Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

luky312

Veľkolepé zakončenie tzv. Infinity ságy MCU. Film nadväzuje na koniec Infinity War (IW) ale má svoju vlastnú tvár. Nie je to rovnaký film ako IW, nakoľko sa uzatvárajú linky "svätej trojce" a ďalších postáv, s ktorími sme sa stretávali dlhé roky. Je to jazda plná emócii a nostalgie. Nájdu sa aj chyby a scenáristické barličky, ktoré kazia celkový pocit filmu. Každopádne spolu s Infinity War sú to najlepšie filmy z MCU. ()

Edge_666 odpad!

Megahloupá megablbost s megadlouhou (zbytečně) stopáží a megastupidním koncem. Tak jestli toto mělo být završení ságy Avengers, tak to udělali megašpatně. Ani ten rádoby srdceryvný konec nezabral. Víc už, prosím ne. ()

Liron

Tolik patosu v jednom filmu je na mne moc. Ty lítostivé pohledy na sebe navzájem nebo na své ztracené příbuzné.... Vždyť to mají být akční hrdinové, ani se nedá říci, že jsou to jen lidi, že jo. Jasně že prožili tragédii, ale snad stačilo to probrat na začátku a pak se do toho pustit. ()

jioex13

Jediné co mě po opuštění kina napadlo bylo "Hmm tak jo no". Tím chci říci, že tříhodinové natahování nemělo zrovna opodstatnění, ačkoliv jsem si vědom, že nikdo z tvůrců nechtěl ošidit diváky prostým vymazáním Thanose. Možná za to může moc hrdinů pohromadě, ale spíš vidím na problém, že rejžové a produkce nad tím až moc přemýšleli, což vedlo k tomu, že chtěli mít všechno pohromadě i bez smyslu o logiku a příběhovou návaznost. Síla hlavních postav je všelijaká a vlastně konec ani nemusel dopadnout tak jak dopadl, kdyby byla C. Marvel co k čemu. A takových momentů film ve mě budí mnohem víc. Pokud o tom nebudu moc přemýšlet a řeknu si, že film jako celek dává smysl, pak to tedy tak beru. Ale velikost, kterou jsem od toho očekával mě tak trochu zklamala. ()

ELBE8585

Tesil som sa na ukoncenie serie ze to bude velkolepe ,ale ostal som sklamany hlavne je to depresivne ....davam 3 hviezdicky len preto ze som MARVEL-ak ()

Grbloun

Za mě 10/10. Perfektní uzavření příběhů našich oblíbených superhrdinů- Iron mana, Captaina Americi... Skvěle vyvážená akce a příběhy jednotlivých postav. A to finále... Hned bych na to zašel znova. Všem moc doporučuju. ()

zelvapetr

První hodina nuda,nuda a nuda.No a potom sice už bylo na co koukat ale v určitých místech se člověk ztrácí kdo je kdo a co je co.Nejhorší avengers. ()

kepejo

Náctiletí puberťáci budou asi v sedmém nebi. Pro ostatní, kteří se povznesou nad hloupý příběh a ještě hloupější provedení jak se děj vyřeší, to bude docela nuda. Hrdinové a superhrdinové se zde střídají asi s minutovým taktem. Jakmile jednomu dojdou "síly", tak vy už čekáte až se konečně objeví další který toho prvního zachrání a jen si odškrtáváte který to bude a kterého jste ještě neviděli. Hlavní padouch s jeho "bezejmenou" armádou bůhvíčeho je po asi 20ti filmech hodně odfláknutý způsob jak zakončit tuto ságu. Je smutné že na tento film se připravovali takovou dobu a toto je výsledek? Hrůza. S marvelem to jde od 10k5. Spojler: jsem rád že na konci umře Ironman, aspoň nebudou dál ku*vit jeho značku. Spiderman by měl pláchnout aby se nenechal také spláchnout :-D ()

Snowjon

Hrozné zklamání, spousta logických chyb v příběhu které jen tak nejdou odpustit, u tohohle filmu je důležité co od něj čekáte, jestli se chcete rozloučit a pobavit s klasickými marvel postavami tak se vám film líbit bude, jestli však čekáte silný příběh kde bude zápletka která vás překvapí a ohromí budete zklamaní, bohužel jsem ten druhý příklad, na film jsem se hrozně těšil ale z kina jsem odcházel snad nejvíce zklamaný co jsem kdy z filmu byl. ()

ferryrys98

Jakožto fanoušek Marvel Univerza, budu méně objektivní, pro mě film byl naprostá špička, konec jsem obrečel. Vše do sebe krásně zapadá a je to ukončení jednoho velkého filmového dění. ()

GoodStenly

No, natáhnout film na cca tři hodiny, jen kvůli zakončení série, nemusí dopadnout dobře, toto je zářný příklad. Příliš dějových postav dělá z filmu extra bordel... Mimochodem jsem čekal podstatně víc mrtvých "hrdinů", holt emerická filmová popelka. Další velká závada na kráse je logika, když něco nefunguje a hapruje, musíme všude narvat cestování časem a jeho nekonečné paradoxy, ve kterých se nevyzná ani Hawking... / SPOILER / SPOILER / SPOILER / SPOILER / SPOILER / ...Thor při souboji používá jak původní definitivně zničené kladivo, tak i nové supr čupr sekerokladivo, njn, to jsou ty "časové paradoxy". Jak píše Verbal "capt. Homokokot" zrovna v tomto filmu dojde k prozření, že i on má v krvi pár promile částic z Asgardu, jinak by nemohl mávat svým novým maskuliním prodloužením "penisu". ...Capt. Mrvelová nám ukáže jak snadno a rychle pomocí své duhové postavy lze zničit nadsvětelnou bitevní loď Thanose, aniž to na ní zanechá jakékoli následky, načež osobní potyčku s Thanosem samozřejmě prohraje..., etc. ()

bonsetti

Ve chvíli, kdy jsem zjistil, že tam je zase ta liška, tak dávám stejné hodnocení jako u Avengers Infinity War: nezaujalo, proklikáno, místy směšné, až trapné, inteligentní liška nebo co to je to degraduje úplně. Trapné jsou i jakoby vtipné dialogy Naproti tomu úžasné efekty, občas i příroda. Díky těm trapnostem to snižuje hodnocení na 2*. ()

Zaks

Myslím, že som čakal trochu viac. Pár hlavných postáv v popredí a potom obrovské množstvo ďalších, ktoré vo svete Avengers (Marvelu) niečo znamenali. Aj napriek 3 hodinám, pochopiteľne, že nemohli dostať všetci svoj priestor. A tak sa mnohí slávni hrdinovia z iných dielov univerza len mihnú na pár sekúnd, bez nejakého významnejšieho prínosu do deja, zdá sa mi zbytočné ich vôbec ukazovať. Veľmi veľa konverzácie a málo akcie na takú dĺžku filmu. Ani jedna potitulková scéna. Game over Avengers. ()

Lunaria

Stejně jako mnozí jsem se těšila na Avengers: Endgame po zajímavém konci Avengers: Infinity War. Z filmu mám velice smíšené pocity. Scény vtipné, zajímavé. Herecké výkony bravurní stejně tak i masky a hudba. Film je na jednu stranu opravdu perfektní, ale a to to obrovské ale zklamání. První šok byl, když se během prvních 15 minut něco stalo a pak jsem si říkala: "Ale co teď ten zbytek filmu?" Celý film se táhne v jedné jediné dějové nudné lince kdy se Avengers přichází na způsob jak se vrátit do minulosti. 90% filmu jsem se nudila ovšem posledních 10% stálo zato. Epický příchod armády proti Thanosovi a tady nastává další ale. V Avengers: Infinity War bylo řečeno, že lusknutí je již nevratné. Což byl pro mě bodový zvrat, a docela fatální chyba jež jsem nalezla v celém filmu. Neříkám že Avengers: Endgame je odpad tímto, nebo že nestojí se zato na něj podívat. Jen je to podle mě jeden z nejslabších dílů Avengers. ()

Karel321

Dávám jednu hvězdičku této amarické debilitě. Za dobrou kameru a režii. Je to skutečně kvalitně natočené naleštěné hovno. ()

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý