Pred viac ako tridsiatimi rokmi sme sa s nimi stretli prvýkrát. A bol to poriadny náklad. Teraz sa Predátori, jedni z najväčších lovcov celého vesmíru, opäť vracajú na naša planétu. Sú však oveľa silnejší a inteligentnejší než kedykoľvek predtým. Lov a zabíjanie sú pre nich stále najväčšou zábavou. Predátori sa geneticky zdokonalili pomocou DNA iných vesmírnych bytostí. Keď jeden chlapec nešťastnou náhodou zapríčiní ich návrat na Zem, vôbec nie je isté, kto pred nimi ochráni ľudstvo tentoraz. Nájde sa niekto, kto nebude len lovná zver, ale dokáže sa im postaviť ako rovnocenný súper ? Poslednou šancou ľudstva na záchranu pred vesmírnymi lovcami sa stáva už len malá partia bývalých a celkom šialených vojakov a jedna mladá evolučná biologička. Len tí majú aspoň malú šancu zabrániť vyhubeniu nášho živočíšneho druhu. (CinemArt SK)

HoneyBunny

Zábavný akčňák, který rozhodně neurazí a nabízí hodně detailních záběrů a zábavných chvilek s druhým nejoblíbenějším sci-fi monstrem. Ale nenechme se zmást - ten plíživý horor prvních Predátorů je pryč. Možná i proto poslední dobou vidíme různé zmutované a "vylepšené" verze predátorů (i když uznávám, že ta "evil" verze z Predátorů s Adrienem Brodym je efektní). Shane Black má unikátní smysl pro humor a na filmu je to vidět - a ano, je to vidět i tady. To ale není největší problém filmu. To jsou očividné přetáčky. Film kvůli tomu chvílemi dost ztrácí tempo a je moc překombinovaný, aby dotočené scény do filmu sedly. A občas děj nedává moc smysl - třeba chování prvního predátora, kterého ve filmu vidíme. Zkrátka žádná velká prohra, dovedu si představit pokračování, ale tady to není nic, nad čím by se tleskalo. ()

Kudly4

Bylo to vtipný, jako prase (herecké obsazení a postavy parádní), bylo to brutální, jako kráva, akční jako svině od začátku do konce, predátoři super, co víc si kurva přát. Drsná, cool pecka. ()

Anderton

Ide na jednu stranu o veľké sklamanie, ale keďže som si Predátora nechal v kine nedobrovoľne utiecť a dostal som sa k nemu ako slepé kura k zrnu takmer až po roku, tak som jeho sledovanie vôbec neprežíval a snažil sa užiť na ňom to, čo sa na ňom ako-tak užiť dá. No a to je humor, pekné ženské, solídne tempo a celkový nadhľad. Otázkou samozrejme je, či chceme pri značke Predátor vidieť na plátne humor, pekné ženské a pociťovať nadhľad. Tak len to tempo je tu stopercentne správne. Myslím, že absolútne chápem, ak niekto pôjde na hranicu odpadu, holt Black značne zariskoval a je jasné, že nie každý mu tentokrát jeho britké hlášky a mimozemských domácich mazlíčkov zožerie. ()

Socrates

Predátory máme zase o něco hezčí a promakanější, ale jinak je to macho-army kokotina s přiblble vloženým klimaalarmistickým poselstvím, která se v druhý půlce filmu mění v superkokotinu, naštěstí udržujíc určitou míru napětí. ()

Kothy

Nový Predátor vůbec není špatný. Shane Black si ho prostě udělal po svém. Humor mu rozhodně nechybí, je to neskutečně nahláškované. Někomu by mohlo vadit méně výrazné osazení, ale pro film se hodí. Vojáci sice nevypadají tak, jako v původním Predátorovi, ale tady to celkem odpovídá dané situaci. Filmu rozhodně sedí Rko, protože některé scény jsou dost brutální. Líbila se mi i celková mytologie příběhu a vysvětlení toho, proč sem Predátoři chodí. Ne všichni to zřejmě ocení. Konec je sice trochu béčkový, ale snad se pokračování dočkáme. "Predátor loví proto, aby přežil." Recenze ()

boshke

Záleží na úhlu pohledu. Zcela chápu pohled pánů kolegů "odpadů!" a "*", neb je naprosto oprávněný. Nový Predátor je škvár, řekněme nedůstojné pokračování kultu. Já mám Predátora sice rád, avšak nemám jeho sérii nijak zbožštělou, takže jsem byl schopen nasadit bohorovný přístup, ignorovat pitomý scénář a v podstatě kulisní roli obávaného Predátora a užít si smršť chtěných a asi i nechtěných vtipů... 70% ()

Spinosaurus odpad!

Tak tohle je opravdu ultimate trash! Shane Black se stává Rianem Johnsonem predátoří série a mým hollywoodským nepřítelem číslo 2. Co se mi na tomhle filmu nelíbilo? Všechno! Hned v úvodní scéně (tohle ještě není spoiler) si predátoří loď skočí vesmírným mostem, čímž vlastně skončí napětí filmu po 5 sekundách, protože jestli náhodou po této WTF scéně neodejdete z kina, může vám být jasné, že pokud by to naši hrdinové nezvládali, přiletí je z té šlamastiky dostat Strážci Galaxie. Dnes už obě značky patří Darth Disneymu, takže se do budoucna můžeme těšit na family friendly Predátora, který zaujme místo právě vedle Star Lorda. Tímto filmem byl Predátor definitivně zesměšněn a stal se z něj panák do hračkářství. A tento fakt nepřekryjí ani hektolitry digitální krve, ani sprška sprostých slov protkávající každou konverzaci. Řekl bych, že i od 15 letých holek ty nadávky zní více cool než od těchto břídilů a castingových omylů. Zejména Pan Černoch z Black Panthera (jména špatných herců si nepamatuji) vzbuzuje respekt leštiče záchodků a ne krutého velitele. A když si na sebe začne oblékat Predátorovu výstroj, připadáte si jako v kvalitní parodii. A teď k těm spoilerům. Predátoři si začali pohrávat s DNA a upgradují se. Čili další špatný nápad. Zemi hrozí invaze, jeden predátorský uprchlík nám ale přinesl zbraň k obraně (koukám na Predátora, nebo Den nezávislosti: Nový útok?). Pronásledující upgradovaný Predátor si s sebou přiveze psy, z nichž jednoho asi špatně krmil, protože si během filmu najde lidského pána (znovu se ptám, koukám na parodii?). Na konci filmu lidé sestrojí zařízení, díky kterému s nimi bude Predátor anglicky komunikovat (Mars opět útočí? Kde tedy bylo ono slavné We come in peace?). Konec spoilerů. Mým vesmírným filmovým klasikám je konec. Star Wars zničil psychopat Rian Johnson, Aliena znásilnil zhrzený dědek Scott a Shane Black vyhladil rasu Yautja. Jdu si pustit Predátora jedničku a zvláště si vychutnám smrt Shanea Blacka. EDIT: Projdeme si ještě největší plot holes (následují spoilery): Predátor uprchlík letí na Zemi předat dar lidstvu na obranu před invazí. Hned po přistání ale začne vraždit všechny, na které narazí. Trošku podivné vyjednávání. Onou superzbraní na obranu Země je jakýsi super oblek na vraždění Predátorů. Aha. Takže invazi celé civilizace disponující zbraněmi jako vesmírný teleport, plasma zbraně, pokročilá umělá inteligence, zbraně hromadného ničení, to všechno přemůže jeden oblek. No paráda. Malého Predátora zneškodní na začátku filmu náramek na ruku, ultimate Predátora nejdřív helma a pak useknutá ruka. Bizár. Predátora převezou do laborky a dají mu sedativa, která přestanou fungovat. Klišé. Co mě ale dostalo, že takto nebezpečný tvor nedonutí velitele laboratoře postavit tam nějaké zábrany pro případ útěku. Žádné sentry guns, elitní vojáci, prostě nic. Predátor v jednu chvíli začne střílet z kulometu. Skutečný predátor by tu zbraň vzal, urazil by s ní někomu hlavu a pak jí rozlomil přes koleno. Užívání takto primitivních věcí je pod úrovní Yautja, ale Shane Black má na to zřejmě jiný názor. Predátor rozumí řeči lidí - budiž. Predátor na lidi gestikuluje, plive - to už je trapné. Predátor mění hlas na ženu bez své helmy? A já myslel, že Predátor sice umí napodobovat řeč, ale úplně změnit tón hlasu dokáže pouze díky nahrávání v helmě, přes kterou to poté pustí. Predátoří civilizace si pohrává s genetikou. Kdo nesouhlasí, je vyhnanec. To je úplně proti dosavadní filozofii Yautja. Oni nenáviděli "biologické" zbraně, křížení a další podobné nesmysly. Šlo to proti jejich filozofii. Jejich doménou jsou zbraně určené k lovu. Predátoři podle Blacka touží kolonizovat vesmír, mají k tomu předpoklady - vesmírné lodě schopné skákat prostorem atd. Pokud to je takto jednoduché, proč už to dávno neudělali? Proč už u nás nezůstali v době Mayů, roku 1715, v roce 1904? Co se asi mohlo za těch posledních 100 let na jejich klimatu změnit? A spousta dalších... () (menej) (viac)

AllShallFall odpad!

Co to kurva bylo? To jsem zase nasranej. Predátor? Shane Black si dělá normálně prdel. Herci úplně hovna. Strašný. Predátor, nablejskanej jako kdyby vylezl z cirkusu. Co měl znamenat ten 3 metrový predátor? To jako vážně? Vůbec to ve mě nebudilo žádný emoce. Jako že nějaký strach, napětí. Ne nic prostě. Nula. Predátor spadne z nebe, loď na sračku, ale on nemá nic jinýho na práci, než prvního co uvidí pověsit za nohy. Jdi mi do piči. Celej film o hovně a vyvrcholil konec, kdy se vlastně dozvíme, že chtěl predátor lidem pomoct. To prostě néééé tohle. Nééé. ()

Okara

Když je humor to jediný, co v Predátorovi funguje, je něco špatně. Někdo měl scenáristům pošeptat, aby za volant busu sedl Key, a než se něco rozjede, ujet se skupinou 2 na roadtrip po Státech. S nálepkou komedie by za mě film uspěl víc (byť si mohl půlku fuck-slovíček odpustit). Takhle černobílý postavy zmateně pobíhaj sem tam jak v červenomodrym RPG a jejich smrt podobně jako ve hře nikoho nezajímá (ostatní postavy, ani diváka). Ústřednim predátorem je teoretická bioložka, která strčí do kapsy profi-vojáky, skáče deset metrů, má nezlomný kosti z titanu, umí s plejádou automatickejch zbraní a stačí, když se podívá na sekvenci DNA či dříve neviděnou masku, a má o všem jasno a může ostatní vzdělávat. Já vim, já vim, šel jsem si s přimhouřenym okem pro tříhvězdovou blockbusterovou nálož, ale bez vtipů by to byla vyloženě tragédie. 40 % ()

Geralt z Rivie

Poslední trailer mě hodně nabudil, ale bohužel všechno zajímavé bylo již traileru. První polovina filmu byla fajn a těšil jsem se, až se dostane na scénu vylepšený Predátor, a pořádně se to rozjede, bohužel se ale stal pravý opak. Potenciál Olivie Munn a Thomase Jane absolutně nevyužitý, ale naopak se mi líbilo zapojení syna McKenny Roryho. Humoru je ve filmu strašně moc, to by nevadilo, bohužel je celkově špatný pár dobrých hlášek tam je ale převažují ty špatné. Nechtěl jsem porovnávat Predátora s Arnoldem, ale bohužel musím. Konečná "bitva" mezi McKennou a Predátorem byla tak rychlá, že jsem ani nestačil zaznamenat, že je vylepšený Predátor KO. Rating 15 chválím, ale na dobrý film to nestačí. Moje očekávání bylo veliké, a proto je zklamání větší. Upřímně Predátoři (2010) jsou s neakčním hrdinou Brodym docela cool. ()

Zodd

Stejně jako u Aliena zde kašle Hollywood na atmosféru originálu a místo toho buduje mytologii. Máme tu bioložku zaujatou mimozemským životem, přeživšího (a proto psance) z letecké jednotky, synáčka s Aspergerem a bandu vtipných "bad boys", kteří musí čelit naší ikonické figurce. Už takový námět zadělává na pořádný průser, ale právě důraz na humor a dostatečný rozpočet na konzistentní scénář to dokáže vytáhnout z bahna, kterému dal nedávno tvář Covenant. Seriózní nostalgici se budou smát nebo brečet, ztěží něco mezi tím, rozhodněte se proto sami, jaký postoj si zvolíte. ()

PetrPan odpad!

"Asperger Hamburger" Ano, proměnit se tato "hláška" ve skutečnost, možná bych byl ve svém hodnocení smířlivější. Bohužel Shane Black vykastroval jednu z největších legend žánru a poslal Predátora na nejhlubší dno hollywoodské žumpy nového tisíciletí. Jacob Tremblay jako "McKenna Asperger nadčlověk" mi opět potvrdil svou příslušnost k hereckému odpadu, u nějž si nedokážu vysvětlit jeho stoupající popularitu. Tupě zasmušilý kukuč k předstírání Aspergerova syndromu opravdu nestačí. Prostoduché znásilnění populární formy autismu však není jediným problémem téhle hovadiny. Místo akčního a napínavého spektáklu jsem dostal křečovitou komedii s frky se základky, věčně rozvaleným a hláškujícím černochem aka "gangsta cool negr, vole", dalšími klišovitými postavami špatně vystřiženými z osmdesátkových originálů a spoustu a spoustu dalších sraček.... a nic jiného. Odpad zcela bez zaváhání. ()

silentname

Páni. Čo sa to tu podarilo prepána natočiť? Jedno je isté. Toto nie je predátor. Minimálne nie ten, ktorého si pamätáme z minulých filmov. "The Predator" je asi iba (ako povedal môj kamarát) filmový experiment. NIečo, čo sme v tomto univerze ešte nemali. Neviem si inak vysvetliť rozhodnutia tvorcov tohto filmu. Je to všetko okrem toho, čo by ten film mal byť. Žiadna atmosféra, žiadny strach, len to čo môžem skutočne označiť ako komédiou roka. Takto dobre som sa už od srdca dávno nezasmial na filme, ktorý mal byť strašidelný,(okrem "The Nun") a priniesol mi toľko zábavy. Plus tá hudba z toho robí absolútne 90s film. Myslím si, že keď v roku 1987 prišiel prvý film "Predator", tak všetci od toho asi čakali, že to bude niečo podobné, ako bol tento film. Ja neviem čo mám na to povedať. Rozhodne zo štvorice filmov je toto ten najslabší film. Bez debaty. V časti finálnej akcie som miestami nevedel určiť čo sa deje, no je to relatívne prehľadné inak. Efekty sú na úrovni, postavy sú vtipné a dávajú práve vďaka nim filmu tú stupiditu. je to skutočne komické. Akoby už nechceli robiť tvorcovia horor. Ak to bolo cieľom, tak to zabralo. Ak nie, tak bohužiaľ. Hodnotenie: C ()

Yoshitsune

Je osmdesátý sedmý rok, Guns N' Roses právě vydali svoji desku "Appetite for Destruction", hrál se legendární basketbalový zápas mezi USA a Brazílii a z Arnolda Schwarzeneggera, se stává filmová hvězda. Neni rok osmdesát sedm a tenhle film, se nesnaží překonat původního Predátora, spíš slouží jenom jako další díl, do velké skládačky. Tenhle film má problém a to je, že se snaží zavděčit původním fanouškům a zároveň i těm novým. A to je velká chyba, film by se neměl snažit zavděčit, nějakým skupinám lidí, ale měl by být svůj. Navíc jedna skupina lidí, sou útlocitní jedinci, jenž při pohledu na krev - sepisují petice, při drsných hláškách - se nebojí jít do diskuze a tam se rozbrečet a k tomu příběhu, který docela funguje, to už mají rudo před očima. A na herce Jacob Tremblay (ten malý klučina) se nebojí použít vulgarity, toho nejhrubšího zrna, to že Jacob hraje ve filmu dobře a neni na obtíž, jako jiní dětští herci ve filmech, to už je nezajímá. Jacob Tremblay je opravdu nadaný herec a to že aktivuje Predátorskou technologii, je celkem dobře vysvětleno. Co se týče přetáček, nejvíc je to vidět v polovině filmu v karavanu, s Nettlesem a Casey, naštěstí je to rychlé, takže to nebije zase tolik do očí. Tahle parta drsňáků, je správňácká, měli jsme tu komando, policajty, žoldáky a teď tu máme porouchaný vojáky, všichni členové sou správně nebezpeční a nepředvídatelný. Ale nejméně výrazně, tam působí Alfie Allen (smraďoch ze Hry o trůny) který má nejméně prostoru a až na dvě věty, nic neřekne. O to víc stojí za pozornost, Sterling K. Brown který hraje docela nebezpečnou postavu, se kterou je nutno počítat. Akce se mi líbala, ale závěrečná třetina, která se odehrává v lese, je nadmíru intenzivní a tvůrci v ní vytáhnou to nejlepší, co mají a stojí to za to. A nahláškované, je to taky moc pěkně, hlavní hrdina přežije všechno a vůbec sou přece osmdesátky. Ale bohužel, osmdesátky to nejsou, ale že by to dělalo nějak velkou ostudu, to se říct nedá. ()

Ratemus

Jedna hvězda za snahu a za to, že tu konečně je zase predátor a druhá za vtipného Tomase Jane, jinak kardinální patlanina, amaterismus po stránce scénáře i režie, debilní postavy a nejspíš poslední možnost, kdy jsme moi vidět predátora. Po téhle debilní zoufalosti už žádné studio predátora nenatočí. Nechápu, Shane Black je přeci skvělý režisér, tak kde je chyba. ()

Arsenal83

Na legendu to nikdy nebude mať, to bolo zjavné už pred rozhodnutím to natočiť. Moje očakávania sa naplnili, tento film nespĺňa nároky ani dobrého sci fi snímku. Predátor tu vyzerá ako lacná atrapa, nejaká nepotrebná figurína vytiahnutá zo starého šatníka. Samozrejme sa tu veľa strieľa, väčšinou do vzduchu. Naozaj nechápem, komu chýbalo ešte tento príbeh vyťahovať z hrobu. ()

Chrustyn

První Predátor je moje srdcovka a jeden z mých TOP filmů. Druhý díl byl obstojným pokračováním a nedávní Predátoři, překvapivě ostudu neudělali. Nyní přišel Shane Black. Člověk bez něhož by Smrtonosná zbraň, nebo Poslední skaut, nikdy nebyly takoví, jací jsou a někdo, kdo dokázal, že režie mu není cizí a navíc si v prvním Predátorovi zahrál jednu z postav. Čekal jsem, že by to mohl vzít za správný konec a pohlídat si to a ... pokazil co se dalo. O nejnovějším Predátorovi by se dalo napsat hodně a do detailu by se dalo rozebrat, co všechno je v něm špatně, co je WTF a co mohlo být lepší. Já se zkoušel dívat nezaujatě a neohlížet se do minulosti (ačkoliv Shane neustále pomrkává na první nebo druhý díl) ale po celou dobu jsem si říkal, jak je všechno strašně špatně a hlavně kdo to mohl hodit na papír. Celkový námět je tragický a tím to jen začíná. Herecká skvadra je nesympatická až hanba, (ačkoliv paradoxně oni vytváří nejvtipnější momenty filmu, bez nichž by ve filmu nebylo opravdu nic) trikově je film až překvapivě špatný a akční scény jsou na úrovni filmů před dvaceti lety. Film má naštěstí až neuvěřitelně svižné tempo a přestože se po celou dobu pohybuje mezi průměrem a podprůměrem, věřil jsem, že se udrží u "trojkové" hranice. Bohužel závěr už byl tak moc mimo, (a vypadal ještě hůře) že film klesl do průměru, kde zůstal až do závěrečných titulků, což ještě potvrdila tečka na závěr, která už opravdu byla jak z jiného filmu. Troufám si tvrdit, že nový Predátor ani nemohl dopadnout hůře a i nevýrazný Alien: Covenant vedle něj vypadá jako trhák. ()

SeBig

Chvílemi jsem přemýšlel, že napařím i tu čtvrtou. Gore a akce u mě za jedna, humor někdy ok, někdy se ozvala trapnota, postavy fajn a ten konec mi přišel trochu urychlenej, ale na druhou stranu KONEČNĚ film, co rychle odsypá a nejsou žádný protahovaný nudný kecací scény.. nebál bych se dalších dílů. ()

korbitch22

Shane Black umřel v prvním díle jako první, měl brejle kterýho při natáčení neskutečně srali a tak se po dvaceti letech rozhodl, že se pomstí i když měl plnou hubu keců, jak že to natočí nejlepšího Predátora. Začátek je skvělej a chvilku se opravdu zdálo, že nás čeká slušný díl, ale cca po 45. minutách se to začne táhnout, scény vůbec nenavazují a je vidět, že se přetáčelo ve velkým a hodně stříhalo. Film potom vůbec nedrží pohromadě, CGI monster predátor je naprosto trapný a stejně tak ty jeho čokly. To, že z toho Black udělal svojí typickou parodii by mě ani nevadilo. Scená kdy predátor podá ruku do okénka k řidiči mě málem přivodila tři mrtvice a Thomas Jane je neuvěřitelný řízek. Jenže o tom Predátor nikdy být neměl...o humoru a když nepočítám naprosto jalového hlavního hrdinu, je i ten hlavní záporák příšerně iritující debil. Chápu, že takový asi měl být, ale to se dá udělat i s grácií jako to uměl Garry Busey ve dvojce. Když navíc zmiňuju dvojku, tak snad konečně všichni teprve teď docení její neskutečnou kvalitu a ve světle týhle akční komedie neskutečně stoupli i Antalovi Predátoři a to nemluvím o tom, že i AvP 2 je mnohem lepší, než tenhle komediální paskvil. Jako akční komedie dobrý, jako film o nejlepším vesmírném zabijákovi to je výsměch. Blackův neskutečný fail a snad to predátora nezabilo definitivně. 50%. ()

Marze

Predátor z roku 1987 patřil ke špičce žánru. Stupnoval strach z neznámého. Tento nový film má únosnou délku. Poněkud krkolomně se žongluje též s kategoriemi dobra a zla. ve skladbě typizovaných mimoňů se mohou uplatnit silácké hlášky. V akčním žánru je to slušný nadprůměr. Jednak dodržuje „osmdesátkovou“ patinu, tedy příjemně béčkovou atmosféru staré školy, jednak si pomáhá odlehčeným humorem, což je jediný způsob, jak dnes může názornou řezničinu přijmout i odpůrce modelové vybíjené a má tu správou popcornovou příjemně béčkovou atmosféru . Osvěžením jsou například galantní tanečky drsných žoldáků kolem spící slečny bioložky. Příjemně nekorektní herecké obsazení. Ale zejména postava vědkyně se přitom chová, jako by prošla výcvikem u zelených baretů.Prakticky všechny postavy jsou jen ledabyle načrtnuty.Nastavování je rovněž klasickým znakem žánru. Děj je prakticky toto, tedy zápletka: Predátor ztroskotá ve vesmírné lodi na území současného Mexika, shodou okolností v místech, kde plní svou misi americký armádní odstřelovač Quinn (Boyd Holbrook) a jeho tým. Quinn vyvázne ze setkání s Predátorem jako jediný živý a dokonce mu ukradne i část výstroje, kterou si nechá poslat poštou na P. O. BOX. Zásilka je následně omylem odeslána k němu domů, kde bydlí jeho ex-manželka a desetiletý synek. Vláda pak Predátora zajistí kvůli zkoumání, k čemuž přizvou i ambiciózní bioložku Casey (Olivia Munn) a Quinna prohlásí za pomatence. Všichni pak ale musí spojit své síly, když se Predátor ve výzkumné laboratoři probere a začne se shánět po svém ukradeném vybavení. Minusem je že vyvražďovačka vedlejších charakterů je místy nepřehledná. Nejčastější hollywoodská věta "musíme odtud vypadnout" (zde v slušnější verzi "měli bychom odtud zmizet" zazní až po hodině a deseti minutách. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (viac)

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

23.04.2017

Studio 20th Century Fox asi moc neuznává víkendy, protože v sobotu oznámilo data premiér osmi nových filmů. Rovnou půlku přitom zabírají pokračování Avatara, jichž se dočkáme 18. prosince 2020, 17.… (viac)