Láska na vlásku

Predloha:

Mark Twain (kniha)

Kamera:

Ivan Finta

Samuel Spišák, Celeste Buckingham, Tomáš Hanák, Gabriela Dolná, Judit Pecháček, Štefan Šafárik, Tomáš Matonoha, Karol Čálik, Jakub Spišák, Ľudovít Cittel (viac)

Na kráľovskom hrade sa princ Matej cíti ako väzeň. Otec ho prinúti zasnúbiť sa s princeznou Beatrix, ktorú nemiluje. Matej využije náhodné stretnutie s tulákom Tomášom, ktorý je jeho identickým dvojníkom. Chlapci si vymenia šaty a dohodnú sa, že si na jeden deň vyskúšajú život toho druhého. Ráno Mateja neprávom obvinia z krádeže a uväznia. Tomáš musí zostať na hrade a aj keď sa snaží presvedčiť kráľa, že nie je pravým princom, nik mu neverí. Obaja chlapci sa musia postaviť zoči voči svetu, ktorý dosiaľ nepoznali, dospieť a naučiť sa niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Odmenou im bude, že obaja nájdu pravú lásku. (oficiálny text distribútora)

Olík

Tahle bratrská verze Twainovi klasiky mi teda vůbec nesedla a už vůbec ne, jako pohádka presentovaná na druhý svátek vánoční. Necítil jsem z ní takovou tu (ačkoliv jde vlastně o pohádku zahraniční, budu o ní mluvit jako o naší) naši pohádkovost..princezny, hloupý honzové, barevnost, hravost. Spíše ve mne svým vzezřením evokovala cizinu, takovou princeznu Fantaghiró.......tmavé, neveselé, umělé, upracované - spíše historický snímek, než pohádka, jejíž návrat bych každým rokem uvítal. ()

Heroine odpad!

Nedokoukatelně špatný. Nudný a nezáživný, a navíc je Celeste odporná, a Samuel Spišák je neskutečnej, hnusnej a nesympatickej, Jasně, obsazení není všechno, ale tohle je špatný začátek. A když se děj pomalu plahočil klasickou předlohou prince a chuďase, nezáživně, huhňavě, a hlavní týpek byl čím dál nesympatičtější, tak jsem to prostě vypla... ()

Kaktusak12

Asi nejnudnější pohádka za posledních několik let, ústřední dvojice nevýrazná a nesympatická. Kdyby měla o hodinu kratší stopáž, tak možná... ()

hrudka

Bohužel v dabované (česko)slovenské Lásce na vlásku s původně zajímavějším příběhem vidím nudný film postrádající smysl. Co tím chtěli říct? Prostě nerozumím tomu, co filmem chtěla autorka říct, jelikož podle mě posunula původní příběh Marka Twaina Princ a chuďas. Dokonce mě i mrzí, že Celeste Buckingham nedostala víc prostoru, když si její postavu musela scenáristka vymyslet. Film je sám o sobě dlouhý a vlastně se v něm nic neděje. Není zajímavý a zábavný. ()

feryk

Přiznám se, že jsem to čekal horší, ale zas tak špatné to nebylo. Na naše (cz/sk) poměry, to byla po delší době koukatelná pohádka. Jen musíte přečkat první půlhodinu a neusnout. Z letošních novinkových pohádek možná to nejlepší, byť zůstává stále v průměru a hit z toho nebude. Zápletka je triviální a známá, tudíž žádné nové věci nečekejte, na druhou stranu je to taková pohodička na ty vánoční večery a nemusíte se ani bát nějakých šoků. Slušných 55%. ()

FanKalEl

Celeste je na každom plagáte a pritom tam odohrala pár minút; strašne nesympatická nech si radšej pokračuje v tom hudobnom priemysle než v tom filmovom, hrúúúza ! Samuel Spišák to ale zahral výborne. Príbeh je jednoduchý a pekný ale nečudo keď je to zo vzácnej predlohy spisovateľa. Režisérka si na tom mohla určite viac záležať. Sledovať sa to dalo príjemne až do konca ako vianočnú rozprávku cez sviatky, takže tie priemerné 3 hviezdy si to zaslúži. (60%) ()

dakarin

... dalece nejlepší z trojice letošních vánočních pohádek :-) Bylo třeba překonak prvoplánový začátek, ale postupně se příběh hezky klube a boj z vlky již znamená přelom a jasný vzestup. Tomáš Hanák mě sice typově za pana krále neseděl, ale další velmi dobře zvolené obsazení to vyrovnalo. Tak nám letos pohádky museli zachránit Slováci v čele s mladou dámou, čo sa dá robit ;-) ()

papaguy

Vánoční pohádkožroutství mě míjí, ale tohle mě docela upoutalo. Je to celkem zdařilá variace na klasiku - Princ a chuďas. Pohádka je slušně udělaná, hrají v ní neokoukané tváře (zjevně i díky kooprodukci). Jediné, co bych vytknul, je nedořešení hrozby invaze vojska, to se nějak se šťastným koncem vytratilo. V pohádkách se něco nového originálního objeví málokdy, takže zdejší nízké hodnocení moc nechápu. ()

anitae

Tak nevím, vánoční pohádky jsou rok od roku horší, tahle se děsně vlekla a navíc byla princezna i Hanka? nějak nepohádkového vzhledu...3* ()

GlamourCat odpad!

Neumím si představit nikoho (natož pak dítě), koho by tahle pohádka mohla bavit. Chápu zájem udělat vážnou pohádku, ale vážné, nerovná se nudné. Na pohádku je to odpadové. ()

Torgal

Najväčším problémom tohto filmu je jeho dĺžka. 111 minút je na klasickú rozprávku riadny masaker a všetko sa kvôli tomu strašne vlečie. Kým vôbec dôjde k výmene rolí, tak uplynie aspoň polovica filmu. Niektoré dejové línie sú úplne nadbytočné - z ohrozenia kráľovstva sultánom nadhodenom na začiatku nič nevyplynie a ešte aj pletichy povinne zlého radcu nemajú skoro žiadny dopad na dej. Prestrihať to na normálnu dĺžku, dal by som o hviezdu viac, lebo inak to bolo celkom v pohode. 5/10 ()

HappyDeath

Podle hodnocení ostatních a hlavně jejich kritiky filmům vůbec nerozumím 🙂 Mělo to pár much, ale vzhledem k tomu, že jsem se během 2 hodin nenudil tak pěkných 60% si to podle me zaslouží. Kdyby tam ale vpravili kousek humoru, bylo by to ještě lepší 😎 ()

Harry_

Škoda nevyužité příležitosti. I stará zápletka šla v pohádkovém podání udělat jistě vtipnější. Děj potřebuje větší spád, exteriéry jsou pěkné a poznali jsme pár aktuálních slovenských herců. Aspoň, že to dobře dopadlo ;) ()

Puerdraco

Azda jediná postava, ktorá ma zaujala, bol Gašpar (Števko Šafárik z DJGT Zvolen), na ktorom bolo vidieť, že si postavu užíva a, chválabohu, obdržal aj dostatok priestoru. Celkovo mi táto rozprávka príde ako mix (alias vykrádačka) snímkov ako Princ a chuďas, Perinbaba, Tri oriešky pre Popolušku atď. Originality tam bolo ako šafránu; k tomu výrazne pomaly sa posúvajúci dej; mnohé hlášky, ktoré sa snažili byť moderné, pôsobili kŕčovito a neprirodzene. Do môjho osobného filmového kánonu sa tento snímok určite nedostane. Apropo, na exteriéry Oravského hradu začínam byť v rozprávkach alergický :o). ()

Khalia

Český dabing to všechno ještě zhoršuje neskutečným způsobem. Chování a dialogy některých postav místy až nesmyslné. Slabší 3* ()

Dubron

Po dlouhých letech přichází pohádka, ze které je trochu cítit "náboj". Ne ty Troškovi okusané štědrovečerní zbytky, které se nám pokušel předhazovat pár let zpátky, žádné Sokolovského patetičtí dráčkové. Jo to prostě klasická vykrádačka Twaina - princ a chuďas, která má alespoň příjemnou atmosféru. ()

PedroPo odpad!

Postavit film (nebo spíš jeho promo) na postavě, která neumí hrát (Celeste prostě není herečka), nebo aspoň k tomu vůbec nedostává příležitost; obsadit do hlavní dvojrole možná na Slovensku oblíbeného, ale nijak charismatického mladého herce; zaplnit celovečerní stopáž něčím tak nezajímavým, nudným a natahovaným...tak to si nezaslouží nic jiného než odpad! A to se nezmiňuju o českém dabingu nebo nelogičnostem (blázinec, ve středověku? WTF) ()