Pořád jsem to já

• USA Still Alice (viac)

Alice Howlandová, šťastně vdaná matka tří dospělých dětí, je uznávanou profesorkou lingvistiky, která začíná zapomínat slova. Když je jí diagnostikována raná forma Alzheimerovy choroby, zjišťuje Alice společně se svou rodinou, že jejich vzájemné vztahy projdou tou nejnáročnější myslitelnou zkouškou. Její úsilí zůstat stále tím, kým kdysi byla, je děsivé, dojemné i inspirující. (Falcon)

KajusaK

Tak zvláštní film jsem už zase dlouho neviděla ... Jestli Julianne nedostane Oscara tak ..!!! ... Úžasný příběh se skvělou doprovodnou hudbou. Občas nějaká tá dramatičtější scénka .. Zakončení jsem si představovala sice jiné ale tohle bylo asi mnohem lepší :)) .. Myslím, že v brzké době pozměním hodnocení na plný počet. Jinak, asi první film kde mi Kristen Stewart vůbec nevadila a objevil se i úžasný Hunter Parrish takže nadšenost :)) .. Jak jsem slibovala měním hodnocení na 5* (3.9.2015) ()

Riley

Je velmi nepříjemné, když si po shlédnutí tohoto snímku nemůžete vzpomenout, jak se jmenoval film, který jste viděli před pár dny a také ho chtěli ohodnotit...:) ()

sir-dave

Film apeluje hlavně na city diváků. Dává pěkně postupně ochutnat starého Alzheimera a vcítit se do role matky nebo jejich blízkých. Osoby, kterých se to nepřímo dotýkalo, to ocení nejspíše více. Julianne Moore to hraje bezvadně na 5 hvězdiček. Pro ostatní jen nával pocitů aby to nezažili. Dalo se z toho vytěžit dějově ještě více. ()

vesper001

Moje babička Alzheimera měla, a tak myslím, že mohu poměrně objektivně prohlásit, že ztvárnění vývoje téhle hrozné nemoci je tu skutečně autentické. Pochopitelně se vše odvíjí poněkud zkratkovitě, ale jinak to ani nemůže být, pokud chcete několikaletý proces, směřující k nevyhnutelnému konci, nacpat do snesitelné stopáže. Julianne Moore je skvělá a její postava je zatím jediná, které jsem přála, aby jí sebevražda vyšla – ne ze zlomyslnosti, ale ze soucitu. Sice mi není úplně sympatická, ale její věčně jakoby uslzený pohled a odvaha jít do předem prohrané bitvy o vlastní mozek i osobnost jsou obdivuhodné. Alec Baldwin jí chabě sekunduje, Kristen Steward příjemně překvapila, ale ostatní postavy jsem moc nezaregistrovala, protože jsem měla oči jen pro Julianne. Dokonce ani ti zabednění akademici si netroufli jí toho Oscara nedat. ()

chelseaman22

I přes značný věkový rozdíl bych Julianne pojal za svou choť! Excelentní herecký výkon předčil klasickou pohádku od bratří Grimmů, jež se primárně vyznačuje koncem, u něhož ženy pláčou a muži chroustají buráky. Celý film by se současně dal pojmout jako jedna velká reklama na ajfouny a meky, což mi vůči slabě chráněným marťanům od Samsungu přijde věru nespravedlivé! 82% ()

Triple H

Pozerateľné a slušne zahrané (Julianne Moore je tak nenápadne výborná), ale čakal som trochu extrémnejšie zobrazenie toho čo alzheimerova choroba môže priniesť. Tu sa všetko zvládne viac-menej bez cirkusu, s rozvahou, decentne a so žiadnou scénou, ktorá by človekom zatriasla. Možno je chyba na mojej strane a zbytočne hľadám niečo vyhrotenejšie, kde to ani nemá byť. Alebo by možno lepšie fungovalo zasadenie príbehu do podmienok obyčajnej, stredostavovskej rodiny a nie do rodiny evidentne veľmi dobre situovaných new yorčanov, ktorí si môžu dovoliť kvalitnú zdravotnú starostlivosť, majú víkendové domy na pláži a pod. Tak ako ich podmienky obrusujú hrany údelu, ktorý Alice postretol, obrusujú hrany aj filmu samotnému. Ako som povedal - slušné, ale mám pocit, že z podobnej látky šlo vydolovať niečo zaujímavejšie ako len hallmarkovské drámo s dobrými hercami. ()

skrblik007

Je nutné si uvědomit, že zachytit problematiku Alzheimerovy choroby se všemi důsledky, vyplývajícími pro pacienta i jeho okolí, je dosti nadlidský úkol. Oba režiséři (& scénáristé) se ho zhostili v rámci svých možností (indie produkce, omezený rozpočet, stopáž pod 100 minut) skvěle, opravdu výborně! Co by si ale počali bez těch sympaťáků (můj oblíbenec Alec Baldwin, nadějná nová tvář Kristen Stewart) před kamerou v čele s vynikající Julianne Moore! Still Alice rozhodně splnil vše, co si předsevzal, a jistě i mnohem víc. Lépe už to ani dopadnout nemohlo, bravo! ()

Charlizee

Hlavní postava v podání vynikající Julianne Moore je uznávanou lingvistkou, tedy se mj. zabývá vztahem jazyka a jedince a mj. zkoumá zákonitosti ve schopnosti člověka naučit se řeč... Paradoxně právě tato žena začne příčinou Alzheimerovy choroby ztrácet paměť, a tedy do značné míry i schopnost pracovat s jazykem... Co mi ve výsledku ve filmu chybělo, byla vyšší míra vědeckého pojetí, ke kterému měl - i vzhledem k profesnímu postavení hlavní hrdinky - snímek velmi blízko. Chyběla mi tam ta komparace získávání jazykových kompetencí, kterými se profesorka zabývala, a opačný efekt (jejich postupné ztrácení) v důsledku nemoci... Takhle je to vynikající snímek o důsledcích Alzheimeira, ve kterém není podstatné, koho choroba postihla. Ano, je to strašná nemoc v každém případě a změní jakoukoliv osobnost. Ale výstižnější, nebo možná zajímavější, by v tomto případě mohlo být využití potenciálu profese hlavní postavy = zachycení toho paradoxu, jak choroba změní profesorku lingvistiky, jak ji zbaví jejích (jazykových) kompetencí, tedy toho, čemu zasvětila celou svou kariéru a celoživotní (vědecké) bádání. Zachycení toho by pro mě film posunulo o level výš. [Metropol Olomouc, 10. 4. 2015 - s rainman93] ()

ecceHOMMO

Neskonale trpká a silná dráma o živote človeka, ktorý vďaka chorobe zažíva duševný a psychologický rozklad a to i napriek nesmiernej snahe tomu zabrániť. Julianne to zahrala bravúrne a aj vďaka nej som to prežíval neskutočne intenzívne. ()

Johnny.ARN

Silný film, so skvelým obsadením, parádne zahraté, neskutočnou emóciou a niekoľkými vrcholmi a zlomovými momentami. Po dopozeraní som si hneď zvýšil odporúčanú dávku ginka a rozmýšľam nad návštevou nejakého neurológa. Dúfam, že na to nezabudnem. A Steward začali konečne obsadzovať do emočne vypätých filmov, kde sa s tými svojimi divnými vlasmi a zvýraznenými očami neskutočne hodí. 4 z 5 ()

LiborGondek

Tady nejde hodnotit jinak. Už jen kvůli tomu, jak úchvatně je film zahraný. Excelentní, brilantní, dokonalá Julianne Moore, které ostatní zdatně sekundují. Ale aby to nevyznělo blbě, všichni byli dobří. Dramatické, smutné, šokující a také bohužel zcela pravdivé. Je šílené jak taková nemoc člověka změní. Vezme mu všechno kým byl, a to ještě za plného vědomí a nikdo s tím nic neudělá. Ano, když se nad tím člověk zamyslí, opravdu zlatá rakovina... :(( 90% ()

Lachtaan

Těžký boj s těžkou chorobou, na níž se nikdy nelze úplně připravit, zvlášť v případě někoho, jako hlavní představitelka, která se hlavou a hlavně jazykem doposud živila. Julianne Moore definitivně ve své oscarové roli, nezaostává za ní ale i upřímný Alec Baldwin, který s citem nejvyššího kalibru ztvárňuje milujícího manžela. Jsem vděčný, že si skrze takovéhle kousky zase trochu rozšířím obzory o tématech, co by nám rozhodně neměla být cizí. [viděno na Netflixu 13.3.2024] ()

marvan

Nejzajímavější na filmu není samotná Alicina nemoc, ale okolnosti a reakce blízkých. V době a v zemi primárně zaměřené na výkony přináší Alicina nemoc nejen trápení spojené se samotnou nemocí, ale především nemilosrdné vytěsnění ze sociálních vazeb. Paradoxně se Alice musí nakonec spolehnout na péči své beznadějně nepraktické dcery. Právě v tomto mi film přišel velmi depresivní a mám pocit, že se to dostalo do filmu tak nějak v druhém plánu, nezamýšleně. Potěšil a příjemně překvapil výkon Kristen Stewartové, která opustila škatulku vypruzelé holčičky a předvádí se jako nadějná charakterní herečka. ()

Pavlínka9

Jak se může cítit člověk, který ztrácí sám sebe? Jak se cítí člověk, který i zapomene jak se jmenujou jeho děti? To jsou věci, které doufám v životě nezažiju, jelikož mi stačilo to vidět v tomto filmu v podání Julianne Moore. Je to citlivé, nepříjemné, realistické a některé choroby se holt objeví, aniž bychom prokázali jak... Film mě neskutečně zaskočil a dlouho jsem již u žádného necítila slzy na tváři... Je to tak silné a tak bolestivé a plné pocitů beznaděje...A to zjištění dědičnosti...Je to obrovské téma, které můžeme být rádi, pokud ve svém životě nebudeme mít na vlastní kůži. Julianne More je ohromná, Alec Baldwin mi k ní jako milující manžel po dobu 30ti let sednul jako by spolu opravdu byli. A Kristen Stewart jako postava, která tu hned po nich získala nejvíce místa - milující dcera, která bojuje sama se sebou a najednou vidí, že v očích její matky se ztrácí ta vidina budoucnosti s tím, aby věděla, že je to její dcera. (Scény, které si nejvíce pamatuji: Anna, která je šokována dědičností, Lydie po představení, kdy jí matka jde popřát jako skvělé herečce, ne dceři a scéna, kde figuruje komoda s modrou lampou a situace v koupelně, kdy otevře lahvičku s léky....) ()

hanagi

Oceňuju střízlivý realistický přístup, který ze mě emoce netlačí na silu. Obdivuju Julianne Moore, jak dokázala do tváře dostat ten strach, zmatení a prázdnotu. Jsem ráda za to, že se nekonal žádný srdceryvný vypointovaný konec. ()

venison

Hodně silné a zajímavé téma, o kterém se moc nemluví.. Herecky skvěle obsazeno a precizně zahráno.. Jen mi tam chybělo něco malinko "navíc", takže o hvězdičku méně než na plný počet.. Naprosto si neumím představit, že bych byla v její kůži.. Pokud ano, pak bych si přála jedině ránu z milosti.. ()

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

13.04.2017

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)