Byť úspešným lupičom vyžaduje mať pevné nervy. A keď ste k tomu aj učiteľom na strednej, potrebujete pevné nervy a vražednú bezohľadnosť. A presne vďaka tomu pri tabuli uspel bývalý zločinec a samozvaný učiteľ Zeki Müller (Elyas M´Barek) v bláznivej školskej komédii Fakju pán profesor 2. A teraz je Zeki Müller späť. Nemá to však vo svojej pedagogickej kariére jednoduché. Čakajú ho ranné vstávania a pubertálni študenti. Na základe toho mu jeho kariéra učiteľa príde omnoho náročnejšia ako jeho doterajšia kriminálna minulosť. Vďaka kontaktom z minulosti sa dostane k slušnej hromade diamantov, ktoré rafinovane ukryje do plyšového medveďa. Lenže jeho tak trochu strelená kolegyňa Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurt) plyšového medveďa venuje detskej charite v Thajsku. (Barracuda Movie)

hroubek

Pokud jste viděli první díl, tak máte jasnou představu jak vypadá dvojka. Vyměnily se lokace, přidali jiný herci, jinak všechno zůstalo při starém až na jednu velmi "nepatrnou drobnost". Tou drobností myslím příběh. V první díle byl alespoň nějaký příběh, zde žádný není. A kupodivu to šlape i přes absenci příběhu. Režisér Bora Dagtekin nám dává přesně to co chceme. Nekorektní humor, vulgární vtípky, natvrdlé postavy s dobrým srdcem a dvě hodinky odpočinkové zábavy. Film má dobré tempo, že není potřeba přemýšlet nad logickými nesmysly či divný chováním postav, které je občas až anarchistického ražení. Tohle je totiž odpočinková zábava, a ten kdo to nechápe, tak si za to může sám. Na druhou stranu mě dost štvalo, že film nemá žádný ambice být trochu chytřejší, originálnější nebo prostě lépe využít lokace Thajska a nové postavy nebo dát víc prostoru Karoline Herfurth. Fakjů pane učiteli 2 je o trochu horší, než jednička, ale pořád je to zábavný film. ()

Mishqo

70-75% ... Horšie ako jednotka, najmä zo začiatku, no postupne sa to rozbehlo a tiež som sa i tu výdatne našťal. Sprosté decká a nekorektný učiteľ. Čo je lepšia kombinácia? :D ()

Autogram

Na druhýkrát už soudruzi z NDR nenatočili nič prekvapivé, iba príliš dlhý videoklip. Každý náznak deja je ihneď zničený nasledujúcou nezmyselnou scénou. Vtipné poučovanie, že drogy sú zlé a sex je dobrý, ma nepresvedčilo. ()

Georgex

Po svěží jedničce se dostavila bláznivější, ale rovněž trapnější dvojka nenapravitelného učitele s jeho bandou tupců, kteří se tentokráte vydají na školní výlet do Thajska. Pominu-li fekální humor, který se dá omluvit cílovou skupinou, pro kterou je film určen, tak se bohužel opakuje scénář z prvního dílu a to v mnohem nudnějším podání. Na druhou stranu film celkem odsýpá, párkrát jsem se u něj zasmál a jako nenáročná letní komedie to rozhodně neurazí. Moje hodnocení 45%. ()

jefff

Strašně pohodová komedie, plná fakt vtipných situací. Není to nikterak zázračně natočené - spíš se často podivujete na podivným střihem, zvláštně sestavenými scénami i někdy přehrávajícími herci, ale výsledek až zázračně funguje. Velkou výhodou je ohromné množství vtipných situací, kdy zkrátka některé fungují. Dalším tahákem je hlavní herec Elyas, kterému role sedla na výbornou a jeho charismatický výkon film táhne. Podobně zábavných komedií je velmi málo. ()

kenkaku

Nejde o klasickou dvojku. Všeho tam prostě není 2x víc (jak bývá zvykem). Ono je to prostě jen prodloužená stopáž jedničky. Na pilu se nijak netlačí a dej prostě jede dál. Možná bych dokonce řekl, že autoři přibrzdili (hlášky stylu "nesmíme říkat šíkmooký protože jsme byli náckové" jsou příjemným překvapením). Takže za sebe říkám proč ne. ()

coscarelli

Moja pamat uz nema v archive informaciu, ako som pobral FKP1, ale napalil som full, takze uspel :) Tento vykolorizovany teletubbies , zmykany "strihmi ako u Baya, ma dostatocne nudil. Malokedy nastal moment , kedy mi usta tvarovali usmev, pri tej stokilometrovej stopazi neskor nastavala púť nekonečná- chaoticka . Tasím dve, zo zavretym poklopcom. ()

sedm.1

I němečtí tvůrci si po, oprávněném, úspěchu prvního dílu řekli, že se ve dvojce budou řídit „zlatým“ pravidlem veškerých pokračování, tedy všeho víc a vytuněnejc. A tak vše vytunili, ovšem v těch nejhorších možných ohledech, takže z pana učitele Zeki Müllera se stala nejotrávenější a nejzpruzenější postava široko daleko, Karoline Herfurth jako Lisa Schnabelstedtová je ještě trapnější a nesympatičtější, než kdy jindy, no a demence jejich žáků dosahuje takové úrovně, že střílet je mezi oči by pro ně bylo vysvobozením. A to vše je zabaleno do tak kokotské zápletky, že si člověk i sám připadá jako dement. Nakonec to ale samozřejmě vše dobře dopadne, zjistíme, že vypatlané německé študenstvo je v podstatě ta nejhodnější a nejvstřícnější mládež na světě, pan učitel prozře, paní učitelka prozře, paní ředitelka prozře, my zíráme, vy zíráte, vizír, a na světě je hned lépe. Bez tohoto pokračování by ovšem bylo ještě líp, veškerá zábavnost a vtipnost z jedničky zkrátka zmizela jako mávnutím proutku, zůstala jen banda rozeřvaných a nevychovaných skopčáků na dovolené, což ale vážně za pozornost nestojí. Naivní a hloupé, nezábavné a trapné, toť Fack ju Göhte, zwei! Trojku už prosím nein! ()

Wicky

Stejně klišoidní, špatně natočená, nevtipná, až příliš okatě trendů využívající rádoby cool sračka stejně jako první díl. Akorát tentokrát ještě víc za hranou. (4/10) ()

Chmur

Bílí muži neumějí skákat a Němci neumí točit komedie....filmy. Dokonce jim nepomůže ani to, že režisér je napůl Turek. Prostě slabota. Elyas M'Barek je sympaťák, ale ani to nezachrání slabounký scénář a co je hlavní, většina vtipů a komických situací je buď nechutná nebo naprosto trapná. ()

Billie777

Prvních dvacet minut jsem si říkala, tak tohle bude tragédie. Nakonec to tak hrozný nebylo ale na vcelku příjemnou a roztomilou jedničku to nemá ani náhodou. Zatímco ta byla velmi vtipná, u dvojky už převládá leckdy spíš trapnost než humor a ten byl navíc někdy i dost přes čáru a hlavně hodně prvoplánový, což mě dost zklamalo. Děcka jsou tu otravnější víc než minule a to je co říct, ale Zeki Muller naštěstí pořád zůstal tím sympaťákem co byl. A hlavně to rychle uteklo. ()

iXtr3m3

Slabšie ako jednotka? Určite. Slabý film? Ani náhodou. Stále peckoidná komédia, v ktorej po druhý raz Amíci dostávajú na prdel od Nemecka a teraz to myslím obrazne, dejepis do toho neberme. Elyas M´Barek je nemecký king. ()