Súkromné očko Jacksona Healyho (Russell Crowe) si ľudia najímajú, keď potrebujú raz a navždy vyriešiť nejaký problém. Popleteného súkromného detektíva Hollanda Marcha (Ryan Gosling) si väčšinou nenajíma nikto. Neuveriteľnou náhodou sa títo dvaja rozdielni muži zapletú do vyšetrovania prípadu nezvestného dievčaťa a zdanlivo nesúvisiaceho úmrtia istej pornohviezdy. Svojrázne vyšetrovacie metódy ich dovedú k odhaleniu šokujúcej konšpirácie, ktorej nitky vedú až do najvyšších kruhov. (TV JOJ)

Sdoom

The Nice Guys jsou pokusem o takové odlehčené L. A. Confidential, které se nebere příliš vážně, ale tento pokus se spíš nevydařil. Crowe a Gosling táhnou celý film na svých bedrech, protože dějově to opravdu velký guláš (ať již záměrně či nezáměrně) a často se jedná pouze o sled na sebe napasovaných scén, pojítko ve scénáři moc často nefunguje. Lepší je určitě první polovina, některé scény jsou opravdu vtipné. Ale druhá polovina neumožňuje udělit vyšší než průměrné hodnocení. (kino Cinestar, orig.) ()

Maynard.

Škoda, a to sem se fakt těšil na spojení Crowe - Gosling. Bohužel snahu obou velikánů zazdil prdlej scénář. Ten vlastně zazdil uplně celej film. Jasný, sem ovlivněnej tím, že se mělo jednat o "komedii". Já se teda u filmu nezasmál ani jednou, což je u "komedie" celkem smutný :o). Ani nevím, co nám chtěl rejža sdělit. Jestli pobavit nebo napnout. Ale nic z toho se nekonalo. Ta malá holčička, která se podílela na vyšetřování, tak to je jedna z věcí, kterou na filmech fakt nemám rád. Něco podobnýho jako šikmovokej "Kraťas" z Indiana Jonese. Co se mi naopak líbilo, tak dobový kostýmy a docela dobová muzika. Chvíli sem přemejšlel, že bych na todle šel do kina, kdybych tak učinil, byl bych nešťastnej :o) ()

herr_carter

Vtipné a osvěžující, kde ústřední dvojice soukromých oček zažívá postupem času naprosto symbiotický vztah a náramně jim to spolu funguje - především tedy v kecech a hláškách. Crowe nám začíná trošku páprdovatět, ale to mu naopak nesmírně sluší a takových komických sucharů by měl s přibývajícím věkem hrát daleko víc.............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Firebug

Tak tohle mi fakt perfektně sedlo. Akční-krimi-buddy-komedie, která do současných kin zabloudila z devadesátek. Dobová stylizace parádní, zápletka obstojná a charisma postav, co dokáže protrhnout ozonovou vrstvu. Hlavně Gosling, který je tu obsazen tak trochu proti svému typu rolí, tu předvádí neskutečné věci. Několik příběhových zvratů nastane sice náhodou, což je ovšem podáno s vtipem, který je na celém snímku tou hlavní devizou. Dlouho jsem neodcházel z kina takhle spokojen. Nadšených 5* a někdy si to určitě zopáknu. ()

Kaceris

The Nice Guys je podľa mňa veľmi dobré oživenie žánru Buddy komédii. Chémia medzi duom Crowe | Gosling tu funguje perfektne a viac tomu nahráva do karát ešte atmosféra celého filmu. Hlášky jedna za druhou, a momenty pri ktorých som sa smial viac než dosť. Čo viac si priať? ()

Lukoboss

Nebylo tam zase tak moc WOW scén a ani nemůžu říct, že bych se u toho vyloženě mlátil smíchy po stehnech, ale přesto musím říct, že to bylo zábavný a nenudil jsem se. Hlavní kouzlo filmu je v ústřední dvojici, které to fakt dost funguje a dobře to mezi nima jiskří. Dialogy jsou šikovně vymyšlený, nechybí tomu vtip. I když ne vždycky to vyjde, zejména scény s dcerou vychází tak trochu do prázdna, což je škoda. Tam jsem čekal větší srandu, ale ta se překvapivě nedostavuje. Ale jak říkám, hlavníma tahounama jsou R. Gosling s R. Crowem, bez nich by to rozhodně tak dobrý nebylo. Zápletka, resp. scénář, jsou zbytečně složitý, snaží se to různě kombinovat a zase a znovu, jako by to už snad nestačilo. Přitom to není zase nic tak složitýho, jenom se to tak tváří. Ubrat kombinací a zkrátit aspoň o 20min a bylo by to naprosto v pohodě. ()

SG-1

"Kolikrát ti mám říkat, ať si necháš to "a tak". Stačí, když řekneš, že je tu spousta kurev." -detektiv Holland March- ()

LexBarker

Pro mě mírné zklamání. Během filmu jsem marně vzpomínal na jiné frajery jako byl Joe Hallenbeck, nebo Marty Riggs, kteří to se svými parťáky uměli v Shanem políbených filmech pořádně rozjet... Ty tam jsou ty doby, dnes zbyl jen mírně, ale opravdu mírně lepší průměr, kde to paradoxně zachraňují Holland s Jacksonem před scénáristickou impotencí... ()

kenkaku

Tenhle film je jako balzám. Když jsem viděl na začátku staré logo Warner Brothers, potom klasický začátek filmů sedmdesátých let a zjistil že děj se odehrává v roce 1977 film naladil na atraktivní vlnu kterou každou minutou jen potvrzoval. Politická korektnost bere za své, americké puritánství taky a ten neskutečně nečekaný a morbidní humor (ve chvílích kdy by ho jeden nečekal)... celkově lehce nasazené (vážně se opravdu nebere) a naprosto přesně a hladce fungující film... nevím co dodat... jdu se na něj podívat ještě jednou. ()

sedm.1

Kdo chtěl Shane Blacka, ten ho dostal. Očekávatelně jde o žánrový mix, nejlépe popsatelný jako absurdní krimi, která má vše, co tento talentovaný multitvůrce umí nejlépe, tedy nadupaný scénář se spoustou nezapomenutelných hlášek, občas nějaké to divočejší, krvavější násilí, samozřejmě nenapodobitelné postavy a zápletku, která sice na první pohled vypadá strašně tuctově a nevýrazně, ovšem ve výsledku jde pak o pravý opak. Celé to jinak působí i strašně výstředně, ovšem v Blackově provedení jde o výstřednost náramně fungující a působivou, okořeněnou navíc opravdu výbornou dobovou atmosférou, která dodává celému filmu vážně nezpochybnitelnou stylovost, vyzařující svou kvalitou na kilometry daleko. Russell Crowe a Ryan Gosling tu pak skutečně září, tohle duo je fakt nářez, především Gosling mě svou zábavností totálně odrovnával, jo, tahle dvojka opravdu baví a funguje. Mě osobně docela nesedlo snad jen výrazně pomalejší tempo, zdůrazňované nemalým množstvím hluchých míst, kdy přeci jen v porovnání s třeba podobně laděnou jinou Blackovou Kiss Kiss Bang Bang jde o vyloženě utahaný filmeček, tamto byl totiž úplně jiný fičák . Každopádně o zábavu jde ale stejně velice slušnou, ikdyž já čekal asi přeci jen ještě o dost větší odvaz. ()

Forsberg11

Ušlo to.... Nechýba akcia, čierny humor, vtipné hlášky a ani mimoriadne kvalitné herecké duo. Hlavne Goslingova "dementná" póza bola skutočne zábavná. V tejto jeho komediálnej kariére by mohol pokojne pokračovať. Potešilo aj množstvo originálne riešených filmových klišé (pochopí, kto uvidí a má niečo napozerané) a taktiež brutálne dobrý soundtrack. Dejovo je to však len nezaujímavá vata, ktorá na druhý deň totálne vyšumí z hlavy. Nemá to skrátka nič naviac, čo by robilo tento film aspoň trochu výnimočným. Ale aj tak silný priemer a ako sranda na večer tento flick obstojí... 65 %!! ()

Tom:)

Dobrá komedie. Jako jo, ne že ne. Gosling a Crowe jsou oba skvělí. Je tam spousta vtipů, kde se celé kino řezalo smíchy. Ale já jsem měl nějak problém s příběhem - sice jsem ho pochopil, ale přišel mi brutálně překombinovaný a nesmyslný. Určitě se daly ty samé hlášky naroubovat i na smysluplnější obsah :) ()

KoRner

Nahláškovaná krimi, ktorú ťahá veľmi sympatická ústredná trojica. Goslingovi postava šaša pasuje možno viac, než mafiána. Asi v polovici to síce stratí dych a zápletka sa prepletie tak, že neviete ako sa vlastne začala, avšak to vôbec nevadí. ()

honzii

Někde mezi průměrnou komedií a snahou o naprostou kultovku. Chci říct - je to klasický Shane Black plný hlášek, looserů, a zbavování se mrtvol. Chemie mezi herci funguje bezvadně a humor ve většině případech taktéž. Jenže ta detektivní zápletka je tak praštěná, že jsem si ten příběh neužil. Postavy se občas divně chovají (oproti svému klasickému bizáru) a scénář působí jako by ho někdo napsal na jeden zátah. Shane Black má svůj svérázný styl, až žánr, který mě opravdu hodně baví a kvalitní černé komedie se moc netočí, takže má u mě plus. Ale dobrej příběh to prostě není, ať se na mě nikdo nezlobí. ()

Benedygtus

Shane Black za sebou ma podstratne lepsi kousky, ale ostudu mu to rozhodne nedela. Jen mohlo byt vseho toho koreni byt tak nejak vic i presto davam 5*. ()

r_t_fish

Oddechová blbina se slabým scénářem, kterou zachraňují Gosling s Crowem a hlavně dokonale střižená retro atmosféra. Byl by to lepší průměr, nebýt vyhračičkovaných detailů a malých dobrých nápadů. V několika místech se film na povrchu otře o Inherent Vice, ovšem bez ambicí překročit čistou zábavu. ()

Michelle75

První polovina mě baví hrozně moc, je dokonalá ve všech směrech, od vyprávěcí formy, přes postavy,se kterými se postupně divák seznamuje. Když vidím přitloustlého Russella Crowea lebedím si blahem, protože on hraje už jenom tím, že jde. Mám u něho vždy sklony porovnávat, jestli někdo v tom či onom filmu hraje lépe,než on. Ryan Gosling hraje dobře, tady si byli rovnými parťáky, byly hodně zábavnou dvojkou, která rozhodně pobaví. Druhá polovina mě bavila trošku méně, ale po dlouhé době opravdu výborná komedie. ()

klukluka

Pochopil jsem, že to mělo být vtipný. A sice tak, že to nebyla tak úplně krimi nebo thriller. Takže co to teda bylo, když to nebylo nic? Podle mě to byla výstavní skříň na dva až tři superpopulární ksichty zabalená do hromady balastu, která měla jedinej úkol- držet tak nějak pohromadě. Běda do ní ale hodit vidle a začít se v ní pitvat. Celý by to šlo okamžitě k zemi. Protože ve filmech, kde si ministryně spravedlnosti (z děje jsem vyrozuměl, že u nás by šéfovala vnitru) objednává služby dvou soukromých detektivů, je možný všechno. A kde je možný všechno, tam se jede bez pravidel. A kde se jede bez pravidel, tam chybí skutečná kvalita. ()

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (viac)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Z Shanea Blacka, scenáristy Smrtonosné zbraně a Posledního skauta, se stal v poslední dekádě úspěšný režisér. Jeho cit pro nahláškované buddy movies (aka parťácké filmy) se znovu probudil v Kiss Kiss… (viac)

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (viac)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (viac)