Láska na vlásku

Predloha:

Mark Twain (kniha)

Kamera:

Ivan Finta

Samuel Spišák, Celeste Buckingham, Tomáš Hanák, Gabriela Dolná, Judit Pecháček, Štefan Šafárik, Tomáš Matonoha, Karol Čálik, Jakub Spišák, Ľudovít Cittel (viac)

Na kráľovskom hrade sa princ Matej cíti ako väzeň. Otec ho prinúti zasnúbiť sa s princeznou Beatrix, ktorú nemiluje. Matej využije náhodné stretnutie s tulákom Tomášom, ktorý je jeho identickým dvojníkom. Chlapci si vymenia šaty a dohodnú sa, že si na jeden deň vyskúšajú život toho druhého. Ráno Mateja neprávom obvinia z krádeže a uväznia. Tomáš musí zostať na hrade a aj keď sa snaží presvedčiť kráľa, že nie je pravým princom, nik mu neverí. Obaja chlapci sa musia postaviť zoči voči svetu, ktorý dosiaľ nepoznali, dospieť a naučiť sa niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Odmenou im bude, že obaja nájdu pravú lásku. (oficiálny text distribútora)

samuele

Príjemná rozprávka, páčilo sa mi na nej že som ani nepostrehol že je Slovenská, pekne prerozprávaný príbeh, slušné obsadenie, zaujímavé kostýmy a aj výprava. Určite som sa nenudil, a dokonca sa mi páčili aj dialógy. Príjemne strávený večer. Rozmýšľal som na 4* ale keďže je to podľa predlohy tak 3*. ()

made1

Hrozně dlouhá pohádka, děsivý konec. Bylo tam pár povedených momentů a moc hezká Judit Bardos. Naopak princezně v podání C. Buckingham jsem nevěřila ani vteřinu a princ/chuďas byl takový nijaký... ()

klúčik

Po mohutnej reklame sme si s rodinou sadli a pustili film. Niektorí členovia ho prestali pozerať po 20tich minútach. Ja som vydržal skoro do konca. V prvom rade , sa mi páčila výprava filmu. Kostýmy vo filme sú vydarené, no to je asi všetko. Dialógy sú strašné, vrchol bol rozhovor princa a mladého kováča v jeho izbe - ten mal také tempo, ako keby chceli aby všetci diváci zaspali. Jednoducho film bol bohužiaľ veľký priemer a zapadol do toho čo dnes produkujú televízie. Bezduché telenovely , tvorcov nakazia a oni sa prispôsobia....... hodnotím 40%. ()

Benedygtus

Zalibilo se mi "jakes takes" zasazeni do doby, ktera byla jina nez renesance. Snad i zaver se mi libil, ale celkove mi ta pohadka prisla opravdu silene zdlouhava. Nemela snad vubec zadny spad, zadny poradny dej, ktery by me chytil za srdicko. P.S.: Nechapu proc je dabovany Matonoha.. ()

torciollo

Pohádky sice moc nesleduju, ale tahle mi nepřišla vůbec špatná. Žádný moderní experimentování, klasickej příběh, pěkný prostředí... jo proč ne, mě to bavilo. Škoda toho nudnějšího úvodu a dabingu, radši bych originál. Čtyři hvězdičky, abych vyrovnal aspoň jeden z mnoha udělených odpadů! "Odpaďáci", doporučuju dát si facku, třeba si pak uvědomíte, že jste sledovali pohádku!!! ()

jakeer

Ani štedrovečerný sentiment a žalúdok plný vianočnej ryby a zemiakového šalátu neobmäkčili moje srdce pri pozeraní tohto slovenského rozprávkového počinu, ba skôr naopak sa mi po ňom ešte viac priťažilo. Na základe tunajších reakcií som čakal kadečo, ale pocit z prvých 60 minút tejto snímky bol doslova príšerný. Bol som užívateľmi ČSFD pripravený na nudu, ale toto bola nuda na tretiu, scenár bol absolútne nezaujímavý a dej plynul napriek krátkej metráži pekelne pomaly. A tí herci, amen tma. Hlavnú postavu si zahral Samuel Spišák a za celý čas ma nepresvedčil, že vie vôbec hrať. Marketing tohto filmu stavil na Celeste Buckingham, ktorá si však vo filme zahrala prinajlepšom 15 minút, čo je však paradoxne pozitívum tohto diela, keďže ani ona hrať nevie (ale v speve je svetová a toho by sa mala držať). Poslednú polhodinu sa konečne začalo niečo diať a vo mne to vzbudilo aspoň ako takú emóciu a záujem o to, ako dopadne príbeh dvoch hlavných hrdinov (ktorých oboch stvárnil Spišák). Celkovo však nechápem, prečo muselo toto dielo vzniknúť a či si pani režisérka (alebo hocikto iný z kretívneho tímu) za ním stojí a myslí si, že má aspoň nejakú umeleckú hodnotu. ()

ti88na

Rozprávková katastrofa. Neviem na čo sa to chcelo hrať, ale ani to nevyšlo. Po pol hodine som mala pocit, že je to nekonečné, ten príbeh bol nudný, celé to bolo zbytočne zdĺhavé, bez švihu aj šarmu. Ten chýbal aj všetkým hercom snáď okrem Bahúla a Judit Bárdos. Scenár ako zo zlého sna, musela som smiať, lebo niektoré dialógy vyznievali, akoby sa rozprávali dvaja idioti. Zo strany Samuela Spišáka to bolo herecky nezvládnuté v kľúčových momentoch a tú propagandu okolo Celeste Buckingham som tiež celkom nepochopila, keďže prvých 45 minút povedala asi tri slová a dokopy tak tri vety a celkový jej prejav nestojí ani za zmienku. Zábery na Oravský hrad a prírodné scenérie boli na filme to najkrajšie, ale to si ich pôjdem radšej pozrieť naživo, ako tráviť čas pri takejto hlúposti. ()

Janega

Hlavným negatívom filmu je Samuel Spišák. Absolútne bez charizmy a hereckého talentu nepobral čoby sa za necht zmestilo. Jeho "herectvo" možno prirovnať ku školskej besiedke. Celeste Buckingham nemá dokopy čo hrať, nato že má byť jednou z hlavným protagonistov, tam má dosť málo scén a dokopy povie asi 5 viet. Naopak potešili ma starší herci. Som rád, že som ich mohol vidieť aj inde než len v tých slovenských telenovelách. Od filmových rozprávok v súčasnosti veľa neočakávam, takže sklamaný som nebol, dokonca trošku aj príjemne prekvapený. Nato, že film trvá 111 minút je dej dosť uťahaný a prvej polovici filmu sa vlastne ani nič nedeje. Treba však pochváliť prepracované krásne kostýmy, rovnako aj interiéry a výber prostredia (potešil ma Drážovský kostolík, Nitriansky hrad) a celkovo výpravu. Záverečné rozuzlenie bolo inak odfláknuté (zradu hvezdára Matejovi pošepli stromy?!). Nie je to síce zlé natočená rozprávka, ale žeby som si k nej sadal rok čo rok na Vianoce, tak to zase nie. ()

Ripley

Další nevalná variace na Prince a chuďase.Pěkně nasnímané,jinak slabota.Hlavní postava ztvárněná Samuelem Spišákem ve dvojroli je nesympatická,herecky odfláknutá a hlavní lákadlo princezna s tváří Celeste Buckingham má ve filmu minimum prostoru. ()

provitamin

Mne sa to páčilo, takto nejak si predstavujem slovenskú rozprávku. Dokonca zasadenú aj do istých historických reálií. Herecky tiež celkom slušne, Samuel Spišák to celé tiahol, Celeste našťastie moc nehrala, ale ani nič nepokazila, navyše v porovnaní s Yoodit Bárdos vypadá ešte ako puberťáčka. Podobný motív zámeny ako Cisárov pekár, tentokrát Princov kováč a kováčov princ, čo u mňa aj tentokrát fungovalo. Videné s českým dabingom, čo je možno aj dôvod môjho vysokého hodnotenia, resp. nízkeho hodnotenia ostatných. Aj keď na začiatku mi bolo divné, že Celeste akosi plynulo hovorí po česky. V jej prípade by som asi uprednostnil pôvodné znenie a ešte možno v prípade Judit, že by som počul ich roztomilý slovenský prízvuk. Najviac ma pobavila možno nechcene vtipná hláška, keď si princ Matej vysadil za seba na koňa Hanku a rečie jej: Ja nie som Tomáš, ja som princ. A Hanka: Mne to nevadííí. ()

Angelino

Asi mi chýba nostalgia z rozprávok, ktoré som videl už ako dieťa, bez optiky dospelého. Takže možno pre deti to bude mať čaro. Navyše Celeste ako princezná určite nebude patriť medzi krásky. S prihliadnutím na to, že je to slovenská tvorba som benevolentnejší... ()

Harapes

Konečně pohádka, za kterou se nemusí pár českých herců stydět.Není to ideál, ale budeme si muset zvyknout, že obsazení rolí se nedává podle kvality herce, ale podle známosti obličeje,např.ta Celeste, která prý zpívá nebo co...Slováci natočili a stydět se nemusí... ()

Asmodin

Jedna z mála vánočních pohádek r 2014, která mě potěšila. Hezké prostředí, zajímavý děj, není trapná ani nijak originální, ale velmi originální mi přišel závěr. Příjemný soundtrack. Nenapadá mě nic, co bych mohla vytknout. ()

kri.tino

Predtým, než skúsime predať aktuálnu hviezdičku bulváru, nebolo by na škodu poslať ju k logopédovi. O zbytočnosti zohyzdenia Twainovho diela sa však dá polemizovať, keďže veľkej časti nášho národa sa aj takýto všehostranný patok dá predať. ()

angloumene

Na pohled příjemná pohádka. Pěkné, historické prostředí i propracované kostýmy posouvají Lásku na vlásku mimo obvyklou česko - slovenskou pohádkovou produkci. Naopak nepříliš strhující, zdlouhavý a zároveň trochu zkratkovitý děj film táhnou zpět do průměru. Škoda. ()

Cement73

Pani Solčanská nech už radšej nič nerobí. Určite tým prospeje Slovenskej neexistujúcej kinematografii. Nesympatickí herci, na smrť nudný scenár, slušnú výpravu kazí neskutočne amatérske ozvučenie plus množstvo nezmyselných prestrihov... Dúfam, že toto dielko už nikdy nebudem musieť pozerať. 1* za marketing. ()