Constantine

USA, (2014–2015), 9 h 18 min (Minutáž: 42–44 min)

Predloha:

Jamie Delano (komiks), Garth Ennis (komiks), Alan Moore (komiks)

Hudba:

Bear McCreary

Matt Ryan, Charles Halford, Angélica Celaya, Harold Perrineau, Michael James Shaw, Jeremy Davies, Lucy Griffiths, Julian Lehmann, Leisha Hailey, Lisa Darr (viac)

Constantine dokáže v ľuďoch vidieť anjelov a démonov, no jeho duša je upísaná peklu. Rozhodne sa život plný zla opustiť, no toto rozhodnutie mu nevydrží dlho. Démoni sa totiž zamerajú na dcéru jeho kamaráta Liv (Lucy Griffiths známa z True Blood) a jemu nezostáva nič iné, než sa vrátiť späť do boja.
Tvorcovia obsadili do role hlavného hrdinu Matta Ryana (Myšlienky vraha, Vikingovia) a sľubujú návrat ku koreňom komiksu. (Refresher.sk)

LizianShaw

Můj 100. komentář a rozhodl jsem se vrátit k mé srdcovce, která skonala příliš brzy a rozhodně si zaslouží vyšší hodnocení. Co je na tomto seriálu nejlepší? Rozhodně jeho temný tón, který se perfektně hodí k okultní magii, nechutným démonům a archandělům. Nejradši bych si přál, kdyby se jím inspirovaly i jiné komiksové žánry, čímž poukazuju na to, že tu ne vždy všechno skončí dobře. Johna Constantinea tu hraje Matt Ryan, který je perfektním ztělesněním této komiksové postavy. Nic proti Keanu Reevesovi, který měl svůj šarm, ale Ryan se trefil do černého. Hellblazera nemám načteného, ale z toho co jsem viděl bych řekl, že se mu John dost podobá, vtipné spíš je, že si NBC nemohlo dovolit aby v seriálu kouřil (paradoxem je, že kvůli kouření vyhodili Ryana z hotelu :)). Ostatní postavy nejsou moc zastiňované, Papa Midnite, Zed a Chas jsou fajn, spíš mě zamrzelo vyřazení Lucy Griffiths, která se jen mihla v pilotu. Nebavila mě snad jen jedna epizoda, kterou je Chasovo flashback (epizoda 10), jediná epizoda, kde se objevil známý Dc záporák Felix Faust, na to jak velké jméno má v komiksech, tady vůbec nic neudělal, což zklamalo. Potěšily naopak epizody s Jimmem Corriganem, jehož náznaky na Spectrea mě po zrušení seriálu dost zabily. Oblíbenou epizodou je Saint of Last Resorts, kde byla vydařená týmovka s jeptiškou a posednutí démonem. Byl bych rád za propojení s Dc Universe (Swamp Thing by atmosférou docela seděl), místo toho jsme se dočkali násilného přidání do Legends of Tomorrow, kdy ta banda idiotů se k Johnovo temnému stylu vůbec nehodí, naopak ho v seriálu jen zesměšňují. ()

Djkoma

Pilot trochu složitý (a vzhledem k dalšímu vývoji seriálu nekonzistentní), ale zbytek sezony rozhodně zaímavý počin. S Johnem jsem četl několik komiksů, viděl film a jeho postava má pro mě kouzlo, které tvůrci správně využívají. Matt Ryan má potřebné charisma, už i barvu vlasů:), fantastický přízvuk a autoři mu občas napíší skvělou hlášku (mohly by být ještě odvážnější a černého humoru se nebát). Ve srovnání s filmem bude pravděpodobně hodně lidí zklamáno slabšímu vizuálnímu pojetí (filtry, design, hlavní dějová linie). Zatím se jedná o dobrý epizodický seriál, kterému schází lepší hlavní dějová linie a ucelenost, díly totiž působí jako by k sobě ani nepatřily... ()

erased

Constantine je skrz naskrz prolezlý rozpory. Několikrát se blejskne vynikající atmosférou a povedeným zpracováním okultních nápadů, jenže na každý takový moment spadá nespočet křečovitých infodumpů, které jakoukoli atmosféru spolehlivě pošlou do kopru. Podobně tomu je se samotnými postavami. Každá z nich má něco do sebe, a dostane prostor zazářit, jenže stejně tak mnohem častěji otravuje buď přehráváním nebo ne úplně fungující chemií a celkovým charismatem. Platí to především o Constantinových pomocnících, jenže ani samotný Matt Ryan se nezdá být tou nejšťastnější volbou. Totožnými rozpory trpí snad všechny stránky seriálu, počínaje ústřední dějovou linií nebo epizodními příběhy, kvalitou vizuálních efektů konče. Ve výsledku tak celý seriál působí dojmem nedopečeného rychlokvašku, kterým se tvůrci snažím honem přiživit na současné vlně televizních adaptací komiksů. A zrovna tento by si jako jeden z mála zajímavých zasloužil mnohem rozvážnější a především kvalitnější zpracování. ()

Havaj8

Komiksový seriály prostě maj něco do sebe, i když tu předlohu neznám. V tomhle případě Constantine jako egoistickej sympaťák si to sám o sobě dokáže povodit sám, ale jak dlouho to může vydržet. Dobře, jsou tam i další, který mu pomáhaj jako super Zed, ale jde pořád o to se seznamovat s různejma andělama a démonama a Darkness is coming. Bojim se ale, že to nebude mít dlouhýho trvání a seriál se nedožije dalších řad. Po první sérii to můžu shrnout, že se to díl od dílu zlepšovalo. Jednak se zapojilo i víc parťáků, Jon zůstal stejnej frajer, fajn záporáci a zrovna když má přijít super Cliffhanger, tak se neprodlouží na druhou sérii. No můžem jenom doufat, že aspoň tu druhou to dostane. ()

kenkaku

Prakticky jediné co nesedí, je že Constantine nečadí jak fabrika. Jinak je vše v naprostém pořádku a celkem nechápu proč se seriál nechytil. Obzvlášť pilot je velmi povedený (i když jsem nepochopil proč Liv uklidili hned po pilotu, aby ji nahradili obratem jinou pipkou, která ještě čas od času zcela zmizí z děje - v epizodě vůbec nevystupuje a ani se o ní nemluví) ()

• Po první sérii vznikla online petice, která měla přesvědčit ostatní televize, aby seriál převzaly pro druhou sérii. Petice určená televizím, jako jsou USA, The CW Network a El Rey, dosáhla více než 50 000 podpisů. (LUKICKK)
  • Původně se měla postava Liv Aberdine (Lucy Griffiths) objevit nadále v hlavní ženské roli v seriálu, ale scénáristé se rozhodli postavu vyškrtnout a vyměnit do hlavní role pasovat jinou ženskou postavu - Zed (Angélica Celaya), protože chtěli zápletku seriálu vést do trochu jiného směru. Liv se tak objevila pouze v pilotním díle. (Shadowspark)
  • Telefonní číslo uvedené na Constantinově vizitce (404) 248-7182 je funkční. Po vytočení se spojí s odchozí hlasovou zprávou od Constantina (Matt Ryan). 404 je také předvolba Atlanty, kde se seriál natáčel a odehrával. (LUKICKK)

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Produkční společnost Bad Robot režiséra a producenta J. J. Abramse (Star Wars: Vzestup Skywalkera, Star Trek) oznámila, že chystá televizní reboot komiksového Constantinea. Oblíbená postava má jedno… (viac)

Seriálový Constantine hlásí comeback

Seriálový Constantine hlásí comeback

21.03.2018

V roce 2014 se rozjel seriálový Constantine, jehož na NBC zrušili po pouhých třinácti epizodách. Sledovanost holt nebyla taková, v jakou se doufalo, hrdina s tváří Matta Ryana ale fanouškům náramně… (viac)

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí

08.06.2015

Americké televize zruší každý rok řadu seriálů, které si nenajdou fanouškovskou základnu. Obvykle jde o zcela originální projekty, o to podivnější je tedy osud seriálového Constantinea. Momentálně na… (viac)