Thor: Ragnarok

• Česko Thor: Ragnarok (viac)

Thor je uväznený na opačnom konci vesmíru. Bez svojho mocného kladiva je nútený pustiť sa do preteku s časom, aby sa vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok – skazu svojho domova a koniec Asgardskej civilizácie, ktorý sa snaží rozpútať nový silný nepriateľ, nemilosrdná Hela. Predtým ale musí prežiť smrtonosnú gladiátorskú súťaž v ktorej sa ocitá tvárou v tvár svojmu bývalému spojencovi z Avengers – Neuveriteľnému Hulkovi. (Saturn)

remy

Spoustě lidem Ragnarok sedne, protože je to nadhledem propletená a dobře natočená Marvelovka, která si zakládá právě na svém humoru. V tom já ale vidím ten největší problém. Kdyby se trošku přidalo na vážnosti a Taika Waititi uplně neignoroval koncept jedničky a dvojky, mohl tady být v mých očích opravdu bezkonkurenční film od MCU. Chápu rozhodnutí všude vecpat vtip, film je díky tomu osobitější a ztřeštělejší, jen si myslím, že Thorova sólovka by měla přecijenom vypadat trošku jinak. Ale nemůžu tomu vzít skvělou výpravu, perfektní akční scény a tentokrát i cool záporačku. 70% s odřenýma ušima. ()

kenkaku

Konečně můžu dát Thorovi plný počet. Je sice pravda, že začátek občas zabředne do trapnosti (občas to co se prodává jako "humor" není vtipné), ale jakmile se Thor setká s Hulkem, film už jede na 100% bez zaškobrtnutí (snad až na "Devil's Anus"). Občas jsem měl i pocit, že film je spíš o Hulkovi (což vůbec nevadí) a díky tomu, že Loki není otravné pako (jako minule) film nemá ani žádný otravný element. Prostě za mě moc dobrý. ()

Maynard.

DOKONALOST ROKU!!! Jo, Marvel mě má obtočenýho kolem prstu asi tak 10x, ale tohle je prostě boží! Není nic lepšího, než když jdeš nadrženej na film a dostaneš ještě něco mnohem víc než pro co sis přišel (nebo spíš teda přijel na kole ve 21.00) :o). První Marvel, kde je slyšet skvělá hudba, něco na styl TRON Legacy, taková elektronika spojená s orchestrem. A teda tadle hudba tomu dává neskutečný koule. Člověk se i mnohokrát zasměje, páč Marvelové si na rozdíl od přitelenejch DC dokážou udělat prdel i sami ze sebe. Co se týče hlavní záporačky - Cate, tak nezklamala a jakožto Thorova starší ségra tomu dává pořádný nálože. A Loki, to je sice absolutní zmetek, ale stejnak má moji přízeň, prostě mu to žeru. Ostříhanej Thor (samotným dědou, kterej dal Marvelu život) je nekompromisní a po těch letech si věří a je to prostě borec. Je mi uplně jasný, že na tohle půjdu do kina ještě minimálně 1x, páč tohle je zatím pro mě nejlepší letošák... ()

sedm.1

Spokojenost ano, nadšení rozhodně ne. Já tu tedy nemohu tvrdit, že bych se u třetího Thora nudil, to spíš naopak, ale nevím, jestli jsem už tak namlsanej z Avengers, Občanský války, či Strážců galaxie, ale všemi těmito kousky u mě Marvel dosáhl absolutního pocitu blaha a dotkl jsem se díky nim filmového nebe, a pak, když přijde jen o něco trochu slabšího, jsem v rozpacích a chci prostě víc, mnohem víc. Ragnarok je tedy sice určitě skvělá jízda, plná perfektní akce, humoru, hlášek, výrazných postav, disponující úžasným spádem, spoustou strhujících scén, ale zkrátka to přesto všechno nebylo to pravé ořechové. Možná je to tím, že zrovna Thor není úplně můj nejoblíbenější Avengers, možná my až tak nesedla zápletka, kdy film mnohem více fungoval v jednotlivých scénách, než jako působivý celek, možná mi nesedl styl zpracování Taika Waititiho, který to navíc podle mě celé příliš neukočíroval, a to především v závěru, jehož gradace se změnila v opravdu už přeplácaný dortík, prostě nevím, bavil jsem se, ale abych byl na vrcholu blaha, to bohužel ne. Krapet mě film zklamal i co do vtipnosti, kdy bych většinu těch fórů označil spíš za úsměvné, než vyloženě humorné a navíc pár gagů bylo dokonce až nevkusně naivních a zbytečně nastavovaných, s čímž jsem se u Marvelu tedy setkal opravdu poprvé, a přitom to bylo vážně zbytečné. Herecky jinak párkrát slušně zahlásili Hulk Ruffalo a Loki Hiddleston, ovšem jednoznačně nejzábavnější byl Grandmaster Goldblum, Hela Blanchett pak nic moc a Valkyrie Thomson zcela o ničem, účast Doctora Strange pro mě nepochopena, no a samozřejmě tu je Thor Hemsworth, který nemá chybu, ostříhaný je ještě víc cool, a on ho hraje prostě fakt moc dobře. Takže, hvězdičkový fullhause sice nedám, protože mě to prostě neposadilo na prdel, což jsem zkrátka neoddiskutovatelně očekával, nicméně o zábavu jde určitě prvotřídní a jedeme dál, Marvele, fandím ti!!!!!! ()

herr_carter

Takový netradiční Thor...zatímco předchozí díly sázely na vážné pojetí, tohle je čistá komiksová prdel a bohužel u mě převládá pocit toho, že se jedná o ne tak povedenou kopii Strážců Galaxie - totiž narvat hlášku do každého dialogu...a zatímco ve Strážcích se to povedlo na výbornou a akce nebylo přehršel, tady je to lehká kontraprodukce a forma vítězí nad obsahem....................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

BMAJTZ

Od filmu s Thorem jsem nečekal vůbec nic. První dva díly u mě propadly a nevím zda se chci na ně v brzké době vůbec podívat znova, ale třetí díl laděný zcela do komedie u mě nějak fungoval. Jsem zastánce spíše vážněji laděných hrdinů, ale když si zde film dělá sám ze sebe srandu je to super. Nečekal jsem nic a dostal jsem překvapivě dost zajímavou popkornovou zábavu. Holt budu muset asi přehodnotit vztah k Thorovi, film ale prosím brát čistě jako komedii, vypnout mozek a jet na blockbusterové vlně. ()

Soweek

Thor musí být pro Marvel druhořadý hrdina, protože si nedokážu u Iron mana nebo Kapitána představit, že budou schopni takového risku, jako dát režii Waititimu, což je sice uznávaný režisér, ale pouze na poli indie filmu. A už vůbec nechápu, kdo měl ty koule a řekl "Ano", když se Waititi zeptal: "Co kdybych místo epického ukončení trilogie natočil nový díl Montyho Pythona řízlý Flashem Gordonem?" Nicméně stalo se a já jsem za to neskutečně rád. Pythonovský humor se dnes už jen tak nevidí a vtipnější film mohl být pouze pokud by všichni měli britský přízvuk. I přes mou únavu superhrdiny si mě tak Marvel stále drží, protože je zatím schopen do každého filmu vnášet něco nového. ()

Firebug

Šel jsem na to kvůli režisérovi, jehož dosavadní tvorbu docela žeru. Taika Waititi si ostudu rozhodně neudělal, protože vytvořil na poměry Marveláckých komiksáren nadprůměrně zábavnou ptákovinku, která se však nevyvarovala spoustě neduhů patřících k žánru. Je veliká škoda, že i jeho humor je jaksi prvoplánový a mělký v porovnání s jeho staršími kousky. 3.49 zaokrouhleno na ušmudlané a odřené 4*. ()

Melios

Výborné pokračovanie, ktoré sa na nič nehrá. Waititi sa predviedol ako len mohol a je to vidieť. Po sentimentálnej jednotke a suchej dvojke je to príjemná zmena k lepšiemu. A to len stačilo, aby sa Marvel nebral vážne a mal celý LORE na háku... ()

Sdoom

Klasiky průměrná Marvelovka, kterou šlechtí to, že se zcela evidentně nebere vážně. Jinak je tu celkem vyvážený poměr trapných a celkem vtipných scén, z čehož ty lepší většinou pozvedává přítomnost Hulka bojujícího se svou vlastní identitou. (HD, orig.) ()

Arkanoid

Sequel Thora je vtipný (až parodický) aj dobre natočený (až videoherný). Thor, hrdina, ktorý prekoná všetko. Divák sa oňho opäť nemusí báť. Divadlo Lokiho „smrti“ poteší, no skôr to vyzerá ako paródia. Matt Damon je v tom skvelý. Zábavné béčko. Na vyššie hodnotenie nejdem z dôvodu absencie hlbokých komplexných charakterov a originálnych dejových línií. ()

LuciusWlk

Přes všechno to pozitivní hodnocení, jsem měl trochu problém, uchopit Thora, jako parodii na Thora. Bylo to zábavné, netvrdím opak, ale mnohdy až infantilní. Škoda, že te zábavnosti bylo podřízeno vše, včetně příběhu a efektů. ()

KennyNevym

Další pecka ze světa severských bohů. Komiksáci a dlouhodobí fandové série jistě ocení propojení světa Asgarďanů a zbytku galaxie. Jediné co bych vytkl je možná až příliž vtípků a odlehčení (prostě to tak nefunguje jako třeba v Guardians of The Galaxy). Ale na druhou stranu je to zase slušný progres postavy. Zdali je to dobře nebo ne je otázka názoru. ()

666Carnage

Já jsem spokojen, Film mě hodně bavil, bylo to hodně barevný, bylo tam hodně akce a soundtrack byl cool. Takže prostě Marvel opět super. A asi to je nejlepší Thor. I když se to tak nemusí zdát ale nabídl toho nejvíc. 90% ()

iXtr3m3

Ujo Psychor je asi riadne psycho, keď púšťa kydy, ktoré púšťa. Reálny rozbor mytológie, keď sa jedná o mix viacerých komixov? Rasismus v narážkach na multikultúrnosť? Temná fantasy s hororovou príchuťou od Marvelu? Na akých drogách preboha ten človek ide? Je to Marvel, je to navyše Waititi, je to Ragnarok meets Planet Hulk so zameraním na komédiu. Preboha, čo sa ten človek nepozeral na trailery? Čakal niečo, s čím sa vôbec nerátalo a ani sa to nikde nikdy nezobrazovalo? Film bol premakaný, nahláškovaný, extrémne vtipný, Grandmaster, Loki, Thor, Hulk/Banner, všetci extrémne vtipný, vidno ako si to všetko užívali naplno. Tento film si proste robí pi.u zo všetkého a robí to vedome, nie nevedome. Je to to, čím mali byť druhí Guardiani, ktorí boli od jednotky omnoho slabší. Jasné, je ťažko to vtesnať medzi doterajších Thorov, z ktorých jednotka bola famózny origin v najdokonalejšej možnej forme, dvojka bola extrémny odklon k temnote a trojka zasa totálny úlet, v podstate experiment, ktorý si myslím vyšiel. Jasné, mohlo to byť osudové, ako sa pár rokov dozadu písalo, ale Marvel evidentne rezignoval na vážnosť a ponecháva ju naozaj len a len v DC a ja sa tomu absolútne vôbec nebránim. Len tak ďalej. ()

Rudinsky

Dlho som váhal, ale nakoniec predsa len plnotučné štyri. Waititi sa s ťažiskovým blockbusterom popasoval ako pán a v podstate nudnú, nabubralými kecmi opradenú, nezáživnú marvelovku posunul presne tam, kde treba. Škoda len, že prepínanie medzi skvelým humorom a vážnymi scénami až tak dobre nefunguje a zbytočne ich niekoľko nešikovne vyznieva do poloprázdna (najmä trestuhodne nevyužitá supermilf Blanchet). Inak ale veľká spokonosť, jednoznačne najlepší Thor a Marvelovka (spolu s Winter Soldierom) vôbec s perfektnými cameami, hudbou a najmä funkčne vystavaným príbehom. Plus si tu Thor struhol možno najlepší nástup od čias Hulkovho pravého háku Thanosovej veľerybe. PS: Waititi smer Pixar! ()

KoRner

Asi najlepšia marvelovka a možno jediná, ktorá sa dá pozerať opakovane. Je to farebné, vtipné, s výbornými hercami a skvelou hudbou. Akurát ma štve tá neuvyužitosť postáv, ktoré tu skončili a pochybujem, že ich niekedy oživia. ()

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (viac)

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

17.07.2022

Uběhl první týden od uvedení novinky Marvelu Thor: Láska jako hrom, což znamená zhodnocování jeho trvanlivosti u publika. A to není vůbec jednoznačné. Lord (tedy bůh) hromu za první víkend… (viac)

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

…a scénář mu napíše Krysty Wilson-Cairns, jež získala nominaci za 1917 a naposled pro Edgara Wrighta napsala thriller Last Night in Soho. Zprávu potvrdil samotný Lucasfilm v Den Star Wars. Informace… (viac)

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

17.01.2020

Zpráva, která nejspíš nikoho, kdo sleduje dění okolo Lucasfilmu, Star Wars i režiséra Taiki Waititiho, nepřekvapí. Disney teď totiž talentovanému filmaři nabídlo možnost natočit si vlastní Star Wars… (viac)