Bystrá, krásna a nezávislá Elle žije so svojim otcom, samotárskym umelcom Mauriceom, v malebnom mestečku Villeneuve. Pre ostatných obyvateľov však predstavuje tak trochu hádanku, aj pre spôsob, akým neoblomne a so šarmom odmieta vytrvalé návrhy miestneho donchuana Gastona, ktorý má inak všetky miestne dievčatá bezpečne omotané okolo prsta. Jedného dňa napadne Mauricea cestou na trh svorka vlkov. Zahnaný z cesty narazí v hustom lese na potemnelý, zdanlivo opustený zámok, v ktorom nájde útočisko. Zámok má však svojho desivého pána, ktorý votrelcov nevíta... Belle sa dozvedá o zmiznutí svojho otca a vydáva sa ho hľadať. Zoči voči Netvorovi ponúkne svoju slobodu za prepustenie otca. Uzamknutá vo veži odhaľuje tajomstvá zlovestného zámku. Napriek strachu sa spriatelí so zakliatym zámockým služobníctvom a postupne si začne uvedomovať, že za desivým výzorom Netvora sa môže skrývať aj niečo iné... (Saturn)

walik

Disneyovská písničková klasika. Milá kombinace hraného filmu s počítačem animovanými obživlými předměty. Hezký a výpravný film o Svícnu a Konvičce. - - - - Ano, přesně tak. Film o svícnu a konvičce (mimochodem ty si člověk nemůže neoblíbit). Kráska byla pouze vedlejší postava, i když jinak v pohodě. Stejně jako vedlejší postava byl i Zvíře, který zde vypadal jak přerostlý plyšák k pomazlení spíše než hrůzu nahánějící netvor, což pro mě rozhodně v pohodě nebylo. Američané, kteří v posledních letech už neznají míru, tím zabíjí celou původní pointu příběhu a nahrazují ji jinou pointou zprostředkovanou obživlým inventářem zámku (taky dobrá, ale ne co jsem čekal). - - - - Film je sám osobě celkem hezký ale snižuji hodnocení kvůli několika zklamáním. Pokud někdo chce vidět opravdovou krásku a zvíře tak doporučuji českou verzi z 1971 nebo Francouzsko-Německou z 2014. Ale pokud na tom nesejde, tak tento film doporučuji. PS: Písničky byly hezké ale neoslovily mě a sklouzly jen tak po povrchu. - - - - [Pro: Opravdu hezký film i příběh s kombinací hraného filmu a PC animace / Proti: Zklamání ve formě názvu filmu (kráska a zvíře jen vedlejší postavy). Zklamání ve formě přerostlého plyšáka k pomazlení místo netvora] ()

m.kucharr

Film s davkou nostalgie. Disney hraná verze je důstojným remakem kreslené předlohy. Emma a Luke dobře táhnou tento film ale celovečerák ke kterému se budeme chtít každý rok vracet to nebude. ()

Jirkacek

Snímek Kráska a zvíře jsem shlédl na doporučení CommanderCZ, kterému se hraná verze z roku 2017 hodně líbila a udělili jí čtyři cípaté. Tato další americká varianta byla inspirovaná stejnojmenným animovaným filmem z roku 1991, který byl jako první kreslený film v historii udílení Oscarů nominován na nejlepší film a oceněn byla Oscary za nejlepší píseň a nejlepší hudbu. Byl jsem tedy zvědavý, jak si povede hraná verze, jejíž režisér Bill Condon měl k dispozici nejnovější digitální technologie a triky. Příběh, odehrávající se ve Francii někdy v 18.století, byl vlastně úplně stejný jako v animované verzi. Tehdy na krásném zámku žil pohledný mladý princ, který ale byl pyšný a sobecký a tak při jednom večírku odmítl pomoci staré ženě, která se chtěla na zámku schovat před bouří. Princ jí odmítl pomoci a vyhnal, jenže se z ní vyklubala mladá čarodějnice, která se ho rozhodla potrestat a proměnila ho v hrozné zvíře. Zároveň se jí ale zželelo mladého života a tak dala princi ještě šanci na vysvobození. Rozhodla, že pokud se do něj zamiluje nějaká dívka, stane se opět člověkem. Od té události uběhlo několik let, když jsme se přenesli do několik kilometrů vzdálené vesnice, v níž žil podivínský vynálezce Maurice, který měl překrásnou dceru. Říkali jí Bell a za ženu si ji chtěl vzít marnivý krasavec Gaston, ale mladou dívku zajímaly jen knihy. Její život ve vesnici byl těžký, protože ostatní hloupí vesničané nechápali její touhu po vzdělání a dokonce odsuzovali, když Bell učila číst malé děti. Jednou se vynálezce Maurice vydal na cesty a jako vždy slíbil dceři dovézt nějaký suvenýr. Skromné děvče opět jako vždy požadovalo pouze růži, nicméně během zpáteční cesty otec zabloudil do zakletého zámku, kam uprchl před vlky z lesa. Zprvu si myslel, že vstoupil do domu svých zachránců, jenže když chtěl ze zámku odejít, narazil na pěknou růži. Když ji chtěl pro Bell utrhnout, najednou se objevila příšerná obluda čili zakletý princ a Maurice uvěznil na zámku. Domů do vesnice tak doběhl pouze splašený vynálezcův kůň, na kterého Bell nasedla a ten ji dovezl na zakletý zámek. Zde našla svého otce ve vězení a samozřejmě jej chtěla zachránit. Když se objevilo naštvané zvíře, poprosila ho o poslední rozloučení s otcem a toho využila k výměně a ve vězení zůstala ona, zatímco Maurice odjel na koni do vesnice. Zde celý vyděšený vyprávěl v hospodě o strašném zvířeti a zavřené Belle, ale vzhledem k jeho podivínství mu nikdo nevěřil. Přesto se našel jeden zachránce Gaston, který se s Mauricem a svým ponižovaným kumpánem LeFou, vydal do lesa. Jenže když přijeli na odbočku k zámku, cesta byla zarostlá a tak i oni Maurici nevěřili. Ten pak Gastonovi řekl, že mu svou dceru nikdy nedá za ženu. Vzteklý a vychytralý Gaston přivázal vynálezce ke stromu, aby jej sežrali vlci a odjel s přítelem zpět do vesnice. Mezitím žila Belle se zvířetem na zámku a brzy se sblížila s hodinami, svícnem a skříní, což byli zakletí obyvatelé šlechtického sídla, kteří chtěli dívku přesvědčit, aby se zamilovala do zvířete a oni tak byli vysvobozeni. Přes prvotní odpor nakonec všechno dobře dopadlo, tak jak to už v pohádkách bývá. Kráska se do zvířete zamilovala a tak se princi vrátila jeho původní podoba. Zároveň se poučil ze svých chyb a tak se z něj po svatbě stal dobrý a spravedlivý král. Na filmu se mi nejvíce líbilo skvělé digitální zpracování zakletého zámku, v němž osazenstvo šlechtického sídla bylo začarované do různých předmětů, z nichž byly největšími postavami hodiny a svícen. Věci ožívaly, přejímaly lidské vlastnosti takže si na jejich zpracování tvůrci filmu dali opravdu záležet. Hodně se mi líbila hostina, kterou zakletě služebnictvo uspořádalo Belle na uvítanou a také pěkné taneční a zpívané sekvence. Nicméně tahle Kráska a zvíře se mi po 129 minutách přišla příliš dlouhá. Spousta scén byla příliš natahovaná a to zejména kvůli velkému prostoru, který dostal proradný Gaston a život ve vesnici. Samotné scény na zámku mi připadali celkem v pohodě. Musím zde podotknout, že nebýt naléhání CommanderCZ, asi bych se na tuto klasickou pohádku nepodíval. Přestože se mi Emma Watson docela líbila, celé mi to přišlo takové po americku přeslazené a na konci chyběly jen létající noviny při davovém nadšení.Ve filmu hráli: Emma Watson coby Belle, Dan Stevens jako zvíře, Luke Evans v roli Gastona, pohledného, ale povrchního vesničana, který se snaží Krásku okouzlit, Kevin Kline coby Maurice, otec Belle, Josh Gad jako LeFou, Gastonův ponižovaný kumpán, Ewan McGregor coby svícen Lumiere, Stanley Tucci jako cembalo Maestro Cadenza, Audra McDonald v roli šatní skříně Madame de Garderobe, Gugu Mbatha-Raw jako oprašovátko Plumette, Hattie Morahan v roli čarodějky a Nathan Mack coby čajový šálek Chip. Herecký tým doplňují Ian McKellen coby stojací hodiny Cogsworth a Emma Thompson jako čajová konvice paní Pottsová. Suma sumárum, hraná Kráska a zvíře z roku 2017 ode mne získala tři zvířecí hvězdy ***. () (menej) (viac)

funesfilm

Nebyť tak trochu vyumelkovaného zvieraťa, moje hodnotenie by mohlo byť možno aj vyššie. Pôsobivý, krásny muzikál pre odrastené deti a dospelých. Hodnotím to ale po zhliadnutí so slovenským dabingom, ktorý ma hlavne v spevavých scénach milo prekvapil. ()

dasl odpad!

Prečo Odpad ? Film je určený skôr pre mladšieho diváka a má byť teda aj výchovný . A tu je veľa prvkov ktoré pôsobia opačne. ()

hvezdana

Téměř identická kopie animované verze z roku 1991. Ve filmu oproti animované verzi téměř nic nového, za animovanou verzí značně pokulhává. ()

Lalaith22

Přiznám se, že na film jsem šla ze začátku s velmi negativními pocity a celý film u mě začínal s velkým mínusem. Hermiona, jako Kráska? Fakt ne. Udělat to celé jako muzikál? To taky určitě ne. A mnoho dalšího. A první scény jen potvrdily celou mou domněnku, že se bude jednat a velmi trapnou záležitost, která mi zničí můj neoblíbenější kreslený film. Především scéna s Emmou Watson, jak prochází s knihou po vesnici a s Lukem Evansem, který si povídá sám se sebou v zrcadle. Můsím ale naprosto přiznat svůj omyl. Film je úžasný. Téměř ve všem se drží předlohy, většina vtipů je opravu povedená a Emma Watson je jako Kráska velmi věrohodná. Za mě nejlepší zpracování kreslené Disney pohádky. ()

FlyingGentle

Nádherně vystavené nové zpracování klasického příběhu!!! Velmi půvabná a uvěřitelně hrající – a na hony vzdálená postavě Hermiony!! - Emma Watson, zlotřilý Luke Evans potvrzuje záporáka po explozivní šestce Rychle a zběsile, do laskavosti se probouzející šeredné „Zvíře“ možná nepřekvapí, ale ty písničky! Je to opravdu krásný muzikál a mluvící artefakty z komnat starého zámku skrývají překvapení v každé nečekané chvíli, přičemž vrcholí pro mne nejlepší scénou při večeři, na které je Belle servírován banket nevídaných rozměrů. Jakoby film v té chvíli získal nadpozemský rozměr. Bitka zámeckých obyvatel s krvelačnými vesničany je také zážitek, ale vše vrcholí skvěle pojatou filmařinou: proměnou hrdinů a celého zámku do světla a jasu. Když jsem to nyní viděl po třech letech podruhé, přišlo mi ještě mnohem lepší než na poprvé. Uvěřitelné, krásně romantické a hudebně tak precizní, že skládám poklonu všem! Jeden z nejnádhernějších muzikálů posledních let, bez přehánění!!! ()

rennyf

Poměrně normální podívaná, pominul-li člověk některé věci a narážky ..ale ten konec když se to úžasné zvíře, obrovské, silné a něžné zároveň, změnilo v blonďatého, hubeného a nevyspělého mladíka, byl už příliš.. tenhle film úplně vážně zkazil trend dnešní doby.. takže tři a to jen za zvíře :) ()

Hayley_Kelly

Emma Watson je přesně taková pěkná tvářička, které role sečtělé venkovské "princezničky" sluší a opravdu sedne, přestože někdy je její chování trochu hloupé na "chytrou" holčičku, za což ovšem nemůže ani tak herečka jako scénárista. Například pokus o útěk pomocí prostěradel, nebo vyznávání svých citů na vrcholku věže, když se chlap, kterého neustále odmítáte pokouší zabít chlupatou zrůdu vašeho života... Luke Evans coby ulíznutý zákeřný hezoun Gaston je naprosto perfektní a zřejmě ani nemohli vybrat lepšího herce, ovšem nic se nevyrovná veselé postavičce LeFou ztvárněné Joshem Gadem. Ovšem i tahle (v původní verzi docela opomíjená) figurka zde dostane trochu výraznější part, když může divák sledovat, jak se postupně "vyvíjí" a oprošťuje od Gastonova vlivu. Totéž se dá říct o Bellině otci, který dostane o trošku více prostoru a projeví se více jako milující otec, který mnoho ztratil, než jako pomatený starý blázen. A samozřejmě Lumier, ten nemůže chybět a je také skvělý. V některých chvílích to snad trochu přehnali s efekty, hlavně v momentě, kdy ma´am Almara vytvářela Belliny žluté šaty a podruhé ve chvíli kdy se veškeré očarované služebnictvo před Belle předvádělo na píseň "Buďte host!" Tolik diskutované Belliny šaty mi připadají naprosto v pořádku a velmi krásné, ani ta absence korzetu tolik nevadí. ()

freddy_k

Filmy, natočené v USA, sú určené čisto len pre vkus amerického diváka. Európania nikdy nepochopia zmýšľanie Američanov, rovnako tak Američania nikdy nepochopia zmýšľanie Európanov. Videl som z toho filmu len kúsok, ale nijak ma to neoslovilo. Pritom mám rozprávky rád. ()

sad12

Herecké výkony u hlavních postav = 12 z 15 || Herecké výkony u vedlejších postav = 1 z 5 || Kamera = 1 z 10 || Zvuk = 4 z 10 || Téma = 3 z 5 || Výkon režiséra = 4 z 10 || Scénář = 11 z 25 || Můj komentář: Film by šel shrnout dvěma slovy. Ale musel bych při tom použít vulgární slovo. Takže si to tedy více rozepíšu. Začněme klady, kterých jsem moc nenašel. Hlavním takovým kladem jsou herecké výkony Emmy Watson a Luka Evansa. Tyto dvě postavy jsou jedinou takovou hlavní věcí, která drží tento film nad tím, aby byl prostým odpadem. Teď se volně přesuňme k záporům. Začněme tím nejhorším a tím jsou digitální efekty. Těmi je film narvaný. Téměř vše působí digitálně a nepřirozeně. Na tyhle ty Disney filmy se hodně špatně kouká. Další kategorií je multikulturalismus. U filmů z moderní doby by to nevadí, ale u filmů, které se netají tím, že se odehrávají v minulosti (A v případě tohoto filmu bylo jasně ukázáno, že se odehrává ve Francii) mi vadí hodně. Asi budu označen za zlého rasistu, ale Černoši by ve Francii v době, kdy se odehrává film neměli co dělat. Film je hodně nadhodnocený. Uděluji mu 36 % = ★ ★ ()

horskejvlk

Měl jsem rád kreslenou verzi Dysneyho díval jsem se na ni s dcerkou zejména píseň Ó Krásný Gastoň byla super. Teď je tady filmový Rimak, přesně podle kreslené předlohy, který má stejnou uměleckou hodnotu excelentní české znění prostě super, stejné i s písní o Gastonovi, stvárněn skvělým bezva fešákem Luke Evans. Opět se na film dívám s mými dalšími dvěmi malými dcerkami a je to jak deja vu, prostě nádhera. Jen Ema Watson se mi tam jako půvabná mladá dívka nehodí, byť se filmaři snažili aby Emě konkurovala jen podobná typově né tak hezká děvčata, dle původní kreslené předlohy byla půvabná okatá dívka s krásným vykrojeným obočím a hustými vlasy.  Ema Watson sice husté vlasy má ale obočí má rovné a stále krčí čelo jako by hledala Viteál, tak jen za ni jedna hvězda mínus. Jinak děkuji réžii českého znění, to je ten kvalitní dabing kterého je dnes jak šafránu, zde dobře zaplacen ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Lví král láme rekordy

Lví král láme rekordy

22.07.2019

Studio Disney má za sebou pohádkový víkend. Nejdřív se Avengers: Endgame vyhouplo před Avatara a stalo se tak oficiálně nejvýdělečnějším filmem všech dob, následně šéf Marvelu Kevin Feige oznámil… (viac)

Mulan nabírá obsazení

Mulan nabírá obsazení

16.04.2018

Asi vám neuniklo, že jde do kin jedna hraná disneyovka za druhou. V posledních letech se slavil úspěch s Popelkou, Knihou džunglí nebo Kráskou a zvířetem a příští rok dostaneme Dumba, Aladina a Lvího… (viac)