Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

• Česko Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (viac)

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. RowlingovejFantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú. (Continental film)

bratr.Milan

Na druhý díl ságy o zvířatech téměř bez zvířat jsem se ještě podíval, abych si jen potvrdil, že dál tuto sérii sledovat nemusím. Špatný scénář a chaos dělaný jen pro peníze. ()

pirko7

Vazne nechapu, takovych skvostnych filmu moc neni. Na to aby se udelovalo tak male hodnoceni. Eddie svou postavu hraje geniálne. ()

Honza dAve

Není to samostatný blockbuster a je to výplňovka, to je pravda. Dějově nikterak strhující a chtělo by to nejspíše výměnu režiséra. Nicméně to je povedené, vtipné, řemeslně hezké, Law i Depp hrají dobře, Redmayne a Waterston taky a já se nemohu v hodnocení oprostit od toho, že mám Pottersvět rád. Tzn. ta čtvrtá hvězda je tam z tohoto důvodu navíc. Komentáře, s nimiž přes rozdílné hodnocení částečně souzním, jsou zde od MrHlad, Malarkey, Enšpígl a KarelR. Těším se dost na další díly. ()

Bozvav

Totální nanicovtá sračka, kde jsou pouze roztomilá žvížátka a podivnosti. Jinak se jedná o slepenec nelogických blábolů, kde bez zjevného důvodu jdou všichni proti všem a máchají u toho hůlkou. Tak trochu "Tak jde čas" v magickém hávu. Klidně by z toho mohla být "famózní" telenovela o tisícovce dílů, plných intrik, nenaplněné, či přeplněné lásky, zrady a bla, bla, bla. V jedničce alespoň něco dávalo smysl, zde jde jen o kšeft. Děti chtějí vidět magické potvůrky, tak natočímě cokoliv, uděláme tomu masivní reklamu a korunky se jen posypou. Potěšilo mne, že mým dětem se to nijak zvlášť nelíbilo, spíše u sledování nudily. Za mne jedna rožtomiloučká za ty potvůrky. ()

warrenur

Temnejsie a i menej zabavne ako podarena jednotka. Hoci i tu sa nam predstavi par novych priseriek a i par tych, co uz pozname, nie je to taka prehliadka tvorov, ktoru by som ocakaval od fantastickych stvoreni. Je to skoda. Pribeh, ktory sa snazi nejak napojit na postavy z Pottera ma az tak nechytil a tie niektore prerody postav mi prisli az moc "na oko". ()

LordBeeDoO

Po nadějném prvním díle přichází 134 minut nudy s minimálním dějem, bez vtipu a bez nápadu. Herecký výkon Grindelwalda je naprosto jalový a ani ostatní postavy toho moc nepředvádí. Asi jim v tom moc nepomáhá ani zoufalý scénář. "Lore" Harryho Pottra, které sem proniká je asi zajímavé, ale film to nezachrání. ()

fisus

První díl mě chvíli bavil,chvíli nudil.Druhý díl mě už většinou jen nudil.Potěšila návštěva Bradavic a Jude Law,jinak je to zklamání. ()

TORTERAjirka

Bohužel se zde naplno ukázalo to, že Fantastická zvířata vlastně neví, čím chtějí být. Druhý díl nám totiž kromě pestrých vizuálních efektů mnoho nenabídne. Příběh jsem pochopila až po klidném přečtení scénáře, což na filmovém plátně prostě nestačí. Hudba je taková nic moc a časový spád filmu je místy až nesmyslný. Scény se střídají tak rychle, že vlastně nestíháte a musíte si připomínat, kdo je kdo. Celé to jen podtrhuje velké množství postav, málo kouzelných tvorů a naprosto zbytečné dějové linky, které nikam nevedou. Zklamaní ()

Sydonai

Yates už dokazuje, že je na čase předat režisérskou pochodeň někomu jinému. Příběh je táhlý a leč některé scény vizuálně povedené, tak o napětí se mluvit nedá. Na filmu je vidět, že slouží jen jako výplň pro další miliony sbírající části ságy. Kdybyste si pustili prvních 15 a finálních 20 minut, o nic nepřijdete. 60% ()

Zajdo

Pre ľudí čo nečítali, nevideli Pottera a nemajú radi Rowlingovej svet asi priemerný film. U mna sú to slabšie 4*, potenciál tam vidím vďaka Deppovi a Lawovi ale to by museli mat vo filme oveľa viac priestoru, snáď v tom ďalšom, potom by to mohla byt pecka. ()

Kiisaki

Bohužel velice slabé. Ani nevím, jak své dojmy popsat. Bylo to jako kdyby v kině promítali tři kouzelnické telenovely najednou, nebo jako kdyby si mezi sebe psaní scénáře rozdělilo deset lidí, kteří se nijak neobtěžovali zkoordinovat svou práci. Nejdříve pochvaly. Jako všechny ostatní filmy ze světa Harryho Pottera má i tento krásně kouzelnou atmosféru plnou zajímavých efektů a možností, které diváka nepřestanou udivovat. Místa i dobová patina 20. let všemu dodávají malebný nádech a film se tak moc hezky sleduje. Jsem spokojená i se základními postavami, Newt je prostě sympaťák a poměrně atypický protagonista díky své plachosti a dobrotě. Jenže to je asi tak vše, co na filmu mohu vychválit. Největším problémem Fantastických Zvířat dvě mi přijde samozřejmě děj, který má zbytečně mnoho linií, které nikam nevedou, nebo se snaží o zcela zbytečné a za vlasy přitažené zvraty, které by člověk očekával pouze u béčkového filmu. Některé linky jsou naprosto zbytečné a já se už několik hodin snažím přijít na to, proč tvůrci považovali za důležité obohatit děj příběhem Yusufa Kamy a jeho pomsty (zápletka jako z Ordinace v růžové zahradě!) nebo lodní tragédií a rozhodnutím Lety. Výsledný dojem je tak splácaný film bez hlavy a paty, který naprosto promarnil potenciál a my tak přes dvě hodiny sledujeme, jak hrdinové rozvláčně dělají nějaké zbytečné blbosti. Druhým bodem mé kritiky je dost ubohý a zbytečný fanservice, kterým chtěli tvůrci omámit skalní fanoušky, ale který ve výsledku nefunguje. Nadměrné návštěvy Bradavic, zbytečný flashback do minulosti, přítomnost dospělé McGonagallové (která v této době ještě ani neměla žít natož vyučovat), Nagini a celé to odhalení na konci, které je jako facka kánonu tohoto fiktivního světa. Nezachrání to ani náš oblíbený ptáček na konci. Toto fanouškovské pozlátko nemůže zakrýt mezery v ději a absenci smyslu a konzistence děje - spíše na ně ještě více upozorňuje. ()

char_t

"Já totiž nejsem tvůj otec. Jsem tvůj syn." Přeplácaný výplňový díl, který se snaží předvést tunu postav (ale na žádnou z nich nemá pořádně čas), stihnout co nejvíc fan service momentů (i když třeba staví na hlavu kánon původního HP), vyřešit pár problémů s herci (zbytečné sebeobětování, anyone?) a přitom tak trošku zapomene, že by mohl mít taky nějaký příběh. Vážně, kde je ta propracovaná atmosféra z HP filmů? Proč je mladý Brumbál kravaťák? A proč za celé "Grindelwaldovy zločiny" nespáchá Grindelwald vlastně žádný zločin? Dalších dílů se trochu začínám bát... 45 % ()

Folky

Praktická ukázka nezvládnutého blockbusteru. Film ukáže staré postavy, představí nové, vzkřísí pár starých, nacpe je do hromady dějových linek, mezi kterými přeskakuje sem a tam a ve zbytku se snaží okouzlit hezkými triky, které se ale omrzí po půl hodině, nebo odkazy na svět Harry Pottera. Přitom svoje největší triumfy, což je Grimdelwald (který zde je podobně málo jako Iron Man ve Spider-Man: Homecoming) a Brumbál (který je zde ještě méně než Iron Man ve Spider-Man: Homecoming), zacpe do pozadí aby dostali více místa v dalších dílech. Mlok a pár dalších postav to ale prostě neutáhne, takže z filmu zbyla jen nekonečná nuda a marná touha, že se konečně začne něco dít. Což pouze částečně splní ve finále, při kterém se ale stejně musí nalákat na další díly. 50% ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (viac)