Kocúr v čižmách: Posledné želanie

• Česko Kocour v botách: Poslední přání (viac)

Kocúr v čižmách zisťuje, že jeho vášeň pre dobrodružstvo si vybrala svoju daň: prišiel už o osem zo svojich deviatich životov. Vydáva sa teda na výpravu, aby získal späť svojich deväť životov a našiel  bájne Posledné želanie. (Cinemart SK)

Rathalos

Tak tato verzia Kocura v cizmach z roku 2022 je spickova,vynikajuci animak,ktory nema absolutne ziadnu chybu,po Shrekovi moja top dvojka v rebricku v tomto zanri...:⁠-⁠) ()

Pinegirl

Kdo je váš nebojácný hrdina, kdo je váš nebojácný hrdina? Za mě je to rozhodně Kocour v botách. Za poslední dobu rozhodně nejlepší animák, je to nadupaný od začátku do konce, super děj, zápletka, hudba, scény, všechno jak má být. Postavy jsou zajímavý, neotravný, vtipný a hlavní záporák? Kdybych byla malý dítě, byla by to moje noční můra, jde z něho opravdu strach. Jedna z nejlepších scén je za mě v útulku, kde si kocour snaží zvyknout na nové mravy a prostředí, v tu chvíli tam začne hrát písnička This is the end z Apokalypsy. Za mě top pohádka a 5 hvězdiček je na místě. ()

helloween93

Nejlepší animák roku 2022 a posledních let. Nikdy bych nečekal, že se mi zrovna Kocour v botách bude líbit víc než Lightyear. Na pokračování Kocoura v botách se totiž Pixarovky z posledních let nechytají. DreamWorks totiž přešel na animaci, kterou v roce 2018 úspěšně představil Spider-Man: Into the Spider-Verse. A ta animace je v bojových scénách úchvatná. A není to jen o animaci, Puss totiž pracuje s osudovostí a dospělými tématy, motivacemi postav a příběh směřuje k očekávanému finále, kde Puss musí čelit soupeři, kterého není možné porazit. Je to dospělé, temné, dojemné, nechybí creepy smrtka nebo šílený záporák Jack Horner a scénář využívá pohádkový svět na maximum, a hlavně, baví to. Navíc to překonává už tak skvělý první díl. Za těch 11 let je ta animace úplně někde jinde. Z filmu byla kasovní trvalka a Pusse uvidíme minimálně ještě jednou ve Shrekovi 5. ()

NitroXcz

Vůbec nevím, kde a jak začít, ale pokusím se od začátku. Vůbec jsem nečekal, že budu takhle odvařenej z animáku. Celkově, když jsem nějaký viděl, tak to byl jen další zhlédnutý film. Po Posledním přání je to jiné, jakmile jsem opustil sál a následně kino, valila se na mě hromada emocí a pocitů. Ať už nadšení, hrůza, nebo radost. Sice jsem byl v kině mezi dětmi a vůbec se za to nestydím!! Kocour je na začátku arogantní hrdina, který plýtvá svými životy nazbyt. To ale změní příchod hlavního záporáka v podobě šíleného vlka. V tu chvíli atmosféra zhoustla a smích a radost dětí v kině se změnil na strach a troufám si říct i na skoro pláč (tady musím strašně pochválit dabing Martina Stránského). Pokaždé co se vlk objevil na plátně mi přejel mráz po zádech z jeho dechberoucího pískání. Film nabízí jeden kvalitně zpracovaný příběh a hromadu postav, které spojuje jedna věc, kvůli které si uvědomují, že abychom něco získali, není třeba magie, ale že toho můžeme dosáhnout i v běžném životě. Nebojím se říct, že Kocour v botách: Poslední přání je nejlepší animák za rok 2022. ()

NorseSword24

A ja že to bude pri najlepšom priemer. Prvý film je pre mňa super animovaný western. Ale toto! Je to síce niekedy až moc epické fantasy, ale ono to funguje parádne. Každá dejová linka funguje. Hlavný záporák a jeho znelka vyvolávajú husiu kožu. Kocúr má úžasný vývoj. A akože ta jediná kvapka krvi ma dosť prekvapila. To si u mňa zarobilo pár bodov navyše. Kto by to povedal, že to bude až tak dobre po toľkých stránkach. Len je toho niekedy až moc. ()

Mianelia2050

Tak tohle byl nejlepší díl Kocoura v botách! Těšila jsem se na to opravdu dlouho a nezklamalo mě to - naopak myslím, že tohle budu povinně pouštět svým dětem :D. Fascinovaly mě postavy - Zlatovláska a tři medvědi byl dokonalý nápad, Jack Horn taky a Smrt byl úžasný.  Příběh byl nadmíru originální, dokázala bych se na něj klidně dívat donekonečna, byl zábavný a místy i velmi dojemný. Jak se říká - celý film jsem silně prožívala s hlavními hrdiny. Hudba skvělá a dechberoucí, nezklamali.  Dabing mi v češtině přišel naprosto v pořádku, v angličtině zní sice mnohem lépe ale to vždycky ;). Vřele doporučuji! ()

ViktorS

Pokračovanie Kocúra v čižmách je pre mňa veľmi milé, ba priam úžasné prekvapenie. Naozaj neviem kde pri jeho recenzii začať. Neskutočné kam sa dokázala Shrekova franšíza posunúť týmto filmom. Mne osobne sa veľmi páči aj prvá snímka o Kocúrovi v čižmách, ale toto pokračovanie po 11 ročnej pauze sa posunulo po jeho príbehovej a audiovizuálnej stránka na úplne iný level. Vizuál je proste skvelý. Nádherná animácia, kde sa striedajú rôzne animačné prvky, ktoré sa perfektne dopĺňajú, sú asi prvé lákadlo tohto filmu. No rozhodne nie posledné a to najdôležitejšie. Hlavné postavy tu nie sú jednodimenzionálne, ale majú svoju hĺbku. Nie že by v prvom filme nemali, ale práve až v tomto pokračovaní sa riešia, povedal by som, vážnejšie témy, ktoré dávajú postavám veľké srdce. Vzťah medzi Kocúrom a Cicou labkou tu funguje, majú už medzi sebou nejaké puto a preto sa pekne dopĺňajú. Vidíme, že Cica labka, aj pri svojej povahe, túži po jednoduchej dôvere v človeka.  Kocúr tu bojuje so svojím egom no zároveň ho prepadá strach zo smrti. Po prvýkrát čelí skutočnosti, že mu nezostal žiadny z predchádzajúcich ôsmych životov nazvyš, a to ho núti prehodnocovať priority vo svojom poslednom živote. V tom mu veľmi pomáha postava psíka Perrita. Je to veľmi milý charakter, ktorý aj keď možno zo začiatku pôsobí ako klasická vedľajšia postava, slúžiaca len na vytváranie humoru, tak časom zistíme, že to tak vôbec nie je. Vo svojej milosti, nevinnosti, dôverčivosti a oddanosti sa z neho stáva podstatný charakter, ktorý posúva dej tým správnym smerom. Divák pri ňom, pre jeho povahu, môže pociťovať ľútosť no aj sympatie. Jeho pohľad na svet mu dodáva spomínanú hĺbku a spolu s Kocúrom a Cicou labkou tvoria skvelý tím, ktorý sa postará o množstvo vtipných scén a hlášok. Dúfam preto, že ich ešte spolu niekedy uvidíme. Čo sa týka záporných postáv, tak nie je záporák ako záporák. Každý má iný úmysel, no vlk je z nich bezpochyby najlepší. Povedal by som, že je to jeden z najlepších animovaných záporných charakterov. Aj keď nemá toľko priestoru, jeho prítomnosť na scéne vždy spôsobí mráz na chrbte. Tie pasáže kde vystupuje sú priam hororové a dotvárajú tak celkový vážnejší podtón v celom filme. Príbeh, hlavná nosná časť filmu, je krásna a chytila ma za srdce. Vyobrazenie života Kocúra a jeho vysporiadanie sa s problémami, ktorým musel čeliť sú kvalitne poňaté. Tá téma, ktorá sa vlastne rieši počas tohto dobrodružstva je naozaj silná a pôsobí oveľa viac vnútorne, teda nie je to len tak nejaká, ako sa hovorí, popkornová zábava, ale kvalitná snímka s posolstvom, kedy si divák možno uvedomí, že to podstatné v živote má možno rovno pred sebou, ak už nie priamo pri sebe. Kocúr v čižmách: Posledné želanie je preto opäť, no tentokrát som si tým istý viac ako inokedy, jedným z tých filmov, ktoré dokazujú, že animovaná tvorba už dávno nie je len pre deti. Je to jeden z tých filmov, ktoré na mňa skutočne zapôsobili, a vyzerá to tak, že aj túto snímku budem mať ešte nejakú tú dobu v hlave. Koho by zaujímalo, tak môj celkový pocit z filmu som spísal tu. () (menej) (viac)

Razzor_82

"Tak to mě podrbej." Takovou porci zábavy jsem fakt nečekal. Kocour v botách nepatří do kočičího důchodu ani když jeho poslední život visí na vlásku. Naprosto přirozeně dospělácký příběh plný vtipu a dojetí.  Parádní parta s Čiči a vtipným terapeutickým psem. Působivé grafické provedení a spousta nových nápadů. Na konec sladké finále ve kterém všechno dobře dopadne. No měl jsem i slzu v oku.  Viděl v kině. 9/10. ()

JamesConnorG

10/10. - Přiznám se, pokračování Kocoura v Botách mě opravdu šokoval. Ano, věřil jsem, že druhý díl bude senzační nebo dokonce lepší než povedená jednička, ale i přes má velká očekávání mě film nepřestával překvapovat. Dospělý příběh, který se nebojí ukázat důležitá či dokonce vážná témata, která dokáží nahodit mráz po zádech, nebo i atmosféru, která je takřka neustále ve filmu fenomenální (Přesněji scény se Smrtí). Hlavní i vedlejší postavy jsou perfektně napsané, mají své motivace a charakter, díky které se do postavy dokážete nejen vžít, ale budete ji milovat a bát se o ni. Samotný vývoj Kocoura z arogantní legendy, která se vždy smála smrti do postavy, která se naučila vážit nejen svých přátel či momentu, co s nimi prožije, ale hlavně se naučila vážit si svého života a faktu, že jeden život dokonale stačí na to, aby jste byli šťastný. Další postavy jsou tu na jedničku, samotný Perro, který tu hraje roli psychiatrického psa, sympatická společnice Čiči Tlapička, rodinka medvědu spolu se Zlatovláskou, psychopat Jack Horner nebo samotná Smrt tu hraji svoji specifickou roli, nejsou zbytečné, nebo výplňové postavy. Mají svůj příběh a kus sebe, co do tohodle příběhu zapadá. Nakonec bych chtěl pochválit dechberoucí animaci, vynikající soundtrack nebo hromadu odkazu a narážet, které jsou pěkné pomrknutí na děj. Jednoduše, druhý Kocour se povedl, dejte tomuhle snímku šanci a srdce a kdo ví, možná jen se toho Shreka 5 nebo třetího Kocoura možná jen dočkáme! :) ()

geek.ondra

Dobrodružná, zábavná, emocemi nabitá a hlavně i dospělá animovaná zábava. Právě skrze dospělost a emoce je zde vykreslen vynikající vývoj hlavní postavy a hlavně i důkaz že tohle studio na to i přes pár failů z posledních let ještě pořád má. Na první dva Shreky nebo vrcholový Pixarovky se to i přes ten obrovskej hype nechytá ale i tak je to jeden z nejsilnějších animáků posledních pár let a nejlepší animák roku... a pokud úspěch tohoto filmu zapříčiní že se konečně dočkáme pátého Shreka tak budu mít druhého kocoura ještě raději. 7,5/10 ()

AloeB

Už první Kocour v botách je pro svoji atmosféru a sebeparodické pohádkové dobrodružství mojí srdcovou záležitostí, byl jsem tedy přirozeně potěšen, když se můj oblíbený shrekovský hrdina v podání oblíbeného španělského herce vrátil a slavil v kinech obrovský úspěch. S neotřelou animací, která je mi zde mnohem sympatičtější než v animovaném Spider-manovi, působí mnohem lépe a sebevědoměji než ve svém prvním filmu. Scénář a příběh není nijak originální, jde v podstatě jen o putování skupinky nesourodých postaviček za nějakým cílem, které pronásledují jinými nesourodými postavičkami. Nicméně stejně jako ostatní hodnotící je nutné vyzdvihnout na dětský film překvapivě dospělou tématiku (ačkoliv asi ne nijak objevnou) smrti. Představa, že beru nějaké pětileté (a méně) dítě na tohle do kina, tak asi trnu, ale naštěstí jsem sám rád, že už mám občanku, a tak mohu jen nadšeně slintat nad skvělým soubojem Kocoura a Vlka, kdy si ten kočičák konečně uvědomí, že si jeden musí představit Sisyfa šťastného, kteroužto nadinterpretací konečně ví, že tak jako tak umřeme, takže proč si to neužít. Zcela náhodně jsem dnes to samé slyšel z úst harvardského (asi) profesora Rostinského, který mluvil o strachu ze smrti v kontrastu s evropskou a japonskou kulturou. Poselství tedy očividně není nic nového, ale vzhledem k tomu, jak Západní civilizace smrt tabuizuje, tak je Kocour v botách vlastně celkem fajn osvěta. Jednou umřeme milé děti, poperte se s tím. PS: nejvíce jsem si užil Kitty Tlapičku a ty medvědy <3 ()

Komar55

Nečekaně dobře vypadající a dospělý animák, kterému nechybí srdce, skvělé dialogy, výborné vtipy, úžasná kynetická akce a nepopsatelně hrozivý záporák, kterému tak vychvalovaný Kang ze třetího Ant Mana (co se týče hrozivosti a vzbuzování respektu) nesahá ani po kotníky. Film má skvělé tempo, filozofický přesah a konečné ponaučení, které by si dle mého měli k srdci vzít všichni. Má to zkrátka vše, co jen to mít může a ještě mnohem víc. 9/10 ()

Blaogranas

I když se mi vizuál velice líbil, pořád si tak nějak myslím, že takový animák by měl být hlavně pro děti. Ale pardón, děti z děje opravdu rozum neměly. 75% ()

Torgal

Nečakane svieži závan vo vyšeptanom Shrekovom univerze. Dravé animačné nápady v akčných scénach, démonický vlk v úlohe Smrti (menšie deti museli mať pri jeho zjavení na scéne riadne naložené v gatiach) a sympatické vedľajšie postavy. Celkovo tému vzdorovaniu smrteľnosti by som v animáku tohto typu nečakal, ale scenár s ňou pracuje veľmi dobre. Len ten hlavný záporák mi vonkoncom nesadol a iritoval ma. Tiež aura výnimočnosti ktorá sa okolo toho filmu vytvorila mi príde prehnaná, podľa mňa veľmi v pohode animák, ale nič nezabudnuteľné. 7+/10 ()

Daiker

Už to není ono.... Nudil jsem se, není to vtipné, uřvané, divný kyčovitý vizuál.... Chtělo by no něco nového. Asi jen pro fanoušky kocoura... ()

Kingjiri

Animace mi zejména v akčních scénách moc neseděla (trhaný pohyby a takový až komixový pojetí). Ale zase se u mě dařilo zabodovat dobrym příběhem o hledání smyslu života a smiřováním se s vlastní smrtelností. Takovýhle témata bych v animáku pro celou rodinu (zejména však stále pro děti) nečekal, stejně jako na poměry žánru démonickýho záporáka Smrťáka. Horší už to trochu bylo se silně nesympatickym tlusťochem, kterej mi přišel v příběhu navíc a byl bych radši, kdyby jeho místo převzal právě skvělej Smrťák. Celkově mám poměrně smíšený pocity, kdy obsah byl vcelku fajn, ale forma mě příliš neoslovila. Přemýšlel jsem chvíli nad čtvrtou slabší hvězdou, ale tu dávám jenom bijákům, který bych chtěl bez váhání někdy vidět znova, v tomhle případě mi asi jedna projekce postačí, tři silnější hvězdy. ()

FeriusParfax

Druhý díl mě naprosto nadchnul. Napřed jsem se bála komiksové animace, ale překvapivě jsem si na ni téměř ihned zvykla. Hodně se mi líbila hlavně zápletka a nápad s posledním životem Kocoura. Co mě ale nejvíc bavilo, byl hodňoučký pejsek (jméno si už nepamatuji). Díky němu jsem se hodně nasmála. Hlavně u prostudovávání mapy. Ukazoval, co je pravé přátelství, pohodovou a radostnou atmosféru a úžasnou mentalitu pejsků. Taky se mi moc líbil vlk alias Smrťák. Pohádka tentokrát přinesla jasné poselství, které bylo jistě dobře uchopitelné i pro děti. Celkově bych hodnotila velmi silnými 4*. ()

AngelG

"Who is your favorite fearless hee-he-ro? Who is your favorite fearless he-he-rooo?"  Myslím, že tahle písnička mi bude v hlavě hrát ještě hodně dlouho. :D Opravdu bych nikdy nečekala, že zrovna Kocour v botách bude jedna z nej pohádek co jsem viděla za poslední roky a možná se bude řadit i mezi mé top animáky vůbec. Jede to od začátku do konce, žádná nudná vteřina a kdyby to bylo delší, tak bych se vůbec nezlobila. Není zde vůbec co vytknout. Animace nádherná, fantastický dabing hlavně od Banderase, Hayek, Mulaneyho až po mého oblíbeného "Narcos" Mouru. K tomu fantastický a kreativní příběh s opravdu chytře a vtipně napsaným dialogem, kdy jsem se nespočetkrát zasmála nahlas a skvěle napsanými postavami. Je až šokující, že se animovaný Vlk může stát jedním z nej záporáků vůbec. Opět je vidět, že se skutečně vyplácí dát do něčeho srdce a nedělat ze všeho jen lacinou sentimentální ždímačku peněz, jak je to bohužel teď tak běžné ehm ehm Disney. ()

Mini_X

Takže, viděl jsem pokračování kocoura v botách. No a musím říct, že jsem nečekal, že tohohle projektu, který na mě až tak moc nezapusobil ze začátku. Se pro mě stal, asi nejoblíbenější film, který navazuje na Shreka. Ale ještě než začnu mluvit o tom, proč jsem si pokračování kocoura v botách, tak moc oblíbil. Musím říct, že tenhleten film není jako první film. Ano najdou se zde elementy, které poznáte z prvního filmu, ale převážně se jedná o více osobnější film. No a to je hlavním důvodem, proč jsem si tohle pokračování, tak moc oblíbil. Ale to není zcela vše. Na filmu se mi moc líbil, chemie mezi kocourem (puss) a Kitty, která byla naprosto dokonale vytvořená. Taky jsem nečekal, že záporáci budou docela dobře napsaný. Každý záporák má jasné motivace, které jsou podpořeny jejich backstory a proto nikdy ne působí, jako záporáci v béčkových filmech. Ale je trochu škoda, že jeden z záporáku nedostal až, tak velký prostor (zasloužil jsi to). Musím taky podotknout animaci, která je prostě nádherná, jako duha. Na závěr řeknu, že i když jsem to nečekal, tak se jedná o jeden z nejlepší animovaných filmů od DreamWorksu a o jeden za nejlepších animovaných filmů z celý rok 2022. 8,5/10 ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD