletka s několika zvraty, vizuálně velmi pěkně zpracované, jak postavičky, tak i město a krajina, navíc ještě doplněné velkou porcí vtipů a gagů, které mě velmi rozesmály, což je velmi dobré znamení. Také oceňuji to, že je to optimistické, což si myslím že je v dnešní době potřeba. Také tento film perfektně reflektuje problémy dnešní společnosti, jako je šikana, různé předsudky vůči jiným lidem a další. V podstatě ani nevím, co bych měl tomuto filmu vytknout. ()

blazma

Pro mě docela zklamáni, Příběh měl sice velký potenciál a sám o sobě mě hodně chytnul, ale to bylo tak vše. Vtipné scénky jsme mohli vidět v trailerech a další už jsem tam pomalu nenašel. Jediné co bylo později na filmu zajímavé bylo suprovně řešené rozdělené město podle zvířat. Všechno ostatní byla už jenom neskutečna nuda. ()

Madhuri

Klasická bajka, jak podle učebnice :) Mám pocit že ten animák přišel přesně v čas, a docela to i vystihuje aktuální situaci hlavně v Evropě. Je to vtipný, dobře to odsýpá, super hlášky i gagy, a ehm...Ti roztomilí business křečíci...Awww! Sice tu je pár předvídatelných momentů a postav, ale vůbec mi to nevadilo. Lenochodi byli samozřejmě super, jen mám trošku strach že se zpopularizují na úroveň neskutečně otravných mimoňů kteří v "Já Padouch" byli i celkem fajn ale celovečerák stál za houby, takový osud by dle mě potkal i celovečerák o lenochodech (ale bůh ví jestli z toho vůbec něco vyleze). A nejoblíbenější postava? Jednoznačně vyžranej gepard Clawhauser! Jinak dávám plnej počet, ale kdybych to měla srovnat s loňským "V Hlavě", tak za ním malinko zaostává (přeci jen tam nebylo tolik silných momentů, a druhý jmenovanýfilm byl taky o něco víc originálnější), každopádně jestli to tak půjde dál asi budu na animácích v kinech strašit častěji. ... PS: Zdálo se to jen mi nebo se tam neobjevil ani jednou pes, nebo kočka? O.o ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)