Bystrá, krásna a nezávislá Elle žije so svojim otcom, samotárskym umelcom Mauriceom, v malebnom mestečku Villeneuve. Pre ostatných obyvateľov však predstavuje tak trochu hádanku, aj pre spôsob, akým neoblomne a so šarmom odmieta vytrvalé návrhy miestneho donchuana Gastona, ktorý má inak všetky miestne dievčatá bezpečne omotané okolo prsta. Jedného dňa napadne Mauricea cestou na trh svorka vlkov. Zahnaný z cesty narazí v hustom lese na potemnelý, zdanlivo opustený zámok, v ktorom nájde útočisko. Zámok má však svojho desivého pána, ktorý votrelcov nevíta... Belle sa dozvedá o zmiznutí svojho otca a vydáva sa ho hľadať. Zoči voči Netvorovi ponúkne svoju slobodu za prepustenie otca. Uzamknutá vo veži odhaľuje tajomstvá zlovestného zámku. Napriek strachu sa spriatelí so zakliatym zámockým služobníctvom a postupne si začne uvedomovať, že za desivým výzorom Netvora sa môže skrývať aj niečo iné... (Saturn)

StandikK

Přesná kopie Disneyovského zpracování. Film nic jiného nenabídne a ničím ani nepřekvapí. Pokud máte malé děti, tak to bude určitým způsobem zklamání, protože znáte kreslenou verzi od začátku do konce a to i pozpátku. ()

Armin111

Klasický příběh, který byl již x krát zfilmován. Plusem bylo, že tato verze byla trikově dokonalá, zvíře bylo zvířetem, kráska kráskou (mohla mít větší prsa) a mínusem naopak to, že naprosto dokonale, včetně jmen, kopírovala kreslenou verzi z roku 1991. Proto se musím ptát, jaký to mělo pro mě přínos, nahradit animáky herci??? ()

stuj

Nakonec docela povedená pohádka. Čekal jsem horší, ale dalo se to. Dokonce i ty písničky ušly a nepřetáčel jsem :) ()

Maratonec

Nudné a vyumělkované na N tou! Kromě Emmy nic k vidění, jen zbytečně mnoho přeplácaných efektů a umělých kulis, které by možná zaujmuly před 30 lety. ()

bratr_jezek

Proč převést kreslenou klasiku do hraného hávu. Poslední dobu se to hlavně u pohádek stává často, ale příběh je modernizován a často převyprávěn v novém duchu (hororovém, akčním, detektivním, parodickém atd.). Zde se toho nedočkáme, kreslená klasika je převedena dost doslovně. Tak proboha proč? Po shlédnutí je vám jasno. 1) Ukážeme, že na to digitálně a technologicky máme, takže se nám na plátně rozhýbe různý nábytek opravdu jako živý 2) ve filmu zazní spousta písní, třeba aspoň jedna bude hit 3) Emma Watson je ve své úloze nádherná, líbezná, prostě opravdová kráska a všechny ostatní převyšuje herecky minimálně o třídu, díky tomu, že s plátna takřka nesleze, dostává tak film minimálně o hvězdu výše než by měl s někým jiným ()

Ganka

Už jedna z prvních scéna mě utvrdila v tom, že tenhle film bude totální kravina. Je totiž všeobecně známo, že černoši se běžně účastnili ve Francii v cca 17. století plesů a navíc vykonávali i funkce katolických farářů. Takhle multikulti dojebaná americká kultura je předurčena v záhubě. Za chvilku bude v zákonech ukotveno, že se musí ve filmech objevit minimálně jeden běloch v kladné roli a ne naopak. To, že tam cpou homosexuály a psy ještě beru. Ale černoši jsou opravdu dobově hodně mimo. Ještě se divím že na plese neposkakovalo pár burek a ze tři Číňani. Jinak zbytečně dlouhé, zpomalené, nudné a na muzíkál dost mizerné písničky. Uděláme jedno velké wáu nad Emmou, kostýmy a efekty a v klidu na to zapomeneme. ()

Minikax

Rozpravka krasna , pekne spravovana, vizualne super ale preco sa tam tolko spieva 😒 v kreslenej verzii sa mi nejak nezdalo ze az tak vela vela spievaju, alebo mi to tam len menej vadilo 🤔 ()

PreLa

Další verze na téma Kráska a zvíře. Nemohu říci, že by se mi to vysloveně nelíbilo, ale některé prvky jako zbraň, personál převtělený ve věci, některé písně a Gaston mi v této pohádce/muzikálu neseděly. Pro mě i nadále ty nej verze jsou ty naše české. ()

BranuliQ

Nádherný vizuál, skvelý casting na čele s okúzľujúcou Emmou Watson, perfektná výprava a to všetko zabalené do skvelej hollywoodskej klasiky, ktorá sa skrátka na nič viac nehrá. Podarené spracovanie jednej z ikonických rozprávok, kde by som ale uvítal menej piesní, keďže ich bolo toľko, až v niektorých momentoch predsa len spomaľovali dej. Ináč ale Disney zabodovalo. 75% ()

stret odpad!

Ďalšia blbosť, ktorá sa nedala dopozerať. Pritom, ak by to nebol muzikál, dopozeral by som to - z nostalgie. Prečo muzikál - táto pokleslá forma hudobného umenia? Ak už to muzikál je, keby tam aspoň neboli setsakramentsky prefláknuté "melódie" z minulého tisícročia, keby to nebolo tak obstarožné, tak trápne obstarožné. Autori tam rozpohybovali kdejaké hodiny a čajníky, čo osloví vekovú skupinu tak medzi 3 - 5 rokom života s infantilným myslením. Odignorované aj ďalšími dospelými v mojom okolí, nezaujímavé pre deti. A Hermelióna - neveril som jej ani mäkké F. Prečo to celé muselo byť tak infantilné? Nie, ani kvôli technickému prevedeniu nedokážem dať lepšie hodnotenie ako ODPAD.... Update: No, na základe masívne pozitívnych reakcií som si film teda pozrel. A k skôr spomenutému musím dodať, že navyše ide o nevkusnú zoofilnú úchylárnu. ()

senoritar

Opravdu nechápu zdejší negativní komentáře k dabingu. Mně naopak přijde, že se povedl. A to i po hudební stránce. Písničky se mi líbíly a bez nich by to nebylo ono, a že se striktně tvůrci drželi animované předlohy považuji jedině za plus, kdyby to změnili, byla bych naštvaná. Herci odvedli dobrou práci, Emma Watson je v roli Belle přesná, Dan Stevens má charismatu na rozdávání a Luke Evans krásně odporný. Potěší i hvězdné obsazení vedlejších rolí, hlavně Emmy Thompson, Stanleyho Tucciho a Ewana McGregora. Jediné, co mě mrzí, je že jsme se na film nedostala do kina a viděla ho až v televizi, určitě se ale k němu budu vracet, protože se moc líbil i mojí malé dcerce. ()

lineker

Z principu mne filmy při kterých se zpívá prostě nebaví. Ztráta kontinuity, reklamní pauza při které je možné provést močení. V krásce a zvíře se zpívalo fest, takže pro mne z výše jmenovaného film tak na 30%. ALE, ta třpitivost všeho toho okolo, včetně Emmy Watson (ta hlavní příčina proč jsem se k projekci dokopal), super zvládnuté digitální hračičkování, né tak úplně připitomělí děj, to u mne dokázali dotáhnout do průměru s tím, že si na nějaký ten rok dám zase od muzikálu pokoj. ()

BStone odpad!

Pohádka pro děti do sedmi let maximálně, s hrůzostrašnými kabaretními a muzikálovými čísly, které jsou tak nekonečně nudné. Celé zpracování je doslova utrpení a ocení jej snad jen otupělý a líný divák, kterého dojímají mluvící a pitvořící se hrnky a skříně. Atmosféra nulová, hudba otřesná. Jsem tak šťastný, že se můžeme pyšnit Herzovou geniální, strašidelnou, atmosférickou,dojemnou a nepřekonatelnou pohádkou Panna a netvor. Protože tohle je přeslazený hnůj. ()

phoebinka

Bylo to vic muzikalni, nez jsem cekala a taky trochu vic detske. Chvilkami mi zvire prislo jako karikatura a moc tomu nepomahala ta neprirozena animace. ()

Pavlis.xxx

Efekty krásné, Zvíře výborně udělané i kráska se mi líbila. Oceňuji klasický námět s původními postavami až na pár zbytečných výjimek. Co se mi vůbec nelíbilo a líbit nebude je další nesmyslné multikulti obsazování ve filmech... koncentrace černochů v tomto filmu je neuvěřitelná,ale jistě v tomto století ve Francii bylo běžné mít ve městečku černocha knihovníka, černošku operní pěvkyni, černošku tam a černocha tam... Gay scénky naprosto nevhodné a pro děti určitě velmi poučné (ironie), některé písně zbytečně dlouhé... Vlastně jsem se na tuto pohádku velmi těšil a celkem se mi i líbila,ovšem stopáž 130minut plná zbytečných scén a zbytečných postav,které film akorát zbytečně natahovali můj výsledný pocit hrozně srazil + moje dcerka po hodině filmu umírala nudou. Když to shrnu mám tady tolik slov zbytečně,že to vlastně tak dopadlo. Spoustou zbytečných chyb udělali film,který měl obrovský potenciál,na jednohubku na kterou se podíváte asi jen jednou a jako já budete vzpomínat na super animovanou pohádku z roku 1991. Bez toho patosu okolo,divného obsazení a zkrácení stopáže by film rozhodně dostal za 5*. Na druhou stranu musím říct,že tento film pro mě dopadl mnohem lépe než nudná Popelka nebo Mocný vládce Oz. ()

Salinho92

Na poprvé v kině super, podruhé doma už to tak dobré nebylo :) takže sem zpětně ubral jednu hvězdu, ale Ema je fakt krásná, nevim nakolik je to dobrá herečka, ale je pěkná. To se počítá. ()

wodacka

Kdybych měla hodnotit film jako muzikál, propadl by - v muzikále by měla být dle mého na prvním místě hudba, kterou děj jen tak popostrkává. Což o to, melodií tu bylo dost, ale pro mě jen jedna, která se vám vryje na čas pod kůži a stane se vám, že si ji občas bezmyšlenkovitě brouknete. A to je málo. V několika pasážích mi vadily až moc dlouhé pc vizualizace, asi nejvíc u první hostiny Belly, kdy jí talíře a ostatní předměty ke stolování létaly kolem hlavy á la Silvestr začíná - pro efekt, zbytečné. Jinak kostýmy americky dokonalé jako z animáku, fajne svěží choreografie. Hezké to bylo. ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Lví král láme rekordy

Lví král láme rekordy

22.07.2019

Studio Disney má za sebou pohádkový víkend. Nejdřív se Avengers: Endgame vyhouplo před Avatara a stalo se tak oficiálně nejvýdělečnějším filmem všech dob, následně šéf Marvelu Kevin Feige oznámil… (viac)

Mulan nabírá obsazení

Mulan nabírá obsazení

16.04.2018

Asi vám neuniklo, že jde do kin jedna hraná disneyovka za druhou. V posledních letech se slavil úspěch s Popelkou, Knihou džunglí nebo Kráskou a zvířetem a příští rok dostaneme Dumba, Aladina a Lvího… (viac)