Kocúr v čižmách: Posledné želanie

• Česko Kocour v botách: Poslední přání (viac)

Kocúr v čižmách zisťuje, že jeho vášeň pre dobrodružstvo si vybrala svoju daň: prišiel už o osem zo svojich deviatich životov. Vydáva sa teda na výpravu, aby získal späť svojich deväť životov a našiel  bájne Posledné želanie. (Cinemart SK)

Lukas__

Stejně jako kdokoliv jiný, jsem od tohoto filmu vůbec nic nečekal, ale je to 10/10! 1 z nejlepších filmů jaký sem kdy viděl! Ultimátní jízda s různými pohádkovými postavami - Kocour, spojenkyně z 1. filmu Čiči, naivní terapeutický pes Pero, ale hlavně tu září záporáci, kde má film VŠE → prokreslený padouch Zlatovláska a medvědi; staromódní klasický padouch, který je prostě zlý a nepotřebuje k tomu důvody Jack Horner; a ve finále až hororová nezastavitelná síla SMRT (Vlk)!!! ()

Dodagrad

Tomuhle se říká dostat druhý dech! Byla to naprosto parádně udělaná pohádka, kde nám dokonce oznámili vznik pohádkového Universa? Co více si přát?! ()

Mikey_Silver

Neuvěřitelné. Nemohu pochopit co jsem to viděl. Druhý Kocour v botách je kreativní, vtipná, akční jízda, kde nechybí emoce a vážné téma týkající se smrti. Samotná animace si prošla změnou z realistické na Spider-Verse style a já to prostě miluju. Postavy jsou úžasné (jak hlavní, tak i vedlejší) a jejich chemie byla neskutečná. Příběh se točí kolem vážného tématu okolo hlavního hrdiny a zároveň je inspirován filmem Hodný, zlý a ošklivý a mě se to prostě líbí. A co se týče hlavního záporáka, tak ten byl boží. Takhle božího záporáka jsem už dlouho neviděl, kdykoli když se objeví, tak mi naskočí husí kůže. Navíc v tomhle filmu je spousta narážek a referencí nejen na ostatní filmy této značky, ale i celkově na jiné. Tento film je prostě masterpiece. A to pořád jde o spin-off velké animované série, do které byla radost se vrátit. ()

RoyBatty444

Jednoduchý príbeh, sympatické postavy, príjemný humor a dobrý záporáci. Čo mi chýbalo bolo niečo naviac k tomu prvoplánovému pobaveniu s klasickým príbehom o hľadaní šťastia, ktoré je priamo pred nosom. Možno by dopomohla lepšia hudba. Španielčina vítaná. ()

adamator3

Bombový animák s příběhem tak poutavých, že stopáž 101 minut je nic. Animátoři i dabéři předvedli výbornou práci a Dreamworks znovu ukázali, že animáky nejsou žánr jen pro děti. A to jsem ani neviděl první díl, na který se snad ani nebudu chtít podívat, protože proti tomuto by to nemělo šanci. Zpracování hlavního záporáka "Death" nahání hrůzu. Libí se mi, jak pracují s atmosférou a se strachem. Celou dobu tam nejde o fyzickém boji, ale o mentálním boji proti svému největšímu strachu. Líbí se mi rozdělené linky skupinek, které mají stejný cíl, ale každý to vnímá jinak. Hlavně linka skupinky Koucoura, Čiči tlapičky a Perrita. Opravdu silný backstory za všema postavami. Musím vyzdvihnout i originální dabing. Samozřejmě hlavně Antonia Bandera, který kocourovi propůjčuje ikonický hlas. Ani zbytek postav nějak nezaostává, všechno je velice přesvědčivé a emoce jasně vyjádřené. Ani v tomhle aspektu si film určitě nepohoršil, ba naopak. Animace je provedena s neuvěřitelnou pečlivostí a detaily, což dává každé postavě, každé scéně a každému prostředí výrazný a živý vzhled. Koucour v botách se stává skutečným hrdinou díky svým elegantním pohybům, výraznému výrazu i skvělé animaci jeho srsti a očí. Zvuková stopa je rovněž impozantní a nenechává nikoho na pochybách o svém kvalitním provedení. Hudba je emotivní a atmosférická, poskytující filmu dynamiku a pohlcující diváka do světa pohádky. Obzvláště pak záporákovo hvízdání je opravdu ikonické. Chytlavé a vystihující situaci.Akční scény jsou plné vzrušení a dobrodružství, které diváka vtahuje do děje až do posledních titulků. O zábavu je zde postaráno víc než dobře. Celkově ve mně film zanechal více, než jen trochu pobavení. Takový smutný pocit, když vidím skvělý film, že se na to nemůžu znovu podívat poprvé.Film nemůžu hodnotit hůře než 10/10 ()

Dark_Hark

Videl som v kine. Film bol viac než úžasný. Prvé minúty filmu som mal husiu kožu a neskutočnú nostalgiu keď som pochopil, že sú tie isté dabingy. Určite naň odporúčam ísť už len z toho dôvodu, že pokračovanie vyšlo po pár rokoch. 5* ()

bozskydave

No nevim pro deti to moc neni, pulka deti v kine brecela a bala se. Stylizovana animace mi ve filmu nesedi a lepsi byla puvodni co byla v prvnim dile. Dej zly, jediny pes bezejmena tomu dodava trochu odlehceni. ()

TotalCarnage

Kocúr v čižmách 2 nie je film ktorý by priniesol tému ktorú sme vo filme nikdy nevideli,no zvládol ju tak brilantne že si zaslúži u mňa titul Film Roka. S časom sa nemrha, postavy sú zaujímavé , animácia je tiež výborná.Vlk a celý jeho koncept bol najlepší nápad v scenári celého filmu.Dreamworks ukázal ako má vyzerať návrat ku starej frančíze,kde neide len o to zhrabnuť peniaze od fanúšikov. Je mi trochu ľúto že slovenské kiná to neposkytli v originál znení,pretože Antonia Banderasa by som si rád vypočul v roli mačacieho Zorra. Ak toto nedostane Oscar za najlepší animák,bude to krádež. ()

frenky0074

Nečekal jsem moc a dostal jsem absolutně skvělý animák s dech beroucím záporákem. Celý film plyne v super tempu a na své si přijde opravdu každý. Pro mladší publikum je tu vtipkující pejsek, převlečený za kočku, super animace akčních scén, a pro ty starší a vnímavější spoustu hlubokých témat. např: poslední život, nevyhnutelnost smrti atd... ()

MAKUON

Abych se přiznal na pohádku jsem šel jen z důvodu, že jako každý mám rád Shreka a dlouho jsem žádnou neviděl a vážně jsem si nemohl vybrat lépe. Příběhová linie našeho hlavního hrdiny je skvěle napsána a i poskládaná dohromady. Všechny postavy ať už kladné, nebo záporné do příběhu zapadaly, asi jako puzzle skládačka. Do toho skvělý soundtrack, plno zábavy a kreativní animace, které byly tak skvělé, že bych je uvítal i v jiných Disneyovkách. Druhý kocour je krásným příkladem, že lze stále natočit kvalitní pohádku, co není kýčovitá a užijí si ji i rodiče, které do kina doprovází své cipísky. Po dlouhé době tu máme pohádku, kterou si užijí všechny věkové kategorie, takže všichni povinně do kina. ()

Jimmy.y

Asi to mělo všechno co má pohádka s dobrým koncem obsahovat.... Vtip, příběh o hrdinovi a jeho princezně, záporáky, dobrý konec i ponaučení... Plochý děj, ale pro děcka dobré :) 50% ()

Tusak

Druhý Kocúr v čižmách je Audiovizuálne jeden z najlepších animovaných diel aké som videl. Kombinácia štýlov animácie je veľmi nápaditá a ako už je u DreamWorks zvykom, výborne pohyby postáv, súboje prehľadné a zapamätateľné. Scenár uvedomelý, celkovo veľmi dobrá rozprávka, ktorá sa riadi rozhodne medzi topky tohto štúdia. 8/10 ()

teekanee

Asi na podobné úrovni jako jednička. 19% rozdíl se mi zdá trochu moc, přesto jsem se ale velmi dobře bavil. Kocour je znovu ve formě a nádherná animace v soubojích tomu dodává říz. Dialogy i vtipy fungují a nová postava roztomilé čivavy jakbysmet. Nejvíce se mi ale líbila postava záporného vlka s dabingem Wagnera Moury. Takhle hustě vypadajícího a znějícího záporáka jsem v animáku dlouho neviděl. 81% ()

Pudding

Tak hustej animák jsem dlouho neviděl. Tento animák je perfektní a stále si ho nemůžu vynachválit. V celém kino sále mezi těmi dětmi jsem to žral tak nejvíc ze všech. Ta animace je tak hustá, boj s kamenným obrem dechberoucí. A také dvě nové super postavy Vlk a Perrito. Vlk je dle mého nejvíc badass villian, kterého kdy Dreamworks vymyslelo ( mají jich spoustu ale tenhle je boží ). Při každé jeho scéně jsem cítil pocit strachu a napětí. A poté Perrito, jeho back story byl tak emotivní že jsem skoro uronil slzičku a byl strašně příjemnej, prostě postava na uvolnění děje. Líbila se mi také celá pointa filmu, a to že Kocourovi zbývá už jeden život a protože chce zachovat svoji legendu tak se snaží si splnit přání. Ale Kocour si začíná uvědomovat hodnotu svého posledního života. A TAKY PEAK NA SHREKA 5 OMG EPICKE ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD