Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

Darth_AK

"SPOILERY INCOMING" Amatérská punkerka a malovačka obleků Brie Larson alias Captain Mar-Vell (#originálníjméno) dostala svůj průměrný origin a můžeme vyrazit na Endgame! Ne, zas taková tragédie se nekoná, Captain Marvel je normální Marvelovka, kterou ale netahá ani tak hlavní protagonistka (která vlastně zahrává pořádně jen "cute" výrazy a dál se moc nedostane), jako spíš "Joseph Nicholas Fury", jemuž "děti budou taky říkat Fury :-)" a charisma Juda Lawa - můj oblíbenec Ben Mendelsohn se tu tentokrát jen mihne, bohužel. Co vidím jako klady Marvelky? Nuže, celý počátek SHIELDU a s ním spojených postav, dále se mi líbilo ztvárnění domovské planety Kree Haly, i s vedoucí umělou inteligencí, jakožto i filozofie rasy Kree. Zajímavé bylo prohození rolí Skrullů, to oceňuji a překvapilo mě to. No. Tak to bych měl. Teď k těm negativům - chtěl bych stručně, ale .. vlastně nechtěl. Film nemá duši. Chyběl mi emocionální moment, při kterém bych pocítil smutek, nebo radost, že by se hlavní hrdince něco podařilo. Nepřišlo mi, že bych z Brie cítil superhrdinskou pózu a je možná prvním hrdinou Marvelu - po doktoru Strangeovi - který mě ve své sólovce asi ani moc nezaujmul. Některé věci jako barvení oblečku či vznik jejího jména mě dost iritovaly, v to nepočítám závěrečný přesílený rakeťácký power-up, kdy se ukázalo že s novými schopnostmi je v podstatě nezastavitelná jak hurikán Katrina. Ve chvíli kdy Marvelka odpálila Judu Lawovi stíhačku svojí sílou a poslala ho až na Hallu, nebo skočila na konci hyperprostorem, už jsem byl trochu vyveden z míry. Nevím, asi nejsem schopen akceptovat tak neskutečný level síly u jedné postavy. Na to dojela i závěrečná akce, která byla vlastně bezpředmětná. Kdyby paní punkerka chtěla, mohla rozmlátit celý vesmír na místě. Uf, tohle bylo hodně kritické. Jo a mimochodem - soundtrack jsem v podstatě neslyšel, ale to ani o Pinaru Toprakovi (soundtrackář), takže možná chyba na mé straně? Zkrátka - Hlavní hrdinka, jež mi není dvakrát sympatická, obklopená příjemnými charismatickými herci v dvouhodinové devadesátkové ódě. Kdyby byl celý film jen road trip s Nickem Furym, asi by ho 5* neminulo, protože ti dva si spolu prostě sedí. 3* ať nežeru, salute kapitánko a uvidíme - třeba si mě v Endgame získáš. PS: Pocta Stanu Lee perfektní. ()

Hollohlaway

Skoro i příjemné překvapení. Brie je sympatická a svěže normální superžena. Hodně to odsýpá a je to rozumný mix akce a humoru. Mladej Samuel je k sežrání a těch sedmdesát bych mu fakt nehádal. ()

blackkocour

Nazvat Brie Larson jako dobrou herečku? Maybe.. Nazvat Kapitána Bezkoulí jako dobrou zábavu? Uuh.. Nazvat Samueláče Džeje Džeksna jako jediného sympatického negra ve filmu? Heeya fuckers.. Nazvat tohle jako dobrý film? No anyway! ()

remy

Trailerová kampaň byla dost slabá, takže mě mohl tenhle marvelovský origin jenom příjemně překvapit. Že se tak nestane, jsem dost čekal. Captain Marvel je v porovnání s Avengers poměrně komorní podívanou, ale za to větší prostor dostává příběh - odhalování minulosti hlavní hrdinky, budování vztahů (Fury - Carol) a v neposlední řadě několik překvapivých momentů. Ona samotná Brie Larson není kdovíjak zábavná, takže je její hrdinka prostě dost nevýrazná. Naopak příjemně potěší Nick Fury, jehož přeměna do mladšího já se povedla výtečně a ani ty jeho vtipy nejsou úplně marné. Dostane se i nějaké akce, ale mám problém s tím, že nejen ta nenabízí nic, kvůli čemu bych chtěl snímek s chutí vidět znovu. Jen tuctový střípek do jinak bohatého marveláckého vesmíru. ()

3 AM Code

Po ukázkách, ze kterých sem měl pocit že půjde o vážně se beroucí machrování a samou akci mě překvapilo, jak moc neakční CM je. Stejně tak samotná titulní postava vůbec nepůsobí ta odtažitě jak se zdálo z trailerů. Tenhle film plyne mhohem víc uvolně - skoro jako by to bylo u prvních sólo marvelovek. Zároveň ale dopňuje spoustu důležitých, i drobných ale zajímavých detailů do skládačky MCU, takže ho nejvíc ocení lidi kteří mají MCU opravdu "nakoukáno" (proto ta pátá hvězda). Brie Larson hodně v pohodě, Samuel Jackson si to užívá, Stan má asi nejlepší cameo a odkaz - flákači! Příjemné překvapení. ()

sedm.1

V podstatě mé původní obavy nakonec Captain Marvel ve výsledku rozptýlila, i když tu ovšem nemám v úmyslu ani nijak dvakrát skákat do vzduchu, jedná se totiž o takovou spíše průměrnější marvelovku, která sice určitě předčí Strange, či Pantera a minimálně se vyrovná i oběma Ant-Manům, na zbytek ale určitě už nestačí, a to hned z několika důvodů. Tím nejzásadnějším je pro mě menší množství akce, která je navíc nevýrazná a především nepřehledná, kdy jsem již předpokládal, že tento nešvar byl právě z této produkce už prakticky vymýcen, ovšem zřejmě jsem se mýlil, neboť zde opět ve zpracování a nasnímání veškerých soubojů získala navrch právě rozklepaná kamera a zběsilý střihač, takže v tomto ohledu jsem prostě vážně zklamán. Příliš mi nesedla ani kolísavá zábavnost, vlažnější tempo a určitě nejsem spokojen ani se samotným představením ústřední hrdinky, která mě navíc jednoduše jako superhrdinka nepřesvědčila, a natož pak jako ta nejmocnější, no, drhlo to, dřelo to. A i stylové zasazení do devadesátek na mě zapůsobilo velmi nevýrazně a nenápaditě. Co mě naopak bavilo, byl způsob odvyprávění zápletky, který mi přišel osvěžující a napínavý, příjemně mě překvapil celkově dost odlehčený tón filmu, vyzdvihnout musím i velmi sympatickou Brie Larson a hláškujícího L. Jacksona, ovšem co se celkové vtipnosti jednotlivých fórků týče, tak to je tak 50:50, což není zrovna moc dobré, a někdy to mělo i velmi blízko k až trapným momentům, což doposud u marvelovských filmů bylo také snad až naprosto nepředstavitelné. Fajn byla jistě hudba, poskládaná z dobových hitovek a závěrečný zvrat pak nebyl sice nikterak zásadní, ale ani nenudil. Já zkrátka nejsem úplně odrovnán jak z postavy Captain Marvel, tak ani ze samotného filmu, nicméně jako zarytý příznivec marvelovského světa budu tolerantní, ovšem jestli právě toto má být nová budoucnost, respektive nová etapa Marvelu, mám obavy, aby mé nadšení z celého toho světa postupně neztrácelo na síle a intenzitě. ()

kenkaku

Poprvé jsem měl u Marvelovky pocit, že se dívám na kousek od DC. Je to proto, že Captain Marvel posunul laťku CGI přeplácanosti a sterility zase o něco víc. Osobně mám i problém s Brie Larson. Není extra sympatická. A to celý film sráží do vod průměru. Pak přijde záchranné lano ze světa Marvel. Uvidíme tedy (pravděpodobně naposled) Stana Lee. Dočkáme se provázání (a probublání) několika postav ze Strážců Galaxie, Dozvíme se jak přišel Nick Fury o oko. Potkáme agenta Coulsona jako čerstvé ucho co nastoupilo k S.H.I.E.L.D.u. A samozřejmě dostaneme oslí můstek k Endgame. Celkově je toho hodně co celkem průměrný film pozvedá. A mezi světlé momenty patří i taková ptákovina jako scénky s kočkou... Ve filmu je paradoxně to nejméně zajímavé ústřední postava a je mnohem více pro "znalce" světa Marvel, než pro někoho kdo se přišel na Kapitán(ku) Marvel (nebo Mar-Vell?) podívat. ()

Maynard.

A to nejlepší z dnešních komentů sem si nechal na konec! Trvalo mi to až zbytečně dlouho, než sem na to šel do Centíku, asi nejdýl, za poslední Marvel roky. No, ale čekání se vyplatilo a já odcházel z kina naprosto vyklidněnej a natěšenej na AVengers 4, což bude si myslím nejlepší film všech dob :o). Tahle panička to umí taky pořádně rozjet. Jako, co mi malilinko na týhle hrdince bude vadit, tak že je až moc dobrá. Celej film v klidu, to se jako rozjížděla, ale pak když se to v ní zlomilo, tak se z ní stalo něco jako superman, prostě absolutní špička! Na druhou stranu je to pravděpodobně jedinej Avenger, kterej bude mít na to si to face to face rozdat z Thanosem a porazit ho. Mladej Fury a jeho pravá ruka parádní. Hlavně teda jeho koucourek, z toho sem ke konci filmu hodně stříkal smíchy :o). Ano, moje hodnocení je ovlivněný tím, že sem Marvelák každým coulem. Ale i přes to je tohle prostě parádní akční podívaná. Jo a ten začátek byl neskutečná pocta Stan Leemu... RIP! ()

JADIM

Na začiatku to vyzeralo tak, že celý film bude iba o bojoch na inej planéte, kde si iba budú hovoriť nejaké kódy a iné nezmysly. Ale následne pribúdalo viac a viac dobrých scén a tým sa zvyšovala moja mienka o filme. Až som na ceste z kina domov prišiel na to, že som práve videl 100% film :) 10/10 ()

Soweek

Děj velmi vláčný, humor snad poprvé pro mě u marvelovky působí nuceně a ne přirozeně. Brie Larson, na to že je oscarová herečka a toto rozhodně není jedna z náročnějších rolí, také nijak neexceluje. Suma sumárum velmi průměrný snímek, který si rozhodně nezaslouží tolik pozornosti, kolik dostal. ()

Melios

Ťažko sa mi hodnotí niečo ako toto. Na jednú stranu skvelý vizuál so zaujímavým dejom. No na druhú stranu je dej plný chýb a klišé. Keď som počul ako zle si vedie Captain Marvel u divákov ,tak som čakal väčšiu sračku ako Hulk ,ale za mňa je to solídne .Kým to nenudí nepadne to na Hulkovu úroveň. Jednoducho taká priemerná Marvelovka. Rozhodne ,ale čakám od Marvelu už konečne nejakú tu neopozeranú pecku ,pretože Captain Marvel je síce fajn ,ale nič moc ,Infinity War u mňa totálne prepadol ,ale Endgame ma totálne zhodil zo stoličky. Film má rovnaký problém ako Infinity War - je to extrémne nekonzistentné! (To isté platí aj o Thor: Dark World ,Iron-Man 2 ,Avengers 2 ,Captain America: Civil War ,Infinity War ,Black Panther ,Hulk a o mnoho ďalších). Na to jak mi príde Brie Larson nesympatická feministka (súdim podľa jej vystupovania na sociálnych sieťach), je film prekvapivo očistený od ľavicovej politickej korektnosti. Bohužiaľ spraviť z Captain Marvel overpowered namyslenú blondínu filmu vôbec nepomohlo a vďaka spackanej hero journey vám ani odbočenie od klasickej kostry Marvelu stačiť nebude. 60% - Film mal len jednu úlohu. Priblížiť chovanie hlavnej protagonistky. A to sa mu vôbec nepodarilo... ()

psychoJoa

Dějově asi nejjednoduší snímek od Marvel, co jsem zatím viděla. To ale neznamená, že by byl špatný. Jen se jedná o slabší výtvor, který naštěstí zachraňuje mladý Fury s kočkou. ()

LuciusWlk

Musím říct, že tyto maxisuperhyper schopnosti jsem si vychutnal. Je škoda, že přišel až před Endgame, byť v časové ose je druhý. Samuel, alias Fury mi přišel spíše jako trouba, ale nakonec jsem přijal tento vývoj postavy. Vlastně nemám moc co vyčítat. Je to Marvel a povedlo se. ()

KennyNevym

Šel jsem do kina s lehkou obavou, jak to vlastně dopadne. A hele...je to fajn. Taková lehká pohodička v mezičase. Film sice silně naskočí a pak vadne celkem pomalym a nezáživnym prostředkem a celá finální bitva je vlastně jenom o tom, jak jim CM nakope p*del. Ale vlastně to neni tak zlý, protože člověk čeká jak to celý vlastně dopadne, kdo je padouch a kdo hrdina. Neurazí, ale do kolen z toho taky nepůjdete. ()

adam9

Jako příjemná, v ničem přelomová jednohubka před horlivě očekávanou čtverkou Avengers funguje Captain Marvel bez problémů. Tvůrci potěšili lehce odlišnou výstavbou originu, zajímavým soundtrackem a hojným zapojením Nicka Furyho, který si s Carol okamžitě padl do noty. Jednou, dvakrát navíc diváka nějakým tím zvratem překvapí. Více v ext. recenzi. ()

Kienast

Marvelu to zase vyšlo, dvě hodiny utekly jako voda já se nenudil naopak, má to spád, humor a co ocením nejvíc je super práce se scénářem a zápletkou. 8/10 ()

iXtr3m3

Neviem, aký film videli tí, ktorím sa nepáčil a bol málo vtipný, pretože pre mňa tam bolo všetko OK. Dobrý origin nového hrdinu, skvelé dobové zasadenie, technicky ako vždy dokonalé, najznámejší Motherfucker ako vždy exceloval, potešil opäť agent Coulson, aj keď dostal maličký priestor, Carol bola skvelá, znovuvidené postavy, ktoré v neskoršej dobe už nežijú, tiež potešili, ale čo najviac potešilo, tak dva pekné okamihy - jednak zrod Captain Marvel a jednak perfektný obrat pár postáv, ktoré hrali veľké úlohy. Fakt, že viac ako dobré. Nedám viac hviezd, lebo totálka ešte len čaká o mesiac neskôr, ale toto je fakt že štvorica naozaj silných hviezd. Bral by som aj viac príbehov z minulosti. ()

666Carnage

První celovečerní film kde je hlavní hrdinka žena. A já musím říct, že jsem spokojený. Film klidně zařadím mezi top pět od Marvelu protože v mém měřítku si to zaslouží. Nečekejte nic převratného originy tohoto typu jsou si dost podobné ale má to drive, sílu a hodně vytuněný soundtrack. Síla devadesátých let + nejsilnější hrdina Avengers = super zábava. Brie Larson se mi v tomhle filmu líbila a to jak to zahrála tak i její humor. Samuel L. Jackson taky bavil a to jak přišel o oko mě nepobuřuje tak jako celý svět. Vlastně je mi to jedno. Největším esem v rukávu tohoto filmu je kocour Goose. Nějak se mi nechce se rozepisovat co a jak. To jak je to se Skrully se mi líbilo a překvapilo. Jsem prostě se snímkem spokojený. Těšil jsem se a dostal jsem možná více než jsem chtěl. Viděno v Imaxu takže zde 3D klidně doporučím. Za mě 85% ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu