Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora

• Česko Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (viac)

Niekoľko rokov po udalostiach z Grindelwaldových zločinov profesor Albus Dumbledore (Jude Law) vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) sa chystá prevziať kontrolu nad čarodejníckym svetom. Keďže ho nedokáže sám zastaviť, poverí Magizoológa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), aby viedol neohrozený tím čarodejníkov, čarodejníc a jedného statočného muklovského pekára na nebezpečnú misiu, kde sa stretávajú so starými i novými zvermi a narazia na rastúcu Grindelwaldovu légiu nasledovníkov. Ale keď sú stávky také vysoké, ako dlho môže Dumbledore zostať v pozadí? (Continental film)

luka4615

Upřímně, čekal snad někdo, že Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore bude vážně dobrý film? Stejně jako v minulém díle, i zde na Vás totiž znovu čeká nudná rutinní režie Davida Yatese, příšerně toporné herecké výkony (chudák Mads Mikkelsen) a neuvěřitelný scénáristický bordel, který nedává vůbec žádný smysl. Všechno se zde děje tak nějak nahodile a bez většího smyslu, což má za následek naprosto zmatenou a extrémně nataženou podívanou, která po většinu času velmi úspěšně nudí. Za zmínku tedy opět stojí jen velmi vydařené digitální triky a některé akční scény, u nichž jde asi nejvíce vidět trestuhodně nevytěžený potenciál celé značky. Ve finále tedy dostaneme další podprůměrný a zbytečný snímek z podprůměrné a zbytečné série. Gratulace. PS: Doufám, že další film již nebude, protože studiu už konečně dojde, že vsadili na špatného a ke všemu i chromého koně. (HBO Max) „Our war with the muggles begins today!” ()

Coleator

Mělo by to být hrozně napínavé... Nejmocnější kouzelník strany zla se dere k moci... A my sledujeme více než dvouhodinový film o tom, jak schovat do kufru zázračnou srnku, která rozhodne kouzelnické volby... Navíc čarodějové povolají znovu do boje mudlovského pekaře, protože ten prostě nemůže v této sérii chybět... Vzhledem k tomu, že všichni z Harryho Pottera už ví, jak to celé dopadne, je tenhle film vlastně hrozně natahovaná nuda... Dočkáme se ve čtvrtém díle čtvrtého představitele hlavního padoucha? V téhle sérii už bych se asi ničemu nedivil... ()

Gwaihir

Divotvorný svět neobyčejných tvorů bohudík lehce potemněl, což pro odhalování rozličných tajemství bývá velice příhodné. Na povrch sice nakonec asi nevyplave nic zvláště převratného, nicméně i tak se příběh úspěšně odvine o kus dál a dobere se některých zajímavých rozuzlení, přestože cestu k nim tvoří znovu spíše soubor vedle sebe poskládaných střípků než ucelený děj. Pouť je to však naštěstí stále dosti svižná a zábavná, podbarvená další vynikající hudební stopou a vrcholící poměrně dlouho očekávaným střetnutím otevírajícím prostor směrem k nové vlně dobrodružství. 70 % ()

Chermy

Fantastická zvířata by mohla asi perfektně posloužit jako studijní materiál v čem se liší psaní knih od psaní scénářů.... Rowlingová možná umí být čtivá a hravá, ale popisovat ve filmu postavy tak jako se v tom spisovatelé vyžívají v knihách je fakt špatně... Ve filmu opravdu nechceme dvě hodiny čučet na expozici, která vlastně ani nikam nevede - a vrchol je když se rozhodne nevysvětlovat nejzásadnější dějové linky, nebo alespoň nastřelit motivace.... takhle vidíme jen bandu nesourodých lidí, kteří dělají divné věci bez vysvětlení, občas zmizí, občas se objeví a vlastně ani příběh nikam neposouvají... je dost možné že by se věci udály podobně, kdyby nikdo z "hrdinů" nic neudělal... A celá ta myšlenka s nějakým volebním zvířetem a tím, že hledaný vrah Grindewald se uchází o nějakou "poslaneckou pozici" je tak dementní, že tady fakt není na co koukat. Jedinou hvězdu dávám za Jessicu Williams, která byla okouzlující. ()

JohnCZ

Nejdřív si říkám, jestli se potterovský svět už prostě jen nevyčerpal, ale pak načnou tvůrci hromadu zajímavých nápadů, které mě ujistí, že tam rozhodně ještě něco je a stojí to za to. Jenže... problémem je prostě scénář. Celá tahle série jednoduše jakoby nevěděla o čem že to má přesně vyprávět. I trojka pokračuje líným tempem odnikud nikam, tváří se u toho vychytrale a rozmáchle, ale přitom je prostě jenom zbytečně překombinovaná a prázdná. Co se to s Rowlingovou po tolika skvělých knížkách stalo, že nedokáže napsat kompetentní scénář? Proč se to vlastně jmenuje Brumbálova tajemství? A proč to celé působí jako jeden velký filler? Přitom sympatičtí herci se snaží, co jim síly stačí. Jude Law v roli komplikovaného Brumbála tomu všemu kraluje. S úctou k Deppovi, jakkoli jsem to nečekal, Madsův syrovější a zlejší Grindelwald je lepší. Souboje mezi nimi, a to nejen ty fyzické, ale i psychologické, a dynamika jejich vztahu, patří mezi nejlepší momenty filmu. Jinak na mě ale celý film působil až do posledních chvil téměř bez emocí. Ta troška potterovské poetiky se na povrch prodrala až v poslední třetině filmu, do té doby je to nekonečná expozice, která na plyn dupe jen velice neochotně. Film rozhodně své dobré momenty má, ale stejně jako ostatní díly této prozatím a dost možná bohužel i definitivní trilogie, zůstává poměrně daleko za očekáváním. A to je v případě téhle, pro mnohé vyloženě srdcové, značky fakt ohromná škoda. ()

Suzie05

Zdá se mi to, nebo jde opravdu o naprosto zbytečně do dvou (a něco) hodin utahané nic? Proč prostě neudělají 2 díly všehovšudy se slušným dějem a logickou návazností? Ale koukalo se na to dobře, možná tomu dám ještě jednu šanci. ()

vurhor

,,The best plan is no plan." - Brumbálova věta, která celou značku skvěle vystihuje. Čím déle ta série pokračuje, tím více se topí ve své vlastní průměrnosti. Třetí Fantastická zvířata mi jenom potvrdila, že onen plán Rowlingové natáhnout sérii na pět filmu, byl fakt debilní. Úplně by stačilo, kdyby z toho byla trilogie. Takhle jsem ale měl při sledování filmu pocit, že Rowlingová při psaní scénáře najela na proud vědomí a prostě tam cákla, co ji zrovna přišlo na mysl. Hodně to tam zachraňuje Mikkelsenův Grindelwald, který se mi upřímně líbil víc než hipsterský Johnny Depp. Nicméně film opět promarnil onu příležitost udělat z něho padoucha, kterého lze alespoň trochu chápat. Zatímco Voldemort byl sobecký fašista, Grindelwald byl zkrátka jen extrémistický idealista. Ale to přeci nutně neznamená, že z něho musíme dělat vraždící a zlou svini. Hodně bych filmu odpustil, kdyby byl Grindy ve filmu víc prezentován jako kouzelník, který v rámci hesla "Účel světí prostředky" pouze koná to, co považuje za správné. Prostě takový kouzelnický Magneto. Tvůrci se o to možná i trochu pokusili, ale ve výsledku stejně bohužel působí jako taková kopírka Voldemorta.  První dvě třetiny jsou strašně nemastné neslané. A i když jsou téměř všechny postavy poměrně sympatické, film se už příliš nezabývá budováním vztahu mezi nimi. Poslední třetina zaplať pánbů chytne dobré tempo, přičemž závěrečná pasáž v Bhútánu je vlastně hodně zábavná a svižná. Celkově jsou ale třetí Fantastická zvířata jedním velkým ,,Meh" filmem, který upřímně skoro působí jako filler k nějakému zbytečně moc dlouhému anime seriálu. Už mi nadělte ten epickej boj mezi Brumbálem a Grindelwaldem, abych mohl spokojeně umřít, hrome!  Btw, je tam scéna se zmijozelskými studenty. A samozřejmě se zase jednalo o nějaká zlomyslná hovada. Jak jinak, že?!  Průměrné 3* ()

corpsy

Mikkelsen je Mikkelsen a Depp je Depp. Nebolo veľmi múdre preobsadzovať, aspoň teda nie Madsom, aj keď Johnny bol v úlohe Grindelwalda tiež akosi nemastný neslaný. Wizarding World zažil ďalšiu ranu v podobe rovnako ( ak nie viac ) nudného čarodejníckeho dobrodružstva, akým bola predchádzajúca časť. Remeslo splnené, divácke potreby nie. ()

sidzej

Lepšie než minule ale stále slabšie než prvý diel. Cítim však že ak táto séria dosiahne svoj cieľ, finále bude náležite epické, veľkolepé a emotívne. Tú dejovú vatu, ktorú budú filmu vyčítať mnohí, tvorcom odpúšťam. Mám rád ten kúzelný svet, jeho fantastické zvery a chcem v ňom byť čo možno najdlhšie. Emócie fungujú a najmä Dumbledore je tu vykreslený veľmi ľudsky a hlbšie než kedykoľvek predtým. Taktiež chválim krásny Howardov soundtrack a dúfam že napriek chladným recenziám a tržbám Warner túto sériu nezareže. Zábery na Rokfort ma skrátka nikdy neomrzia. P.S.: Zdá sa to len mne, alebo nám Katherine Waterston od prvej časti viditeľne zostarla? Veru čas je neúprosný. ()

Mugli

Vizuálně paráda, nostalgie v Bradavicích super, taneček se štírky donutí minimálně k úsměvu snad každého, nicméně děj je podivně děravý a nelogický, což celý film nutně neuvěřitelně shazuje. Škoda. ()

Adasin

Na film jsem šla s tím, že už jsem zapomněla v podstatě všechno ze dvojky. Takže jsem skoro celou dobu u něčeho tápala. Ještě že jedna z postav (která, jsem již úspěšně zapomněla) poskytla takový menší recap. Normálně tyhle vysvětlovačky nesnáším, protože většinou se po předchozím díle na další těším a pamatuju si všechny události. Tady se ale hodila, protože tu moc důvodů se těšit nebylo a s dalším dílem, pokud navzdory slabým tržbám vůbec nějaký vznikne, to nebude jiné. Jak si u dvojky pamatuju tu překombinovanost, tady si budu pamatovat místo děje jenom tu prázdnotu. Tady v tom filmu totiž nic není. Má to krásný vizuál, soundtrack, technicky bych neměla co vytknout, i obsazení se povedlo (přeobsazení Grindelwalda jsem kvitovala čistě z důvodu, že Deppa jako herce prostě nemusím a není to, že bych věřila nějakýmu obvinění nebo tak něco). Příběhově je to ale jako by scénář bylo pár vět a zbytek papíru byl prázdnej. Nikam jsme se neposunuli, tohle je totální filler. To co tu bylo, by šlo shrnout tak do 20 minut. Jenže to není to nejhorší. Nejhorší je, že tady valná většina scén nemá žádnou pointu a končí kde by neměla, je nesmyslná a poskládaná asi jak tvůrcům zrovna přišla pod ruku. Střihač trailerů měl teda lepší ruku než střihač výsledného ehm produktu. Herci navíc, i když jsou dobří (vyjma silně nesympatického Ezry Millera), tak tam většinu času jenom zmateně pobíhaj, protože Rowlingová s Yatesem se zřejmě rozhodli držet Brumbálova plánu zmást toho druhého i v reálu a bohužel pro nás diváky jim zafungoval. Připojuji se k názoru, že je do případných dalších dvou dílu bezpodmínečně nutná výměna tvůrčího týmu. ---- Pár spoileroidních poznámek k ději:  proč vlastně vůbec nějak hlasovat, když to nakonec rozhodně nějaký zvíře? A jak mohli všichni jen tak zprostit Grindelwalda obvinění, když ještě v předchozím díle byl nejhledanější zločinec a dokonce seděl? A jak někomu s takovou minulostí mohli vůbec dovolit kandidovat? Proč vlastně Brumbál zatajoval jednotlivým členům týmu informace, když někoho, kdo zná budoucnost zmást v podstatě nejde? (leda by ta schopnost měla mouchy ale víc se o ní nedozvíme). A takhle bych mohla pokračovat dál, přitom ten potenciál tu byl… 4/10 ()

SaNcHeZ_cz

Já vlastně ani nevím, co jsem čekal. Po hodně mizerně vyhlížejících trailerech jsem pořád tak nějak nevěřil, že by to mohl být až takový průšvih... a hle. Jistě své fanoušky si to asi najde, každopádně David Yates třetími zvířaty zvládá z pro mě kdysi atraktivního světa udělat naprosto bezkrevný, strnulý a smysl pozbývající patvar, který mi byl vlastně nakonec úplně lhostejný a dalšího dostaveníčka už se asi nezúčastním v zájmu zachování soudnosti. Jasně, Dan Fogler jako comic relief je pořád super, Mads Mikkelsen jako náhrada vlastně docela ujde (i když je to spíš další záporák Madse Mikkelsena než Grindelwald) a ... to je k pozitivům tak všechno. Otřesný scénář plný prázdných a často i smysl pozbývajících replik, ve které se v seriálové podobě postavy ženou bez rozmyslu z bodu A do bodu B a kdyby tam pár z nich zmizelo, asi by si toho málokdo všiml. Rozhodně to nezlepšuje fakt, že na celý příběh série celý film vlastně má asi takový vliv jako Resident Evil: Retribution na stejnojmennou sérii. Filler po všech ohledech, naplněný hloupými replikami (místy mi až přišlo, že tohle musel psát někdo po mozkové mrtvici), lacinými scénáristickými kličkami které prokoukne i šestileté dítě a snahou vyvolat velkolepou podívanou která tam prostě není. Tohle je průšvih ve všech ohledech a těch pár úsměvů a dojemných momentů ty dvě a půl hodiny fakt nevytrhnou. ()

ArsenalEagle

Kouká se na to hezky, ale je to hloupý. Boří to polovinu pravidel kouzelnického světa, které nám byly nastíněny Potterovskou osmičkou, přičemž i s tou druhou půlkou je to dost na vážkách. Herecky fajn, přestože studiu neodpustím Johnnyho. Příběhově je to vážně slabý a upřímně jsem doufal, že třetí díl Zvířata zakončí - jak jsem se mýlil, další 2 díly na cestě. Nejsilnějšími stránkami jsou interakce Mloka s nejrůznějšími zvířátky, politika a intriky za mě velký špatný. ()

nirvanafan

Nemůžu se zbavit pocitu, že z tohodle filmu někdo vystřihl dost podstatnou pasáž, protože počínání Brumbála a jeho group absolutně nedávalo smysl. Vlastně nejlépe na tom fungujou takové ty hovadiny na odlehčení, jinak si člověk neustále říká kdo tam co a proč dělá. A kdyby někomu nedošlo, že Brumbál je teplej, zopakujou to asi desetkrát za film. Ale je to natočené tradičně pěkně a zvířata jsou pořád super. Jen ta šílená osudovost je trochu mimo. ()

erased

Oproti předchozím dvěma dílům se podařilo udržet digibordel aspoň relativně na uzdě. Jenže jeho absence ještě film nedělá a naopak oproti prvním dvěma zvířatům už došlo k úplnému zanevření na jakýkoliv scénář, a tak zůstal jen bordel náhodných událostí, které spolu nijak nesouvisejí a, co hůř, k ničemu ani nespějí. Kdyby to nepůsobilo jako tak nepokryté ždímání úspěšné franšízy, klidně to mohl být arthousový dada experiment. Takhle celá trilogie skončila spíš jen jako ex...ment. P.S. Nejsmutnější je fakt, že by Yatesův štáb snad dokázal natočit zajímavý film, jenže Rowling sama evidentně nechápe význam svých slov když postavám vloží do úst hlášku "Do what is right, not what is easy", což se nazdory všemu přesně stane. Snad jí tedy někdo ta slova vyloží a donutí ji konečně nastoupit do důchodu. ()

Alementina

Hrozne nudný,normálně HP děti hltaly a ani nedutaly, ale tady si neter začala dělat úkoly do matematiky... Kde je nějaká radost z kouzel či krásných zvířátek? ()

movieband

Brumbálovy kroniky, teda... Fantastická zvířata potřetí. Yates ždímá kouzelnický svět, ale ať se snaží jak chce, buď do toho hodí vidle těžkopádný scénář (Grindelwaldovy zločiny) nebo aféry kolem herců. A tady tím tuplem, protože Depp hrál vyšinutého Grindelwalda parádně. Asi věc názoru, ale u mě po dlouhé době hrál ne-sparrouvovskou postavu a já mu ji žral i s navijákem. Mikkelsena mám rád, ale hold Depp mi utkvěl v hlavě mnohem víc. Bohužel, tam kde jiní nadávali u dvojky, já si vcelku liboval. U Brumbálových tajemství ten střet byl ale náročný. Místy scény podivně navazovaly, postavy se objevovaly, jak v rychlém cestovaní u třetího dílu Zaklínače a vůbec, celé mě to nějak nebavilo. Osudovost tu nebyla ani namátkou poznat, a to šlo asi o hodně. Bohužel, bylo to, jak sledovat celý děj zpoza okna, u toho pít kafe a během toho ještě zvládnout přečíst Chamurapiho zákoník. A to je u fantasy, kde jde o osud světa šlápota do prázdna. Škoda. ()

italka63

Dějová slátanina s hezkou hudbou, toť vše. Vlastně jsem se na film dívala jen kvůli Madsovi, který jediný za něco stál, zbytek bylo čiré zoufalství, jsem velmi ráda, že nejsem fanoušek Pottera. ()

Vidly10

Rowlingová kdysi vytvořila fiktivní svět, který si zamiloval celý svět reálný. O to víc bolí, když sama stojí za filmy, které fanoušky odrazují. Po neúspěšné dvojce přichází s něčím téměř stejným a jen o trochu méně nudným. Jakákoliv nápaditost, logika nebo originalita v tomhle filmu naprosto chybí a je až ironické, že tento svět ztrácí své kouzlo. Sice máme konečně potvrzené některé twitterové výkřiky paní autorky, ale způsob, jakým vám to podává, je plochý a nezajímavý. Emoce? Nehledejte. 140 minut a já necítil nic. Možná až na jednu scénu na začátku s jedním zvířetem. Což je mimochodem jediné zvíře, které tady má nějakou roli jen proto, aby mohli použít název Fantastická zvířata. Opravdu až na pár chvil, které tvoří asi pětinu filmu, je film nezajímavý, nudný a plochý a mě to jako fanouška značky mrzí. Jsem upřímně zvědavý, jak se studio postaví k pokračování, protože si to neumím představit. O to více, když má Ezra Miller opět a zase problémy s výtržnictvím. Ve finále jsem na nějakých 4/10 a bolí to. ()

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

23.02.2023

Pakliže jste posledních pár týdnů netrávili na opuštěném ostrově, nejspíš jste slyšeli o nové videohře Hogwarts Legacy ze světa Harryho Pottera, odehrávající se v Bradavicích a na blízkých pozemcích… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

07.07.2022

Sérii Fantastická zvířata, spin-offu populární potterovské franšízy, se nedaří ani trochu tak dobře, jak asi studio i tvůrci doufali. Na nové díly tudíž nikdo nespěchá, což naopak uvolnilo ruce… (viac)