Láska na vlásku

Predloha:

Mark Twain (kniha)

Kamera:

Ivan Finta

Samuel Spišák, Celeste Buckingham, Tomáš Hanák, Gabriela Dolná, Judit Pecháček, Štefan Šafárik, Tomáš Matonoha, Karol Čálik, Jakub Spišák, Ľudovít Cittel (viac)

Na kráľovskom hrade sa princ Matej cíti ako väzeň. Otec ho prinúti zasnúbiť sa s princeznou Beatrix, ktorú nemiluje. Matej využije náhodné stretnutie s tulákom Tomášom, ktorý je jeho identickým dvojníkom. Chlapci si vymenia šaty a dohodnú sa, že si na jeden deň vyskúšajú život toho druhého. Ráno Mateja neprávom obvinia z krádeže a uväznia. Tomáš musí zostať na hrade a aj keď sa snaží presvedčiť kráľa, že nie je pravým princom, nik mu neverí. Obaja chlapci sa musia postaviť zoči voči svetu, ktorý dosiaľ nepoznali, dospieť a naučiť sa niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Odmenou im bude, že obaja nájdu pravú lásku. (oficiálny text distribútora)

Clairvaux

Zoufalé dlouhé a nudné. Vzhled hlavního hrdiny udržel původně nastavenou laťku Romanem Skamene. Chyběl nadhled, nadsázka a vtip, který je vlastní dobrým českým pohádkám. ()

mikehoblog

Pohodička. Neříkám, že to bylo bez chybičky, ale když už nic jiného, tak lehký nadprůměr to určitě je! Pravda, Spišák tam měl pár výpadků, český dabing Matonohy (nevím, proč se nedaboval sám) byl takový nepřirozený...ale OK. Celeste tam mohla být častěji, to je pravda, ale v druhé polovině filmu se občas i rozmluvila. Dojem na mě udělala opravdu dobrý... Škoda jen, že ve filmu zpívala jen malý kousek písničky (kterou aspoň do těch titulků mohli dát v originálním znění). Jako celek je to fajn počin, jen by se mi více líbilo, kdyby se více rozvíjela Beatrix a obecně zápletka s ní. Méně problémů prince/kováře by možná neuškodilo. ;) ()

Piaf.

Hodnoceno v kontextu těch tří letošních vánočních nadílek od ČT (Princezna a písař a Kdyby byly ryby). Byla z nich "nejvánočnější". Mínusy: nevyvážený scénář, moc dlouhé, Celeste, v české verzi Matonohu nemluví Matonoha :( Plusy: Judit Bárdos, výprava, nádherné slovenské exteriéry. ()

Budulínek

Říkal jsem si, že když máme ty Vánoce, pohádky budou stát za to. Prej ne. 97 minut ubíjejícího a neubíhajícího (ne)děje, nevím-proč-předabovaní čeští herci, nehezká princezna...snad jen ty exteriéry to trochu zachraňovaly. Kdyby se z toho udělala klasická nedělní pohádka 'po obědě' v délce 60 minut, bylo by lépe. ()

Isognomostom

Viděno v příjemné slovenčině. V letošním vánočním klání u nás doma Láska na vlásku jasně zvítězila nad "nudným Písařem" a "pitomým Rybářem" - doslovná citace rodinných komentářů. Bez zápletky s hvězdářem by sice osvědčená výměna Prince za Chuďase dávala větší smysl, ale nejenom díky exteriéru Oravského podzámku na mne dýchla atmosféra Krále Drozdí brady (verze s L. Vaculíkem), kteroužto pohádku jsem si docenila a následně velmi oblíbila až na několikátý pokus. Láska na vlásku je jediná letošní vánoční novinka, kterou mám chuť pustit si znovu :-) Milé překvapení. ()

Martazoe

Příběh je to velmi známý, od začátku víte, co se bude dít a kdo se do koho zamiluje, ale přesto tři hvězdičky si to zaslouží za svou středověkou atmosféru a kostýmy - i když je to naivní pohádka, tak jsem chvílemi měla pocit, že se dívám na historický film. ()

stanslon

Pomalu, ale jistě se ze mne stává nepřítel nových pohádek. A u ostatních hodnotících cítím to samé, i když oni to pojímají jinak. Z pohádek se stávají "duchaplné" konverzačky a parodie na současnost, se zápletkami s korupcí, tunelařením, politikařením. Pokud to berete takhle, mohou to být docela slušné příběhy. V té s princeznou Babochlapem a písařem, jsem cítil i inspiraci těmi nejstaršími, ten dramatický útěk ale najednou stratil spád a na rozdíl od scén na letící kládě, kdy veškerý dialog se omezil na pár výkřiků, se tady zvrtl na dlouhé a inteligentní promluvy prchajících. Pokud se to za prchání dalo vydávat. A tak i tahle Láska byla poněkud toporná a zdlouhavá adaptace známého románu, který ani nebyl autorem vydáván za pohádku. Já na nové pohádky přestávám koukat, leda tak z dlouhé chvíle. Protože vím, co od nich mohu čekat. Poslední hezká česká (a oblíbená), byla natočena před 40lety. To to pane utíká. Bylo mi 25 a koukám na ni i jako stařec a stále je krásná. Teď ji ale docela uškodila digitalizace do HD. ()

djpatrick

Neschopnost některých českých a slovenských herců se nadabovat do našeho rodného jazyka mě doháněla k šílenství..... Obvzláště, když někteří slovenští herci tady u nás hrají více než doma. Škoda, ale nezkousl jsem to. ()

JerryPilsen

Nepohádka s debilně napsanými dialogy.Princ a chuďas po slovensky.Z toporně vedených scén mě bolely oči a nic ostatního nedokázalo zaujmout. ()

krizova.dama

Téda, ani jsem netušila, že to má skoro dvě hodiny - já to vypla tak po 15 minutách. Atmosférou to připomínalo Krále Drozdí bradu (včetně těch moralistických komediantů), ale tam to zachraňoval charismatický Vaculík. Tady mě hlavní hrdina rozhodně nechytil a koukat na něj hned dvakrát jsem fakt nedala. Ale bylo vidět, že to tvůrci neodflákli, jen můj šálek kávy to fakt není. 50 % je tak akorát = 2,5*. ()

bratr_jezek

Známý příběh záměny byl pojat trochu jinak, hlavním důvodem byl nechtěný sňatek. Trochu průhledně tím, že hráli své nové role, našli i nečekanou lásku a zbyla otázka, jak to dopadne. Vrátí se na trůn pravý princ nebo tam zůstane ten falešný? A co jejich dívky, jak se vyrovnají s láskou k urozenému/neurozenému? A kdo nakonec bude vládnout? Vyjde zákeřný plán zrádného hvězdáře nebo se dočkáme šťastného konce? A jak by takový šťastný konec měl vypadat? Právě s tím koncem jsem měl trochu problém, nevím, zda by to tak fungovalo a kdo všechno by do toho tajemství byl zasvěcen a kdo by naopak netušil, že je to tak, jak to je. Konec zdaleka neodpoví na všechny otázky a celkem příjemný zážitek zachraňují u nás neokoukaní a sympatičtí herci v hlavních rolích. ()

Dominique55

Nic moc cekala jsem teda mnohem vic a hlavne jsem si myslela ze tam Celeste bude vystupovat casteji kdyz uz je na hlavni strane, zpiva k tomu pisnicku a delala kolem toho takovy haloo...Tohle podle me nebyl zadnej hereckej vykon. Stat tam, projit kolem kamery, koukat jak puk nebo se parkrat s nekym polibit. Zadny jiny scenky jsem tam s ni nevidela a to je podle me celkem trapny, navic na ni to bylo videt ze to proste hraje a predevsim ze by chtela hat vic a neni ji to povoleny, uplne jsem to z ty pohadky citila... ()

PORTER44

Né moc zvládnuté zfilmování příběhu Princ a Chuďas kde si svoje role prohodí chudý kovář a bohatý princ který si chce zkusit život mimo zámek.Příběhově to není špatné ,ale horší to je s hereckými výkony,slabými efekty a mizernými kostými a prostředím. ()

kinoholik

Nestává se, že bych se u pohádky nedodíval do konce, jednou to poprvé přijít muselo. Škoda, hodně jsem se těšil, ale ta bezbřehá nuda a zklamání z nevyužitého potenciálu se nedaly přečkat. :-( ()