Bývalý tajný agent musí zachránit unesenou malou dívku ze spárů ruské mafie a mezinárodního obchodníka se zbraněmi. Je to ideální příležitost k vyrovnání starých účtů... (TV Prima)

otík

Dostat se k novým Seagalovým opusům bude asi čím dál těžší, a tak jsem tentokrát s povděkem vzal na milost slovenčinu a na Jojce jsem shlédl už šestou spolupráci Seagal – Waxman. Seagal si vypěstoval novou image, filmy však natáčí už asi 12 let stále stejné. Totální béčkové až céčkové akčňáky, které jsou stále o tom samém, jen mají proměnlivou (ne)kvalitu. Tentokrát si Seagal zahrál agenta, který před dvěma lety zpackal akci, kdy nedokázal zabít svůj druhý terč – čínského padoucha. A po dvou letech jsme tedy v současnosti a Steven svůj cíl stále nespustil z očí. Nastane pár akčních scén, pár nelogičností, trochu té lásky, proteče hodně krve a na závěr si pan Velký trošku zašpásuje s nahatou mladou černovláskou a .... a je čas bilancovat. Mno, tak nejsem vyloženě zklamán, po menší odmlce jsem si Seagala přeci jen docela užíval, i když vůbec nic nového jsem neviděl. Po úvodní hodně trapné vojenské akci se příběh docela slušně rozvinul, už jsem si říkal, že to i bude tentokrát dávat smysl, jenže druhá polovina filmu zase upadla v nesmyslné scény typu mířím na protivníka zbraň, ale než vystřelím, raději si nechám useknout ruku nebo se nechám kopnout do hlavy. Záporáci měli tolik možností jak Seagala s jeho kámošem zabít, jenže to raději před výstřelem něco prokecám a pak se nechám zmlátit. Závěrečná vrcholná scéna s mečem připomněla závěr „Poslední mise“ z roku 2004, jenže tam aspoň byl slušný finální mač, tady to bylo tak trapně o ničem, až jsem se sám divil. Nečekám už od seagalovek nic, ale aspoň to nic může mít hlavu a patu. Tady to bylo tak na půl cesty – příběh průměr, akční scény tradiční Waxman – čili něco vidím, ale moc toho není, zbytek nestojí za zmínku. Takové filmy může Steven „stárnu aniž to poznáte, protože se balím do čím dál více oblečení“ Seagal točit klidně do devadesáti let. Hudba: Justin Raines, Brian Jackson Harris & Michael Wickstrom ()

Johnny.ARN

Štefan nesklamal, zase sa motal kolo Rusoch, šikmých,. pekných žien a peňazí. Zase mal sparinga, ktorý podvíhal nohu, strieľal a bojoval. A zase raz všetkých nakopali v oprášenom deji, ktorý nebol až tak tuctový, ale ani ničím výnimočný, v polorozpadnutých budovách a jednej vilke. A ja zase musím dať 2 z 5 ()

ywo666

McDonald production proudly present ďalšiu typickú Seagalovku. A po tom čo čierna diera na kalórie točila posledné roky je to posun k lepšiemu. Uvidíme klasické prvky na aké sme zvyknutí. A to odfláknuté scény s ex-majstrom Seagalom. Striptíz. Seagal zbalí kočku, ktorá by mu mohla byť vnučkou. Angličtina so zlým akcentom. Fat Steve opäť neschytá ani jeden úder. Rumunsko, kde sa platí euroma a nazvú ich dolármi. Steven predvedie okrem bleskových tučných rúk aj svoje lingvistické schopnosti. Výhodou je, že akcia je na lacný film solídna (a to hádam, že 90% celého rozpočtu šlo na vykrmovanie). Seagal predvedie klasiku ale aj Victor Webster predvedie celkom drsné bitky. A veľké plus je, že občas zaznie aj dobrá hláška. "Are you for real? Not really. It's all fake. 50 bečkových %. Je to tak 2 a pol*. Dám tri len preto, že Steven už bol aj tučnejší. ()

VanTom

Započalo to tedy hodně tragickou (myšleno zejména filmařsky) protiteroristickou misí, nicméně o dva roky později už se rozehrála příběhově slušná partie osamělého vlka, vybíjejícího rusko-japonskou mafii, a jeho potenciální milé se zapleteným bratrem a malou sestrou. Režijně se ukázala jistá v kramflecích, herecky lehce toporná a akcí (pod)průměrná; nejšedivější dojem však nakonec zanechaly ošklivé polorozpadlé rumunské exte- a interiéry. Jo a ještě mohutný "badass" Seagal, jenž opravdu vůbec nic nepředvedl a za celou dobu si snad nesundal svůj obepnutý baloňák (ani při milostné scéně :-)). ()

iXtr3m3

Seagale Seagale, znovu si bol v špeciálnej jednotke, znovu sa snažíš byť akože neviditeľný, pričom cez dvere musíš ísť bokom a potom ideš dobre že nie zachraňovať celý svet. ()

Lefty86

Ja vam nevim, mozna ze jsem se zblaznil ale me tenhle film nejak sednul. Nevim jestli je to tim ze je to Seagalovka ve ktere Seagal vlastne ani moc neni, nebo cim?? Ne kecam, Seagal tu je, ale jako hlavni akter vsech akcnich scen a hlavne bitek je ten mladej vlasac, kteryho jsem nikdy v zivote nevidel a nevim kdo to je. Takze nejdrsnejsimu udrzbari na svete unesou najemnika ...... Ano Stevovi uz unesli nekolik dcer, babicek, dedecku a tatinku, zavrazdili vsechny manzelky od roku 88 az doposud....... Tak mu musej krast najemniky, ale to teda posrali, Stevo vezme 13ku klicek, kombinacky a hasak a jde si pro ne. Ale proste se mi to libilo a Seagal tu mel vic nasranou roli takze ten jeho vyraz bez mimiky se dal pochopit. Ale na co uz by se mel vykaslat, jsou ty radoby eroticky sceny. Tvari se u toho jak puk je oblecenej v kozenym kabatu zatim co jeho partnerka a padesat let mladsi uz je naha protze je venku 40'C ve stinu. Hele 60% at nezeru.... Mozna mam lobotomii :)) ()

TERRORDROME

Seagalovky patria medzi tie filmy ktoré sa dajú hodnotiť len v rámci jeho vlastného vesmíru, inak by nebolo možné pochváliť nejakého herca len kvôli tomu že sa vôbec sám hýbe. Steven je proste zvláštny prípad a divák so zatajeným dychom užasnuto sleduje scénu kde sa pri prestrelke skryje za stôl ( nie celkom, na to má príliš mohutný chrbát ) a je pri tom vidieť že si tam kľakne naozaj ON sám a nie kaskadér snímaný od chrbta. Musím priznať že v takej chvíli si naozaj pripadám ako idiot že vôbec vnímam a dokonca oceňujem také veci, ale čo narobím keď za posledných 15 rokov sa Stevenovi v akcii pohybovali len zvlášť nasnímané ruky a to ešte boh vie koho vlastne boli. Inak sa mi tu ale nezdal taký tučný ako obvykle a mnohými kritizovaná briadka mu podľa mňa sekne, akurát že s ňou ešte o niečo viac pripomína Buda Spencera. No a to že je neustále nabalený ako cibuľa čo tú koženú bundu nerozopne ani pri sexe je už lepšie nerozoberať. Štandardne stupídny vojenský úvod s arabáčmi ma skôr vydesil, ale potom začne Steven Údržbár niekde v Rumunsku ( krajina béčkovým akčákom zasľúbená ) mečom rozsekávať ruských gangstrov na hovädzí Stroganov, hádzať po nich vonnými tyčinkami proti hnilobnému zápachu a ono to, aspoň pre tento krát, vyzerá že badass lámač kostí z 90-tych rokov je jednou nohou späť. Zdatne mu sekunduje istý Webster, ktorý v poslednej tretine vlastne preberie kormidlo keď Seagal zmizne zo scény aby si doplnil pár miliónov kalórií pred rozhodujúcim stretnutím. Choreografia súbojov ani kamera síce nie sú bohvie čo, ale každá akčná scéna obsahuje minimálne niekoľko fajn ťahov a záberov ktoré ju ozvláštňujú, či už tie odseknuté hnáty, upálenie skorumpovaného policajta alebo kolenačku v štýle Tonyho Jaa ( nie, Seagal ju nedá, to už by skôr dokázal Tučný Bastard z Austina Powersa ). V rámci Stevenovho súkromného vesmíru sa teda jedná o značne slušnú záležitosť ktorá nie je príliš hlúpa a má dostatok solídnej akcie. ()

Jayem

Lacné s otrepaným príbehom ale aspoň stavili na osobné súboje a nie na stupídne prestrelky s nekonečnými zásobníkmi ako obyčajne. Takých lepších 50%. ()

mira007

V jakémsi východoevropském městečku nalézá policie zavražděné mafiány s vonnými tyčinkami a nápisy v čínštině. Otázka kdo je kosí, když je ve městě ubytovaný americký údržbář v koženém gestapáckém kabátu je zbytečná. Seagal tentokrát krom kosení gaunerů zachraňuje hezkou rumunskou sousedku, která pracuje jako barmanka v bordelu..... jeden z lepších Seagalových výplachů mozků posledních let. ()

jckl

Přestárlý hvězdy mi už lezou krkem. Pojďme vzít bčkový film, obsadíme tam slavného herce z minulého tisíciletí a ono to nějak dopadne. Tenhle film by bohužel nevynikal ani před dvaceti lety a to sem ještě hodnej. ()

warrenur

Ako verny Steven-ov fanusik z detstva si pozriem kazdy jeho film. Zial tie posledne nemaju ziadnu uroven. Velmi rad by som zas videl film, ktory by drzal po kope, nebol hlupy a bol poctou jeho odchodu zo sceny. Toho sa vsak zrejme nedockame, kedze rozpocet je nizky a Steven tvrdohlavo toci jednu C-ckovu bachorku za druhou. Smutne a nehodne mojho oblubenca. ()

Hapretor

Stevn Fekál nám trochu pohubnul, ale to mu nezabrání, aby se s jistotou mamutího beranidla prořezal skrz vyhublé, chabě živené komparzisty a ještě na závěr předvedl pár prasečinek ze sekce "Fat Grandpa Fucks Romanian Teen." Na konci mi bylo špatně. Během rvaní mi bylo do smíchu. Jak to jen ty S(f)ekale děláš ? ()

agassi68

Nuž nedopatrením som si pozrel po dlhej Seagalovku. Dej nemá čím prekvapiť. Stále tá istá schéma, ktorá má zrejme svojich verných fanúšikov. Steven je paradoxne k svojmu veku a pridaným kilogramom stále rýchlejší, pribudla mačeta a hodne krvi, čo si tiež z jeho rannej tvorby nepamätám. Skrátka priemerný akčný film a pre odporcov kopov a hmatov odpad.. ()

MickeyStuma

Steven Seagal nyní vcelku překvapil, neboť tento další jeho videosnímek má drive a docela pevný, byť jednoduchý, scénář. Námět je sice očekávaně šablonovitý, ale přeci jen tentokrát nenechal hlavní roli pouze na sobě, ale rozdělil si ji s Victorem Websterem, který taktéž má co ukázat. Nezůstal však v pozadí úplně a tak i v jeho rukách několik kostí zapraská. Jedna zvláštnost je na příběhu vcelku neotřelá. Nelze si nevšimnout dvou policejních vyšetřovatelů, kteří tu jsou po dějové stránce naprosto zcela zbytečně. Že by byli připsány do počtu, aby to nevypadalo zase až tak chudě? No, dejme tomu. Další vadou na kráse je mladičká dívenka Sofia Nicolaescu coby Mya. Ať se děje co se děje, pokaždé se tváří zcela stejně. Jasně, s dětmi je natáčení velmi složité, ale přeci jen kdyby se chtělo ji náležitě ukočírovat, hned by to vypadalo daleko přesvědčivěji. Steven typicky v černé kožené bundě, kterou nesvleče ať je kde je. Ani dokonce před nahou mladou ženou, jak je vidět při poslední scéně. To je prostě Seagal. Jinak má děj vcelku atmosféru a svůj přirozený spád. Zbytečně se tu nežvaní ani nezahýbá k vedlejším motivům a stále se jde k věci. nejedná se vyloženě o pecku,ale rozhodně je to lepší Segalův snímek z poslední doby. ()

helloween93

Dlouho jsem neviděl žádnou Seagalovku, protože mě ta poslední tak psychicky tiltnula, že jsem si s nimi musel dát pauzu. Byl to film Pravidla podsvětí, což byla hrůza. Byla to Waxmanovka stejně jako Cesta za pomstou. Ani druhé zmíněné nechybí rumunské prostředí a komparz, ale dívat se na to dalo. Sice by filmu prospělo, kdyby Steven míň kecal a víc konal, ale budiž. Ten závěrečný souboj s meči byla docela trapárna. 2* ()

Torgal

Pišta sa vytiahol. Nahodil "badass bradu", ktorá zakryla najväčšie špeky na jeho tvári, zohnal si mladého sidekicka, ktorému to celkom kope a režisérovi dovolil nasnímať akciu takmer prehľadným spôsobom. Dokonca aj dejovo to dlho vyzeralo podobne prehľadne a tak som bol pripravený po dlhšom čase Štefana odmeniť tučnou druhou hviezdou. Debilnosť scenára ale v druhej polovici získala jasne navrch. Napokon z ľútosti zaokrúhľujem nahor lebo Seagolove pomery sa jedná o jasný nadštandard a bez väčších problémov pozerateľný film. 4-/10 ()

Acrobat odpad!

Števo na návšteve Rumunska. Pri chôdzi, reči, stoji, kaskadér. Nie je o čom. Števo myslí sociálne, cíti národne. Je opäť duchom, je pomstiteľom, pozerá na kríž, akože je mu odpustené. K tomu driftujúca Škoda Octavia II. Potom polícia, akože, navyše môžeme vidieť kríženie Johanssonovej s Hallovou. Števo len cez pery prehovorí zopár múdrych slov, s tým istým výrazom tváre. Keoni navyše musí podľa Števových pravidiel dávkovať striptíz bary s kozičkami. Števo následne s týchto „komparzistiek“ robí svoj vlastný výber do jeho háremu. (skutočný príbeh). Dobrý muž, dobrý muž, dajte mi radu. Pomôžte chudákovi. Pomôžte deťom a kráčajte po ceste spravodlivosti. Števo v prepadlisku dejín. (videné 21.09.2014, HDrip) ()