Backcountry

Na první pohled obyčejný výlet do nedotčené přírody se pro mladý pár změní v noční můru. Zpočátku vše vypadalo skvěle. Alex, který je na výpravy do přírody zvyklý, přesvědčí přítelkyni, která má raději město, aby s ním vyrazila do Provincial Parku, konkrétně do odlehlé oblasti Blackfoot Trail. Jenže to, co na první pohled vypadalo jako skvělý nápad, se postupně mění v jednu katastrofu za druhou. Nedotčená příroda totiž nemá jen svoje krásy, ale i nebezpečí, mezi které patří jak nelítostné přírodní podmínky, tak divoké šelmy. Tento výlet se tak stane největší zkouškou jejich vztahu. (topr harley)

HonzysKISS

Tento film zachraňuje zaručeně atmosféra. Celou dobu jsem se při sledování na tu obludu připravoval. Natočené je to vážně skvěle. Ten pocit, že na vás může kdykoliv vybafnout je k nezaplacení. Není to úplně horor, ale strašidelné prvky v tom určitě jsou. Hlavní scéna s méďou je super, škoda že nebyla delší, ale i tak uspokojující. A chudák týpek, jednou zabloudí a hned ho ta jeho insta čubka seřve jak psa. 78/100 ()

peetriss

V krátkém čase další "návštěva u zlého medvídka". Po americkém skorocéčkovém hororu Grizzly kontrují Kanaďané sice minimalisticky pojatým, přesto povedeným a účinným survival thrillerem, který je oproti nechtěně úsměvnému a přehnanému Grizzlymu, uvěřitelný, sympaticky obsazený neokoukanými herci a především je díky své realističnosti (navíc inspirované skutečnými událostmi) mrazivý a napínavý, až se člověku tají dech. Podceňuje-li člověk divočinu a staví se k ní s despektem (zejména pánská polovička páru), může přijít krutý trest. Film, po kterém se mé oblíbené beskydské túry stanou adrenalinovějším sportem. ()

Káronoš

Realisticky podaný malý film. Scéna ve stanu byla super. Do lesa vždy připraven, kdyby to hlavní hrdina ctil, mohlo to dopadnout jinak, beztak mohl mít za pasem aspoň lovečák. Další upozornění pro mě abych tu svou devítku tahal všude, i když na medvěda by to chtělo asi jiný kalibr (lepší než pepřák). Holka měla víc štěstí než rozumu (snad mě za toto tvrzení nezažaluje). ()

lucijelucije

Tak autentický snímek jsem teda dlouho neviděla. Jak výborné herecké výkony, které teda pro mě znamenaly jasnou vizi toho, jak by to probíhalo ve skutečnosti, tak nádherná a skutečná kamera, která vám dá pocit, jakobyste byli v těle jednoho znich. Pořád váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami, protože Backcountry je tak silný příběh, že v Blackfoot budu ještě hodně dlouho. Evidentní je, že než se stane, co se stane, tak celý děj se spíš zaobírá vztahem mezi Alexem a jeho přítelkyní. Jak zvládat stresové situace, když jste tam jen vy dva? Jsem ohromená a ještě teď mám husí kůži a neuvěřitelné nervy. ()

Prochy38

Malinko mi chybí k 5*. Mám podobné filmy hrozně moc rád a fakt tento si na nic nehrál. Žádné hrdinství, žádné zázraky ani nic moc nemožného. Medvěd naprosto luxusní a hlavně prostě medvěd.... Nádherná příroda, hodně dobrý pár a fakt tvrdá realita. Tleskám. ()

f7r

Děj se odehrává v pěkné krajině, takže mi bylo docela jedno, že se docela dlouho nic moc neděje a až pak se děj rychle "zvrtne". Celkově ale příjemná podívaná. ()

Magika82

Tvůrce uvádí, že se jedná o příběh natočený dle skutečné události. Inu, velmi poupravené. A to do té míry, že již na oblast Umělecké literatury faktu / Umělecké filmografie faktu, nemá oprávněný nárok... Snímek je inspirován případem Sharon Braadley, kterážto se vypravila na výlet do hor sama. Ač zkušená horolezkyně a znalkyně přírody, dopustila se hned několika chyb, jenž ji v konečném důsledku skutečně téměř připravily o život. 1) Vydala se do oblasti častého výskytu Medvěda Hnědého a Medvěda Černého v prvních jarních měsících, tedy po probuzení hladových šelem ze zimního spánku. 2) Mobilní telefon si skutečně zapomenula ve voze. 3) K napadení došlo mimo hlavní turistickou stezku. K tomu se rozhodla záměrně ve snaze být skutečně sama, a zvolila stezku používanou Lesní správou parku. 4) Přes mnohačetné zlomeniny, těžký otřes mozku, a několik znetvořujících zranění v obličeji, lebce a levém prsu, přežila návrat ke člunu. Tento ji po proudu dopravil již v hlubokém bezvědomí do základního tábora pro turisty, správci parku, atd.. Po několika měsících strávených v umělém spánku a mnoha operacích, při nabytí vědomí stále opakovala, že nesmí zemřít. Tím co ji drželo při životě po celé dva dny, kdy se cestou střídavě plazila, šla tzv. "po čtyřech", upadala do bezvědomí, dle svých slov již ani jednou nepomyslela na možný útok jiné šelmy nutně cítící čerstvou krev, ale pouze na své dvě nedospělé děti. Byla to právě myšlenka na ně, která ji nutila nepodlehnout drastickým a velmi bolestivým zraněním, i navzdory velké ztrátě krve, a tak dokázala Přežít svou smrt, jak zní název dokumentárního pořadu National Geographic Wild. V originále: I survived my death: When the animals attack.... Zpět k filmu Backcountry: Adam MacDonald se nechal inspirovat tímto příběhem paní Sharon Bradley. Ovšem přidal ji na její cestu neexistujícího přítele, který se ve filmu chová jako naprostý hlupák a nikoli znalec přírody a po zásluze je usmrcen a z velké části po sléze zkonzumován medvědem... Označit snímek za jako natočený dle skutečné události, jestliže se autor/režisér nedrží zásadních faktických bodů, nelze! Umělecká literatura i filmografie faktu má právo na jistou míru dramatizace a tvůrčí fantazie, ovšem NIKDY nesmí mít tyto drobné zásahy vliv na skutečnosti, tedy fakta, která jsou jako vztyčené pilíře elektrického vedení, jenž tvůrce spojí pomyslným kabelem, tedy dialogy, či mírnou dramatizací nebo již výše uvedenou tvůrčí fantazií... Adam MacDonald se však dopustil neodpustitelného, když doslova vyvrátil 3/4 faktických pilířů, aby je nahradil vztyčením vlastních, zcela tak přetvořil skutečnou událost téměř do fikce, a ještě si v úvodu traileru dovolil uvést, že se jedná o film natočený dle skutečné události... Že snímek nevhazuji rovnou do Odpadu, je zásluhou práce kamery, exteriérů, a přesvědčivému hereckému výkonu Missy Peregrym.... S oběma zavřenýma očima hodnotím 40% a tedy dvěma hvězdami. ()

Warhorr

Hororů jsem viděl kvanta ale opravdu jen hrstka z nich ve mně na konci zanechala nějaký nepříjemný pocit. Paradoxem je, že tohle horor v podstatě ani není, jde tam hlavně o jeden zlomový okamžik/scénu, která vydá za celý film. Po ní jsem zůstal v šoku a docela ''znechucen'' a čuměl až do konce s otevřenou hubou. A proč? Protože je to něco, co se může stát úplně každému kdo na konkrétní místa zavítá a hlavně, spousta lidem už se takové věci staly a stávat nadále budou. Co dodat, zlaté Beskydy a Jeseníky. ()

bobstock

Tradiční surviválek o dvojici, která se soustřeďuje na vztah mezi nimi a následným ztracením v rozhlehlé divočině. Bohužel tempo po krátké, celkem výživné události rychle upadne a film se vydává na náhodný trail vedoucí kdoví kam..50% ()

Wancohoff

velmi dobre, uveritelne a realne. bohuzial kameramanovi by som odťal ruky a hodil medvedovi.namiesto tocenia scenerii a prirody, sa sustredoval na detaily ako pri toceni porna... 75% ()

BlackHood

Z traileru a obrázků jsem čekal úplně něco jiného. Nějaký survive horror, ale dostal jsem nudné kece, kde se medvídek objeví až v 58. minutě. Pak za 2 minuty medvěd zmizne a zase tam jen chodí po lesích a já se zase nudím. Taky jsem čekal hezčí kanadskou přírodu, ale dostal jsem lesy, jaké jsou pět minut od mého domu :( Byl to neskutečně nudný film, a já se při něm nudil tak moc, že jsem při jeho sledování napsal i tento komentář. Strašidelnost 1/4 Brutalita 2/4 ()

andels

Spoiler Revenant kenejdijn edišn 2014, lulz in car, he set up tent, stranger brought fish, he not cool, he left, lulz, no lake, no map, you loser, i wanted to prpos you, im sorry, lulz, hungry bear, he dead, she ran, lulz, cool camera, red flare, cool deer, she fell, broken ankle, lulz, she met stranger who left earlier, they got married, the end. Bear won oskar. Dicaprio cries. ()

Flopik

Ja a tieto natural horory nejdeme dokopy. Hlavný párik je sympatický, atmosféra budovaná skvelo a nakrútené je to tiež pekne. Ono toto všetko je super, na druhú stranu sa prvú hodinu nič nedeje ak nerátame cudzinca ktorý bol vo výsledku pre film úplne zbytočný. Po hodine nastal útok medveďa, ktorý je natočený reálne, tak isto ako aj spapanie obete.Toto je rozhodne highlight filmu. Drsné a tá bezmocnosť skvelé. Potom však sledujeme 20 minút opäť len chodenie po lese ktoré nemá ani nejaké dobré finále. U mňa za 3*. Ak vás ako mňa nalákali komenty tipu : brutálny útok a zožratie, tak to nie je až tak brutálne.Ale ako natural horor palec hore. ()

Dr.Manhattan

Tieto filmy mi vždy pripomenú aký sú ľudia hlúpi. Chlapík prehovorí priateľku na miesto, na ktoré vôbec nechce ísť. Navyše je to doslova divočina. Nemá žiadne prostriedky sebaobrany, mapu a ani telefón. Celé zle. Keďže to bolo inšpirované skutočnou udalosťou mam trocha výčitky, neh mu je zem ľahká ale toto proste posral. Divný okoloidúci čo sa zastavil na večeru mi bol viac sympatickejší. Myslím si, že ten ho odhadol hneď. Čo sa týka filmu, po celý čas sa tam v podstate nič nedialo. Pár išiel do lesa, zablúdil, chlapíka zožral medveď, žene sa podarilo utiecť ...that's all. ()

warrenur

Ako odusevneleho turistu ma tento snimok dost zobral. Ustredna dvojica a nalady medzi nimi boli autenticke a tak som nemal problem prezivat ich "vylet" spolu s nimi. Stretnutie toho druhu, co zazili oni, som nastastie nikdy nezazil, ale vzdy som mal respekt a snazil sa nic nepodcenit a predvidat. Preto mam obycajne v batohu vzdy vystroje viac ako bezne vidim. Nevynimajuc take veci ako je mapa - nielen navigacia v mobile, dostatok vody, energeticke posilnovaky, obvazy, termoprikryvku a mnoho dalsich drobnosti, ktore mozu byt v zlej situacii prospesne az nutne. Divak videl, co sa stane, ked to pochybi. Strasne chyby robili tam ti dvaja, nieco neuveritelne. Ten chalan to so svojimi rozhodnutiami, zatajovanim a tvrdosijnym odmietanim svojho omylu poriadne pokaslal....ako len ta ludska psychika pracuje. Slovenske a ceske hory su sice prelezene a medzi chatami, ci obydliami nestravi clovek sam dlhsie ako maximalne par hodin. To vsak neznamena, ze v nich nasi "hunaci" takisto neziju. O divocine, kam si vyrazili tito, je strasne naivne a hlupe, taketo nieco nepredpokladat. Dievca sice "sprej na medvede" malo, ale videli sme, k comu v tej panike je, ked je clovek dosrany. Fuuu, drsna zalezitost. Tam ta situacia bola natocena bravurne. Tiez ta nocna-stanova, s "chlpacom za plentou". Mraz chodil po krku. Bolo mi tych dvoch velmi luto. Odporucam film pozrie tradicne, v noci a na sluchadlach. Slusny filmovy zazitok. ()

Junys

Alex bere svoji přítelkyni do míst kde se mu jako malému líbilo (Blackfoot trail) protože ji chce požádat o ruku. Každá strávená noc v parku se mění na horší a horší. Po čase se ukáže, že to nebyl dobrý nápad jet do parku bez mapy. Tvůrcům asi docházeli nápady když vymýšleli příběh. Prostředí nádherné. ()

M.Myers

Celkem pohodovka, sice, jak tu již kolegové v komentářích píší, úvod nám příliš zábavy nenabízí, ale pomaloučku, polehoučku se dopracujeme k slušnému survivalu. Dvojička herců v pohodě, příroda hezká, jen ta kamera byla na můj vkus nějak často rozmazaná, nevím proč, jestli záměrně, každopádně to bylo později už dost otravné. Atmosféra strachu vygraduje asi přesně v tom momentu, kdy rozespalý mladík otevře stan a tam u ohniště dřepí půltunový překvápko. Upřímně za sebe můžu říct, že bych jednak nevěděl co mám jako teď dělat a zaručeně bych se asi podělal. Útok medvěda je pak celkem nekompromisní, závěrečný úprk již osamocené hrdinky už příliš nenabídne, prostě to buď zvládne, nebo ne. Za mě lepší průměr. Určitě se na to nechá koukat. ()