Súkromné očko Jacksona Healyho (Russell Crowe) si ľudia najímajú, keď potrebujú raz a navždy vyriešiť nejaký problém. Popleteného súkromného detektíva Hollanda Marcha (Ryan Gosling) si väčšinou nenajíma nikto. Neuveriteľnou náhodou sa títo dvaja rozdielni muži zapletú do vyšetrovania prípadu nezvestného dievčaťa a zdanlivo nesúvisiaceho úmrtia istej pornohviezdy. Svojrázne vyšetrovacie metódy ich dovedú k odhaleniu šokujúcej konšpirácie, ktorej nitky vedú až do najvyšších kruhov. (TV JOJ)

Killingjoke

Shane Black prostě umí a nejlépe v komediálně líznutých kriminálkách. Nelze nevzpomenout na Smrtonosnou zbraň či Posledního skauta. Ale právě té komediálnosti mají Správní chlapi ze všech těchto filmu jednoznačně nejvíc. Black je prostě parádní hláškař a svůj talent zde mohl rozvinout naplno. Navíc mne jako fanouška drsné školy potěšila stylizace do chandlerovských archetypů, výborná retroatmosféra 70. let a podařená zápletka, přinášející tu a tam neočekávaný směr příběhu. Co se týče herců, Russell Crowe tradičně výborný, lehce oprašující svou roli z další hard-boiled kriminálky L.A. Přísně tajné, ale kdo mne osobně hodně překvapil byl Ryan Gosling, oplývající skrytým komediálním potenciálem. Jeho trošku idiotský detektiv je prostě bezkonkurenční. Oba navíc velmi umně doplňuje mladičká Angourie Rice... Neskrývám, že nejsem příznivcem moderních fekálních komedií, oproti tomu leckdy nekompromisní cynismus Shanea Blacka mě bavil vždy a stále ukazuje, že drsné a přesto zábavné komedie se dají točit i jinak. Navíc nejsou hlavní postavy psány černobíle a i tak jim budete od začátku do konce držet palce. Tenhle film opravdu pobavil a řekl bych, že z letošních filmů asi nejvíc. Klasika jako Poslední skaut ze Správných chlapů asi nebude, přesto se jedná o trošku nečekanou lahůdku, ke které se v budoucnu ještě mnohokrát vrátím... ()

Ihuj

Měl jsem volňásek do kina a dávali tohle. Takže když jsem si říkal, že mi to hodně připomíná Posledního skauta, tak jsem netušil, že je to od stejného režiséra. Velká zábava, množství kvalitních vtipů, ale v poslední půl hodince se to trochu přejí. SPOILER: Asi by mi nevadilo, kdyby film skončil hned po té nečekané vraždě herečky. ()

xxENDxx

"meh". to naprosto vystihuje. nenudil jsem se u toho tolik, jako kdysi u Kiss Kiss. Pár světlejch momentů to má, Crowe i Gossling jsou v pohodě, ale je to takový strašně překombinovaný, onanistický nic. Shane se snaží bejt novej Tarrantino, ale moc mu to nejde. O predatora se začínám trochu bát ()

dakarin

U tohoto filmu se člověk nenudí. Sledovat Russella Croweho v roli šité mu na míru je zajímavé samo o sobě. Ryan Gosling ze Zápisníku jedné lásky vyvažuje dvojici "detektivů" dle stokrát se opakujícího, ale stále ještě fungujícího vzorce. Rychlý spád, nečekané rozuzlení ... chybí jenom ten kouzelný prvek, který některé filmy posunuje o level výše. Zábava na jedno slédnutí, avšak ne propadák. Zjistil jsem, že těchto mých 60% je moje nejhorší hodnocení pro režiséra Shanea Blacka. ()

Torgal

Jednotlivé scény a hlášky strašne super, ale medzi nimi je dejové vákuum. Chatrná zápletka nikoho nevtiahne a i keď je príbeh v zásade jednoduchý, je rozprávaný kostrbato a neprehľadne. Scény na hranici frašky sa striedajú z vážnymi a celkovo to trochu škrípe. Škoda, lebo inak je to veľmi zábavná jednohubka, ktorá mala ale väčší potenciál. Black to tentokrát úplne nezvládol. 6+/10 ()

guri

Na "Nice guys" som sa velmi tesil, cakal som nieco v style Posledneho skauta, len uletenejsie a v 70-tych rokoch. Uletenejsie to bolo, 70-te rok tiez, ale, zial, po dejovej stranke to skripalo. Crowe a Gosling perfektni, vacsina vtipov paradna, ale deju chybal vacsi spad a napriek humoru som sa miestami mierne nudil. Skoda, mohla to byt kultovka. ()

Kingjiri

Shane Black svym stylem nikdy uplně nebyl mym šálkem čaje. Tentokrát se mi ale líbila oldschoolová atmosféra buddy komedií 80. let (zasazení příběhu do 80. let už mě nadchlo o poznání míň), sympatický herecký obsazení Gosling-Crowe a pobavilo několik gagů a hlášek. Příběh samotnej mě moc nezaujal a zdál se mi místama až nudnej. I přes svý nesporný silný stránky se Správný chlapi, spolu s ostatní Blackovou tvorbou, zařidili do škatulky lepšího průměru, kterej mi stačí vidět jenom jednou. ()

AngelG

Nebýt těch skvělých výkonů Crowa a Goslinga, tak by tenhle film totálně pohořel. Jelikož děj není bůh ví co, táhne se to bez jakékoliv pořádné akce anebo napětí, které by člověka opravdu drželo na stopkách a není tam žádný pořádný zvrat. Jedná se prostě o takovou oddechovku, která drží pozornost jen díky obsazení. ()

Cruchot

Celé mě to přišlo jako natočené na základě upraveného scénáře k Poslednímu skautovi 2, který bohužel nikdy nevznikl. Dejte náctiletou dceru postavě Russella Crowea, změňte jména a pár dalších drobných detailů, a máme tu znova Joea Hallenbecka a Jimmyho Dixe. Ale tady to nějak není ono - jako když se špičkovali Willis s Wayansem. To, co ale film sráží nejvíc, je úplně pitomá zápletka, plná logických nesmyslů. Naštěstí nejde brát film úplně vážně. A to, co ztrácí na ději, Black kompenzuje jednotlivými scénami, vtipnými gagy a hláškami. Crowe s Goslingem si sednou, ale přece jen jsem si celou dobu představoval, jak by film asi vypadal s Willisem. 70% ()

FanKalEl

V podstate to celý čas šľapalo na plné gule ale ku koncu to už stratilo dych a v závere to tak vyšťavilo do prázdna že mi ani nevadilo že ten film končí takže za to sú to len štyri hviezdy, čo je škoda, lebo z počiatku to vyzeralo na "kiss kiss bang bang 2" v plnej paráde. Napriek tým výtkam nehovoriac o tom, že bolo jasné že to kladné postavy prežijú som potešený že som dostal niečo lepšie než 20 rokov staršiu zábavu s krycím menom U.N.C.L.E. (80%) ()

Stíba

Jakási hlavní dějová linka je tu podružná, vše ostatní je ale téměř bezchybné. Superzábavné skvěle vybalancované krimi retro se skvělou hlavní dvojicí a na rozjezd kariéry famózní rolí pro Angourie Rice. ()

Blackfyre

Překvapení roku 2016, ve kterém jsem zjistil, že jsem fanoušek Shanea Blacka. Smršť vtipných hlášek, která nezastavuje.Film jsem již viděl nejméně třikrát a pokaždé si v něm najdu něco nového, což platí i pro Kiss Kiss Bang Bang a The Last Boy Scout. Je škoda že takové filmy nemají v box office žádnou šanci a skoční propadákem. I přesto však doufám, že duo Russel Crowe a Ryan Gosling (a překvapivě dobrou Angourie Rice ) nevidíme naposledy. "Detroit killed my daughter." "Yeah. Whole city had a vote. Everyone showed up." ()

DAPDO

Gladiátor Russell Crowe se nám teda pěkně zakulatil:-). Nemůžu si pomoct, ale už po dvaceti minutách (a trvalo to až do konce) jsem měl pocit, že se to až zbytečně moc chce podobat filmu Poslední skaut. Všechno tomu nasvědčovalo - dvojice hlavních hrdinů, z nichž jeden je soukromý očko, pokus o hlášky při jejich konverzaci, do toho nezletilá dcera jednoho z nich, která se jim plete do vyšetřování, prostě hodně podobný právě skautovi. Nebudu to srovnávat, Poslední skaut byl jinej level, ale když se nad tím zamyslím, Správní chlapi nebyli špatní. Vtipný to určitě je, v některejch pasážích až nečekaně hodně, akční scény, až na některou viditelnou neohrabanost Croweho taky v pohodě, spousta hezkejch samiček...Jen ta zápletka mě moc nevoněla, dalo se to vymyslet možná líp. Rád bych dal čtyři hvězdy, ale když jsem dal nedávno Kingsmanovi čtyři, tak tady musím jít o jednu níž. ()

anitae

Bouchač, soukromý detektiv, jeho dcera a mrtvá pornohvězda v celkem vtipném filmu. Na konci potěšil vtip s kravatou a špatným dechem:) 3,5* celkem rychle zapomenutelný film ()

Plechpetr

Fakt suprově napsaná a natočená krimi komedie. Dobře jsem se u toho nasmál. Hledání Emilie a jeji záhadné zmizení jsem si užil k mému překvapení až moc dobře. Asi kvůli tomu porno prostředí. No každopádně to mělo svoje parádní zlomové místo, kdy (spoiler) Emilie bezmilosti ustřelej palici. To bylo parádní. PS: Fakt krásný šaty! To jakože jo! ()

KUFI odpad!

Co to je za picovinu? Uhozeny, trapny a navic spatne zahrany. Aspon soude podle prvnich 20ti minut, dyl jsem se koukat nevydrzel. ()

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (viac)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Z Shanea Blacka, scenáristy Smrtonosné zbraně a Posledního skauta, se stal v poslední dekádě úspěšný režisér. Jeho cit pro nahláškované buddy movies (aka parťácké filmy) se znovu probudil v Kiss Kiss… (viac)

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (viac)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (viac)