Avengers: Nekonečná vojna

• USA Avengers: Infinity War (viac)
USA, 2018, 149 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Don Cheadle, Benedict Cumberbatch, Tom Holland, Chadwick Boseman (viac)

Film Avengers: Infinity War prinesie na plátna kín najsmrtonostnejšiu a najepickejšiu vojnu všetkých čias. Film je zavŕšením desaťročnej cesty filmovým svetom štúdia Marvel. Avegners a ostatní superhrdinovia sa musia spojiť, aby skúsili poraziť mocného Thanosa skôr, ako jeho útok navždy zničí celý vesmír. (Saturn)

Kimkong

Přesto, že je zde hodně postav, tak díky tomu, že nedostávají rovnoměrný prostor se do dvou a půl hodiny vměstnají tak, že v tom divám úplně neztratí. Vidět ale předchozí filmy je nutnost, ačkoli zásadní, především rodinné vazby jsou nám nenápadně opakovány, neboť postavy se na plátně vidí často poprvé. Mínusové body za motivaci hlavního padoucha. Nepochopil jsem proč by něco takového chtěl. Plusové body za postavu "trpaslíka" Tyriona. Nejvýraznější postava Thanos,s těmi jeho flashbacky a jeho těžkou prací, kterou očividně dělat nechce. Nejslabší pak Vision, který jinak silný charakter je zde úplný kripl. Závěr výjimečně nekončí happyendem, ačkoli pochmurnější konec měl i Ragnarok. ()

maoc

Viděl jsem všechny Ironmany a Avengers a Thory a stejně jsem se sice chytal, ale zároveň držel za hlavu, jaký miš maš se to na mne vyřinul. Black Panther sorry jako, to si nepustím, ten svět mi tam přišel více vysněný než celí Avengers dokupy. Takže blockbuster vizuálně fajn, logicky se hlavně nezamýšlejte a třetí hvězdu tak přidávám vlastně jen za fakt silnou myšlenku okolo Thanose a jeho motivace vyhubit půl živých (předpokládám myslících a civilizaci tvořících) tvorů celého vesmíru. Protože berme to za jaký konec chceme, zdroje jsou omezené a přírodní zákonitosti si svou daň vyberou v podobě válek, hladomorů a epidemií, pokud ovšem nevěříme na něco víc, co nám brání chovat se nemorálně a prostě polovinu vybít nebo silou bránit v reprodukci což je vlastně totéž. Takže vraždit či nevraždit? A je vůbec zločin na bezohledném reprodukujícím se vlastně vraždou? Je zločinem? Silné dilema, není-liž pravda? A odkud tedy přijde spása - od Boha, z vědy a technologií nebo ještě odjinud? Zachrání nás Aštar? Za to ta třetí hvězda. Jsem zvědav, jak to završí příště a hlavně, kaši již NENASTAVOVAT! Je přeteklá nejen ve světnici, ale hrne se do síně. ()

adamix

Roky udržiavania si svojej kvality došiel Marvel k momentu, kedy bude musieť dospieť ku koncu (tejto etapy), resp. začiatku konca, ktorý predstavuje práve INFINITY WAR. Nespočet hereckých hviezd na pľaci, v ktorom ide doslova o prežitie a kde sa objavuje dlho očakávaný záporák Thanos (ktorému je vo filme daný slušný polhodinový priestor, vďaka ktorému môžeme jeho osobnosť lepšie spoznávať, narozdiel od predchádzajúcich nepriateľov), ktorý to v dychvyrážajúcom závere pekne skosil (mojich nezabudnuteľných 5 minút života v kine, na ktoré nikdy nezabudnem). Za necelé 2 týždne je tu najočakávanejší film roka ENDGAME, v ktorom sa udeje asi najväčšia odplata v dejinách filmu a už teraz viem, že to bude vynikajúci koniec. Za mňa 5* a 95%. ()

Hawaj

Kecy, kecy, kecy už od samého začátku. Teprve přichodem železňáka a akce se trochu uvolním. Pár dobrejch akčních fórků, vejlet do vesmíru a pak už jen guláš postav, příběhů a nezvratných klišé osudů. Odcházím zhlédnout doktora divnýho a černocha černýho. Na to co bylo v tomhle filmu už si asi nevzpomenu a ani mě to nemrzí. Emoční ponor byl opět nulovej. Jen s trpajzlíkem to byl dobrej fór. ()

MarvelLover

Vyvrcholení deseti let fiktivního světa MCU od studia Marvel Studios se vážně povedlo... Ve filmu se ukáže spouta superhrdinů, kteří se spolu opět spojí po událostech z filmu Captain America: Občanská válka, aby čelili Thanosovi a jeho dětem... Thanos je opravdu silná postava, která má jasný cíl a pro jeho uskutečnění udělá cokoliv. Film je ze začátku pomalejší, postupně nám ukazuje všechny postavy, které jsou roztroušené nejen po celé Zemi, ale i ve vesmíru. Všichni se proti Thanosovi spojí a bojují s ním na více frontách... Herecké výkony herců byly více než skvělé. Z kina jsem odcházel šťastný, protože tento film za to fakt stál, jsem velký fanoušek Marvel komiksovek a čekání na takový film se vážně vyplatilo. ()

MartinTerran

Příprava na velké finále se povedla, bylo zábavné i napínavé. Mýval už nebyl otravný a "Pan Lord" nedělal tolik píčovin jak v jedničce, takže to hodnotím kladně, klacek opět v poho a hledí si svého a nakonec pomůže. Doktor si to fajtí hezky, ale v průběhu filmu až moc zlidštěl, škoda. "Závěrečná" bitva pěkná a epická jak už je u Marvelu zvykem. Efekty i zvuk skvělý. já jsem byl spokojen, no a ten konec... Hodnocení: 86/100. ()

Hovadin

Naprostá paráda. Nejlepší záporák v celém MCU. Hned jsem si jej oblíbil a fandil mu. Takže to pro mě mělo vlastně dobrý konec. :-) ()

iN

Po zhlédnutí Endgame konečně můžu napsat, že Infinity War na mě zapůsobila mnohem víc. Samozřejmě šlo především o ten samotný konec, který snad každého dostal, i když vzápětí bylo jasné, že se to bude muset nějak dát dopořádku. Hlavní roli ukradl všem Josh Brolin a jeho Thanos, který je snad první záporák v MCU, jehož motivaci a pohnutky vedoucí k hrozným činům trochu i chápete. Pro mě je IW vrcholným zakončením 10 let marveláckých filmů, a Endgame pak už jen jakýmsi nutným tříhodinovým happyendem k tomuto příběhu. ()

helrohir

Každá filmová séria v sebe obsahuje jeden film, ktorý si môže oprávnene nárokovať na titul "vrchol série". Pritom čo sa týka Marvelu, už niekoľko filmov (Avengers, Captain America: Civil War prípadne aj prví GOTG) malo v sebe potenciál a nárok honosiť sa týmto titulom. Ale až pri Infinity War som mal konečne ten správny "päťhviezdičkový pocit", keď vo filme do seba takmer všetko dokonale zapadalo. V prvom rade treba oceniť vynikajúco zvládnutú vzájomnú kooperáciu všetkých hlavných postáv, kde každá má svoj priestor, v ktorom môže vyniknúť, pričom ich pobyt na obrazovke je akurátne vyvážený. V tomto smere ma bavila najviac súčinnosť Iron Mana a Dr. Strangea. Dôležitým prvkom filmu je aj dôkladne prepracovaný záporák Thanos, ktorý napriek tomu, že ide len o CGI postavu, dokáže pôsobiť silným dojmom vo všetkých ohľadoch vrátane emočných scén a dialógov. Ale najdôležitejšie je, že režiséri to dokázali perfektne ukočírovať, vtisli sem svoj skvelý cit pre akciu, vtipné hlášky sú držané v medziach nastolených náladou filmu a taktiež to, že sa nebáli pritlačiť na pílu čo sa týka temnejšieho vyznenia príbehu. 90%. ()

mrclTV

Tých desať rokov stavania Marveláckej frančízy (a nekonečného teasovania Thanosa - ktorý je nakoniec poriadny hajzel a nie nejaký druhotriedny záporák) bolo konečne na niečo dobrých. Výsledok - už sú takmer vsetci. Niekto by povedal super, ale ja sa až tak neteším. Ja sa bohužiaľ veľmi nekamarátim so Strážcami Galaxie ani s Čiernym Panterom, čo mi zrážal zážitok z inak veľmi kvalitného bijáka. Akcia je aj vážna a vtipná, ale aj primerane kreatívna, každý priloží ruku do diela so svojimi špeciálnymi schopnosťami. Vo filme sa toho deje tak veľa, že na jednotlivé skupiny hrdinov sa dostane bežne až po pol hodine. Úplne vám môže z hlavy vyfučať z hlavy (tak ako mne), že tu je napríklad aj Iron-Man, Spider-Man a Doctor Strange. Doslova pretlak. Poriadny komixák. PS: S prehľadom najtemnejší film a to myslím doslova, drvivá väčšina scén sa odohráva v noci, alebo v temných komorách vesmírnych lodí a iných interiéroch. Fakt je tam tma. ()

jayman

Vôbec to nie je tak, že Infinity je výnimočným filmom. Je to ale vynikajúca zábava, správne frajerské a 150 minút zbehne hrozne rýchlo, napriek tomu, že by ste si želali ešte hodinku naviac. Doteraz som veľmi hypu okolo marveloviek nerozumel, teraz začínam. Plus krásny, nehollywoodsky koniec, och. ()

Tominni

Po určitém zklamání z Age of Ultron přišli Anthony a Joe Russo s pádnou odpovědí, vrátili Avengers vtip, drive a jejich sílu a natočili nejlepší film celé série. Přitom počet postav (a s tím i nebývalý počet hereckých hvězd) opět narůstá. Přesto má film celkem jasnou linii, příběh, napětí, vtip a emoce. Hodně tomu napomáhá i solidně zvládnutý Thanos a samozřejmě silný závěr. Je až s podivem, co se podařilo Marvelu vytvořit s tou zdánlivě nesourodou skupinou komiksových hrdinů. ()

JosefTomas

Marvel se vytasil s největším trumfem, který měl v rukávu a zakončuje jednu epochu své dosavadní práce. Všechnu tuhle snahu ale kazí rozdělení na dvě části (vše kvůli penězům, samozřejmě), ale ani to nemůže přebít skutečnost, že jsem se nehorázně bavil. Je jen na vás, co si z Infinity War odnese a zda to pro vás bude obří porce zábavy nebo absolutně nepřehledná směs, která nedává smysl. Proto pro někoho může být negativem to, že by měl ideálně vidět (nebo minimálně znát) předchozí díly, jinak se ztratí. ()

ostravak30

Nesnadný úkol dostali režiséři a scénáristé. Měli za úkol vytvořit epické ukončení série Avengers. Nutno podotknout, že tito zároveň nepracovali na dalších příbězích super hrdinů krom Captain America. Už samotná délka filmu ukazuje, že tentokrát půjde o skutečně megafilm ze série megafilmů. Já osobně už jsem několikrát zmiňoval, že v Marvelovském vesmíru nacházím v propletenci hrdinů a příběhů jen chaos. V tomto chaosu mi byl alespoň vysvětlen princip kamenů, jejich původ a smysl hned na začátku, což jistě mnozí ocení. Film je nabitý nejen superhrdiny, ale i tak typickým humorem těchto postav. Vtipnými dialogy, slovními přestřelkami a obraty se to jen hemží. Vidět tolik superhrdinů pohromadě se už asi jen tak nepoštěstí. Navíc útočit společně na jednoho protivníka. Superhrdinů je tolik, že mě logicky napadlo, kde jsou třeba ostatní? X-Meni například. Fantastická čtyřka a další. Avengers: Infinity War je ale milníkem v tomto nekonečném seriálu. Vůbec poprvé se hrdinové spojují, někteří se i prvně potkávají a vůbec o sobě slyší. Poprvé také vítězí záporák a zároveň prvně je film, při už tak dlouhé stopáži, rozdělen na dvě na sebe přímo navazující pokračování. Jak maskéři tak tvůrci efektů se logicky na filmu vyřádili a nelze než před výsledkem smeknout klobouk. Kam se tvorba v nových technologiích posunula můžeme názorně vidět nejen zde, ale v tomto předposledním díle asi nejvíc. Lze už jen spekulovat, kudy se ještě mohou tvůrci posunout a zda vůbec mají nějaké možnosti posunutí vpřed třeba za deset, dvacet let. Ještě jedno prvenství film zcela jistě má. Nestopoval jsem to, ale tipl bych si, že souboj mezi hrdiny a Thanosem byl extrémně dlouhý, možná nejdelší s jakýmkoli záporným hrdinou. Byla to úžasná vizuální show. Epický závěr. Tím víc, když si člověk uvědomí, že ještě zdaleka neviděl vše. Že úplný závěr má vlastně před sebou. A tak shledávám na tomto filmu, který je strhující od první do poslední minuty, jedinou kaňku. Za tu ovšem není třeba strhávat hvězdy, protože věrných fanoušků se výtka netýká. Pokud se někdo, jako třeba já, nevyzná moc dobře ve světě Marvelu, nezná všechny souvislosti nebo neviděl minimálně bezprostředně navazující filmy, může se docela snadno ztratit v ději nebo i jednotlivých konverzacích. Takový člověk bude jen těžko rozumět některým lokacím, co jsou zač, nepochopí děj nebo absolutně nebude tušit, jaká postava se právě objevila na obrazovce, co je zač a jak souvisí s probíhajícím dějem. Neporozumění souvislostí reálně hrozí. Jinak je to ale megafilm s epickou bitvou a opravdu jsem neskutečně zvědavý, co nám tvůrci připravili do Endgame. ()

PlysovyMacko

Avengers sa stretli so Strazcami, utvorili skupinky a v roznych castiach vesmiru sa snazia Thanosovi zabranit ziskat vsetky kamene. Ked avengers filmy zacali mala som dvadsat rokov a zrala som to strasne, teraz mam  tridsat a uz mi to tlak nedviha, dokonca ma tento film miestami aj nudil. Takze len par postrehov : 1. Thanosova motivacia  znizit populaciu mi pripada rozumna a suhlasim s nim, dosiahnut to bezbolestne mihnutim oka je skvele. 2. Thanosa mali na lopatkach, to Star Lord sa nechal uniest vlastnymi emociami a pokazil vlastny plan. 3. Ked su obe armady technologicky vyspele, viest pozemny boj muza proti muzovi je neefektivne, maju pouzit zbrane hromadneho nicenia. 4. Najvacsi badass z avengers je Thor. ()

0verseer

Evendžrz 3.5: Zrodenie Thanosa. Pokým v predchádzajúcich častiach predstavoval záporák len elementárny dôvod na to, aby sa všetci superhrdinovia mohli spojiť (a byť v jednom filme), tentoraz MCU Thanosa poctivo celý film buduje. Problémom však je, že štvrtá fúzia všetkých možných aj nemožných komiksových superhrdinov pôsobí “len” ako príprava na Endgame a nie ako plnohodnotný film. Postáv je opäť o poznanie viac ako naposledy, čo však pre výsledný film nemusí nutne znamenať prínos. Dej je totiž až zbytočne moc rozštiepený na niekoľko vedľajších línii a neustále preskakovanie z miesta na miesto tak prichádza často akurát v momente, keď si začnete danú líniu užívať. Výsledok teda zanechá prinajlepšom rozporuplný dojem. ()

Mistr_Moon

Nejlepší Marvel široko daleko. I po několika shlédnutích pořád žasnu, jak je tenhle film dokonalý. Akce, efekty, dialogy, žádná scéna není navíc. Každý díleček skládačky právě tady zapadnul do sebe a všechno je přesně jak má být. Klobouk dolů, Kevine Feige. ()

Trsto

Odpad tomuto filmu môže dať iba trotl ... Dnes pozrené, výborný film, toľko nečakaných strát..síce vyhlásenia boli, že tí ktorí zahynuli sa už nevrátia..ale celkom tomu neverím.. otázne je koho budú brať za zabitého a koho za ... ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

07.03.2023

Komiksové projekty se v současnosti netěší takové oblibě, jako v dobách Avengers: Infinity War a Endgame, přesto ale studiím vydělávají stále velké peníze, a tak éry Marvelu i DC směle pokračují dál.… (viac)

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena

20.05.2022

Na Disney+ oficiálně dorazí nová řada seriálu Daredevil. Informoval o tom server Variety, který tvrdí, že scenáristé Matt Corman a Chris Ord (Covert Affairs) byli zaúkolování napsat scénář a budou… (viac)

Spidey se zhoupnul k miliardě

Spidey se zhoupnul k miliardě

24.12.2021

To, co se žádnému jinému filmu nepodařilo za téměř dva roky, nový Spider-Man: Bez domova zvládne za něco přes týden. Po potvrzení nejnovějších výsledků globální příjmy megahitu Sony a Marvelu z kin… (viac)

Ve třetím Spider-Manovi se vrátí Electro

Ve třetím Spider-Manovi se vrátí Electro

01.10.2020

Poměrně šokující zpráva dorazila od studia Sony, potažmo Marvelu. Ve třetím Spider-Manovi s Tomem Hollandem se totiž jako záporák vrátí Electro s tváří Jamieho Foxxe. Pokud si teď v hlavě snažíte… (viac)