Medvědí msta

• USA Bear
všetky plagáty

Podívat se na medvědy, užít si krajinu národního parku, zagrilovat si a zhlédnout pár romantických západů slunce... mohla to být pěkná dovolená. Jenže v momentě, kdy vozidlo začalo vypovídat službu, bylo oběma párům v minivanu jasné, že tentokrát se jejich cesta neobejde bez obtíží. A hned v zápětí se začalo ukazovat, že skutečně může být daleko hůř. Na posádku obytného automobilu totiž znenadání útočí obrovský rozzuřený grizzly, kterého jeden z přítomných bratrů nakonec musí zastřelit. A tím muž rozpoutá děsivou lavinu, na jejímž konci je příchod rozlícených, nečekaně inteligentních, hladových a hlavně smrtelně nebezpečných predátorů, kteří se hodlají pomstít za zabití člena své smečky. V postupně více a více zdemolovaném karavanu uvězněná lidská menšina v zemi nikoho nyní bojuje o svůj život. A je jen otázkou, zdali má v takovém boji vůbec smysl spoléhat na něco jiného než na vlastní „zvířecí“ pudy. Napínavý nízkorozpočtový horor z dílny Johna Rebela vznikl v roce 2010. (oficiálny text distribútora)

darkrobyk

Dva páry si vyjedou autem. Podobně jako ve snímku Grizlly: Pomsta šelmy i zde řídí blb, co řízení nezvládne, a tak prorazí pneumatiku. Navíc je zde ale druhý blb, který zareaguje na objevivšího se medvěda, co si je klidně prohlíží, tak, že ho zastřelí. Auto se sice podaří opravit, ale na kratičko. Následně se objeví druhý medvěd, co se rozhodne zastřeleného pomstít. Všichni se ukryjí v autě a film se mění ve variaci na snímek Na stromě (1971). Útoky na auto nejsou špatné, natáčení se živým medvědem muselo být zajímavé. Bohužel, dvě třetiny se jen tlachá, pere se špinavé prádlo a řeší se, kdo z bratrů je otcem budoucího dítěte Liz. Blonďaté klišé bylo splněno. ()

Campbell

Po ne moc vydařeném Wolf town který jsem viděl asi před rokem a půl, je tu další restík ze zvířecí říše který jsem chtěl vidět. A zase to režíruje Rebel, takže jsem moc nadějí do filmu nedával, no a nakonec to dopadlo ještě hůř než jsem doufal. Parta děcek srazí dítě medvěda a to se velkému medvědovy vůbec nelíbí, a tak začíná nuda v autě. Kecy, kecy a křik tu neutichne. Nevadími takhle levný horory ale upřímě bych klidně bral kdyby ten medvěd byl digitální a trhal lidi na kusy, protože je to furt lepší než koukat na tenhle shit. Jediné co oceňuji u Rebela je to že točí se živýma zvířatama ale bohužel jako řežisér selhává na plné čáře. ()

Dellamorte

Partička si to napáli priamo do JEHO teritória a ON má pádny dôvod byť nabrúsený ( nie len kôli svojmu teritóriu...). Zbytok minutáže sa skupinka prekričí až do konca a macko si užije svoju agresiu. Sympatické je , že v niektorých pasážach sa autorom podarilo navodiť až klaustrofobickú atmosféru , aj macko bol autentický , no ten záver ubral celému filmu šťavu. V dnešnej dobe sa pravdepodobne tomuto žánru dariť nebude tak , ako to bolo v minulosti , aj keď je poruke CGI. ()

Blue.Poison

Špatně, špatně, špatně! Nesympatické postavy, hloupá kamera, plyšový méďa v roli zabijáka, debilní dialogy. Jeden z nejlepších adeptů na unudění k smrti. * dávám jen proto, že jsem to nezvládla dokoukat. Třeba po těch 20 minutách přišel nějaký zajímavý či snad dokonce nápaditý moment (ale nevěřím tomu)... ()

George Stobbart

Výrazná nuda. Na to, že samotný film mal vlastne iba 1h 15min., sa to riadne vlieklo a každú chvíľu som zíval. Maco bol síce pekný, no zrejme aj slušne vychovaný, keďže si s ním prakticky užijeme iba scénky kde ručí alebo sa "hrá" s autom, zvyšok je zamaskovaný ako sa len dá a žiadna väčšia brutalita sa bohužiaľ neobjaví. Asi aj preto mal vo filme priestor ledva na pol hodiny, zvyšok zapratali štyri vyložene nesympatické postavy so svojími bullshitmi, telenovelistickými kecami a primitívnym správaním na úrovni sfetovaných mongoloidov. Viackrát som si počas pozerania hovoril, že by bolo lepšie keby sa to natočilo ako nemý film. ()

• Během závěrečných titulků, kdy kamera snímá pouze medvěda v autě, z ničeho nic mezi kamerou a scénou projde člověk. (Prochy38)
  • Medvěd, který si ve filmu zahrál, se jmenuje Blue. (Prochy38)