Pomsta je sladká... Keď si najnebezpečnejší nájomný vrah na svete Arthur Bishop (Jason Statham) myslí, že svoju vražednú minulosť má dávno za sebou, jeden z jeho najobávanejších nepriateľov nechá uniesť jeho priateľku (Jessica Alba). Aby ju zachránil, musí sa Arthur vydať na šialenú misiu. Má za úlohu spáchať tri takmer nemožné vraždy a využiť všetky svoje schopnosti, aby to vyzeralo ako nehody s následkom smrti. (Forum Film SK)

Untentrauer

Co naplat, že je film nabytý akčními scénami, které může závidět i agent 007, když obsahuje tolik nesmyslů, berliček a nedomyšlených scén, že si jich všimne i člověk, který takovým věcem u tohoto tipu filmů nepřikládá důležitost. Na mě je tam strašná spousta nesmyslů, které film totálně shodily. ()

Brejlil

Jednoduchá jednohubka s jednou pěknou bazénovou akcí, spoustu zeleného pozadí, nehezkými digitálními efekty, ulítle vypadajícím Tommy Lee Jonesem a solidním Jasonem. Na jedno shlédnutí co více si přát. ()

TheSpearCZ

Moc jsem tedy upřímně nečekal, ale za mě jedna z nejlepších Stathamovek co kdy byla. Nadupaný Statham s nádhernou Jessicou Alba byli výborní a vybrat si tedy mohou obě strany. Příprava a i samotné provedení vražd bylo super a vůbec to nevypadalo okoukaně, což tomu dodalo zase jinou atmosféru. První díl to tedy jasně překonalo. Čisté 4* ()

Illy

Stathamovky jsem vždycky bral jako slušnou lobotomickou zábavu...ale tenhle scénář je fuckt odfláklej (roli Tommy Lee Jonese jsem vůbec nepochopil) a logicky to víc než hapruje. ()

Flopik

Jednotku si už veľmi nepamätám ale myslím, že toto je akčnejšie ale zato hlúpejšie. Najväčšie plusy Jason a nádherná Alba, inak je to čistá béčková záležitosť, ktorú ale nepotrebujete vidieť znova a miestami sa budete nudiť. ()

warrenur

Neuveritelna bachorka serialoveho typu spred asi 20tich rokov..ano nieco medzi night rider a McGyver-om. :) Nalinkovane a v tej svojej linii si to slape nevybocujuc ani trochu a teda neni cas ani na zamyslenie, ze to divak "zozerie". Tommy bol usmevny, inak hlupost az mraky. Neodporucam. Este ze som na to nevyhodil peniaze. ()

Bozvav

Zatím co jednička byla uragán, tak dvojka je takový mdlý letní vánek. Začátek vypadal nadějně, jenže pak došlo na unylé pohledy z očí do očí kdesi na pláži, trochu vycmrdané akce tam i onde a závěr taková lepší fraška. Pár záběrů které stály za to by se našlo, ale jako celek velmi slabé. Sotva to stačí na dvě ukoptěné hvězdičky. ()

dawe787

Vidět to v 80. letech s hvězdičkou v rohu obrazu barevné televize z Tuzexu, tak je to asi můj nejlepší film z dětství. Dnes mi to přišlo, že ač se Jason snažil sebevíc, působilo to na mě tuctově. Vše mu vycházelo, nikdy neskočil o pár centimetrů vedle, každý výbuch dopadl dobře jen pro něj, ale ne pro nepřátelé a celé to bylo moc pohádkově akční. U Bonda to zní zábavně, tady občas trapně, ale jinak akční podívaná na kterou brzy zapomenu. ()

GilanCZ

Tvůrci si občas musí uvědomit, že méně je někdy více :) Pointa tohoto "superakčního" filmu je relativně zajímavá a koukatelná, provedení je občas ale vážně směšné. Inteligence a šikovnost ozbrojených padouchů je ještě menší než je tomu obvyklé a štěstí Jasona už nemůže být větší. Přitom některé věci by po fyzické stránce nezvládl ani Superman. Ale takhle se nad tím nemusí přemýšlet, diváci dostanou svěží akčňák se stárnoucím, ale stále dobrým Jasonem Stathamem a krásnou Jessicou Albou, takto to na dvě hvězdičky stačí. ()

KNTRFKT

Moc nechápu názory zdejších umaštěných somráků, kterým se pořád něco nelíbí, vyskakujou jim opary na konečníku, vytéká mícha, bobtná kůra mozková a na krku raší žábry. Oni sami by totiž všechny ty bojový kreace zpoza svejch monitorů zvládli daleko líp, ve všech scénách by se pochopitelně netvářili, jako když bábě zaskočí čípek, jejich dialogy by byly kratší, svižnější, nebo naopak delší a vleklejší. Souboje rychlejší, místy by dokonce připomínaly taneční variace kreací mozkovejch operací. Zdejší banda od popcornu zapatlaných tlam, plešatých bukvic a frigidních jalovic totiž akorát umí ťukat do klávesnice a jakožto světem nedotčení a především pohyboví panicové, dokáží jen a pouze zvracet své rádoby ftipné a především pohnuté názory do komentářu. Pokud se v tomhle komentáři někdo najde, jen dobře. Pusťte si slunko do života, netřeba ze sebe neustále dělat kokota. Když už se konečně dočkáme svižnýho akčního filmu, kde Jason předvádí velice slušnej výkon, rozkope nespočet tlam a hlavně-nechybí tam ani propracovanost nájemnejch vražd, Alba nás krásně oblažuje dudama a všechno je, sakra, tak pěkný, stejně se tu najde genitál, kterej si přes pupek ani na fíkus nevidí a přesto všechno potrollí. Je mi z vás fakt smutno, kokoti. ()

BOURQUE

Ako to platí obecne, pokračovanie príbehu/filmu má byť vždy grandióznejší. Pokračovanie príbehu „Mechanika“ taktiež spĺňa tento kritérium, aspoň zo strany akčných a kaskadérskych scén. Z hľadiska príbehu nič nového neprinesie – základ príbehu je založený na starých známych riešení. Každopádne je to akčňák, ktorý keď zvolíte na odpočinok, tak veľkú chybu nespravíte. J. Statham (blížiaci sa k piatej „X“) stále vo forme, zaujímavá ale nevyužitá rola pre T. L. Jones a teraz málo výrazná J. Alba. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

sadlokan

MI meet 007 okořeněné perlami typu ubohé domorodé dětičky a prsten po otci,blééé-Pardon,hodinky po otci-ještě větší bléééé ()

helloween93

Ve stejném duchu jako první Mechanik se Stathamem. Úvod se dlouho rozjíždí, ale pak už má Bishop svižné tempo. Škoda, že Jessica Alba nedostala víc prostoru. Záporák mohl být zajímavější. 3* ()

Hapretor

Blbé, až moc nereálné, nudné, sotva na zabití času ... Statham tady je překvapivě "sterilní" a nezáživný ... pořád to samé ... bé, bé, bé ... ()