Moderná zvieracia metropola Zootropolis je mesto ako žiadne iné. Skladá sa z niekoľkých obytných štvrtí, od nóbl predmestia Saharské pole po mrazivé sídlisko Tundrovka, domov polárnych zvierat. Je to skrátka miesto, kde všetky zvieratá žijú spolu, bez ohľadu na veľkosť a stravovacie chúťky, od najväčšieho slona, cez leva po najmenšieho piskora. Keď však do mesta dorazí ambiciózny policajný nováčik Judy Hoppsová, zistí, že byť prvým králikom medzi veľkými zvieratami policajného zboru nie je vôbec jednoduché. A pretože chce svoje kvality dokázať, využije prvú príležitosť a spojí sa aj s pouličným podvodníkom, lišiakom Nickom Wildom, aby vyriešila zložitý a záhadný prípad, smerujúci na najvyššie miesta mesta zvierat... (Saturn)

Mrkvič

Trochu vtipné, trochu poučné a trošililičku napínavé. Celou dobu mi ale vrtalo hlavou, proč to jsou sakra zvířata. To mi připadá samoúčelné a bez tohoto faktu a vtipů z toho pramenících, by to bylo dost jalové. Možná jsem tu otázku dříve zaslechl, ale film mě bohužel nepřiměl na ni pořád myslet. "Jak ta společnost dravců a kořistí funguje?". Co jedli dravci, když byli "civilizovaní?". Ta otázka sem sice asi nepatří, ale bohužel mi přišla jako základní pro celý film. ()

Helmutek

Moc milý překvapení - má to úroveň, inteligentní scénář a (dokonce) je to po dlouhý době zase animák, kterej je pro děti i(!) dospělý, aniž by nejmíň z jedný skupiny dělal idioty nebo je trapností nutil plácat se do čela. Animace je pěkná a detailně propracovaná, i když asi ne nijak přelomová, výrazně nadprůměrnej je ale scénář - pod převlekem klasický "pohádky" s příslušně pozitivnim koncem je tam totiž plno mimořádně chytrejch, promyšlenejch a osvětovejch motivů a myšlenek, který nenásilně a přirozeně agitujou za svět, kde se jako na přežitky konečně vysereme na nějaký násilí, genderový nebo rasově-společenský rozlišování a podobně. Ten příměr k šelmám vs. kořistem mi přijde fakt dobrej a chytrej. I s tim, že nic neni černobílý - šelmy je třeba chránit před kořistma stejně jako kořisti před šelmama, protože manipulativní a napětí podněcující svině jsou vždycky v obou táborech. Protože, jak řekla nevinná a roztomilá starostka Skopová, "Fear always works!" - a přede všema, kdo tohle zneužívaj, je třeba se mít na pozoru pořád; a v dnešní Zemanovsko-Konvičkovsko-Okamurovsko-Ovčáčkovsko-Bartošovsko-Trumpovský době obzvlášť. Takže díky Bohu za každej takovejhle široký masy (a předevšim děti) oslovující film, kterej si je toho vědomej. Jinak, mě naštěstí lenochoďácký trailery minuly, takže scéna na úřadě mě do kolen poslala spolehlivě, mít to ale předem prozrazený z teaserů apod., tak jsem asi nasranej stejně jako KNTRFKT. S ním souhlasím i v tom, že narozídl od WTF hajpu jménem Inside Out by si Zootopia Oscara rozhodně zasloužila. WTF moments: Zootropolis je název pro španělsky mluvící trh, Zootopia pro anglicky mluvící - nechápu, proč česká distribucie volí španělskou variantu. Trvalo mi docela dlouho, než jsem na to přišel - smysl vědět to ale má předevšim proto, že zatímco u hranejch filmů jde maximálně o rozdíly v plakátech, tak tady je to úplně jiná mutace včetně všech možnejch cedulí, nápisů a textů přímo ve filmu samotnym. A Zootopia je navíc pěknym odkazem k utopistickýmu námětu filmu, kterej mi přijde škoda nevyužít... ()

Ryuuhei

Disney nezklamal. Přinesl jak opět silný ženský charakter v hlavní roli, tak netradiční, detektivně-kriminální zasazení, které bavilo od samotného začátku až do konce. Osobně jsem od tohoto nejnovějšího animovaného počinu čistě od Disneyho moc neočekával, ale nakonec jsem nejen velmi mile překvapen, ale téměř nadšen. Po ofrňování se z mírně moralistického začátku (kdy moralismus je pro Disneyho a vůbec i Pixar naprostou normálkou, se kterou se musí počítat), jsem si už jen vychutnával ten skvěle promyšlený příběh a sinusoidní výkyvy nálad děje. Jen tedy v pozdější části bylo lehčí odhadnout, co se bude dít, ale přesto došlo na nejedno nečekané překvapení a vůbec i zvrat. Klobouk dolů. Odklon od princezen, princů, hradů a vůbec i takové té pohádkové (v případě Disneyho v každém případě skvěle zpracované) klasiky, k naopak spíš Pixarové tvorbě s čistě zvířecím obsazením (a vysvětlenými důvody, proč zhruba onen svět inteligentních zvířat vlastně existuje), naprosto stylový. Až je mi líto, že musím dát jen 90% a tudíž nedosáhnout na plný počet, ale nesmím z nadšení moc vyměknout. Rozhodně kouknu víckrát. ()

filmmovier

Po geniální scéně s lenochodem (která je mimochodem nakonec z celého filmu stejně ta nejlepší), mi to prostě nedalo a musel jsem se kouknout i na celý film. A Zootropolis rozhodně nezklamalo. Originální animovaná buddy movie té nejlepší kvality s vynikajícími postavami, úžasným prostředím a skvělou zápletkou, která je nejen zábavná, ale taky akční a občas možná i překvapivá. Hlavní dvojka je perfektní, hlavní song návykový a tempo je... zběsilé. Výborná postava, kterou si právě díky zaměření, odkazů a propracovaných postav užijí ti starší možná mnohem víc než děti. Tahle jízda městem zvířat byla špičková a parádní a já se už těším na dvojku. 90%. ()

Lachtaan

Mockrát jsem v kině na animovaném filmu ještě nebyl (Shrek 4, Tajný život mazlíčků..), ale Zootropolis je dodneška jedním z nejvyvedenějších zážitků z velkého plátna za rok 2016. Překypuje nádhernou animací, skvělými dialogy, které snadno pochopí ti nejmenší, ale potěší i nás, kteří si jich všímáme trochu více, má napsané příjemné charaktery, nedrhnoucí zápletku, spousty a spousty vtipných momentů a dokonce ničím nezkažený konec. Takhle by se mohly točit již všechny Disneovky! [viděno v Kino Šumava Klatovy 13.3.2016] ()

ywo666

Chcel si dnes pozrieť nejaký akčný film alebo komédiu. Tak som si zapol csfd rebríček všetkých akčných filmov za roky 2015 a 2016. Potom som to zopakoval s komédiami. V oboch prípadoch mi vyšla najvyššie hodnotená Zootopia. Tak si vravím what the hell. A zistil som, že mne prídu všetky tie rozprávky na jedno kopyto. Táto je trochu zábavnejšia ako bežné. Ale stále mi príde topka Shrek a Ice age. Výhoda je že sa tu stále niečo deje. Nevýhoda je, že to je rozprávka, tak sa to musí držať osvedčených schémat, ktoré ma už vôbec nezaujímajú. Je tu pár fakt dobrých vtipov. Každá scéna s súvisiaca s leňochodom je mega vtipná. A celkom dostalo či ovca počíta sama seba pred spaním. Inak je to taký multi kulti sajrajt. Možno je dobré to deom všetepovať, lebo očividne nás to aj tak neminie. Naša generáciu, už to asi nedá. Chcel som dať tri ale záverečná scéna ma tak pobavila že dávam slabučičké 4*. ()

elanius

(52/2016) / Po dlhej dobe čistá Pixar tutovka, so scénkami ktoré si človek zapamätá na hodne hodne dlho (lenochodi, godfather, vlci:). Čistá zábava vyhrala a príbeh síce nie moc ambiciózny v pohode postačuje. (8/10) ()

terunka003

Animované, zvířátkové, akční, kamarádské, pozitivní, božínkový. To bylo žůžo! Já chci taky žít v Zootopii. Sice mě jako berana naštvala záporná úloha mých soukmenovců, ale mít liščího senzačního parťáka bych teda brala. Krásný nenásilný příběh o přátelství a cti, o napínavé kriminální zápletce a odkazu na Kmotra. A lenochodi na dopravním inspektorátu byla nejvtipnější část filmu. Zábava pro malé i velké, možná víc pro ty velké. ..na zataženou neděli a teplůtku jako dělané.. ()

venison

"Zootropolis" (osobně dávám přednost původnímu názvu "Zootopia", který atmosféru města lépe vystihuje) není příliš originálním příběhem, je to animovaná variace na klasické devadesétkové detektivky. Do hlavní role autoři postavili (jak je to nyní moderní) ženu-králičici. Město "Zootopia" je velmi pěkně vykresleno. Líbí se mi důraz na detail. Je to film postavený na přátelství. Dobro je dobrem a zlo zlem. Děj je chytlavý, příběh sladký a pointa stravitelná. Na mě asi moc černo-bílé, ale radost udělá dětem i dospělým ;-) Sympatie ve mě vzbuzuje lehkost vyprávění bez přílišného tlačení na humornou stránku, jak je u animáků zvykem. Podobný duch jako u "Cars". ()

Pavlínka9

Vynikající animák, na kterém se mi nejvíce líbila jeho různorodost a to, že to opravdu všechno bylo stylizované do světa zvířat a o člověku ani slovo :) Bylo to krásně barevné, zábavné, pokaždé mě tam něco překvapilo a dalo by se s tím vytvořit stovky dalších příběhů od různých zvířátek - tak barvité a otevřené to bylo :) Bavilo mě to jako plno animáků, ale nejvíc mě dostal nejlepší přítel, jehož prohlášení - já nechci jít na nějaký blbý animák - a pak u lenochodů brečel víc než já :D :D Je tam mnoho vtipných momentů a lenochodi samozřejmě vedou :) Jo a ty narážky - ať už na Breaking Bad či Kmotra :) skvěle zakomponované :) ()

noriaki

Výborný buddy movie, lehce nadprůměrná detektivka, nevyrovnaná komedie a multi-kulti linie kulhá na obě nohy. Zootopia je jeden z těch ambiciózních animáků, které sice vypadají že jsou pro děti, ale zároveň touží zabavit i dospělé. A do jisté míry se mu to daří. Ti menší ocení zvířátka se skvělou mimikou a dynamickou akci, ti starší budou chytat odkazy na proslavené filmy. Je jich tam požehnaně a to jsem si jistý, že mi jich většina unikla. Jen ta agitka je trochu hluché místo. Pro děti bude asi nesrozumitelná, pro dospělé trochu otravná. Všichni jsem ve své podstatě stejní, ano. Shrek to řekl jen tak mimochodem, ale elegantně a s takovou grácií, že o tom nikdo nepochyboval. Zootopia z toho udělala hlavní téma a síla sdělení byla skoro zanedbatelná. ()

anli

Animáky mám rád a ty od Disneye hodně ,protože prostě umí."Zootropolis"je opravdu skvělá ,rodinná podívaná se vším všudy.Takže hezky popořádku.Předně už původní myšlenka města zvířat je úchvatná ,scénář je velmi precizní ,patřičně dobrodružný ,velmi zábavný a především dokonale napsaný.Je to fascinující mikrosvět ,který žije a dýchá svým vlastním životem do nejmenšího detailu.A zvířata v něm jsou naprosto úžasná.Strážnici Hopkavou si zamiluje stejně malé děcko ,jako dospělý rocker.Příběh je velmi poutavý ,skvěle napsaný ,patřičně dobrodružný a prokládaný spoustou humoru a skvělých nápadů.U scény s lenochodem jsem se opravdu zajíkal smíchy ,jako už dlouho ne.Inu dopravní inspektorát je dopravní inspektorát.To ví přece každý.Je tu tolik sklvělých momentů ,až člověka překvapí ,kolik jich v jednom filmu může být.Ale Byron Howard je skvělý režisér ,což ukázal už v "Na vlásku" a Rich Moore mu skvěle sekunduje ,takže není divu ,že je to opravdu skvělá jízda od začátku do konce.K tomu naprosto dokonalá vizualizuace a zvuk ,takže nemám absolutně ,co bych vytknul a dávám jasně zvířecích 100% a už se velmi těším na pokračování ,to je jasné. ()

hanagi

I když je animace na můj vkus pořád příliš líbivá, musím ocenit, že jsem se díky vtipnému krimi příběhu velice dobře bavila. A to i přes poměrně dlouhou stopáž. Navíc je mi moc sympatická i myšlenka, která je v dnešní době více než aktuální. ()

hroubek

Opět trefa do černého. Disney se pomalu ale jistě vrací do doby, kdy každý jejich animovaný film, byl velká událost. A já z toho mám radost, jelikož je to zdravá konkurence pro zbylé hráče(Pixar, Dreaworks a někde vzadu pro Sony a další). Navíc je vidět, že si pečlivě vybírají své projekty a s láskou na nich dělají. A co si budeme povídat, platí to i pro Zootropolis. Velkou zásluhu na tom mají, jak scénáristé, tak i dva zkušený režiséři Howard s Moore, který filmu dali velký přesah. Přesah, který funguje na sto procent a k tomu perfektně vybudovaný svět, který bych chtěl prozkoumávat do posledního detailu. Svět plný barev, nápadů, originality a velké svěžesti. Něco podobného měl v minulém roce film V hlavě, který já osobně považuji za špičku žánru a jeden z nejlepších filmům minulého roku. Ale zpátky k Zootropolis, jehož jedinou výraznou vadou je příběh. Příběh, který toho chce moc říci a ukázat, a přesto být srozumitelný pro děti a zaujmout rodiče(nádherná ukázka šikanování, předsudků a xenofobie). A ve výsledku to funguje, jen tam je vidět, že by se mohlo jít více do hloubky. Být malinko sofistikovanější a o trochu odvážnější. Nechci tvrdit, že je příběh sázka na jistotu, jelikož to není pravda, ale rozhodně by mě nevadilo, kdyby příběh byl trochu dospělejší a nedělal některé věci, tak prvoplánově. Hodně se mi líbilo, jakým způsobem tvůrci pracují s daným světem a jak dokážou využívat dané prostředí ke svému prospěchu. Zaujala mě práce s gagy, humorem a odkazy, které jsou od buddy-movies, přes filmy(vykrádání Kmotra je boží), Apple, hudbu(R.E.M. a jejich Everybody Hurts), či samotné chovaní zvířat nebo celkové očekávání nebo zvrat ve vyprávění. Do toho, již zmiňovaný přesah, který trefně kopíruje problémy dnešní doby. Díky těmto věcem je film o dost zajímavější a prakticky je pak jedno, jestli v půlce odhadnete hlavního padoucha nebo ne, když vás daný svět baví a baví vás i forma jakou je vyprávěn. Zootropolis je parádní animovaný film, který kope první ligu a je sám osobě dost zajímavý, propracovaný a k tomu je dost chytrý. Velmi dobrá práce. ()

dANo

Určite najlepší animák za posledné obdobie, pričom konkurenciou mu môže byť jedine V hlave. A dovolím si povedať, že aj tento ocenený film je Zootropolisu slabým súperom. V prvom rade však musím napísať, že Parental Guidence je fakt namieste, lebo okrem toho, že hlavná dejová línia je ozaj "dospelácka", tak sú tu aj scény, z ktorých by malé deti mohli mať ťažšie sny (ľakačky a pod.). Ale aby som veľmi nezavádzal, tak film má aj skvelú humornú líniu a postavičky, ktoré si divák veľmi rýchlo obľúbi. Jednoznačný plný počet a vrelé odporúčania pre tých, čo rozmýšľajú nad zhliadnutím. ()

Beatle

Ještě nikdy jsem snad neviděla tak nenásilný animák. Je jako smetana, prostě bezchybný, jemný, nekomplikovaný a přitom je tam myšlenka, která má tíhu sama o sobě. Vůbec jsem netušila, že v Americe jsou lišky považovány za takovou havěť (bo jinak si neumím moc ospravedlnit ten liškorasismus...u nás to tak není). Je to rozkošné, je to smutné. Podle mě spíš pro dospělé, než pro děti, protože my více pochopíme tu závažnost myšlenky. Lenochodi na úřadě jsou úžasní, Nick je skvělá postava, typický vypočítavý hajzlík, ale s tak dobrou duší. Kdyby tohle byl skutečný film, tak by to i tak snad bylo dobré. Ale tím, že je to ze zvířecí říše, je to snad ještě lepší :) 100%, bylo to k sežrání! ()

Mishqo

80-85% ... Krásne, milé, vtipné a originálne. No k stopercentnej spokojnosti mi tam niečo chýbalo. Skvelo sparodovali Krstného otca, pichli aj do Breaking Bad a leňochodi na DMV boli nezabudnuteľní. ()

Timak

Ústřední dvojice funguje výborně. Film jako takový je dobrý, ale nemůžu se zbavit pocitu, že to nejlepší jsem už viděl v traileru. Není to špatný, ale animák roku se nekoná. ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)