Kocúr v čižmách: Posledné želanie

• Česko Kocour v botách: Poslední přání (viac)

Kocúr v čižmách zisťuje, že jeho vášeň pre dobrodružstvo si vybrala svoju daň: prišiel už o osem zo svojich deviatich životov. Vydáva sa teda na výpravu, aby získal späť svojich deväť životov a našiel  bájne Posledné želanie. (CinemArt SK)

haluska11

díky tomuto filmu jsem pochopila, jak moc dokáže člověku zkazit zážitek slovenský dabing a kino plné dětí.  / / / spoilery / / / to tak někdo přišel a řekl si, "co kdyby kocour v botách, ale je to anime?" skepticismus vůči ohraným schématům alá piráti z karibiku díky fascinující animaci a poutavé premise opadl - překvapivě to má svoje kouzlo. za sekvenci s THE DOORS a dokonale zobrazeného temného lovce hlav cítím vděk nejvyššího kalibru, ale pak mám PTSD flashbacky na "mačičkovský cici nožík" a hvězdičky padají dolů (něco si přejte!). smíšené dojmy upevnila finální sekvence se selhávajícím tempem, nicméně pořád kudos za to, že film není jeden dlouhatánský blueballing na shreka 5.  ()

vyfuk

Hravá záležitost, na kterou se podezřele dobře koukalo a mělo to oči. Zase nic, co by mě dostalo do kolen a není to tak promyšlené jako takový Shrek. I tak pecka. ()

Ravi

Jestli je tohle jeden z lepších animáků poslední doby, tak se nacházíme v krizi animáků. Nejlepší časy Pixaru jsou zřejmě pryč a zbývá se spokojit s čímkoliv, co není úplně blbé. Kocour v botách není zdaleka tak špatný, jak jsem si myslel, že bude, ale žádná hitparáda soudě podle zdejšího hodnocení, to teda taky není. Lepší průměr, ale žádnou větší emoci, krom dobré nálady, to nevymáčklo. Jestli bych to mohl charakterizovat jednou větou, tak příliš mnoho s nevalným dopadem. 65% = 3/5 ()

ghatos

Hodný, zlý a ošklivý 2 + Wagner Moura jako smrt (Escobar, Tropa de Elite)...to vymyslel někdo hodně dobře 👍🙂. Celkově velmi energetické a pod pod dětským nátěrem to dobře pracuje s těžšími tématy (stárnutí, umírání, zbabělost). 78%. ()

Hollohlaway

Výborný příběh a akční jízda. Vtipy jsou výborně dávkované a westernové ladění tomu vysloveně sluší. Antonio se Salmitou si to očividně užili a ač je to částečně i rodinná podívaná, nebyl jsem zlovolně vychovávanej a poučovanej, na což dojíždí Disney. Komixová animace se mi zatím nepřejedla a v některých scénách je vizuálně fakt parádní. ()

blackkocour

Nejlepší animovaný sequel je ještě pořád Shrek 2? Ne vážně, možná filmu trošilinku nadržuju, protože komu bych nedopřál víc ze svého písečku hvězdiček, než chábrovi kocourovi v čižmách? Řikáte si, co je fabulózní na animované hříčce pro malý děcka? Jako v zásadě ano, stylizave barev a celé barevnosti animáku to má asi jako když se jednorožec nebo rainbowdash vybleje na papír, ale to je to, čím se tyhle animáče od ostatních liší. Je to hyper-rádes-čupr-dupr-skvělá-bombózní mrda, se skvělým furry záporekem, a dosavadně nejlepším záporákem, co Dreamworks vytvořilo. Podle konce, který by mohl naznačit páté pokračování zeleného Zhovna Shreka, na kterého čekáme nejméně od roku 2017, ale i druhý Kocour dorazil dříve než samotnej zlobr. Doufám, že to tvůrci nedaj k ledu, a nedostane další trapné spin-offy. Nečekaně dobrá pecka, s osobností proměnou arogantního chlupatého čtyřnožce, s dobrou životní myšlenkou. Pokud máš život na hovno ve stelivě, s tlupou kočiček podnikni epickou žúžo růžovou výpravu do tripu halucinogeních delirogenů a vedle mluvícího čokla se nebudeš cítit jako číčus. ()

Maynard.

O příběhu nebudu už za měsíc vědět asi nic, ale přesto na tenhle film nikdy nezapomenu... je to tím, že sme na to šli na Silvestra společně s naší milovanou dceruškou :o). Eštěžě bylo skoro prázdný kino, páč to samozřemě nevydržela cele film a přecházela mezi náma rodičema :o). No, Šreka můžu, takže i tohodle kocoura. Bylo to pěkně barevný a celkem i zábavný... ()

kenkaku

Nevím jestli je to tím, že od prvního Shreka uplynulo 22 let (a já jsem definitivně zestárnul), nebo prostě fakt, že neuběhlo ani 5 minut a už se zpívalo (nesnáším muzikálové manýry), nebo ta animace… vážně to bylo nutný? Mě to prostě do světa Shreka nesedí… prakticky nebýt kocoura, byla by to úplně nezávislá pohádka bez nutnosti na něčem parazitovat. Další věc potvrzující to jak nezapadá. Zcela mi tam chyběly klasicky Shrekovské popkulturní (nebo nekorektní) odkazy. Prostě ty vsuvky pro dospělé. Takže za mě, spíš jsem to pronudil a protpěl. A když se zamýšlíme nad cílovou skupinou… z vlka se polovina dětí podělá strachy a ty starší se budou nudit. Takže sorry, ale opravdu na vlně nadšení nepojedu. ()

Melios

Po nepodarenom treťom filme zo sveta Shreka a následnom ukončení celej série v podobe prvého spin-offu Kocúra v čižmách bola séria na samotnom dne. Preto som veľa pozornosti nevenoval tomu, že sa Dreamworks snaží kocúra znova priviesť k životu. No už od zverejnenia prvého traileru som vedel, že sa chystá niečo výnimočné. Niečo tak unikátneho, že sa bude finálny produkt môcť hrdo povyšovať nad úroveň prvých dvoch projektov zo Shrekovho rozprávkového sveta. A nemýlil som sa. Kocúr v Čižmách: Posledné želanie prináša svieži vánok do zabehnutého sveta, v ktorom si (ne)spolunažívajú bežní ľudia a čarovné stvorenia nielen za pomoci skvelého humoru a bezkonkurenčne napísaných kladných i záporných postáv, no aj vďaka svojmu unikátnemu vizuálu líznutému snímkovaním z projektu Spider-Man: Into The Spiderverse. Asi ste už iste pochopili kam tým mierim. Jedná sa o perfektne odvedené remeslo, ktoré len dokazuje, že počítam renderované snímky môžu stále niesť so sebou nezabudnuteľné kúzlo a šarm. Pre mňa jasný favorit pre rok 2022 (naproti nevýraznému Avatarovi 2). Starý vladár je mŕtvy, nech žije nový kráľ. ()

Koda

Kocour v botách je jedním slovem nečekaný překvapení a můj vítěz roku 2022 nejoblíbenějšího filmu. FIlm dokázal, že režiséři dokážou nejenom pobavit, ale i napínat, děsit, a hlavně donutit sežrat 3 velké popcorny a zároveň díky hlavní postavě Smrti se z toho jedním slovem pos**t. Takže milé děcka, pokuď se bojíte smrti, není to nic pro vás, protože tenhle záporák je doslova a do písmene první z těch, který zasáhl do krve Kocoura v botách a definitivně svým vražedným pískáním a jeho ehm... SEXY postavou dát definitivně 5 hvězdiček. Tak ale abych teď odbočil od svých choutků na třicetčtyřce, tak musím podotknout tu nápaditost příběhu. Příběh se odvíjí od toho, že kocour si vyplácá všech 8 životů a zbývá mu jenom jeden, a hvězda splněných přání mu dokáže vrátit všech 9 životů nazpátek. To by nebyl zas až takový problém, kdyby se mu do toho nepřipletla zákeřná a přitom dost UwU kočička s teplým pejskem Perrem, který se snaží dostat do skupinky a dělá mu dobře, když mu někdo poškrábe na bříšku, a kocour má na výběr, jestli dá přednost životům, nebo lásce. To by nebyl takový problém, ale nejsou to jediní kteří chtějí tu hvězdu. Jednoduše Leche dráha jak se sluší a patří a to neříkám jen tak z voleje. Až do teď pouštím ty zbrusu boží španělské songy až do teď nebo Fearless Hero. 3 medvědi? Prostě švihárna, do toho Baby, který je dospělák, mě bavil asi nejvíc. Španělština, která do tohoto filmu dávala grády musím říct, že se povedla, je tam spoustu Easter Eggů, které bych mohl vyzdvihnout a dokonce jsem někde slyšel, že v Brazílii, nebo kde to bylo snad tam nedali cenzuru a ten Perro snad říkal všude s**t, s**t, s**t. Takže ouuukeeej?! Já doufám, že bude pokračování tímhle stylem, protože grafika je daleko lepší, než u Shreka, mě se tady ten kocour líbil daleko více, ta barevnost + emoce + furry u těch koček + PROSTĚ VŠECHNO!!! ()

remy

Jako celek je to "jenom fajn," ale s motivem smrti to pracuje výstižně. Poselství, že pokud si budete myslet, jak jste nesmrtelní a sami sobě nalhávat, že se nebojíte (respektive ignorovat vlastní negativní emoce) - i když v hloubi duše víte, že to není pravda - se vám, stejně jako jednomu nebojácnému hrdinovi, nemusí vyplatit a vaše psychika se může dříve či později ozvat. Prožívejte hluboké negativní emoce dřív, než nabydou extrémně temných rozměrů, kdy postavit se svému strachu, bude mnohem náročnější, než by tomu bylo předtím. Tak ať pro všechny, kteří si zahrávají s vlastními emocemi, druhý Kocour v botách dobře slouží jako jedno velké varování. ()

Mysa

Absolutně nerozumím, jak může být tohle tak skvělý film. Čekal jsem jen další dojení Shrekovi frančízy, které nikam nepovede, ale tohle je úplně jinde! Už samotnou animací se liší od svých předchůdců, je totiž osobitá, svižná a umí i překvapit. Co mě také překvapilo byla hloubka příběhu a samotných postav. Každá si projde svým vlastním, větším či menším, posunem a ke konci se vše krásně uzavře. Třešničkou na dortu je úplně skvělý hlavní záporák, který způsobil husí kůži jak kocourovi, tak i mě. S jistotou bych prohlásil, že tento film se může srovnávat i s prvními dvěmi Shreki a v některých ohledech i vítězí. ()

JamesSi

Skupina tří postav s různými světonázory se vydává do podivné nadpřirozené lokace, aby na její konci našla místo, kde se plní všechna přání. Takže, ano, Kocour v Botách 2 je vpodstatě Stalker, akorát s lepšími vtipy. ()

iXtr3m3

Prvý raz som sa dcérky spýtal, koľko by dala filmu hviezdičiek, keď päť je najviac a jedna je najmenej, odpad som jej nespomínal a rozhodla sa pre plnú palbu, tak dávam plnú palbu. Nemôžem hodnotiť celý film, lebo som popravde určitú časť zaspal, lebo sme ležkali vedľa seba a dcérka ma vždy vypne ako s diaľkovým ovládaním, ale z toho, čo som videl, tak to malo vtip, malo to akciu, dobrodružstvo, peknú animáciu, takže čo viac si priať? :) ()

Chmur

Když přišel v roce 2021 do kin Shrek, bylo to trochu jako zjevení. Originální, vtipný a v mnoha ohledech nečekaný. Kocour je v podstatě šablonovitý a snadno předvídatelný film. Moc nechápu hype, který kolem tohoto filmu vznikl. Za mě to je lehce nadprůměrný film s pěknou animací. ()

Hanys_

Wow. Zatraceně temný (Lobo !! ), osudový animák, ve kterém se nešetří nápady, kreativitou (ok, viděl jsem tu chvilkama Jumanji nebo Stardust) a u toho hraje The End od Doors. Nejdospělejší příběh ze Shrečího univerza, přitom to prcky bavilo stejně jako mě. Kdo by to byl po tuctově jedničce čekal.. 9/10 ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD