Backcountry

Na první pohled obyčejný výlet do nedotčené přírody se pro mladý pár změní v noční můru. Zpočátku vše vypadalo skvěle. Alex, který je na výpravy do přírody zvyklý, přesvědčí přítelkyni, která má raději město, aby s ním vyrazila do Provincial Parku, konkrétně do odlehlé oblasti Blackfoot Trail. Jenže to, co na první pohled vypadalo jako skvělý nápad, se postupně mění v jednu katastrofu za druhou. Nedotčená příroda totiž nemá jen svoje krásy, ale i nebezpečí, mezi které patří jak nelítostné přírodní podmínky, tak divoké šelmy. Tento výlet se tak stane největší zkouškou jejich vztahu. (topr harley)

EvilPhoEniX

Mírnému zklamání se ubránit přece jen nedá, protože se zdaleka nejedná o medvědí survival jak jsme si předpokládám všichni mysleli( medvěd je zde pouze 15 minut, sice vypadá velmi hezky a brutální útok na stan má perfektní atmosféru a potěší i krásné znázornění lidských vnitřností, ale toť vše) . Film má alespoň krásnou přírodu, je slušně natočen a byť se ve filmu převážně nic neděje, tak nenudí a nechává diváka v očekávání. Potěšilo mne, že sympatické duo bylo hezky vybaveno ( lékárníčka, sprej na medvědy, světlice), záhadný cizinec byl pěkně freaky, ale, že se ve filmu už neukázal beru za velké mínus, ten chlap mohl způsobit slušný bordel, finále ehm finále zde víceméně ani nebylo, končí to neukončeně a tohle nesnáším. 60% náběh na čtverku zde však byl, ale závěr bez duelu, fightu a bez vyvrcholení neodpouštím. ()

misterz

Vôbec nie najhorší survival. Prvá polovica síce neponúkne žiadne hororové vyžitie a macko sa tiež prvý krát ukáže až v druhej polke, ale aj napriek tomu si divák túto úvodnú časť užije. Páčilo sa mi postupné budovanie atmosféry a navodenie pocitu, akože sa má stať niečo zlé, a že zanedlho obe zaľúbené hrdličky dohrkútajú. Až mi ich bolo ľúto, pretože herci neboli zlí a žienka bola veľmi pekná. Snímok by mohol byť zaujímavejší, keby tam vystupovalo viac postáv, viac akcie, viac zábavy. To je asi najväčšia výčitka. Posledná tretina sa však premenila na hotovú survival parádu, akú som už dávno nevidel. Atmosferické a mrazivé, keď macko prvý krát nakukne do stanu skoro mi hrklo. A potom snaha nejako prežiť, trocha gore... no veľká spokojnosť. Film určite stojí za pozretie, u mňa na hranici 3- 4 hviezd. 69/100 ()

-bad-mad-wolf-

Instruktážní video, kterak se pyšně ztratit v lese a nechat se sežrat medvědem - aneb vyháníme turisty z lesů snadno a rychle! Celkem podařená minimalistická záležitost, u níž jsem měl pocit, že jsou veškeré přešlapy zapříčiněny uvěřitelnou hloupostí postav, nikoliv neuvěřitelnou hloupostí scenáristů. Závěrečná půlhodina je nádherným příkladem, jak být intenzivní s minimem prostředků. 7/10 ()

J*A*S*M

Velmi realisticky a minimalisticky pojatý survival, scénář musel mít tak maximálně pět stránek. Pokud by se dva lidé ztratili při kempování v divočině, přičemž cestou zpět by na ně zaútočil medvěd, věřím, že by to vypadalo nějak takhle. Míra uvěřitelnosti a syrovosti je v Backcountry velmi vysoká, včetně té "hlavní" scény, kdy se medvídek napapá. Je to tedy úplně jinde (pojetím, ambicemi) než letošní Grizzly, nutno říct, že pro mě rozhodně naštěstí. Škoda jen dost samoúčelné a zbytečné epizody s cizincem a také toho, že ta "ostrá" survivalová část začne až poměrně pozdě. Edit: I po roce si na film občas vzpomenu a ta zásadní útoková scéna je ve vzpomínkách úplně živá. Kvalitka. ()

heyda

Čekal jsem mnohem víc než jsem dostal a bohužel těch drsnějších 10 minut to nezachrání. Potenciál tam je dost velký, ale zpracování mělo být úplně jiné. Hudba hrozná, kamera nic moc, fakt mi to nesedlo a navíc jsem chvílemi usínal, přitom survival horory jsou jedny z mých nejoblíbenějších, jenže tady tvůrci jednoduše nevěděli co s časem a jak vytvořit tu správnou atmosféru, takže za mě palec dolů... :/ ()

• Film bol inšpirovaný na základe skutočného príbehu Jacqueline Perryovej a Marka Jordana, ktorých v roku 2005 napadol medveď v kempe v provinčnom parku Missinaibi Lake asi 80 kilometrov severne od Chapleau v kanadskom Ontáriu. (MikaelSVK)
  • Vo filme hrajú dvaja medvedi čierni, Chester a Charlie zo spoločnosti Animal Insight. Táto spoločnosť sa riadi filozofiou Noemovej archy, pričom poskytuje zvieratá len v pároch, takže zvieratá majú pri natáčaní "kamaráta" a pôsobia pokojnejšie. (Wargoo)
  • Natáčelo se pouze v kanadských lokacích, jmenovitě jsou to North Bay, Powassan a Restoule provincial park. (herr_carter)