Láska na vlásku

Predloha:

Mark Twain (kniha)

Kamera:

Ivan Finta

Samuel Spišák, Celeste Buckingham, Tomáš Hanák, Gabriela Dolná, Judit Pecháček, Štefan Šafárik, Tomáš Matonoha, Karol Čálik, Jakub Spišák, Ľudovít Cittel (viac)

Na kráľovskom hrade sa princ Matej cíti ako väzeň. Otec ho prinúti zasnúbiť sa s princeznou Beatrix, ktorú nemiluje. Matej využije náhodné stretnutie s tulákom Tomášom, ktorý je jeho identickým dvojníkom. Chlapci si vymenia šaty a dohodnú sa, že si na jeden deň vyskúšajú život toho druhého. Ráno Mateja neprávom obvinia z krádeže a uväznia. Tomáš musí zostať na hrade a aj keď sa snaží presvedčiť kráľa, že nie je pravým princom, nik mu neverí. Obaja chlapci sa musia postaviť zoči voči svetu, ktorý dosiaľ nepoznali, dospieť a naučiť sa niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Odmenou im bude, že obaja nájdu pravú lásku. (oficiálny text distribútora)

corona

Pre mňa určite sklamanie, aj keď som nič vlastne nečakala. Scenár riedky a slabý ako nemocničná polievka. Herecké výkony biedne, možno dobrý režisér by z polena ako je Spišák dokázal niečo vykresať, o Celeste nejdem písať, ani som jej šušlaniu nerozumela. Jediný, kto hral o triedu lepšie bol ten zvolenský herec v úlohe Gašpara. Dosť ma nepríjemne zaskočilo úplne zbytočné a mätúce zasadenie deja rozprávky do konkrétneho historického obdobia a zneužitie postavy kráľa Mateja (ved toho každý pozná, nie??!!), jeho otec nebol kráľ, Beatrix bola o 15 rokov mladšia a nikdy nemali legitímneho potomka. Načo to bolo potom v rozprávke? netuším. ()

Moena

Nejlepší z letošních vánočních pohádek. Což v překladu znamená, že si nebude chtít vyškrábat oči. Absence pitvořících se postav, žádné modernizování ani trapný humor. Výprava je skvělá. Mohlo to možná být o malinko kratší, ale jinak u mě dobrý. ()

Petfruf

Moc pěkná pohádka. Mezi tou novou pohádkovou tvorbou se jedná o příjemné překvapení. Žádné infantilnosti a zbytečné přehrávání, sympatičtí herci, nádherné lokace a konečně pořádná hudba. Bude to určitě i tím, že se nevymýšlela pohádka nová, ale vzal se prověřený příběh Princ a chuďas. Hodně mi to připomnělo skvělou depresivní pohádku Král drozdí brada - možná tím, že je slovenská, možná lokacemi, kočovnými divadelníky a trošku i tím, že se princ stane chudákem... ()

easaque

Sice jsem tuto pohádku neviděl od úplného začátku, ale troufám si hodnotit. Po letech je to pohádka, která má velmi pěknou výpravu, kostýmy, kameru a není založena jen na vtípcích. Příběhově by se však mohla polepšit, ale jinak mě mile překvapila i herecky a rozhodně byla lepší než štědrovečení pohádka. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Aljak

Akosi som sa obával toho absolútne priemerného hodnotenia, ale napokon to bolo podľa mňa vcelku príjemná a oddychová rozprávka s dobrou a nenáročnou zápletkou. Len škoda, že niektoré scény pôsobili až príliš amatérsky - či už po stránke logiky alebo chabých dialógov. Ale vizuálne podľa mňa celkom vydarené a malo to v podstate aj ten žiadaný stredoveký look. Čo mi však dosť prekážalo bolo obsadenie hlavnej postavy v podaní Sama Spišáka, ktorého vzhľad by som skôr zaradil do kategórie nejakého kráľovského sluhu, a nie budúceho kráľa. Celeste celkom ušla, no tiež si viem na jej mieste predstaviť nejakú lepšiu voľbu. Nuž, ale ako celok podľa mňa mierny nadpriemer, na slovenské pomery určite. ()

rakovnik

Slovenské pohádky mám rád asi tak jako německé. Velmi málo. Vadí mi dabing, o to více, když jsou dabováni i čeští herci. Jinak se jedná o skoro dvouhodinovou předvídatelnou nudu s pěknou výpravou, líbivou princeznou i uklízečkou a krásnými exteriéry. Konec byl vpravdě pohádkový, rozuměj nereálný, takže mi nemuselo být líto princezny z Buckinghamu, že si vzala nuzáka. ()

Nach

Velice krásný rodinný historický film. Za mě velká spokojenost. Nedosahuje to sice kvalit Prince a Chuďase, ale i tu odlišnost oceňuji. Nějak takto si představuji kvalitní televizní počin. Pravda, technické stránky filmu předčí ty herecké, ale i to herectví je minimálně průměrné. Tomáš Hanák však zahrál stárnoucího krále s bravurou sobě vlastní. Pro něj velký palec nahoru. Též velká pochvala Marianě Čengelové-Solčanské, která odvedla výbornou práci. A ještě větší palec za výborné kostýmy. Jednou větou... toto se velice povedlo. Jsem moc spokojen s touto pohádkou na druhý boží hod vánoční. 75% ()

bourec

První polovina strašně zdlouhavá,než se příběh dopracuje k nějakýmu rozjezdu,jeden by pětkrát usnul.Druhá polovina se rozběhne,ale už to stejně nemá šanci pořádně zachránit.Taková roztahlá šeď.40%. ()

Rodriguez

Z těch sra*ek co dávaj každoročně by jeden už blil. Klasika neklasika, chce to prostě neustále něco nového a tak jsem rád, že ČT točí!!! A umí v některých svých dílech velmi překvapit a zaujmout... Jediné co mě u tohoto snímku vadilo, byl český dabing. V dnešní době se propaguje, čím rychlejc, tím větší hrůza a zde toho je důkaz! 70% ()

zette

Cekal jsem daleko horsi podivanou. Celkem pekne natocene s velmi solidni vypravou. Skoda, ze je pohadka tolik umele natahovana a postrada vice akcnosti a humoru. Samuel Spisak me v hlavni roli uplne nepresvedcil. Pohadka, ktera postrada neco, kvuli cemu by si ji mel dospely divak zapamatovat, presto u nekterych absolutne nechapu tak zle hodnoceni. ()

Martrix

Neokoukané tváře, krásné lokality(Slovensko), jednoduchá zápletka, roztažená do celovečerní stopáže, žádný humor, žádné pohádkové bytosti...vcelku netypický příběh, který bych pohádkou nanazýval a to přestože se zde objeví princezna, princ a král. Oproti třeba Andělovi páně, je Láska na vlásku co do kvality zpracování o dva levely výše, ale pokud můžu srovnávat reakce dětí...ty ocení mnohem spíše čerta natočeného třeba i na černobílý film, než rozvleklý dospělácký příběh o záměně prince a chuďase. Profesionálně natočené...ale na české poměry příliš vážné a nepohádkové. ()

pakobylka

Na vlásku nevisí jen láska, ale komplet celá pohádka. Na PŘEVELICE tenkém vlásku, řekla bych. Neboť bratři Slováci statečně kráčejí v našich českých šlépějích, když dělají navlas (či navlásek) stejné chyby: Výprava je vcelku dostatečná, scénář jakž takž ucházející, leč vlastní provedení značně nevyhovující. Jakoby nestačilo, že "princ a chuďas" už dávno nejsou děti, což samo o sobě poněkud ubírá na půvabu jejich supertajné výměny. Neboť dospělý muž má (nebo by MĚL mít) přece jenom jiné schopnosti - a tím pádem i jiné možnosti - nežli chlapec. A čistě mezi námi: Co je to za nesmysl, že nikdo z poddaných v podhradí nemá ani tušení, jak vlastně princ vypadá ? A tak milá pohádka snaživě, nicméně dosti neuměle proplétá osudy všech zúčastněných - a je z toho celá upachtěná. Víc než na 2* to nevidím. ()

angel74

Obsadit do hlavní dvojrole nesympatického maníka, který navíc ani herecky nic moc nepředvádí, je opravdu kumšt. Tato skutečnost a hodně tuctově odvyprávěný pohádkový příběh, kde se všechno děje jen tak mimochodem, mi hodně kazí celkový dojem. Pak už nezbývá nic jiného, než se kochat krásnými exteriéry a velmi slušnou výpravou. (40%) ()

panMartin

Hodně moc slabé, zdlouhavé, nudné. Problém je, že to nemá vtip, vleče se to. Celeste Buckhingham zde hraje v podstatě jen malý "štěk", zlo je jen takové nicneříkající. To ještě nemluvím o tom, že jakožto český divák jsem to musel poslouchat s naprosto hrozným dabingem (když Matonoha promluví úplně jiným hlasem, než na jaký jsi zvyklí). ()

Radiq

Za prvé jsem asi nepochopil, proč se to jmenuje Láska na vlásku a za druhé, v české verzi mě strašně štval dabing. I ten Hanák předaboval sám sebe, ale co je horší, Matonohu daboval někdo jinej. Prostě dabing se nepovedl a celou dobu jsem si řikal, že to je cely namluveny ve studiu a rozedírá mi to uši. Dějově taky žádná sláva, slovenští herci jsou už tak nějak slovenští od pohledu a nevybrali zrovna tu nejlepší chásku. A že v tom hraje Celeste, to je asi jenom takovej marketingovej tah, aby se na to kouklo víc lidí nebo co... Jinak výprava, exteriéry, to se povedlo (akorát ten hrad mohli vybrat nějakej míň zdevastovanej, protože u tohoto se nedalo moc věřit, že v tom žijí šlechticové a královská rodina)... ()

dr.fish

Nechybělo mnoho a měli jsme tu pěknou pohádku. Začátek tomu i nasvědčoval, ale nakonec tak nějak chyběl děj, zápletka, vedlejší postavy nevyužité a hlavní mladík nezvládl dvojroli. Nicméně dvakrát jsem si klimbnul a vypil půl lahve vína. Do pohody scházelo jen málo. 60% ()

otík

Škoda příšerné délky a hrozně dlouhého začátku. Protože asi od druhé poloviny je pohádka zábavná a vtipná. Byl jsem zvědav na závěr, jak dokáže scénáristka ukončit v podstatě neřešitelný závěr a nutno uznat, že se docela pochlapila, i když je každému jasné, že tak by to nemohlo fungovat. Ale budiž, rozhodně se tato pohádka povedla, i když cesta za koncem byla trnitá. ()