Hladová srdce

• Taliansko Hungry Hearts (viac)

Jude je Američan, Mina je Italka. Oba se náhodou potkají v New Yorku. Následuje bouřlivý milostný románek, vezmou se a Mina otěhotní. Mladému páru tak začíná zcela nový život. Od prvních měsíců těhotenství Mině silný mateřský instinkt napovídá, že pod srdcem nosí výjimečné dítě. A protože má až přehnaně blízký vztah k přírodě, začne jako posedlá syna chránit před škodlivými elementy z okolního světa a snaží se uchovat jeho naprostou čistotu. Jude se nejprve z lásky nechává Minou vést, ale jen do té doby, než stane tváří v tvář hrozivé pravdě: syn přestal růst a jeho život je v ohrožení. Jude musí rychle zakročit. A tak mezi ním a Minou vypukne vše prostupující boj plný podezírání a roztrpčenosti, který, přes zoufalou snahu najít řešení, nakonec vede k otevřené emocionální konfrontaci. (Cinemax)

kajas

Z představitelky Miny mi v některých momentech běhal mráz po zádech, jak byla přesvědčivá. Jinak jsem ale příliš nechápala, co na té zvláštní ženštině Jude vůbec viděl a proč jejich boj nechal dojít až tak daleko. Nejsympatičtější postavou byla samozřejmě babička ;). ()

sofiapetra

Po úvodní excelentní scénce na záchodcích získá člověk pocit, že teď se konečně trochu pobaví, ale ta byla bohužel jen jedna. Pak nastupuje zcela jiný žánr - táhlé a drásající cosi, co nedokouká asi každý. Nedávno jsem viděla Osamělost prvočísel a Hladová srdce mi přišla jako regulérní druhý díl právě "Osamělosti". A to nejen díky podobné dvojici (Alba Rohrwacher ostatně hrála obě role). U Alby bych se zastavila - je to typická antihvězda - již v Osamělosti prvočísel mě děsně štvala a řekla bych, kdyby roli dostala jiná herečka, mohl být film lepší. Na roli "neobvyklé" Miny, jak o ní diplomaticky smýšlel její milující manžel, se však hodila až nebezpečně - téměř v každém záběru jste měli chuť jí ublížit. Opravdu se na to nedívalo snadno - scénář byl trochu šablonovitý, vlastně všichni se tam chovali dosti papírově, ale aspoň se tvůrci snažili přinést důkaz, že mezi alternativním (tzv. "zdravým") životním stylem a psychiatrickou diagńozou vede někdy jen velice tenoučká hranice. ()

IceQueen

Už dávno som nepociťovala taký silný odpor k postave a túžbu jej fyzicky ublížiť. Len tá kamera cez akvárium ma moc neoslovila. ()

LaRhette

Propojení způsobu snímání a obsahu/ději i žánru filmu je perfektní, jediné výrazné zaškobrtnutí na celém filmu je pro mě nesmyslná snaha autora doříkávat. (spoiler) Monolog matky ve vězení se stává naprosto nadbytečným a vlastně trochu otravným, všichni přece víme, proč udělala to, co udělala. Nebezpečí závěrečné otravy. ()

Aljak

Awh, tak ten koniec som veru nečakal! Dej do veľkej miery dosť pochmúrny, občas až príliš monotónny, ale v konečnom dôsledku zaujímavý film s pozoruhodnou témou, ktorá sa však v poslednej dobe dostáva čoraz viac do popredia. Táto prehnaná snaha o zdravý životný štýl je v podstate až choroba, a v tomto prípade bolo jasne vidno kam až dokáže zájsť fanatizmus a posadnutosť alternatívnej výživy. Po celý čas som bol rozhodnutý pre 3* (kvôli tej častej monotónnosti), ale za ten záver musím prihodiť ešte jednu navyše. Takže štyri! ()

Martin741

Ciry brutal. Takto ja nebudem vypisovat litanie, napisem to strucne. Rok 1960 zaznamenal filmovy kult Psycho, 1963 mal Ptaci od Hitcha ...... atd atd 1999 bol natoceny 8 mm ...... 2009 Avatar a 2014 Hungry Hearts. Viac netreba dodavat, snad len ze ta dvojka sa vyslovene nasla, k Scarlett Johansson sa Adam proste nehodi. Jo a videl som aj Jake Webera /Dawn of the dead/ : 100 % ()

honajz2

No uf... Mám za sebou dva poměrně dost drsné filmy, ale tenhle byl o poznání víc drsnější - a přitom oba ty filmy dokázaly zapůsobit bez jakýchkoli explicitností. A u Hladových srdcí si toho cením o to víc, jelikož zpracovává vyloženě odporné téma - u kterého se navíc divím, že v dnešní době, kdy jsou poměrně in všechny veganské-ezo-new age věci... Jude a Mina se poznali snad tím nejnepravděpodobnějším způsobem, začali spolu chodit, Mina otěhotněla, oba se vzali a Mina se začala dost zajímat o alternativní výchovu svého dítěte. A to u ní propuklo v šílenství a brání svému dítěti jíst skoro všechno, protože je to podle ní jed. Děcko je tedy v sedmi měsících echt podvyživené a ačkoli se s tím Jude snaží něco dělat, pod vyděračským manipulativním psychoterorem Miny nemá moc šanci. Kromě trefné kritiky toho nejextrémnějšího s čím fanatičtí vegané (a že jich není málo) přišli to i ukazuje určitou nefunkčnost úřadů a navíc se zde zaceluje silně pošramocený vztah matky a syna, takže to kromě stěžejního a na první pohled jediného tématu to v sobě má nakonec ještě něco navíc. A kvůli tomu nakonec tu slabou pátou hvězdičku přidám, protože i když to mohlo být celé domyšlenější a dotaženější včetně psychologie Miny (která zde funguje jen "na hraně"), tak jsem s tím filmem jinak nakonec spokojený. Má silné téma a solidně vedené téma, dokáže být drsný a každou minutou znepokojivý bez vyloženě viditelně brutálních scén a je taky naprosto dokonale zahraný, kde jak Adamu Driverovi, tak Albě Rohrwacher (kterou začínám mít jako herečku čím dál tím radši) jsem ty jejich role věřil tak moc, jako už u žádného jiného filmu dlouho ne. A i když je to natočené vyloženě odpudivě, mě to naopak sedlo hodně a to z toho důvodu, že ty hnusné, občas styl skryté kamery připomínající záběry dokonale pasovaly do celkové atmosféry filmu, takže ani po filmařské stránce si snad ani nemám na co stěžovat. Velmi příjemně mě to překvapilo. Slabých 5* ()

bourec

U tohodle snímku mi stačilo dvacet minut na přehrání.Proskákal sem to,a byla to řádná verbalovina.Nehezký lidi v hlavních rolích se daj ještě pochopit,ale jinak to je nehezkej,nudnej biják.10%..Artový,nezávislý snímky,a ještě k tomu podobnejch žánrů jsou naprosto na hovno. ()

C0r0ner

Celou dobu to bylo tak na poctivé čtyři hvězdičky, ale když to do rukou vzala tchyně, nebylo o plné palbě možno pochybovat. Od začátku jsem byl hodně vnitřně stažený a uvolnění přišlo vlastně až s poslední scénou. Bylo hodně drsné sledovat, co se stane, když někomu solidně mrdne v hlavě. 95% ()

kocik1

Film je vlastně jedním dlouhým závodem o to, jestli se jedné vyšinuté psychopatce podaří anebo nepodaří utýrat své dítě hlady. Výborně natočené, atmosféra by se dala krájet, jen kdyby člověku nebylo z děje tak špatně, že neudrží v ruce nůž. Škoda jen zjednodušeného závěru. ()

Tosi

Mateřská láska dokáže být někdy hodně odporná. Hladová srdce, nebo Hladový krk, v podstatě je to jedno. Tento film popisuje manželství, ve kterém žena posunula hranici alternativní výchovy svého novorozeného syna do stádia šílenství. Zajímavý, podvyživený film plný emocí, který má sice daleko k megadílu, ale mohl se spolehnout na slušné herecké výkony hlavní dvojice. ()

hroubek

Film, který působí jako dokonalá antikoncepce. Hladová srdce je velmi zajímavý film, ze kterého mě nebylo vůbec příjemně. Režisér Saverio Costanzo rozehrál znepokojující drama o dvou protagonistech a jednom nevinném tvorečkovi. Costanzo pracuje s pomalejším vyprávění, ale to pečlivějším budování atmosféry, které se dostává až pod nehty a je nepříjemné. Velkou oporu má režisér v hercích, kteří do toho dávají dost hodně. Adam Driver je zde velmi dobrý a jeho racionální otec je postava, se kterou se lze ztotožnit a přát mu, aby to zvládl. Alba Rohrwacher podala perfektní výkon, jelikož zahrát uvěřitelně matku, která začne být postupně šílená, není lehký úkol, zvláště, když to má být uvěřitelný. Je to hutné psychologické drama, kde mě některé momenty fakt znepokojily a je ta představa, že by se mě stalo něco podobného, mě pěkně vystrašila. Z filmu mě zaujalo několik scén, jako seznámení, svatba, zpověď otce, a nebo povedený smutný konec. Hladová srdce není film, na který se snadno kouká, ale přesto ho mohu jen a jen doporučit. ()

Narya89

Být rodičem je obrovská zodpovědnost. Je to zkušenost, která od základů změní život a která může být pro hodně lidí revoluční i v tom, že musí svá absolutní přesvědčení, často i morálního rázu, podrobit hlubšímu zkoumání a ujasnit si, do jaké míry je budou za každou cenu vnucovat svým potomkům. Jedna věc je totiž nějaká partnerská odlišnost, která se dá tolerovat, nicméně druhá věc je výchova dítěte, na které by se oba rodiče měli v zásadních bodech shodnout. Tento film varuje před kupováním zajíce v pytli, aneb když přesně nevíte, co je druhý za člověka a jaké má životní postoje. Ano, Mina se sice v průběhu filmu radikalizovala, nicméně určité tendence a varovné znaky v ní byly již od začátku. Nemyslím si, že ústředním problémem bylo veganství, jak se film tváří, ale spíše chorobná majetnickost matky a její fobie z nečistot/kontaminace svého dítěte, její ideologické přesvědčení, že je skrze titul matky i vědmou/lékařkou a vším ostatním, takže nikoho dalšího nepotřebuje, její stupidita, kdy by dítě asi radši nechala zemřít, než mu dát něco živočišného a její naprostá neznalost nutného nutričního příjmů novorozenců pro zdravý vývoj. Jako vegetariánka dokáži sympatizovat s jinými způsoby stravování, nicméně ve výsledku by prioritou mělo být vždycky zdraví a v pozdějších fázích života dítěte i určitá tolerance a svoboda, se kterou si může zvolit vlastní životní cestu, namísto aby mu byla ideologicky vnucena. ()

Beatle

Překlenout prvních asi 20-30min bylo zničující. Z kamery se mi dělalo nevolno, houpající se záběry jsou moderním výdobytkem doby a akorát tak to obtěžuje a znesnadňuje sledování. Jakoby se dynamika nedala vyjádřit jiným způsobem. Od narození dítěte jsem se ale od obrazovky nějak nedokázala odpoutat. Nemám děti, ale mám kamarády vegany a vegetariány a kdykoli slýchávám, jak někdo bezmyšlenkovitě cpe do batolat semínka a mrkev místo pořádné porce hovězího, je mi z toho nanic. Horší už jsou snad jen lidé, co tvrdí, že krmit psa nebo kočku veganským žrádlem je úplně v pohodě! Věřím, že jde mít vege dítě, ale takové stravování mustí být perfektně domyšlené do detailů a určité druhy látek je třeba nějak nahradit. Matka, která nežere, děcko, které sotva žere...a otec, který je sice asi trochu blbec, že nedokáže včas vytáhnout nádobíčko, ale jinak ho chápu a upřímně nevím, proč je kolem postavy Judea tolik hejtů. Ano, měl být důslednější a hledat pomoc dříve, ale ruku na srdce, ženy, kolik znáte chlapů, co přejímají stoprocentně vlastní iniciativu, když jde do tuhého? :D Bez urážky. Asi by tady bylo na snadě mnohem radikálnější řešení, které mělo přijít i ze strany přátel, ale to už by pak nebylo takové drama. Příběh se odvíjel tak, jak ho scénárista potřeboval. Takže ano, líbilo se mi to. Hned jsem film doporučila kamarádce s ročním batoletem. Ona je naštěstí normální, ale vím dobře, že až se potkáme, budeme si zase moct kvalitně zanadávat na biomatky! :D Hahaaaa. 80% a lžičku oleje na (ne)trávení! Na zdraví! ()

stitch7

Tenhle trend natahování filmů, kterým by stačila hodina na hodiny dvě mě dost vytáčí. Vůbec nic to totiž ve mně potom nezanechá a říkám jsi, že jsem promarnil dvě hodiny. Za půl roku mi totiž o Hladových srdcích někdo řekne, já se mrknu na čsfd a budu se marně snažit vzpomenout, jak film skončil. Bohužel. ()

jefff

Divný film. Režijně rozhodně neotřelý, potěší surová režie, psychedelické vsuvky i zdánlivě nesouvisející prvky. Celkový dojem však shazuje neschopnost ponořit diváka víc do příběhu a pořádně rozžhavit atmosféru, která by se k podobnému snímku hodila. Slušný výkon, ale nic pamětihodného. ()

Ivi06

Nenechte se zmást milým a komickým začátkem, tohle rozhodně sranda nebude. Určitě bývá ve vztahu problematické, když jednomu z partnerů hrábne, a ten druhý se s tím snaží pracovat ... To ale nabere úplně jiný rozměr jakmile hrábne matce, která kvůli svému přesvědčení vážně ohrozí na zdraví vlastní dítě už během těhotenství a v jeho prvních měsících života ("protože matky vždy ví co je pro jejich dítě nejlepší"). No podle mě všeho moc škodí. Ke konci působí film díky kameře skoro až hororově, sociální systém v USA působí neskutečně a absurdně a Vás jenom zajímá jak tohle skončí - k mému překvapení, nečekaně. Hercům nemůžu vytknout nic, Alba Rohrwacher je děsivá tím, s jakým klidem a nenásilností hraje svou pomatenost a Adam Driver ... ten u mě stoupá s každou rolí. ()

klukluka odpad!

WTF?! Nemusím být psychiatr, abych paní Minu do dvaceti vteřin vyhodnotil jako silně duševně nemocnou osobu, umístil ji do léčebny a dítě svěřil do výhradní péče otce. Stát se to v Norsku, tak nabídne Barnevernet k nedobrovolné adopci nejen neduživého, anorektického synka, ale ještě i děti jeho dětí. Strašná číčovina- tohle. Jako jediný pozitivum vnímám podobu babičky a jejího vnoučka. Mno, pozitivum... Slet větších ohavů už jsem ve filmu fakt dlouho neviděl. Holt takhle se pozná to velký, realistický umění bez příkras. ()

EKLEKTIK

"Vaše dítě je indigové." Diagnóza orthosorexis neboli mentální ortorexie. Nemoc, která se projevuje nepřetržitým vybíráním přirozenějších a zdravějších potravin až do té míry, dokud nezůstane jen voda a pak smrt. Tento případ je však o té nejhorší možné variantě. Také se ovšem obávám toho, že lidé trpící touto poruchou žijí i v mém okolí, ale na rozdíl od hlavní hrdinky tohoto rodinného hororu, naštěstí nemají žádné potomky. Váš MUDr. EKLEKTIK, specialista na diagnostiku. ()

merit1

Kde sú hranice toho, čo je normálne, a čo už nie ? Ako zistiť, že už niet cesty späť ? Komu šancu dať, a kto si ju už nezaslúži ? Otázky dospelých, ktorých následky musí niesť bezbranné dieťa. ()