Láska na vlásku

Predloha:

Mark Twain (kniha)

Kamera:

Ivan Finta

Samuel Spišák, Celeste Buckingham, Tomáš Hanák, Gabriela Dolná, Judit Pecháček, Štefan Šafárik, Tomáš Matonoha, Karol Čálik, Jakub Spišák, Ľudovít Cittel (viac)

Na kráľovskom hrade sa princ Matej cíti ako väzeň. Otec ho prinúti zasnúbiť sa s princeznou Beatrix, ktorú nemiluje. Matej využije náhodné stretnutie s tulákom Tomášom, ktorý je jeho identickým dvojníkom. Chlapci si vymenia šaty a dohodnú sa, že si na jeden deň vyskúšajú život toho druhého. Ráno Mateja neprávom obvinia z krádeže a uväznia. Tomáš musí zostať na hrade a aj keď sa snaží presvedčiť kráľa, že nie je pravým princom, nik mu neverí. Obaja chlapci sa musia postaviť zoči voči svetu, ktorý dosiaľ nepoznali, dospieť a naučiť sa niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Odmenou im bude, že obaja nájdu pravú lásku. (oficiálny text distribútora)

Alenuch

Nebylo to špatné, ale strašně, strašně, strašně zdlouhavé. Příliš mnoho času se nedělo nic zvláštního, než se vůbec princ se svým dvojníkem prohodil, uplynula celá věčnost (aspoň pocitově), přitom to je to, na co se celou dobu čeká - hlavně tedy co bude potom. Jinak byla pohádka dost výpravná, neodfláknutá, herci se mi líbili, i když Celeste Buckingham, která ovládla v ČT prakticky celou upoutávku, se tam vyskytovala méně, než jsem čekala. Není to průšvih, ale kdyby se to nejméně o půl hodiny zkrátilo, rozhodně by to věci prospělo. ()

Iveta47

Po dlhej dobe konečne niečo so slovenskej tvorby na čo sa dalo pozerať.Hoci keď som zistila kto hrá princeznú tak som sa dlho odhodlávala pozrieť si túto rozprávku a som vďačná tvorcom,že Celeste dostala tak málo priestoru a povedala asi dve vety....aj to úplne stačilo herečka z nej nebude.Inak rozprávka vydarená potešila. ()

katysramkova

Tuhle pohádku jsem letos byla nucena přetrpět již podruhé. Kromě výpravy a lokací nic, co by stálo za vidění. Jak mám ráda Tomáše Hanáka, tak jeho neherecká mluva se do pohádky prostě absolutně nehodí. Princové nemastní neslaní, a to oba dva herci, mezi nimiž opravdu není žádný rozdíl. Natahované do nekonečna, dialogy tak pomalé, že u nich člověk usíná. Žádné překvapení, oživení se nekoná, vše je tak, jak každý průměrně inteligentní divák na začátku odhadne. Vtip nula. Pohádce Tajemství staré bambitky nesahá tahle ani po kotníky. ()

Kinepa

30.12.2015,ČT, 3/4, Pěkná pohádka, která bavila během celých dvou hodin. Velké plus Oravský hrad, který jsem měl možnost letos navštívit a musím uznat, že nejsem fanda hradu a zámků, ale tento je fakt nádherný. ()

Medinka

Mám s většinou nových pohádek problém: buď jim chybí děj a herci tak nemají co hrát nebo se snaží být děsně cool a free a bla bla bla. Ale tahle pohádka je prostě klasická. A to je to nejlepší, co se mohlo stát. Má děj, dobro a zlo, lásku...nepotřebuje k tomu milion kouzel, podivných stvoření, vymýšlení hromady zápletek atd. Výprava je krásná, lokace super... ()

Hrnek

Výprava a kamera na vysokej úrovni a to je asi tak všetko. Tá speváčka nebola dobrá voľba, pekná síce bola, ale nehrala nič moc. A ani toho veľa nepovedala. Príbeh bol rozvláčny a neoriginálny. ()

macherano

Celkom prijemne spracovane chce to len viac sa venovat zalubenym dvojiciam ci kral a judit alebo kovac a celeste akurat hlavny mlady herec dvojrola bola velice zle obsadena nevyrazna necharizmaticka co je dost na skodu ()

KOLMI

Při tom co se točí za totální sračky musím říct, že tato pohádka patří mezi ty nejkvalitnější, co nová doba přinesla. Jasně chtěl bych tak něco O statečném kováři, nebo o Jasněnce, ale ta doba je asi už pryč a to co se dnes točí je prostě k breku. Tato pohádka se vrací alespoň trochu kvalitou starým dobrým. ()

Petsuchos

Zatímco královský synek se zaříkává všemi deseti proti domluvenému sňatku z rozumu bez lásky, v reálu by skákal radostí, že konečně přijde o svůj královský panický věnec, protože stále zavřený v hradu nemá šajn, co je to fyzická láska, natož citová. Naopak zamilovaná selka Hanka aby se umasturbovala koštětem, když o ní sice krásný, ale frigidní neumětelský kovář a dvojník nástupce trůnu nejeví žádný zájem. No tak jistě, že mu obyčejná selka není po vůni, když pan fajnovka touží po jistě voňavější partii z hradní věže. Pak nastoupí klasické schéma záměny "Princ a chuďas" a najednou do sebe všechno zapadá, Hanka na prince i chuďas do princezny, tenze se vzájemně zruší, vesmír je opět v rovnováze a slunce ve tváři. Hvězdář s poskokem spravedlivému trestu ušli, protože se samozřejmě žádný šťastný konec nekonal. Šťastně až do smrti nabylo jiný rozměr, protože smrt musela přijít rychle. Když princezna regulérně nevyvdala jakési prťavé království kdesi na Slovensku, nebyl důvod posílat sem neapolskou armádu a Mehmed ho dobyl a zotročil stejně jako každé jiné, takže žádný hepáč, otroctví, nucené práce pro muže, a ženy harém pro Mehmeda, čekal obyvatelstvo. Jen by mě zajímalo, co by z toho taky Neapolské království získalo, že vyvdá dceru za nezajímavé království, které musí hned ze začátku zachraňovat před musulmany, no nakonec to tak ani nedopadlo. A zatímco kovář se myje jednou za uherák a ze začátku i smrdí, tak je po celou dobu hladce oholen a s umytou hlavou vždy a všude, filmová klasika :DDD Kdyby stopáž byla tak max. 50 minut, byla by to znatelně lepší pohádka, jinak je to samá nezajímavá dějová vata, výpravně bohatá, což se bohužel nedá říci o samotném příběhu a docela i o celkem nevýrazných postavách. ()

marmat7

Náhodou som na tento film natrafil v telke a milo ma zaujal. Veľmi pekná kamera a prestrihy, bez problémov som ho dopozeral až do konca. Hviezdička dolu za niektoré nedotiahnuté scény a absurdnosti, ale celkový dojem bol veľmi príjemný na pohodičku pri telke. ()

Stefi_836

Mdlé, nevýrazné, nezapamatovatelné. Už vůbec nevím,,o čem to vlastně bylo. Vadily mi i ponuré barvy kamery a ponuré unavené nevýrazné středověké kostýmy. Všude stíny, dřevo, kámen, černá, hnědá, tmavohnědá, rezavá, písková, strašně moc rustikální výprava. Aby to byla pohádka, tak v pohádce musí všechno zářit. A když už nezáří výprava, tak musí aspoń od začátku do konce sršit vtipem...ale tady NIC. ()