Princ a bedár

(TV film)
  • Česko Princ a chuďas (viac)

Roku 1535 se v Londýně narodí dva chlapci. V přepychu a krajkách dědic anglického trůnu princ Edward a nedaleko v Kašové uličce roztomilý Tom Canty. Jenže na rozdíl od první jeho rodina často nemá ani na chleba. O dvanáct let později svede dohromady oba k nerozeznání podobné kluky na královském dvoře náhoda. Jen tak z legrace si na chvíli vzájemně vymění šaty. Ani jeden v tu chvíli netuší, že tahle "hra" bude trvat mnohem déle, než si původě přáli. Chudý Tom se ocitá v nesnadném postavení panovníka a z prince je rázem chudák z nejubožejších... (oficiálny text distribútora)

Chlo0opek

V porovnání s původním, ještě černobílým, mně zde dost chybí to pravé ztělesnění třídního rozdílu obou chlapců. Zde to bylo zpracováno tak nějak ledabile.. Ze začátku sem přemýšlel, zda se na film vůbec dokoukám, ale nakonec se ukázalo, že ten začátek byl vážně jen slabší než pozdější děj.. Ve výsledku zkrátka takový klasický filmový průměr. ()

Kri-kri

Ze všech dosud natočených verzí Prince a chuďase mi tato vyprodukovaná Hallmarkem přijde nejkoukatelnější. Nejspíš proto, že ji nespáchali Američané ani skopčáci nepůsobí nudně ani kýčovitě. Britsko-maďarská koprodukce se celkem zdařila a je dobře, že pro hlavní role angažovali dvojčata namísto toho, aby jeden představitel ztvárnil dvojroli. Průměrných 55% ()

ostravak30

Jedna z verzí dnes již slavného příběhu často reprodukovaného kdekým. Princ a chuďas je televizní film a jeho komornější zpracování je patrné ihned. Menší výprava se dotýká jak kostýmů tak jednotlivých herců. Nejznámějšími jsou jistě Aidan Quinn a Jonathan Hyde. Můj osobní názor je, že ani ústřední dvojice dětských herců není zrovna nejtalentovanější. Na druhé straně scénárista Duke Fenady zatím pracoval pouze na dvou televizních projektech. Krom jiného jsem se podivil i nad několika dějovými nepochopitelnými překvapeními. Hned v úvodu se člověk diví, jak snadno pronikl princ Eduard nepozorovaně do hradu s chudým Tomem. Takže jsem se zamýšlel, proč se do hradu a své vlastní komnaty stejným způsobem nedostal poté, co si chtěl se svým dvojníkem vyměnit vše zpět. Ostatně, když se na konci skutečný princ objeví, nikdo nepotřebuje žádné důkazy a všichni výměně věří, stačí jen malé uřeknutí Herforda, které by ale nakonec nemuselo nic znamenat. Také mi není jasné, jak se na statku objevily stráže, které následně zatkly Milese Hendona a prince. Asi jely náhodou kolem... Nelze čekat nic objevného a velkého, je to televizní zpracování, ale taky to není možné úplně hanit. Ve filmu se najde i pár úsměvných momentů. ()

nervoznideda

hezky zpracovaná povídka Marka Twaina i ta naše povídka je velice dobrá rád jsem si to skouknul deda :-)tato je skoro lepší :-) Robert Timmins a Jonathan Timmins dvojčata :-) 14.02.2019 roky bylo dokázáno že šlechtici byli degere , ale uměli jazyky to jim nikdo nemůže upřít viz Malý lord Fauntleroy (tak jsem blbej že to ani napsat neumím) jsem folt ta spodina , je mi 77 let čekám na paní Kaplanovou, ale užívám si to po svém :-) moc jsem se bavil Mark Twain byl sekáč, když jednou šel se ženou otočil se hezkou slečnou a žena mu řekla: ¨uvědom si že jsi ženatý ¨ a on řekl, že ho to mrzí, to jsem si vymyslel byl to sekáč ti snad již vymřeli a zústali tu jen ti co hrabou pod sebe jdu zvracet deda:-)30.4.19 ()

KarKulA

Váhala jsem mezi 2mi a 3mi hvězdami, ale nakonec dávám hodnocení nižší - důvodem je zejména skutečnost, že zpracování tohoto, ač fiktivního příběhu, by se dle mého názoru mělo tak nějak držet na úrovni toho realistického pojetí. Tento film svými kostýmy, dialogy a hereckými výkony ale nabíral dosti pohádkové podoby, což bych možná nezatracovala tak zásadně, kdyby tato podoba nenabírala rysů pohádek vytvořených v produkci našich německých sousedů. ()